CESTOPIS: Italie - Chorvatsko

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Uživatelský avatar
Volcom
Příspěvky: 69
Registrován: 25 črc 2007
Bydliště: Olomouc

CESTOPIS: Italie - Chorvatsko

Příspěvek od Volcom »

Jelikož je čas přípravy na sezonu a mnozí se už vidí jak kroutí vw kolečkem a šlapou na pedály, rozhod jsem se vám napsat jak jsem jel v letě 2008 busíkem do Benátek a Chorvatka na svatební cestu. Omlouvám se moc fotek nemám spíš jsme natáčeli,ale něco málo přece jen,ale budu se to snažit posat.
Vyjíždělo se 1.8.2008 kolem16:00 z Olomouce. Nabaleno den předem tak že jak se přišlo z práce šup do busa a upalovat. Cesta byla jasna co nejdřív byt v Benátkách protože nas tam čekala sestra moji manželky taky na dovolené tak že se tam sejdeme v sobotu ráno.Vyjeli jsme klasika Brno-Mikulov-Vídeň atd. Cesta ubíhala bez problému až do Vídně kde na obchvatu Vídně nám začalo svítit dobíjení.Šup na benzinku a čumendo do motoru, ale bez znalostí končící povolenými kontakty na baterce toho potom moc nenačumíte. Nic řek jsem si že na sebe a moji ženu která byla ve 3 měsíci těhotenství budu tvrdej a budu pokračovat. Po 100km ujetých za Vídní jsem si říkal že blbne kontrolka a když jsem se blížil k Klagenfurtu jsem si byl téměř jistej. Projedeme kolem Klagenfurtu a už mu děláme pa pa,je kolem 23:30 a v tom začínají zhasínat na dálnici světla. Začíná slušná panika v kabině s vědomí v tom že jak zastavím tak končíme na tom místě. Motor ještě nějakým zázrakem jel,žena rychle vytáhla baterku a svítila na cestu a jeli jsme u krajnice za čárou.Docela blbej pocit nic moc nevidíte, kolem vás auta frčí 130km/h a já 60km/h a benzinka podle informační tabule 5km teměř bez šance.Naštěstí výjezd z dálnice kde se vzal tu se vzal do periferie Klagenfurtu.Výjezd byl do kopce a na zlomu toho kopečku byla křižovatka do kopce někam a z kopce do té periferie a přesně v té křižovatce busík vydechl naposled.U té křižovatky z kopce byla nějaká rakouská SUS,tam jsem ženu zatlačil.Co teď?Ženu jsem zamknul v autě a nechal jí kliče a vyrazil jsem občíhnout terén vesnice.Dorazím tam a nikde nikdo po chvíli chození po vesnici vidím bandu lidí v bílém lámanou angličtinou se snažím zjistit kde to vlastně jsem, zjišťují že s těmahle lidmi se domluvím protože ti měli svůj svět. Pak jsem ještě potkal další 2 podobné bandičky tak jsem usoudil že ve vesnici je asi Sensation white (techno cirkus).Nic meně ve vesnici jsem našel billboard na parkovišti a byl nasvětlený a napájen prodlužovačkou. Návrat k busíku a cíl přespání byl jasnej pod billboardem. Mezitím co upaluju k busíku vidím jak banda další lidí v bílém jdou směrem k busíku a mojí ženě, nasadim běh a předběhnu je. Baterka si odpočala, busík z kopce chytnul a doskákal na vybrané parkoviště,u parkoviště už jen tak poskakoval až jsem musel protijedoucího rakušáka trochu omezit, abych tam doskákal tímto se mu omlouvám.Vytáhnu nabíječku a zlodějku a už nabíjím busa z billboardu pizzerie. Zaraduju se že se mi přes noc dobijí baterka otevřu jedno české plechovkové po tom stresu samozřejmě se se vykutálí od někudy druhé a spadne na zem a celého mě osprchuje.Tak si tak smrdím pivem a popíjím ho a v to zhasne billboard no nic ráno moudřejší večera. Dobře se mi nespalo tak už jsem od 6 probranej. Vylezu ven a nestačím se divit jsme u nějakého jezera čistého čtvrť boháčů u každého domu Porsche nebo Jaguár.Zaběhnu za hospodu čurám si tam a najednou vedle mě přijede borec na kole a jde do té pizzerie.Vyženu ženu z auta ať se sním domluví jestli si mužem někde dobít baterku.Domluveno že bude do 9 uklíze a chystat pizzerii a do te doby jí tam můžu mít.Mezi tím pana Dudíka na telefonu co s tím muže být, za zady borca v bílém který neodhadl svojí dávku a chtěl mi pomáhat klackem že to má jako klíč, pan Dudík poradil (velké díky) dobré opravilo se.Ještě malá procházka do 9h nasadila se baterka a upalovalo se dál. Když jsem se blížil k Italským hranicím a projížděl jsem 5km tunel začal bus dost smrdět jako by hořel kábl nebo nějaká izolace plnej plyn ven z tunelu za tunelem dynamo úplně žhavé.Telefon p. Dudíkovi poradil že jak jsem se drbal do uhlíku tak se někde zkratovali odehnul jsem kábliky uhlíku a jelo se bez problému až do Mestre tam se trochu bloudilo než jsem našel kemp,ale podařilo se.
Obrázek
Další den návštěva Benátek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odjezd z Mestre byla hádka z busařkou že na benzince dala do automatu 5E a benzin to nečerpalo.Tak jsme čekali jak burani než někdo přijede si načepovat a mi to omrknem jak se to děla, stalo se čepovaní provedeno a vyraží se směr Trieste.Tam se nastudovala mapa na benzince jak se dostat do Rijeky když GPS nemá v sobě Slovinsko a přece si ji nebudeme kupovat. Na Slovinsko Chorvacké hranici prohlídka jako blázen vůbec ne mléčné výrobky nebo masné,ale viděli kulaťáka tak šli po drogách asi lezli všude do kastlíku,popelníku atd.,ale smůla brčko zůstalo v Benátkách kde jsme ho ze švárou zlikvidovali plicema.Až ukázala žena těhotenskou průkazku kterou jí celník vyhrabal z kabelky tak nás pustili.Teď
už nic nebránilo dojed přes Rijeku až na ostrov Krk a města Krk. Přijedeme do našeho oblíbeného kempu Ježevak a tm nám tvrdí že je plno a máme to zkusit druhy den.Zajedeme na parkoviště říkáme si to přespíme tu máme přece busa.Po chvíli nás přijdou očumovat němci s nějakou vodou chlazenou obytkou.Říkají nám ať tu nekempujeme že tu spali před 3dnama a přijeli na ně policajti a že dělali že spí, tak odjeli, že spávají někde za městem jestli chcem ať jedem za nimi. Tak jo přijedeme na opuštěné parkoviště a utábořujeme se pokecali jsme a nějaký chorvat spal vedle nás tak říkám pohoda.Ráno v 6 nám na auto buší policajt tak děláme že spíme že odjede,ale ne čekal.Až jsme vstali tak nám sebral pasy i němcům a jestli mu nedáme 1000kun tak je nevrátí.Tak mu říkám ok a co ten Chorvat vedle a on na to že toho neviděl že viděl jen nás.Tak mu říkám máme jen Ečka jedem z Benátek, ne on chce Kuny.Po chvíli dohadovaní ukáže na zelinaře, co tam prodával, že máme jit za nim a ten nám promění. Ti 2 zmetci poliš a zelinař byli určitě domluvení protože jaký ten měl kurz to nemělo obdobu. Tak šup rychle do kempu místo se uvolnilo a už v Chorvatku jen v kempu tam jsme se zdrželi asi 5 dni.
Obrázek
Obrázek
Snídaně na Krku
Obrázek
Další město co jsme navštívili byla Poreč, tam jsme byli 1 noc, tak komerční město no hnus.
Obrázek
Obrázek
Tady se nam připletl nějakej duch ze zahrobí
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tady unavená busařka si jde zdřímnout
Obrázek
No po Poreči směr domov přes Slovinsko a jednu noc jsme si dali v Dolních Věstonicích
Jestli bude moje manželství jako tahle svatební cesta tak to bude peklo:-)
PS:Dcera už je od 29.1. na světě

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soe2 »

jj dost dobrý výlet...koukám..jinak přes slovinsko v poho ne??není tam kde zabloudit...já byl pod opatijí v kempíku a spoko...jinak u mě travku na hranicích nehledali...spíš přední SPZ.... :lol:
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Volcom
Příspěvky: 69
Registrován: 25 črc 2007
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Volcom »

jo výlet to byl super s dobrodružstvím jak ma bejt a slovinsko uplně v pohodičce

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soe2 »

jj líbil se mi ten systém na dálnici...najedeš...dostaneš papírek s místem...sjedeš..zaplatíš za úsek od najetí po sjetí...
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Příspěvek od sSATYRr »

skvele skvele...spravne napruzeny cestopis :) Dudik me takhle taky parkrat tahal ze zaseku...shodou okolnosti take dobijeni. Od ty doby si nadosmrti pamatuji, ze verit na pokazene svitici kontrolky je cista fantasmagorie..

Jinak mi to neda...na svatebni cestu se svagrem? :?
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Volcom
Příspěvky: 69
Registrován: 25 črc 2007
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Volcom »

Na svatební cestu s chotí.Švagrová a švara byli schodou okolností na dovolené v Italii tak jsme si dali sraz v Benatkach co je na tom????

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastixs »

hmm, super vejlet ... jen tiše závidím a těším až někam Rákosníčkem vyjedem ... plány jsou velký a myslím že je má spousta z nás, jen je ale uskutečnit :lol: ... noo a s nějakým tím problémem je myslím u také cesty potřeba počítat a hlavně je dobrý ocenit to, že jsis s tím poradil :wink:

... a na kolik tě ta pokuta nakonec vyšla? předpokládám, že jsi k tomu lístek nedostal co :lol: ? jsou to šmejdi a už i proto přestávám mít chorvaty rád ... platili i ti němčouři?
V

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestopis Italie - Chorvacko

Příspěvek od Milosak_1 »

Volcom píše:Jestli bude moje manželství jako tahle svatební cesta tak to bude peklo:-)
PS:Dcera už je od 29.1. na světě
Vítej v klubu ženáčů a tatínků...
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Volcom
Příspěvky: 69
Registrován: 25 črc 2007
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Volcom »

No pokuta vyšla na 1000kun aji němci calovali,ale ten chorvat co spal vedle nas tak ten nic a papír jsem dostal byli to 3 A4 ale jesi na nich bylo napsané co mělo nebo něco jineho to nevím.Zmetci Chorvatští už tam nejedu,když jsme tam jezdili po jejich válce to jsme byli dobří,ale ted když už se maj dobře tak jim smrdime.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Nechtit domyslet, co by bylo, kdyby kun/euro nebylo :?

Tehle info od znamejch slysim dost a proto se mi tam vubec nechce, ac pritule skemra ... :?

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastixs »

no bez těch kun/eur by z tebe byl už asi kriminálník :lol: ... to jsou hezký vzpomínky na chorvaty :roll: ... nebylo líp v té itálii? :wink:
V

Uživatelský avatar
Volcom
Příspěvky: 69
Registrován: 25 črc 2007
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Volcom »

V Itošce bylo daleko líp i v tom Slovinsku jsou normalní lidi jen ti Chorvati. Vlastiku ty jsi řikal že chceš do Franc a co takhle Corsika až na drahej trajekt je to docela dobrej vejlet.Mě se ted min 2 roky bude cestovat blbě s malou, ale šetřim a jak to aspoň trochu pujde tak frrr Corsika.

Uživatelský avatar
Volcom
Příspěvky: 69
Registrován: 25 črc 2007
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Volcom »


bruno1
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 544
Registrován: 11 kvě 2006
Bydliště: Bad tolz

Příspěvek od bruno1 »

Parádny trip! 8)

Chorváti nám jaksi zaspali na vavrínoch aj kvalita služieb ide dole.Absolútne nevedia využiť potencionál, ktorý im ich príroda dáva.
Patina forevwer

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milosak_1 »

bruno1 píše:Chorváti nám jaksi zaspali na vavrínoch aj kvalita služieb ide dole.Absolútne nevedia využiť potencionál, ktorý im ich príroda dáva.
Zaspali dobu, nepovazuji Cechy, Slovaky, Madary a Polaky za hosty. Jenze se jim Nemci a Rakusaci jiz nikdy nevrati, a proc vlastne ? Sluzby stoji za prd, policie jsou neskutecny lupici, a je tam draz jak v Recku (snad krom ubytovani), pravda je, ze to Jaderske more i priroda kolem je nadherna, pro me nejhezci. Ja tam nemit ubytovani zadarmo (kamoska chorvatka, rodinna znama ma chatu v Njivicich/Krk), tak tam urcite nejedu. Volim Recko nebo Turecko a to letecky.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skid »

Presne jak napsal Milosak. Priroda fakt nadherna a nemit tam zname a ubytko u nich zadarmiko tak tam fakt nejedu. A proto jezdim do Sibeniku. :lol:

Obrázek

Obrázek
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 734
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Příspěvek od Suky »

hezky se to čte,můžu vědět na kolikpak takovej vejlet přišel?nemám vůbec představu jak to chodí.Mam v plánu nikam taky takhle vyrazit.Sice na T2 je jěště dost času,ale mam i vodou chlazenýho tak by mě to zajímalo.
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Uživatelský avatar
Volcom
Příspěvky: 69
Registrován: 25 črc 2007
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Volcom »

Suky vyšlo to ja nevim do 20-25lit, ale věřim že by to šlo i za míň.Bez pokut,navštěv baru, večeřiče v pobřežních hospudkach a hlavně se svačinou a pitím do Benatek. Pro představu blbe pivko 7Eček v Benatkach. Jelikož jsme byli na svatební cestě tak jsme si to užívali.

Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 734
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Příspěvek od Suky »

jo jo díky aspoň mam nějakou představu 8) .Teda musel to být pěknej zážitek.
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Uživatelský avatar
r_o_b_o
Příspěvky: 37
Registrován: 05 lis 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOPIS: Italie - Chorvatsko

Příspěvek od r_o_b_o »

Pěkně jsem si početl ;-) Jen tak dál... Takových cestopisů je tady málo ;-)

Zamčeno