Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
samuraj
Příspěvky: 29
Registrován: 10 črc 2006

Re: těsnění ložiska zadní nápravy.

Příspěvek od samuraj »

objednam si jiny, to je nejaky smejd.

vali005
Příspěvky: 11
Registrován: 21 říj 2009
Bydliště: Losiná

Re: těsnění ložiska zadní nápravy.

Příspěvek od vali005 »

Nevíte náhodou kde v plzni koupit gufero na zadní
Nechce se mi platit poštovné kvůli 50K
Dík

Uživatelský avatar
Pegas
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 341
Registrován: 22 zář 2008
Bydliště: Palackého 1114, Přeštice 334 01
Kontaktovat uživatele:

Re: těsnění ložiska zadní nápravy.

Příspěvek od Pegas »

na nábřeží v pražskej naproti marakodrapu cca domů od stáru k řece
http://www.facebook.com/pages/Tander/136899403126703" onclick="window.open(this.href);return false;

samuraj
Příspěvky: 29
Registrován: 10 črc 2006

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od samuraj »

Tak mam tri krouzky v levo je ten stary uprostred jiny pouzity, a treti je uplne novy. Nevim jak to ale vsechny jsou absolutne jine. Ten posledni mi tam nejde dat az k lozisku. Pry se ma nahrat je to pravda???
Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od Sam »

samuraj píše:Tak mam tri krouzky v levo je ten stary uprostred jiny pouzity, a treti je uplne novy. Nevim jak to ale vsechny jsou absolutne jine. Ten posledni mi tam nejde dat az k lozisku. Pry se ma nahrat je to pravda???
Obrázek
Resis stejny problem jako uzivatel Kuca. Pokud ten krouzek nema zevnitr na strane loziska vybrani, tak ho zrkatka nelze pouzit. Omer si presne vsechny rozmery a pokud je vse v toleranci krom toho vybrani, stoc si ho na soustruhu. Pokud to bude haprovat i jinde, kasli na to, krouzek zahod a shanej dale.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

samuraj
Příspěvky: 29
Registrován: 10 črc 2006

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od samuraj »

No nechal jsem to zmerit a pry ty rozmery sedej jako u toho puvodniho tata to nechal zmerit, a rikal, ze to neni treba soustruzit, ale nechapu proc to pres to ozubeni nedokazu dostat.

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od Kůča »

To Sam,Jemu tam nejde nasadit,mě ano,jenže podle fotek on tam to vybrání na tom novém v pravo má,a já na tom mém novém nemám.Takže si myslíš stejně jako já že tam to vybrání musí bejt aby se tam z části schoval ten okroužek kterej se dává na hřídel.Tak v tom případě nevim proč takové kroužky prodávaj,když jsou každému k ničemu.
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od Sam »

Kůča píše:To Sam,Jemu tam nejde nasadit,mě ano,jenže podle fotek on tam to vybrání na tom novém v pravo má,a já na tom mém novém nemám.Takže si myslíš stejně jako já že tam to vybrání musí bejt aby se tam z části schoval ten okroužek kterej se dává na hřídel.Tak v tom případě nevim proč takové kroužky prodávaj,když jsou každému k ničemu.
Mno, na té fotce vidím spíš sraženou hranu než vybrání na O kroužek.
A k čemu že tenhle čínskej aušus je ? K zlosti. :? Zkus sehnat NOSovku.

Obrázek
Takhle by mělo vypadat to vybrání
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

samuraj
Příspěvky: 29
Registrován: 10 črc 2006

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od samuraj »

Dej mi vedet kde sezenu ten dil a ja si ho objednam. Obepsal jsem a obvolal jsem vsechny i do anglie jsem psal a nemam. Uz jsem zaplatil dost a nemam odvahu si objednavat nove. Penize netlacim abych platil za zkousku jestli mi prijde ten spravny dil.

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od Kůča »

Sam píše:
Kůča píše:To Sam,Jemu tam nejde nasadit,mě ano,jenže podle fotek on tam to vybrání na tom novém v pravo má,a já na tom mém novém nemám.Takže si myslíš stejně jako já že tam to vybrání musí bejt aby se tam z části schoval ten okroužek kterej se dává na hřídel.Tak v tom případě nevim proč takové kroužky prodávaj,když jsou každému k ničemu.
Mno, na té fotce vidím spíš sraženou hranu než vybrání na O kroužek.
A k čemu že tenhle čínskej aušus je ? K zlosti. :? Zkus sehnat NOSovku.

Obrázek
Takhle by mělo vypadat to vybrání
Tak takhle by to mělo opravdu vypadat,alespoň ty moje origo mají takovejhle tvar.Takže Číňany vrátim zpátky tam odkud přišli i s těma špatnejma předníma prasátkama.
Ovšem co je zajímavé,že kolega nademnou má ty origo kroužky zkosené zvenku?
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

samuraj
Příspěvky: 29
Registrován: 10 črc 2006

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od samuraj »

Dej mi vedet kde sezenu ten dil a ja si ho objednam. Obepsal jsem a obvolal jsem vsechny i do anglie jsem psal a nemam. Uz jsem zaplatil dost a nemam odvahu si objednavat nove. Penize netlacim abych platil za zkousku jestli mi prijde ten spravny dil.

samuraj
Příspěvky: 29
Registrován: 10 črc 2006

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od samuraj »

No v kazdem pripade je videt, ze tady maji prodejci mezeru na trhu.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od udeeska »

Tak tohle vypada na dobrou detektivku :roll: Ja si koupil jenom sadu tesneni a bez problemu,tekl mi jenom olej kolem hridele praveho kola,nez me napadlo,ze jsem
nemel utazenej naboj.Az budu mit cas(snad ke konci tydne),tak zajedu k dedulovi co ma dily a podivam se co je spravne.Jinak mam ten samy krouzek s vybranim viz.posl.foto
a mel jsem drazky tez a zadny prutok.Vypada to ze je mozna neco spatne s tim guferem,podivej se jestli Ti zevnitr nevypadla pruzinka,nebo jestli neni nahodou natazena.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od udeeska »

Tak jsem se stavil v mototechne a jsem zas o neco chytrejsi :idea: Krouzky jsou opravdu 3 a to do 58 pro Barndoor,do poloviny 63 a do 67 s tim vybranim .
Do 63 byla matka na 36mm a po 46mm.Velikost stiraciho krouzku(gufera)zastava stejna 44.5 62 8.Presny datumy zmen jsou urcite v knizce na kterou nemam cas.
Takze opatrne panove co objednavate,spravnej prodejce by se vsak mel zeptat na kterej rok dily chcete.Bohuzel v motorechne nemeli katalog,ale vim,ze dedula ho ma.
Jedte co se tyce gufera musi byt vetsi aby tesnilo a da se instalovat na 2 zpusoby:(pro ty co to nikdy nedelali)
Za studena,kdy se namaze jeho hrana a stena naboje a opatrne se naklepne a po tom
pomalu do kola pomoci plocheho(ne s ostryma hranama)prubojniku klepat na venkovni strane(teda ne u britu) do pozadovane polohy.
No a ten kdo si neveri tak at nejdrive nahreje gufero na varici v horke vode a postupuje tim samym zpusobem
Jeste jestli je na krouzku drazka,ktera neni nejak drasticka,tak je mozno zkratit pruzinu v britu a tim zvysit jeho stiraci tlak(mam vyzkouseny a funguje to)

Obrázek
Vwase nocni sichta...

samuraj
Příspěvky: 29
Registrován: 10 črc 2006

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od samuraj »

No dam si pozor, ale kdyz ten distancni krouzek nikdo nema, tak nevim kde si ho objdednat. Dej mi echo a ja si ho koupim treba zitra. Ale ten krouzek co je v pravo mam uz dvakrat a pry to ma byt on. Ale co ten tvar??? A proc ho tam teda nemuzu nasadit??

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od udeeska »

ja bych klidne pouzil ten starej,protoze nema podle me na tesneni zadnej vliv.vypada to na chybu vyrobce,kdyz ho tam das bez toho,ze by se deformovala
vnitrni hrana tak proc ne.Je tam na vymezeni....
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od Kůča »

Aby jsem se vrátil k mému problému: na fotce kde končí šipka přímo na hřídeli je nějaké gumové těsnění,má to tam bejt? Nebo to vypadá že je to původní zmáčklej okroužek,ten menší ze dvou co jsou v opravné sadě?Je to tam dost napresované k ložisku,a co hlavně,překáží mě to tam,mám to vydloubnout?
Přílohy
Snímek 282.jpg
Snímek 282.jpg (35.86 KiB) Zobrazeno 7814 x
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od Sam »

To vypadá na rozmáčknutý o kroužek.
Obrázek
Nevím, co je na tom obrázku výše nepochopitelného.
Skladba:

Papírové těsněí 1, štít3, papírové těsnění 1
Následuje vymezovací kroužek 4 který pravděpodobně nikdo nesundává. (jednoduš to bez přípravku nejde)
Pak osadíte ložisko 5, přes něj plechová podložka 6, převlíknete Okroužek 7.
Následuje vymezovací kroužek 8. Vybrání slouží právě pro O Kroužek 7
Pak už je možnénavlíknout Gufero 9m podložka 10 a možno zakrytovat domečkem 11.
Napadá vás otázka kam s velkým O kroužkem ze sady ? Stačí se zamyslet. Jediný spoj který není utěsněný je na vnějším obvodu ložiska 5, takže se může navlíknout na něj a domeček 11 jej přimáčkne.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od Sesto »

Ano je to to mensie tesnenie uz rozmacknute.Tak to ma byt.Po vybrati treba dat nove gulate s ktoreho casom bude to iste.Niekde som tu aj daval rozmery tych tesneni

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Těsnění ložiska zadní nápravy (unik oleje)

Příspěvek od Kůča »

Sesto píše:Ano je to to mensie tesnenie uz rozmacknute.Tak to ma byt.Po vybrati treba dat nove gulate s ktoreho casom bude to iste.Niekde som tu aj daval rozmery tych tesneni
Já mám koupenou tu opravnou sadu,jen tohle mě tam překáželo a nevěděl jsem jestli to tam má bejt,nebo jestli to můžu odstranit.
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Odpovědět