Osazeni PU ulozeni ramen napravy

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Osazeni PU ulozeni ramen napravy

Příspěvek od IGi »

Zdravim
mel bych malej mozna blbej dotaz zakoupil jsem PU ulozeni ramen predni napravy jedna se o rok 65 dolu jenze pri nasazani do napravnice mi zustane asi 5 cm koukat z napravnice a dal ho nedostanu kvuli hrane ktera je v napravnici a neverim ze to ma 5 cm koukat ven nevite co delam spatne?mam se vice snazit a nejak to tam dostat nasilim?prijde mi to ale jako kravina:(
prosim o radu zkusenejsi kteri uz to delali a vedi o co go

dekuji

pro ilustraci aby se vedelo o co go :)
Obrázek
Obrázek

montekristo
Příspěvky: 168
Registrován: 26 zář 2005
Bydliště: soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Osazeni PU ulozeni ramen napravy

Příspěvek od montekristo »

mělo by to tam jít lehce. Je třeba vytočit šrouby na mamaznici a pak to půjde.

Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Osazeni PU ulozeni ramen napravy

Příspěvek od IGi »

montekristo píše:mělo by to tam jít lehce. Je třeba vytočit šrouby na mamaznici a pak to půjde.
sice nejsem zaden mechanik nebo strojar ale maznice jsou venku ... ty mi nazavazi ... jde o tu hranu v te napravnici :( ta me proste dale nepusti ..:(
Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Osazeni PU ulozeni ramen napravy

Příspěvek od Sam »

Jestli tomu dobře rozumím tak je to novodobý výmysl. Původně tam patří toto:
Obrázek

Pokud tam tedy opravdu chceš instalovat tyto červený potvory tak musíš vylisovat jehlové ložisko a pouzdro které v nápravnici je. Já bych to ale nedělal a raději bych dal do kupy původní ložiska.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Osazeni PU ulozeni ramen napravy

Příspěvek od IGi »

Sam píše:Jestli tomu dobře rozumím tak je to novodobý výmysl. Původně tam patří toto:
Obrázek

Pokud tam tedy opravdu chceš instalovat tyto červený potvory tak musíš vylisovat jehlové ložisko a pouzdro které v nápravnici je. Já bych to ale nedělal a raději bych dal do kupy původní ložiska.
ano rozumis tomu dobre.. ale jedna se mi o to pouzdro ... jak ho vylisovat asi mam predstavu i kdyz je 13 cm daleko od kraje ale pujde to ? nevim co je to za material ale urcite tam nejak drzi a zelezo to neni ... nebude lepsi zkratit jak rikas cerveny potvory nechat tam to pouzdro a kdyby mi to nevyhovovalo dycky muzu vratit lozisko aniz bych se musel srat s nalisovavanim pouzdra.. [-o<
smankote to to tady jeste nikdo nezkusil??
Obrázek

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Osazeni PU ulozeni ramen napravy

Příspěvek od soe2 »

ty bláho...já teda na ty uretamy neslyšel nic pozitivního...radši bych tam taky viděl ty ložiska.
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Osazeni PU ulozeni ramen napravy

Příspěvek od Sam »

Na sundani lozisek potrebujes samozrejme pripravek.
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 81#p200581" onclick="window.open(this.href);return false;
Nezapomen ze jsou tam dve, takze na napravu celkem 8kusu (na obrazku dil cislo 7). To tvoje pouzdro slouzi prave jako nahrada techto lozisek. Kdyz to sve nové uriznes, ztraci to zcela smysl.
Takze mas tri moznosti

a) loziska jsou OK a pak jen koupis gumove tesneni(dil cislo 9) a ramena osadis
b) loziska jsou KO, pak je vylisujes a misto nich das tu cervenou PUR potvoru
c) loziska jsou KO, pak je vylisujes a misto nich das opet loziska a dotesnis gumovym tesnenim.
Přílohy
77.jpg
77.jpg (37.41 KiB) Zobrazeno 8192 x
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Osazeni PU ulozeni ramen napravy

Příspěvek od IGi »

no ja to myslel takhle vylisuji lozisko a to druhe pouzdro ktere neni lozisko jen vymezuje rameno aby nechodilo v napravnici tam necham cili z cerveneho nesmyslu riznu asi jen dva cm z konce na funkcnosti cerveneho nesmyslu by to nemelo mit vliv... pokud se nepletu ... bude to fungovat porad stejne .. nahradi to lozisko jen ze to nebude dlouhe ja nevim 15 ale jen 13.... pokud mi rozumite :?
nevite o nekom kdo to ma v naprave? docela me zajima jestli je spokojen chci to zkusit a treba casem poreferuji ...jak to bude na pytel tak sae to proste vyhodi ...
Obrázek

Uživatelský avatar
fauwer
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 333
Registrován: 16 črc 2009
Bydliště: tak nějak kolem Pardubicka

Re: Osazeni PU ulozeni ramen napravy

Příspěvek od fauwer »

Stejně se ti ty ložiska nepodaří vylisovat,aniž bys je nezku...l.Vybodni se na nějaký urethany.
...pouze fauwéé je to pravéé...

montekristo
Příspěvky: 168
Registrován: 26 zář 2005
Bydliště: soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Osazeni PU ulozeni ramen napravy

Příspěvek od montekristo »

jasně že maznice jsou zvenku, ale kousek kouká taky dovnitř nápravy a ten tam zrovna překáží. takže vytočit..... nasadit PU ... a zase zatočit...

montekristo
Příspěvky: 168
Registrován: 26 zář 2005
Bydliště: soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Osazeni PU ulozeni ramen napravy

Příspěvek od montekristo »

já bych ten PU taky neporučoval. Chvíli jsem na to jezdil, a pak jsem tam nastrkal zpátky ložiska.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Osazeni PU ulozeni ramen napravy

Příspěvek od Sam »

IGi píše:no ja to myslel takhle vylisuji lozisko a to druhe pouzdro ktere neni lozisko jen vymezuje rameno aby nechodilo v napravnici tam necham cili z cerveneho nesmyslu riznu asi jen dva cm z konce na funkcnosti cerveneho nesmyslu by to nemelo mit vliv... pokud se nepletu ... bude to fungovat porad stejne .. nahradi to lozisko jen ze to nebude dlouhe ja nevim 15 ale jen 13.... pokud mi rozumite :?
Rozumíme :)
Ty dvě ložiska ale nejsou v napravnici jen tak ze zhejralosti, ale mají svůj důvod a to souosost ramene a nápravy. Výměnou za PUR pouzdro ji porušíš. Uříznutím PUR pouzdra a nahrazením jen jednoho ložiska ji porušíš ještě víc.
Ale ano. Pujde to namontovat a nezbyde ti žádná součástka.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět