Poistky spiatocneho svetla a vetrania

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
romanm
Příspěvky: 28
Registrován: 02 kvě 2010

Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od romanm »

zdravim vsetkych vzduchom chladenych.
Nefunguju mi spiatocne svetla a ventilator tepleho a chladneho vzduchu.Podla schemy elektriky som to nenasiel.
Poistky by mali byt niekde pri motore.Neviem to vsak najst poradi niekto? okruzkoval som na obrazku valcek,co mi niekto poradil tu na fore,je to ono?
Nefunjuje mi tiez ostrekovac predneho skla(nadrz je plna:-)
IMG_1731.JPG
Vdaka

VW T2 (1972) 1.6

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od Lugen »

To si z nás trochu děláš dobrej den, ne? založit dvakrát ten a samej topic. http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?f=18&t=11569" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale ano, mohlo by to být ono, sice to neni originální volksová pojistkovka, nýbrž východní provenience, ale je to na správnym místě, vede to od cívky přes spínač na převodovce ke světlům...
Ohledně těch stěračů, čert ví, co tam máš, je to hnaný vzduchem? nebo přebastlený na elektriku?
Ohledně větrání, nemá pouze náporový ze předu a teplej vzduch ze sahary? Trochu by bylo dobrý si něco přečíst zde na foru o busech, než zbytečně začít klást nesprávné otázky.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od Herbie »

ten privod benzinu hadici pres predehrev okolo rozdelovace, to je teda specialitka
... a vůbec !

romanm
Příspěvky: 28
Registrován: 02 kvě 2010

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od romanm »

Pisem na tomto fore,pretoze si sam neviem poradit.
Predtym som to zalozil na ine podkategoriu ale nik neodpovedal na fotku(a mal som pocit,ze je to na nespr.kategorii)
Skutocne dakujem vsetkym za rady ale mam pocit,ze niektori 'pojedli vsetku mudrost sveta' a teraz sa vystatuju,ze my sme ti Majstri.
Nehanbim sa za to,ze istym veciam nerozumiem a rad si necham poradit.Chodte na anglicke fora a ziadna arogancia ani urazky tam nefunguju.
Majstri...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od Sam »

Jsem presvedceny, ze si te tu nikdo nedobira za to ze necemu nerozumis.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od prak »

romanm píše: a ziadna arogancia ani urazky tam nefunguju. Majstri...
ani tady nefunguju, Majster
pravděpodobně stejně tam jako tady nikdo nevěřil, že jsi ani nečetl uživatelský manuál

kde je pojistka na zpátečku ti napsal Lugen, schéma je tady
Ze schématu je dobře patrné pořadí součástek, prostě jen půjdeš po drátu.
kůrenie nemá žádný větrák (elektrický), chyba může být v odpojeném ovládání výměníků
studený vzduch také nemá větrák, je jen náporové
ostřikovač předního skla standardně nemá motorek, je tlakový
popis základního ovládání - topení, větrání, ostřikovač najdeš v uživatelském manuálu třeba tady
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

romanm
Příspěvky: 28
Registrován: 02 kvě 2010

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od romanm »

Cau Prak,
diki za info...

neuveris ale dal som si tu namahu citat manual.Niektore info su ale take nepriahladne,ze je jednoduchsie opytat sa fundovanych ludi.
Pozriem,co si poradil...

este toto ma napadlo:
pozicia poistiek v krabicke je 1-12..
cita sa zprava dolava prepokladam,cize 1 je uplne napravo...alebo to tak nie je?

Mozno blba otazka ale 'radsej sa spytam ako nieco doj...t..

zdravim vsetkych Vzduchacov

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od prak »

no já čtu zleva doprava
http://www.thesamba.com/vw/archives/inf ... us_72a.jpg
zorientuj se podle barev drátů
schématům nelze bezmezně věřit, zvlášť v 71/72 byla spousta změn
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

romanm
Příspěvky: 28
Registrován: 02 kvě 2010

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od romanm »

Tak teda presiel som si kablikmi spiatocneho svetla,nasiel valcek s poistkou.Bola prepalena,vymenil som ju za novu,precistil som tiez spinac spiatocneho svetla(je na spod.casti pri prevodovke) a skusil svetla.Nic!Prezrel som poistku-spalena!Vymenil za novu,este raz skusil precistit,hlavne spinac pri prevodovke bol spinavy a tiez kablik co ide do cievky nedrzal pevne na svorke.Upevnil som to riadne izolacnou paskou.Skusam svetla,nic.Poistka znovu prepalena.Tak ja neviem co sa deje.
Zrejme treba novy switch(snimac spiatoc.svetla na prevodovke)?

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od biker666 »

romanm píše:Tak teda presiel som si kablikmi spiatocneho svetla,nasiel valcek s poistkou.Bola prepalena,vymenil som ju za novu,precistil som tiez spinac spiatocneho svetla(je na spod.casti pri prevodovke) a skusil svetla.Nic!Prezrel som poistku-spalena!Vymenil za novu,este raz skusil precistit,hlavne spinac pri prevodovke bol spinavy a tiez kablik co ide do cievky nedrzal pevne na svorke.Upevnil som to riadne izolacnou paskou.Skusam svetla,nic.Poistka znovu prepalena.Tak ja neviem co sa deje.
Zrejme treba novy switch(snimac spiatoc.svetla na prevodovke)?
jeste zkoukni cuvacky jestli neni problem v nich spinac but jde nebo ne,mne zas chcipne motor na busu jak zaradim zpatecku odpojil jsem svetla a po problemu takze mam problem v nich.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od Sam »

Logicky, problem musi byt za pojistkou. Bud zarovka couvacky nebo se kabel dotyka zeme. V prepinaci chybu nehledej.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od maxmax »

jeste zkoukni cuvacky jestli neni problem v nich spinac but jde nebo ne,mne zas chcipne motor na busu jak zaradim zpatecku odpojil jsem svetla a po problemu takze mam problem v nich.


Máš kabel napojenej na špatnym vývodu cívky! #-o Taky jsem provedl tenhle problém :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od udeeska »

...v konci muze byt i zarovkou(vymenit vlakno) :D
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od biker666 »

maxmax píše:jeste zkoukni cuvacky jestli neni problem v nich spinac but jde nebo ne,mne zas chcipne motor na busu jak zaradim zpatecku odpojil jsem svetla a po problemu takze mam problem v nich.


Máš kabel napojenej na špatnym vývodu cívky! #-o Taky jsem provedl tenhle problém :roll:
aha tak to asi zmastil hugo von pravdepodobne menil inducku na te obytce.Dik vic hlav vic vi =D>

romanm
Příspěvky: 28
Registrován: 02 kvě 2010

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od romanm »

Ziarovka je v pohode.V okoli ziaroviek je vsak vsetko zkorodovane a zanesene. Zrejme to sposobuje skrat.Skusim vytiahnut cely kryt svetiel a precistit to.
Ako ma fungovat zemnenie spiat.svetla,je to uzemnene na karoseriu 1 kablikom alebo 2?Mozno hlupa otazka ale nic rozumne ma ohladom toho nenapada...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od udeeska »

Vsechno vyhodit,vycistit,osmirkovat kontakty,protektovat kontaktolem(nemusis).Nektery lampy se delaly s extra kostrou,ale vetsinou prichyceni lampy sroubama -pozdeji vsak z duvodu koroze kostra nerada pracuje-muzes si sam nainstalovat drat na kostru
Naposledy upravil(a) udeeska dne 11 kvě 2010, celkem upraveno 1 x.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od Krystof »

Romanm, skorodovane kontakty Ti skrat neurobia. Skor naopak.

Pár dobrých rád:
1. ak vymeníš prepálenú poistku, a tá ďalšia sa Ti znovu prepáli, najväčšou chybou je dávať ďalšiu bez toho, že by si hľadal príčinu
2. kúp si multimeter za pár korún a s rozsahom nastaveným na meranie odporu (prípadne diód, to býva aj s pípaním) a meraj
3. ak si nevieš poradiť s pár centimetrami vedenia a nájsť skrat, radšej nepokračuj a navštív najbližieho autoelektrikára

K bodu 3 ešte malá poznámka - neber to v zlom. Ale ak máš nefukčné ďalšie veci v elektrike a nerozumieš základným veciam, nepúšťaj sa do toho. S elektrikou sa v aute neoplatí experimentovať, plamene sú svine. Dalo by sa poradiť v mnohých veciach. Párkrát overené skúsenosti však hovoria, že do istého štádia "vedenia" (od slova vedieť :-)) sa to jednoducho neoplatí.
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od Sesto »

Tak ako pise Krystof.
Asi by si bol nerad keby ti zhorela elektika a musel ju potom menit celu.Nestoji par korun a moze to zle dopadnut.
Odkial si?

romanm
Příspěvky: 28
Registrován: 02 kvě 2010

Re: Poistky spiatocneho svetla a vetrania

Příspěvek od romanm »

Mate pravdu.Presiel som si kable na spiatocku a ten bol odpojeny a drhol o nieco,to sposobilo skrat.Problem vyrieseny.

Odpovědět