Vyvaření nebo nový díl?

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 66
Registrován: 12 dub 2010

Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od george »

Zdravím, koupil jsem brouka v Německu, zdá se vše ok, ale pod rezervou je prorezlý. Našel jsem si, že na broukservisu prodavaji celý nový díl: TZN že je potřeba vyndat nádrž atd. a pod vrstvou antikorozního nátěru nalézt spoj, který je nutné odbrousit, a následně osadit a přibodovat nový díl?

Nebo lepší dát do ruky zkušenému klempíři?
DSC03154. forum.JPG
DSC03154. forum.JPG
Přílohy
DSC03138forum.JPG

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od udeeska »

No nejdriv se slusi dat nejake info o broukovi a pak teprv dostanes :D Neco za neco :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
fauwer
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 333
Registrován: 16 črc 2009
Bydliště: tak nějak kolem Pardubicka

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od fauwer »

To vypadá na pěkný kabrio,lupni sem více fotek a taky něco o historii a tak... prostor pod rezervou:obrousit,očistit nabodovat repaplech,mají ho u jaška v kuří,nebo na brouk.cz... :wink:
...pouze fauwéé je to pravéé...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od Petr914 »

...nádherný auto...ta barva je čínská modř?...

...hele vzhledem k tomu...jak se o opravě vyjadřuješ a jak to auto vypadá...to dej profíkovi...ale echt profíkovi...

...ta oprava...i když jí zadáš,by neměla jít moc přes 5000 vod skutečnejch profesionálů...plus díl...pokud bude třeba...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 66
Registrován: 12 dub 2010

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od george »

na reparatur stift je napsaná námořní modř, ale bylo lakovaný tak před 20ti lety. Povídal předchozí majitel. Ten nedělal vůbec nic.
No původně jsem to chtěl udělat já s pomocí. Nemám dobrý zkušenosti s "profíkama" Co si člověk neudělá, to není podle jeho představ (špatné zkušenosti z renovace gaze)
Jsem z Kolína, znáš někoho na doporučení? 'Taky chci dát opravit střechu, je pěkná, jen okénko je trochu vytrhlé, resp. uvolněné.
Máte někdo zkušenosti s testací? Mlhovka musí být? Mám snad v garaži nějakou starou kovovou...

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od prak »

mlhovku tam rovnou dej, alespoň na focení. Stejně se bude hodit, nebudeš se pak muset dohadovat při případné silniční kontrole.
Čumák je prohnilej nejen dole u špiček, ale i v místě pro nádobku ostřikovače (prapodivně překytováno). Zachránit to lze, ale vyměnil bych to celý. Buď takhle:
http://www.broukservis.cz/product_info. ... f052306d94" onclick="window.open(this.href);return false; nebo po kusech.
Ale vzhledem k tomu, že je to stejně sezónní auto, jen bych to očistil a ochránil od dalšího hnití a nechal to tak.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

santiago verner
Příspěvky: 16
Registrován: 13 dub 2010

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od santiago verner »

hmmm... to je moc pěkný ..... mam malej dotázek... kde a kolik tě stál čalouník ? diky moc !!!

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od Petr914 »

george píše:na reparatur stift je napsaná námořní modř, ale bylo lakovaný tak před 20ti lety. Povídal předchozí majitel. Ten nedělal vůbec nic.
No původně jsem to chtěl udělat já s pomocí. Nemám dobrý zkušenosti s "profíkama" Co si člověk neudělá, to není podle jeho představ (špatné zkušenosti z renovace gaze)
Jsem z Kolína, znáš někoho na doporučení?
...skvostnej odstín...

...s těma profíkama ti dam zapravdu...ale pokud se to vošéfuje z druhý strany...mělo by to bejt tutový...

...co hele pražáci...Same...nebyl by nějakej dobrej tip na karosáře...co si to nechá zaplatit...ale je dobrej?...nemusí to bejt nutně nějakej veteránista a podobně...prostě profi lakovna s výbornou referencí...

...todle se dá zaplatit i ve vysokym levelu a byla by škoda aby se do toho sral sám...pokud neví přesně jak na to...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 66
Registrován: 12 dub 2010

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od george »

santiago verner píše:hmmm... to je moc pěkný ..... mam malej dotázek... kde a kolik tě stál čalouník ? diky moc !!!
zatím mě stál jen brouk :) je to původní, krapet ošoupaný atd. ale letos to řešit nebudu. To jen to okénko ve střeše.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od Petr914 »

...no...je to prostě nádhernej originál...

...jinak jak píše prak..."prapodivně nakytovaný"...to je německá oblíbená záležitost...naředit kyt a najebat ho na díl...asi na RTL hlásili,že to funguje...viděl sem to mockrát...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od Jan »

Pěknej brouček. :D Píšeš že jsi z Kolína, já sem taky z Kolína. Kdybys chtěl, tak se můžem někde srazit.
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 66
Registrován: 12 dub 2010

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od george »

Jan píše:Pěknej brouček. :D Píšeš že jsi z Kolína, já sem taky z Kolína. Kdybys chtěl, tak se můžem někde srazit.
rád se potkám s někým od fauwé :), kdo mě zasvětí, shlédne brouka jiným znalejším okem a poradí.

Uživatelský avatar
fauwer
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 333
Registrován: 16 črc 2009
Bydliště: tak nějak kolem Pardubicka

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od fauwer »

Potkali se u kolína,no není to nádhera? ....Na to opravení toho prostoru pod rezervou,by ti stačil nějakej známej,co má co2 svářečku a trochu s tím umí,tu reparatůru na nádobku a plech pod rezervu,to není nic tak hroznýho...
...pouze fauwéé je to pravéé...

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od Kůča »

Pokud ti nekouká ta rezerva spodem ven tak by jsem do toho neřezal.To můžeš udělat pak vždycky.
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 66
Registrován: 12 dub 2010

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od george »

fauwer píše:Potkali se u kolína,no není to nádhera? ....Na to opravení toho prostoru pod rezervou,by ti stačil nějakej známej,co má co2 svářečku a trochu s tím umí,tu reparatůru na nádobku a plech pod rezervu,to není nic tak hroznýho...
Rezerva drží. To byl mů původní záměr dát to šikovnýmu klempíři. Takže rada zní opravit tak, jak to je bez výměny celého nového předku?

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od Jan »

Máš SZ
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od Petr914 »

fauwer píše:Potkali se u kolína,no není to nádhera? ....Na to opravení toho prostoru pod rezervou,by ti stačil nějakej známej,co má co2 svářečku a trochu s tím umí,tu reparatůru na nádobku a plech pod rezervu,to není nic tak hroznýho...
...jasně...nasmrkaj to tam...barvu pak namíchaj s Broukem Pytlíkem...a lak bude dělat Ferda Mravenec...aby v celkovym kontextu ušetřili 500,-Káčé...

...to je výbornej nápad...

...kdyby to bylo finančně neúnosný...ten rozsah opravy...tak bych tomu domácímu levelu rozuměl...

...ale takhle mi to přijde pěkně ujetý...

...sraní s tim...výsledek nejistej...a finančně je právě klempíř nejlevnější...za to co je tam třeba opravit si nemůže říct víc jak litr...

...ale co mi neni rovno......aneb dělej jak myslíš... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
fauwer
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 333
Registrován: 16 črc 2009
Bydliště: tak nějak kolem Pardubicka

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od fauwer »

Já bych přední čelo nechal bejt,ten spodní plech pod rezervou bych celej vyříznul a dal tam tu reparatůru,zároven bych obrousil tu stranu,co je tam to vypouklý vybrání na nádobku,zjistil bych,co je pod tím kytem schovaný a kdyžtak to celý taky dal pryč,no a navařit reparatůru nádobky a plech okolo ní a je to..
...pouze fauwéé je to pravéé...

Uživatelský avatar
fauwer
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 333
Registrován: 16 črc 2009
Bydliště: tak nějak kolem Pardubicka

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od fauwer »

Idoma na koleně se dá dělat srovnatelně kvalitně,né-li líp,než někteří profíci... [-X
...pouze fauwéé je to pravéé...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od Petr914 »

...jo...ale ne s tim know-how...co má george k dispozici...
You can't win 'em all...

Odpovědět