Drátěná kola

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
montekristo
Příspěvky: 168
Registrován: 26 zář 2005
Bydliště: soběslav
Kontaktovat uživatele:

Drátěná kola

Příspěvek od montekristo »

Zdravím všechny. Máte někdo osobní zkušnosti s drátěnýma kolama na broukovi nebo na jakémkoli jiném autě?

Uživatelský avatar
jps
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 562
Registrován: 13 srp 2007
Bydliště: Praha 8

Re: Drátěná kola

Příspěvek od jps »

máme. na motorce.
drahé pořízení, náročná údržba, nutnost (ve většině případů) použití duše, jednou z čas servis - dotažení, vystředění, vyvážení.
"chrome won´t make your car go any faster"
Obrázek

Zmyjak
Příspěvky: 125
Registrován: 31 črc 2009

Re: Drátěná kola

Příspěvek od Zmyjak »

No a mám takový pocit že je to u nás i nepovolené - s vyjímkou veteránů kteří to mají fabrické (předválečné vozy, anglické ...)

Zmyjak

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Drátěná kola

Příspěvek od soe2 »

Zmyjak píše:No a mám takový pocit že je to u nás i nepovolené
nepovolené?? mám pocit že naše země je plná čur.ků kteří si myslí že nám můžou říkat co můžem a nemůžem dělat. Tak si nenechme srát na hlavu a dávejme si na brouka kola která se NÁM líbí, protože tak je to správné. Stačí být jen soudný a myslící člověk a je to v pohodě.
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Zmyjak
Příspěvky: 125
Registrován: 31 črc 2009

Re: Drátěná kola

Příspěvek od Zmyjak »

No však..náš úředník náš pán...a k tomu ještě pohůnek policajt s pokutovým bločkem v ruce... Byť nejsem příznicvec dráťěných kol tak si myslím kdo je chce ať si je klidně dá...ovšem fabrická a opatřená atestem..i když si nedovedu představit že by je někdo dělal doma na koleně :D
Zmyjak
soe2 píše:
Zmyjak píše:No a mám takový pocit že je to u nás i nepovolené
nepovolené?? mám pocit že naše země je plná čur.ků kteří si myslí že nám můžou říkat co můžem a nemůžem dělat. Tak si nenechme srát na hlavu a dávejme si na brouka kola která se NÁM líbí, protože tak je to správné. Stačí být jen soudný a myslící člověk a je to v pohodě.

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Drátěná kola

Příspěvek od soe2 »

přesně tak....origo s atestem...a v normálním rozměru...né 12palcový disk který bude čouhat z poloviny z blatníku...úředník se o tom stejně nedoví a polda se bude moct rozkrájet aby vykoktal pochvalu jak je to krásné....a kdyby něco pindal tak už to tam bylo no ne? :twisted:
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Drátěná kola

Příspěvek od prak »

zkuste zapojit hlavu místo hlavičky
Cokoliv je homologované k použití v provozu (se specifikací a určení ke konkrétnímu vozu), tak můžete použít.
Policajty nechte v klidu, ti musí poslouchat co si vaši poslanci vymysleli. Tedy jsou pod tlakem čůr..ů zvrchu i sebevědomých čůr..ů na ulici, třebaže jezděj v broucích.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Drátěná kola

Příspěvek od soe2 »

no to jo Praku ale třebas to není homologované u nás ale fšude jinde se na tom jezdí...onehdy se mě jeden pomahač snažil přesvědčit že šilty na světlech brouka nemají co dělat když na nich není vyražena někaká homologace nebo jiný nesmysl...no poslal sem ho k šípku s tím že je to dobový doplněk který je v katalogu dílů na vw a namontovala mi ho tam autorizovaná ffirma v Olomouci a bylo....a řek sem mu že taková volovina mu vadí ale že mezi těma mračítkama není SPZ to mu nevadí......tak pak sklapl jelikož jeho kolega přihlížející chránič se už chlamal jak po LSD a jeli sme dál. Takže jen cu říct že je třeba se nebát trochu progresu bo jinak se tu furt budem prcat od ničeho k ničemu. Policajti by měli prcat blázny s hliníkovýma žiletkama na prdeli a né broukaře na krásných drátěných kolech, :D viděl sem to na 1303 v Krakově a na 1200 v Bratislavě a vypadá to luxusně.
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Zmyjak
Příspěvky: 125
Registrován: 31 črc 2009

Re: Drátěná kola

Příspěvek od Zmyjak »

No ona je to dost tenká hrana..na jednu stranu (a jako všude ) jsou policajti idioti co prudí kvůli nesmyslu a na druhou stranu fůra rozumných prostě musí dělat co jim nějaký blb nahoře nařídí jinak mají zle. A na druhou stranu i my jako řidiči občas vyrobíme "vozidlo" které opravdu nemá na silnici co dělat a ještě se divíme když nás po právu někdo sejme a defacto pro naše dobro...
On větší díl problému bude ležet v oněch schváleních a homologacíh které jsou u nás neřešitelnou pastí...a někdy mám pocit že to je záměrně neřešitelné :(
prak píše:zkuste zapojit hlavu místo hlavičky
Cokoliv je homologované k použití v provozu (se specifikací a určení ke konkrétnímu vozu), tak můžete použít.
Policajty nechte v klidu, ti musí poslouchat co si vaši poslanci vymysleli. Tedy jsou pod tlakem čůr..ů zvrchu i sebevědomých čůr..ů na ulici, třebaže jezděj v broucích.

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Drátěná kola

Příspěvek od soe2 »

Zmyjak píše:to je záměrně neřešitelné :(
a proto to neřeš a dělej soudně to, co se TOBĚ líbí...jako to dělám já
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Drátěná kola

Příspěvek od prak »

soe2 píše:
Zmyjak píše:to je záměrně neřešitelné :(
a proto to neřeš a dělej soudně to, co se TOBĚ líbí...jako to dělám já
V pořádku, ale nesváděj odpovědnost na jiné. Když tě oflastrujou, je to tvoje chyba, ne jejich.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Drátěná kola

Příspěvek od soe2 »

ne Praku, je to chyba tohoto pojebaného státu který řídí banda vygumovaných hlav a ještě víc vygumované hlavy vymýšlí ta pasqily a říkají tomu zákony a k tomu miliony jejich pozměňovacích a a doplňovacích cypovin. Sry že sem se tak rozohnil ale sem jen člověk. A pokud si budu chtít dát na auto místo znaku kozí bobky tak je zákonodárcům po tom houby, když je dobře přilepím.
nemám rád amíky ale když vidíš co tam jezdí po ceste za slátaniny ...tak je to až nepochopitelné....A jezdí..mají znašky a v klidu...to se mi líbí..pokud si tam postavíš něco tvému srdci blízké tak ti to oštemlujou a si vysmátý...tady holt budou úředníci házet klacky pod nohy a nic jiného.
proto říkám Zmyjaku...pokud chceš dráťáky protože se ti líbí...namontuj je tam v rozumném rozměru a nějaké nečínské ať ti to nikde neupadne a někoho to nezabije a je to.nám se to bude taky líbit.
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Drátěná kola

Příspěvek od Sam »

Ne Soe, je to chyba tvoje, ze pripustis aby jak ty rikas vygumovana hlava mela moznost psat a schvalovat zakony.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Drátěná kola

Příspěvek od yahoďák »

soe2 píše:Stačí být jen soudný a myslící člověk a je to v pohodě.
Milý soe, byl bych rád, kdyby ses tímto heslem řídil ... pokaždé než se "rozhoníš", si po sobě napřed příspěvek přečetl před odesláním....zamyslel se..jestli to někoho zajímá, jestli píšeš tak docela k tematu... a pak teprve odešli a raď..mimochodem...píšeš Zmyjákovi:
proto říkám Zmyjaku...pokud chceš dráťáky protože se ti líbí
V tom zápalu Ti unikl jeden nepodstatný detail a to, že on si tam ta kola dát nechce.... ptal se na ně montekristo..a tomu jistě tvoje vejšplechty hodně pomůžou.
Diskuzi tu už nechám, protože prak tu odprezetnoval i rozumný pohled na věc, ale Tebe ujišťuju, že jakmile příště zase začneš kdekoliv kafrat o tom, že si můžeme dělat co se nám líbí a opět tady rozmazávat politiku, tak máš ode mě vychovnej BAN.... a že se mi to hodně příčí, jenže není týden, aby ses nemusel někde takhle projevovat a myslím, že to nikoho nezajímá.

Pro montekrista:
zprostředkovaná zkušenost s drátěnýma kolama, pořídil si je kamarád:
První zádrhel nastává v tom, že adaptér pro jejich montáž je sice vrtán pro celou řadu roztečí, ale nepasuje na 5x205 a na 99% myslím, že ani na 4x130...takže se to komplikuje a musíš dát bubny s běžnou roztečí (4x100) nebo řešit redukce
Obrázek

Uživatelský avatar
simiczek
Příspěvky: 11
Registrován: 12 pro 2008
Bydliště: Tábor

Re: Drátěná kola

Příspěvek od simiczek »

Zdravím,řešil jsem dráťáky na svou Felicii 1960 a na Brouka Karlíka :)
Na brouka se vytvořila nába 4x130 a šlo by to,na feldu ne,jelikož má zadní lem rovný a s nábou by se kolo nevešlo do blatníku.
Nakonec jsem dráťáky prodal a koupil kola Empi.
Přílohy
DSC01836....jpg
DSC01836....jpg (150.32 KiB) Zobrazeno 12678 x

Uživatelský avatar
clayd
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 356
Registrován: 06 led 2007
Bydliště: Struhařov

Re: Drátěná kola

Příspěvek od clayd »

Krásná =D> =D> =D>
Já vím Bohumile ,já vím

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Drátěná kola

Příspěvek od Skid »

simiczek píše:Zdravím,řešil jsem dráťáky na svou Felicii 1960 a na Brouka Karlíka :)
Na brouka se vytvořila nába 4x130 a šlo by to,na feldu ne,jelikož má zadní lem rovný a s nábou by se kolo nevešlo do blatníku.
Nakonec jsem dráťáky prodal a koupil kola Empi.
Nebyl jsi lonske Celkovice? Mam pocit, ze jsme se spolu bavili. :twisted:
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
simiczek
Příspěvky: 11
Registrován: 12 pro 2008
Bydliště: Tábor

Re: Drátěná kola

Příspěvek od simiczek »

Byl,bavili jsme se v Soběslavi na námku.Jsem teď polámanej z motokrosu.Chci se podívat na to vaše zakončení sezony teď v
sobotu a udělat nějaký foto,jestli mě tam někdo doveze.Pokud je to tedy přístupné pro nadšence.Schánim pro kamaráda brouka do rv 70 tak bych potřeboval nějaký rady nebo tip.

díky

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Drátěná kola

Příspěvek od JardaZ »

Začetl jsem se a zavzpomínal. Drátěná kola se v broukservisu u pana Jaška dávala původně na brouky Uwy a Lucase. Oba se jich pak zbavili. Pak tam (v období kdy jsem tam pracoval) přijel další Top Chop (myslím že i snad ten tvůj Montekristo - ale už si nejsem jistej) a na něm byla ta kola také. Jen už nevím jak tam byla napasovaná. Každopádně v Broukservisu by si vzpoměli. Když ne Jarda Jaško tak Honza Drahokoupil určitě.

Uživatelský avatar
Romulus
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 297
Registrován: 15 zář 2006
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Drátěná kola

Příspěvek od Romulus »

No mě se drátěný kola taky líbily. Odradila mě dost vysoká cena. Upevnění se řeší pomocí redukcí, které se musí navrtat, jelikož broučí rozteče nejsou. Níže jsou 15" J7 ET-41
Obrázek
Brouk je nejlepší kamarád... nikdy ti do ničeho nekecá :-D
romand.cz

Odpovědět