Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
karnamm
Příspěvky: 43
Registrován: 28 lis 2009

Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od karnamm »

Ahoj,

zajímaly by mě Vaše zkušenosti s proplácením pojistných událostí pojišťovnami. Proplácí pojišťovny při nehodě ceny nových dílů? Máte svý auta pojištěný i havarijně? A co auta na veteránskejch RZ? Jaká je metodika výpočtu ceny poškozených dílů? Používají pojišťovny koeficienty "stáří vozu"? Chci si udělat na auto z roku 1963 znalecký posudek. Potom bude jasně stanovená cena vozu dle znaleckého posudku a pojišťovny by s proplácením čehokoliv neměly mít problém. Nechci malovat čerta na zeď, ale používám svýho "mazla" i k běžnému provozu a někdy mám za volantem sevřenou pr... Máte někdo s touto problematikou zkušenost? Myslím, že tohle je téma, je nám všem společný.

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od soe2 »

nevím...nechci ze sebe dělat chytrého jak rádio...ale někde sem zaslechl, že už s veteránskými papíry si prostě necháš auto spravit v autor. vetrerán. servisu a pojišťovně hodíš na stůl akorát fakturu a pokud se jim to nezdá...tak si maj vymáhat love navíc od viníka....Ale jak říkám...zaslechl sem to v kuloárech jedné veteránské rallye...
nicméně můj názor k tomuto je ten...že by to teda kua mělo být tak...jak sem napsal.. :D
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od Lugen »

tak to mi přijde jako blbost. Ale je to nějakej pátek zpátky, co bylo soudně rozhodnuto, že pojišťovny musí proplatit celou nápravu škody i kdyby ti zrušili starou stodvacítku. Jednou ti byla způsobena škoda a ta musí bejt napravena, prakticky to ale ověřený nemam...
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
roman.sbroukem
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 252
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: Praha10
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od roman.sbroukem »

Mám brouka 67, renovovaného řekl bych spíš poloprofesionálně v roce 2000, auto relativně dost používám. Roční nájezd okolo 8000 pouze v sezóně. To jenom pro dokreslení stavu auta. V roce 2007, cestou do Tater, jsem měl nehodu, kterou jsem nezavinil. V podstatě se jednalo o nedání přednosti. Odnesl to levý zadní blatník. Řešilo se to z povinného ručení viníka. Musím říct, že jsem byl mile překvapen. Ohledání auta proběhlo druhý den po nehodě. Sami určili hodnotu vozu cca 100000,-. Měl jsem možnost sám určit, zda náhrada škody bude proplácena rozpočtem, nebo proti faktuře. Zvolil jsem fakturu, na které nakonec byla částka výrazně nižší než kalkulace rozpočtem, kterou mi poslali jako součást vyúčtování. Rozpočet na výměnu blatníku byl něco málo pod 30000,-. Plnění bylo velmi rychlé a stoprocentní.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od Herbie »

no, tak to je konecne konstruktivni prispevek

Pokud se nepletu tak ma Roman auto na obyc "bilejch" znackach, tedy pristup pojistovny byl vice nez solidni
... a vůbec !

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od Andy »

No rozhodne tema ktery zajima nas vsechny (tedy ty co vzduchace maji......) . Zrovna jsme se o tom s Herbiem v sobotu bavili. Ty do toho auta vrazis deseti a statisice, naboris to (je ted jedno jestli tvoji chybou nebo ne), a co ted? Je nejaky specialni havarijni poj. pro stary auta? Jaky je rozdil mezi klasickou SPZ a Veckovou v pripade nehody? Mate nekdo dalsi zkusenosti?
Naposledy upravil(a) Andy dne 22 zář 2010, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od Vlastixs »

můžu se zeptat jaká pojišťovna to řešila? ... stalo se to ještě v ČR? bo na slovensku? V.
V

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od soe2 »

Lugen píše:tak to mi přijde jako blbost. Ale je to nějakej pátek zpátky, co bylo soudně rozhodnuto, že pojišťovny musí proplatit celou nápravu škody i kdyby ti zrušili starou stodvacítku. Jednou ti byla způsobena škoda a ta musí bejt napravena, prakticky to ale ověřený nemam...
to to bybylo správné...ale vím jak to bylo když mi nastopce vyjej jeden vůl a pak jak mi zbourala paní brouka před domem stojícího....pořád ti tam berou tu amortizaci....ale kurva mám snad nastříkat starý lak na opravené auto??a kupovat staré věci??nebo jak??
při té druhé bourajdě mi v Olmiku naůčtovali v olmiku přes 100 byků...bylo to zepředu natlačeno na další auto a zadek byl totálně na šrot...pojišťovna tehdy v r. 2004 vytlačila 67tis.... :evil:
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od VW181 »

Když mi naboural valníka týpek s SPZ KI...., tak se nejdřív na pojištovně ošívali, že to auto nemá žádnou hodnotu atd...
S tím jsem nesouhlasil a nakonec si likvidátor cenu vozu ověřil podle inzertních novin.
Amortizace je problém auta ve špatném stavu, ale když doložíš čestné prohlášení, že vozidlo je po renovaci, tak musí plnit v plné výši!
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od Vlastixs »

lakýrnický materiál a veškerou práci žádná pojišťovna neamortizuje-plní v plné výši, ale dle výpočetního programu nejčastěji Audatex
V

Uživatelský avatar
roman.sbroukem
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 252
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: Praha10
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od roman.sbroukem »

Vlastixs píše:můžu se zeptat jaká pojišťovna to řešila? ... stalo se to ještě v ČR? bo na slovensku? V.
Auto je na standardních bílých číslech, nehoda se stala v Čechách a jednalo se o ČPP - Česká podnikatelská pojišťovna.

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od soe2 »

VW181 píše:ale když doložíš čestné prohlášení, že vozidlo je po renovaci, tak musí plnit v plné výši!
opravdu stačí jen totok???no já mu to tehdy říkal...že je to cca 2 měsíce co skončila roční mrdačka s renovací....ale chtěl doklady od všeho ce se dělalo...a to ...když si to člověk dělá sám s pomocí známých...nemá...vyvařovač např mi nedal fuckturu...ani lakyra...bylo to po známosti...řekli si částku a já jim vyplatil...ale byla to česká pojišťovna...no.... :evil:
roman.sbroukem píše: jednalo se o ČPP - Česká podnikatelská pojišťovna.
no tam sem už přes rok naštěstí taky....
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od Vlastixs »

jenže nezáleží u který pojištovny jseš pojištěnej ty, ale záleží jakou má viník .... to znamená, že když tě nabourá někdo kdo má třebas Kooperativu a ty jseš u ČPP, tak je uplně jedno že máš ČPP,ale pojistný plnění jde z Koop
V

Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 291
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od mhepp »

To tak zcela neplatí...

Pokud nejsi spokojený s postupem pojišťovny viníka, tak se můžeš obrátit na svoji (a je to v jejím zájmu, aby Ti bylo vyhověno) a ona to pořeší přes své cesty...
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od Šíša »

Ale no tak :D Přece v pojišťovnictví nevěříte na čestnost a dobré jméno pojišťovny? ... teda myslím tím v čechách, za hranicema je to jiné a když je problém stačí pohrozit tiskem/médiama a hned se to hejbe (případ jednoho známého busaře).

Pár příkladů:

- R19 1.8i 93rok plná výbava ... nabourala nás ožralá ženská na semaforech tím způsobem, že my jsem stáli na červené a ona to jaksi přehlídla (jak červenou tak nás). Škoda na autě spočtena na cca 270tis :shock: a vyplaceno jen 70tis. Žádný problém, s tím se počítá, leč pojistné plnění jsem z pojišťovny dostávali 6 měsíců a hlavní zádrhel u pojišťovny viníka bylo to, že "ona byla ožralá, my plnit nebudem" .. nesmysl ... pomohl ale až soudce a pod (matka má blízko k soudnictví, resp. měla než šla pryč)

- Fiesta 1.2i 93rok sociál ... nacouval mi do dveří řidiče chlápek. Byl pojištěnej u Kooperativy. Do měsíce jsem měl na stole 27000,- Kč =D> Dveře na vrakáči za 2000,- i ve stejném odstínu.

- jiná Fiesta, stejný sociál edition ... autu v protisměru se uvolnil naloženej vlek a přímo na mě. Po chodníku šla škola na vycházku, takže jsem neměl kam uhnout. Jen jsem stál na brzdě. Auto KO, vlnovka na střeše. Vlek pojištěn u ČP. Pojistné po 5měsících 12tis,- #-o

- firemní Transit, 5let starej, havarijko a pod ... kolega usnul za volantem, urval přední kolo, držák ramena, rameno, podběh zmuchlal a pod. Prostě to otřel o tři auta a nakonec o 30cm vysokej obrubník. Taktéž jsme u ČP. Plnění se dostávalo horko těžko, nakonec pojišťovák udělal dvakrát aukci :shock: na toho trandála v rozbitém stavu. Sice skončila na 80tis (za to jsme ho i polili lakem :D ) ale ty neskutečné průtahy s tím, pořád samé vymluvy.

- pojištění pro prípad smrti úrazem ... milionové částky ... platím již skoro tři roky ... Generalli. Teď jsme byli pojišťovat Tonďáka a při té příležitosti zkontrolovali i mojí pojistku ... a najednou: "Pane, vy jste v PID po transplantaci srdce??" říkám "Jo, mladá pani, už devět let. Nějaký problém?" a ona mne uzemnila: "To vůbec nemůžete být pojištěný, to vůbec neplatí ... (apod)." Takříkám fajn, prověřte to ... a od té doby problém, pořád se na něco vymlouvají a že to ještě musí prověřit. Samo že platit musím, jinak bych se dostal do registru neplatičů. Nebo zrušit, ale: ...

... je to spolu s investičním životkem ... za necelé tři roky jest tam přez 60tis ... a kdybych to teď zrušil, dají mi 3130,- ... kurvy, takže by měli najednou k volnému disponování přez 57tis (nehledě na tom, že ty peníze jsou ve fondech, takže je to luxus všivárna, že si to nechaj), poplatky si strhávají, takže jsou to vlastně hezké a čisté peníze...


Takže ohledně pojišťoven bych byl vždy opatrnej a neexistuje žádný univerzální postup (ač jsou nějaké předpisy a zákony, oni jsou někdo přece #-o ). nehledě na poslední události a rozdíl mezi povodní a záplavou :lol:

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od REDH0T »

Moje osobní doporučení a zkušenost - nespekulovat, nevymýšlet. Vložit se do rukou odborného makléře, který se danou činností dlouhodobě zabývá, ideálně v celém spektru pojistných smluv, má uzavřené vztahy s vícero pojišťovnami a pokud možno i oprávnění události do určité výše i sám likvidovat. Tento makléř má zájem na vaší spokojenosti a příslušenství k jeho kmenu, v přiměřené opačné závislosti na zájmu a spokojenosti pojišťoven. Nejsem tak sečtělý v oblastech veškerého pojišťovnictví, abych byl chytřejší než on, pravidelně mi sám vyhledává a sjednává výhodnější pojistné. Mám pojištěný běžný věci - i tak celkem kupa smluv - úraz 4 osoby, dům, domácnost, 3 auta, podnikání, pravidelné cesty do zahraničí. Vrcholná spokojenost v rychlosti vyřízení události, komunikaci i rychlosti a výši poskytnutých plnění.

Takový makléř přijde k autu a na první pohled podle deformací ví, co se stalo, bez ohledu na váš příběh a hlavně ví, co tam napsat, tak, aby to bylo pro pojišťovnu jednoznačné a nezpochybnitelné. Nebudu tady hovořit o zmačkaných a vyhozených, mnou pravdivě popsaných událostech... A co je hlavní - není to primárně váš soupeř. Vřele doporučuji - a jak najít? Nejlepší reklamou jsou spokojení klienti a sdělená informace.
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od Andy »

Nastesti jsem zatim nemusel nic takoveho resit, ale jen tak pro info pro ty co to jeste nevedi: je to bez mala rok co jsem povine pojistenej u CPP uz jen proto ze rocne platim cca 800,- (u KOOP jsem platil cca 3500,-). Navic kryti u CPP je pokud se nemylim 10 Mega!

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od soe2 »

[quote="Andy"] povine pojistenej u CPP uz jen proto ze rocne platim cca 800,- quote]
na to je tu kajsik topik...ale když už..já to mám za 574,- ročně...když bych na sletech poctivě sbíral flašky tak toza ně zaplatím.. :lol:
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od Lugen »

no tak teď sypejte rady z rukávu, budou se mi hodit, viník měl povinný u čsob
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Vaše zkušenosti z proplácením pojistných událostí

Příspěvek od Petr914 »

REDH0T píše:Moje osobní doporučení a zkušenost - nespekulovat, nevymýšlet. Vložit se do rukou odborného makléře, který se danou činností dlouhodobě zabývá, ideálně v celém spektru pojistných smluv, má uzavřené vztahy s vícero pojišťovnami a pokud možno i oprávnění události do určité výše i sám likvidovat. Tento makléř má zájem na vaší spokojenosti a příslušenství k jeho kmenu, v přiměřené opačné závislosti na zájmu a spokojenosti pojišťoven. Nejsem tak sečtělý v oblastech veškerého pojišťovnictví, abych byl chytřejší než on, pravidelně mi sám vyhledává a sjednává výhodnější pojistné. Mám pojištěný běžný věci - i tak celkem kupa smluv - úraz 4 osoby, dům, domácnost, 3 auta, podnikání, pravidelné cesty do zahraničí. Vrcholná spokojenost v rychlosti vyřízení události, komunikaci i rychlosti a výši poskytnutých plnění.

Takový makléř přijde k autu a na první pohled podle deformací ví, co se stalo, bez ohledu na váš příběh a hlavně ví, co tam napsat, tak, aby to bylo pro pojišťovnu jednoznačné a nezpochybnitelné. Nebudu tady hovořit o zmačkaných a vyhozených, mnou pravdivě popsaných událostech... A co je hlavní - není to primárně váš soupeř. Vřele doporučuji - a jak najít? Nejlepší reklamou jsou spokojení klienti a sdělená informace.
You can't win 'em all...

Odpovědět