CESTOPIS: Velikonoční pomláska v Chorvatskem parku 8-13.4.09

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Zamčeno
Uživatelský avatar
r_o_b_o
Příspěvky: 37
Registrován: 05 lis 2007
Kontaktovat uživatele:

CESTOPIS: Velikonoční pomláska v Chorvatskem parku 8-13.4.09

Příspěvek od r_o_b_o »

Tento nápad se vymyslel úplnou náhodou. A kde jinde než v hospodě . Řeklo se , že se pojede o Velikonočních prázdninách do chorvatského národního parku PAKLENICA . Já souhlasil a dal příslib , že se pojede i můj miláček KAREL ( můj bus) . Chvíli byl klid, ale poté mi začal telefon zvonit jestli to platí a já tomu opravdu nemohl odolat . Spočítali jsme kolik nás to bude stát , všichni účastníci souhlasili a už se jen řekl datum a čas odjezdu . Stanovil se na středu 8.4.09 , 15 : 00 odjezd z Ostravy . Od rána vše klapalo tak jak má. Bus byl překontrolován a vše pasovalo :-D . Odjezd se nakonec neuskutečnil v 15:00 , ale až v 17:15 kvůli pochopitelnému problému (kamaráda dříve nepustili z práce) . Nic už nebránilo vyrazit směr BRNO , VÍDEŇ , GRAZ , MARIBOR , KARLOVAČ , ZADAR . Posádka se skládala z 8 členného smíšeného týmu . 3 ženy , 5 chlopů. Každý měl nabalený batoh na lezení po skalách , jídlo na celý 5 denní pobyt + nějaký ten pitný režim na večer . V jednu chvíli jsem myslel , že výlet zruším ,ale nakonec jsem si přece jenom řekl Volkswagen DAS AUTO a věřil mu . Cesta Českem se vlekla díky našim ,,skvělým´´ dálnicím . V Rakousku se koupila dálniční známka a fičelo se co to dalo . Průměrná rychlost okolo 80 Km/h v plně naloženém autě . Někdy se jelo přes 90 a v horších kopcovitých případech klesla naše rychlost k 50tce a 3 rychlostnímu stupni . V Rakousku se stala nepříjemná věc pro celou posádku náš Karel přestal jet . Naštěstí to byla malá závada . Přestal nám ukazovat palivoměr :-D takže se vytáhl z pod sedadla kanistr dolil se benzín a na nejbližší stanici jsme znovu natankovali plnou nádrž. Na této stanici se podařilo mým kamarádům zapomenout kanystr s benzínem , ale naštěstí jsme ho už v další cestě nepotřebovali .Cesta Slovinskem probíhala okolo 4 té hodiny ranní , překvapila nás teplota okolo nuly . Naštěstí jsme byli vybaveni dekami a spacáky , takže jsme neumrzli , protože můj bufík je mimo provoz . Další nepříjemný pocit jsme zažili na hranicích mezi Slovinskem a Chorvatskem . Celníci z nás měli vyloženě srandu . Podal jsem jim všechny občanky a pasy a celník začal diktovat jména.Začal jednoduše TOMAS , RICHARD , KRYSTINA , ADRIANA a potom to přišlo z ničeho nic MARIUHANA ? Přemýšleli jsme jestli nějaké jméno nespletl :-D ale nespletl . Potom se zeptal KOLIK TRAVA ? A ja dělal blbého . Dobře to dopadlo zasmál se a popřál HAPPY HOLIDAY . Další celník tentokrát Chorvat měl podobný ´´smysl´´ pro humor :-D tentokrát nám řekl Everything out ( Všechno ven) na tomto parking place . Při představě prohledávání našeho přeplněného auta se mi v tu chvíli udělalo opravdu blbě ,ale nakonec se zasmál a řekl GOOO :-D Takže trocha vzrušení  Chorvatské ráno bylo úžasné slunce jsme viděli vycházet přímo z hor . Romantika jako blázen. Asi 30 km před cílem , který byl stanoven na Národní park PAKLENICA nám Karel vypověděl službu podruhé. Tentokrát to nebyl benzín . Karel prostě potřeboval odpočinout . Dojel na neutrál přesně na benzínku . Celá posádka se občerstvila a Karlovi bylo dopřáno dolití oleje a odpočinek 20 minut. Po této nevynucené pauze najednou naskočil a jel dál. Po příjezdu k moři jsme byli zaskočeni mlhou a lehkým mrholením . Bylo 8 :00 a já skákal do slaného moře po mé 5ti leté pauze . Najednou se mi nechtělo spát . Dal jsem si pivko a relaxoval . Karel měl v kolech 960 km a já 15 hodin noční jízdy za volantem .V 11 se obloha rozjasnila a nebyl na obloze ani mráček . RELAX DEN beze spánku obhlídnutí terénu večerní příjezdová PÁRTY na pláži . Spánek pod širým nebem a rání koupání bylo jako z pohádky. Poté jsme strávily nádherné 3 dny v národním parku plného krásných skal , nedotčené přírody , studené řeky a nádherného lezení pod modrým nebem s teplotou okolo 25 stupňů .Na pondělí ráno byl naplánován odjezd. Z neděle na pondělí se změnilo počasí a my odjížděli v 7 :10 za stejného počasí jako jsme přijeli . Cestou zpátky Karel šlapal tak jak měl jen znovu pár kilometrů před cílem , kterým byla OSTRAVA , v Novém Jičíně se znovu unavil . Dopřáli jsme mu 15 minut odpočinku na dálnici v kopci a ve tmě. Poté znovu ožil a dovezl nás až do Ostravy. Tam jsem vyložil všechny lidi a spokojeně dojel domů do Albrechtic u Českého Těšína z úderem 12 té hodiny . Hodil sprchu pivo a jídlo a šel s krásnými zážitky do peřin :-D ;-)
KAREL ujel neuvěřitelných 1958 Km spotřeboval při tom 237 L benzínu což znamenalo spotřebu při plně naloženém autě a naložené střeše krásných 12,1 L / 100km . Byl to nádherný výlet plný zážitků s opravdu skvělou partou lidí ;-) . Teď už jen udělat maturu , vydělat nějaký penízek na cestu a strávit aspoň měsíc s Karlem na cestě po Evropě  Fotky poskytnul Mr.Laboun a slečna Tina , jeste nejake foto mozna hodim mam toho spousta ,ale nechtelo se mi to momentálně načíst.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 8.4 - 13.4 . 2009 , Velikonoční pomláska v Chorvatskem parku

Příspěvek od soe2 »

tak tu si kolego....já na tebe křičel na vodárně ať dojedeš na slet v květnu a pak mi igi řekl že už o tom víš...si stejný blázen jako já koukám...vw das auto ..a jede se...Já tehdy jel do garáže pro brouka kerého teď opravuju a ladím na sezónu....viz soeho2 ferdinand v Ukažte své auto.
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: 8.4 - 13.4 . 2009 , Velikonoční pomláska v Chorvatskem parku

Příspěvek od prak »

parádní akce =D>
bez praštěnejch lidí by tu byla nuda
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: 8.4 - 13.4 . 2009 , Velikonoční pomláska v Chorvatskem parku

Příspěvek od beetle66 »

=D> hezky jsem si počet, parádní fotky a plno zážitků, co víc dodat :D
1966

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: 8.4 - 13.4 . 2009 , Velikonoční pomláska v Chorvatskem parku

Příspěvek od sSATYRr »

vybornej napad, rychle hecnout a jet...i Karel si to vylozene uzival, sedic celou dobu notne na zadku. :)
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: 8.4 - 13.4 . 2009 , Velikonoční pomláska v Chorvatskem parku

Příspěvek od IGi »

no koukam a nestacim se divit !! ja uz sice mel drive info ze jsi tuhle cestu absolvoval od tveho mechanika ale necekal jsem ze to bylo az tak sileny a vymysleny v hospode :D luxus !!jo a ta fotka jak skacete z mola je huuuustaaaa :lol: jen vic takovych silencu!! =D>
Obrázek

Uživatelský avatar
r_o_b_o
Příspěvky: 37
Registrován: 05 lis 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: 8.4 - 13.4 . 2009 , Velikonoční pomláska v Chorvatskem parku

Příspěvek od r_o_b_o »

Chlopi , diky za nějaký ten komentář ... Bylo to opravdu šílené . Rozhodně to není s Karlem poslední cesta do zahraničí. IGi od koho jsi to slyšel ? Kterého mechanika ? Mr. Folwarčný ? Jo a fotky jsem ja nefotil ,ale každopádně se povedly .

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: 8.4 - 13.4 . 2009 , Velikonoční pomláska v Chorvatskem parku

Příspěvek od Šíša »

Joo ... a tak to kua ma bejt!! :lol: 8)

Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: 8.4 - 13.4 . 2009 , Velikonoční pomláska v Chorvatskem parku

Příspěvek od IGi »

r_o_b_o píše:Chlopi , diky za nějaký ten komentář ... Bylo to opravdu šílené . Rozhodně to není s Karlem poslední cesta do zahraničí. IGi od koho jsi to slyšel ? Kterého mechanika ? Mr. Folwarčný ? Jo a fotky jsem ja nefotil ,ale každopádně se povedly .
jj presne jak pises od MR . :) uz se tesim na vejlet na slezky sraz :) tak at ti to dal tak uzasne jezdi a hlavne hrabe (v palici ) :twisted: :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Pegas
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 341
Registrován: 22 zář 2008
Bydliště: Palackého 1114, Přeštice 334 01
Kontaktovat uživatele:

Re: 8.4 - 13.4 . 2009 , Velikonoční pomláska v Chorvatskem parku

Příspěvek od Pegas »

tak to neřikam nic..... hustej nápad, ale hlavně že se uskutečnil.... už abych vyjel s ponorkou taky.....
http://www.facebook.com/pages/Tander/136899403126703" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bonvi
Příspěvky: 70
Registrován: 30 dub 2007
Bydliště: Luhačovice

Re: 8.4 - 13.4 . 2009 , Velikonoční pomláska v Chorvatskem parku

Příspěvek od Bonvi »

=D> Perfektní trip! =D>

Zamčeno