Přestavba WBX na LBX

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
michal#2
Příspěvky: 45
Registrován: 02 úno 2009
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Přestavba WBX na LBX

Příspěvek od michal#2 »

Ahoj,
občas jsem zaslechl, že lze z vodou chlazeného boxera udělat vzduchem chlazeného. Samozřejmě to nebude jen tak, ale je tu někdo, kdo to buď dělal nebo to někde viděl, případně se tím někdo zabýval. Když už to dělat, tak jedině 2.1, ale když si ji prohlédnu, tak mi není jasné jak chladit válce, hlavy se pravděpodobně asi vymění za úplně jiné, nebo se opracují, aby měli větší chladící plochy. Ale co s válcema, to mi není jasné, neb WBX (alespoň mi to přišlo z fotek), má blok včetně válců a ne jako lbx.
A nebo se to přestavuje pomocí nějakého "KITu", že zůstane jen spodek, klika, vačka. To že musíš dát pořádnéj chladič oleje, plechy, ventilátor - to je jasný.
Neříkám, že to budu dělat a ani nechci, aby tu nekdo prozrazoval své know-how, ale pár obecných vět by tomuto fóru neuškodilo. :-)


Ilustrativní obrázek WBX (mhepp snad promine):
Obrázek
ex VW Bus T3, motor CT

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Přestavba WBX na LBX

Příspěvek od Pětišroub »

mám špatnou zprávu - všechno vyhodíš:-) vyhodíš hlavy, sání, výfuk, opláštění válců odřežeš, na bloku obrobíš dosedací plochy pro válce, vypouzdříš blok pro broučí zdvihátka. Dobrá zpráva je, že můžeš použít buď WBX kliku se zdvihem 76mm, nebo jakoukoliv T1 kliku s větším zdvihem, po menším laborování s hlavními lágry. použiješ T1 jakoukoliv performance vačku, použiješ jakoukoliv T1 olejovou pumpu, použiješ jakékoliv T1 ojnice dle vlastního výběru. Vzhledem k tomu že WBX má větší rozteč svorníků hlav, budeš muset přesunout svorníky v bloku na správnou rozteč abys mohl použít jakékoliv T1 hlavy dle vlastního výběru. Chladit olej budeš muset externě, hlavy a válce pravděpodobně T1 nebo porsche chlazením. Dobrá zpráva je že díky použitým hlavám bude moci použít jakoukoliv T1 karburaci a jakýkoliv T1 výfuk. To vše ti umožní dosáhnout obsahu až 2332 v nejlepším možném bloku, který je možno mít, z hliníku, s velkou olejovou zásobou, vylepšeným mazacím systémem, masivními hlavními ložisky, filtrací, pokud obraběč nezvrže všechny uvedené nutné operace.

Nebo, pokud rozpočet dovolí, je možné setrvat na púvodní rozteči, zaplatit balík za custom hlavy, custom výfuk, monstrózní systém dopravy paliva, superkvalitní vnitřní komponenty, neomezovat se na zdvih kliky do 84 mm a vypravit se do království obsahů kolem tří litrů.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 291
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Re: Přestavba WBX na LBX

Příspěvek od mhepp »

mhepp promine ;)
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
michal#2
Příspěvky: 45
Registrován: 02 úno 2009
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba WBX na LBX

Příspěvek od michal#2 »

Jo tak to je tak 2x brutalnejsi, nez jsem cekal :-) a jednoduse jsem si to teda nepredstavoval :-).

Díky za info.
ex VW Bus T3, motor CT

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Přestavba WBX na LBX

Příspěvek od Pětišroub »

abych byl spravedlivej, tak WBX ojničky si můžeš nechat..tak do 82mm zdvihu. Je to brutální a pokud se bavíme nejvýše o použití maximálního T1 vrtání, což je 94 mm, tak to podle mě nemá smysl :twisted:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Přestavba WBX na LBX

Příspěvek od john »

Este existuje dalsia variacia a to offset svorniky...

Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 291
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Re: Přestavba WBX na LBX

Příspěvek od mhepp »

Johne, mohl bys prosím hodit fotku toho svorníku, máš-li nějakou?

Díky...
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Přestavba WBX na LBX

Příspěvek od john »

Nemam, ale da sa to najst na net...

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Přestavba WBX na LBX

Příspěvek od john »

Tu je obrazok, ktory ukazuje blok upraveny na T1 svorniky...

Obrázek

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Přestavba WBX na LBX

Příspěvek od john »

Tu je dost mizerna fotka offset svornikov..


Obrázek

Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 291
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Re: Přestavba WBX na LBX

Příspěvek od mhepp »

Díky moc...
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Přestavba WBX na LBX

Příspěvek od Pětišroub »

v podstatě se může jednat o excentrické vložky a použijí se klasické 8 nebo 10 mm VW svorníky.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba WBX na LBX

Příspěvek od SO 545 »

8mm tie 10mm to uz bude moc.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Odpovědět