CESTOPIS : Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7226
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od udeeska »

Vendelin píše:
07 říj 2021
Souhlasím s Michalem, já vždy plánuji 50 km/hod.
... já plánují 45 km/hod. Při vyšší rychlosti trpím nakláněcí klaustrofobií a hlavotočem.
Tak dobro došli
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2565
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od martin_100 »

Ahoj. Busík vypadá hezky. Cesta je mazec odvahu bych neměl ale odvážnýmu štěstí přeje tak směle do toho. Kup si na cestu velkej hasičák. Ideálně 6kg. Bus to uveze, nestojí to majlant a kdyby byl nedejbože potřeba tak je s tim větší šance než s kilovym šidítkem.

Vidlo
Příspěvky: 18
Registrován: 07 říj 2021

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od Vidlo »

martin_100 píše:
07 říj 2021
Ahoj. Busík vypadá hezky. Cesta je mazec odvahu bych neměl ale odvážnýmu štěstí přeje tak směle do toho. Kup si na cestu velkej hasičák. Ideálně 6kg. Bus to uveze, nestojí to majlant a kdyby byl nedejbože potřeba tak je s tim větší šance než s kilovym šidítkem.
Je to risk, ale za nej to stoji 😁. Na hasicak se podivam, ale to kdyztak koupim az tam nekde. Prece jenom do letadla s tim nemuzu 😁 a poslat ho by byl taky celkem problem. Ale diky za radu.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2565
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od martin_100 »

No samozřejmě sem to myslel tak abys na místě skočil do hobbymarketu nebo železářství a koupil ho až tam. Těch pár euro nebo pesos nebo čim tam platí už tě nezrujnuje.

Vidlo
Příspěvky: 18
Registrován: 07 říj 2021

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od Vidlo »

martin_100 píše:
08 říj 2021
No samozřejmě sem to myslel tak abys na místě skočil do hobbymarketu nebo železářství a koupil ho až tam. Těch pár euro nebo pesos nebo čim tam platí už tě nezrujnuje.
No jasný, s tím počítám. Ten hasičák je dobrej nápad. Díky. 👍😉

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2565
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od martin_100 »

Čim větší tim lepší...

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6128
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od Samba »

tož dobre rano vespolek.. ta japa dopadla taškařice.. dobrodosli?? su napnute jak kšanda od pupkouna..

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2303
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od wally »

udeeska píše:
07 říj 2021
Vendelin píše:
07 říj 2021
Souhlasím s Michalem, já vždy plánuji 50 km/hod.
... já plánují 45 km/hod. Při vyšší rychlosti trpím nakláněcí klaustrofobií a hlavotočem.
Tak dobro došli
Ty to máš ale v mílích :lol:


Ty jo, závidím takovej výlet a držím palce =D>
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Vidlo
Příspěvky: 18
Registrován: 07 říj 2021

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od Vidlo »

Zdravím Vás všechny. Omlouvám se za zdržení, ale nakonec to bylo trochu komplikovanější. Vlastně možná ani ne, spíš více stresu ten víkend co jsme měli do Španělska letět. Takže 29.10. jsme měli letět do Alicante, kde na nás měl čekat na letišti majitel busu a měl nám ho předat rovnou tam a my bychom pokračovali do Čech. Jenže 26. 10. v úterý jsme posílali peníze SEPA platbou, aby měl peníze na účtu předtím než my T2 odjedem. No samozřejmě nastala první komplikace. Když jsme 29. 10. čekali na letišti v Pardubicích na letadlo do Alicante, peníze stále neměl na svém účtu. Tudíž jsme okamžitě volali do banky, kde nám řekli, že jsme jim neposlali potvrzení nebo smlouvu, proč posíláme takovou částku do jiné země. Samozřejmě nás měli ihned kontaktovat druhý den po vytvoření platby, ale nekontaktovali. Tudíž jsme nevěděli, že toto potřebují. No seřvali jsme je jak děti a a řekli jim ať okamžitě pošlou peníze a že je dneska musí mít ve Španělsku. To se nám samozřejmě skoro vysmáli, že to opravdu není možné. No neměli jsme na výběr a letěli. Již cestou jsme to řešili s majitelem a vymýšleli různé možnosti jak s busem odjet.

Na letiště v Alicante pro nás přijel se svoji ženou, ale ne busem, ale svým osobním BMW. :lol: Tak to už jsme si řikali, že to je v řiti. Cestou autem k nim jsme znovu řešili, jak to udělat, abychom ráno v sobotu mohli odjet. Padl plán, že pojede s náma busem, což jsme byli neskutečně "nadšení" :D, ale pokud to měla být jediná možnost jak se dopravit i s busem domů přežijeme to. No nicméně cestou k nim domů jsme udělali zastávku v jeho firmě na renovace veteránů, kde stál ten náš bobík. Tak jsme ho aspoň konečně viděli na živo. No byli jsme z něho uplně uděl.... :D Jelikož jsme měli vyrážet brzy ráno v sobotu, odjeli jsme z jeho firmy busem k němu domů.
image00015.jpeg
image00004.jpeg
Takže druhá věc - víme že bus jezdí a jel krásně. No najedli jsme se u nich a šli spát, protože nás čekala dlouhá cesta domů. Ráno v 8 jsme vstali sešli se s majitelem a jeho ženou v kuchyni a už v tu chvíli se oba tvářili divně. Bylo mi hned jasný, že se něco děje a že spíš neodjedeme. A to se přesně stalo. Řekl nám, že to konzultoval s jeho sestrou právničkou a se ženou, které ho asi dosti uzemnili a on stáhl ocas a cesta se zrušila. No jo a co teď. Jsme někde hodinu za Alicante, v domě cizích lidí, letadlo z Alicante letí až bůh ví kdy a ještě za nesmyslné peníze. No tak jsme začali řešit další věci, jak bus dorazí k nám do Čech.


Nakonec jsme vymysleli plán, že busík pojede transportem od něj na jeho náklady. Sepsali jsme další smlouvu ohledně transportu. Bylo vidět, že majitel byl taky ve stresu jako my a byl rád, že jsme se konečně nějak dohodli. Nakonec jsme si řekli, že když už jsme ve Španělsku, že jsme ještě nebyli v Barceloně, tak jsme objednali první letenky v na sobotu večer, sehnali si celkem levné bydlení skoro v centru Barcelony. Dále se majitel rozhodl, že nám zaplatí letenky z Barcelony do Prahy, jakožto omluvu, že to takhle dopadlo. Nebyli jsme ani tak naštvaní na sebe navzájem jakožto na banku, která udělala chybu. Odpoledne v sobotu po dlouhém řešení, jsme vyrazili do nedalekého města na procházku, a na pozdní oběd s celou jeho rodinou. Hezky jsme pokecali a poté nás odvezl do Alicante na letiště. Rozloučili jsme se a my letěli do Barcelony.
image00010.jpeg
image00011.jpeg
image00012.jpeg
image00013.jpeg
Udělali jsme si tedy krásnej den v Barceloně a v neděli večer letěli domů. Jelikož měli ve Španělsku v pondělí svátek mrtvých, peníze mu dorazili až v úterý. Ale to už měl přes známého kontakt na Poláka, který dováží vozidla z Německa a dál. Jelikož už byli domluveni, hned ještě v úterý naložili bus a v sobotu 6. 10. měl být u nás v Čechách. No nakonec dorazil už ze čtvrtka na pátek v noci, takže jsem celou noc nespal a hned jak jsem jej zaparkoval a asi tak stokrát zkontroloval, jestli je po cestě vše ok jsem šel do práce. :D Dnes 9. 11. 2021 je již bus přihlášen na českých značkách a už nám snad bude dělat jenom radost.
image00001.jpeg
image00002.jpeg
image00003.jpeg
Děkujeme Všem, kteří na nás mysleli a drželi nám palce a doufáme, že se někde s někým z Vás brzy potkáme. Dopadlo to sice trochu jinak, ale to hlavní je, že ho máme doma. :)
image00016.jpeg

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15201
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od Sam »

Tak to je příběh až z něj mrazí. Tyhle obchody se uzavírají tak, že se přiveze kešeň a vysází se z kufríku na dřevo. Ano, nemá se to ale funguje to a nikdo není ve stresu.

Posílat platbu předem za auto které jsem neviděl a někomu koho neznám #-o
A na druhou stranu, přijet si pro auto s příběhem, že platba dorazí pár dní po mém odjezdu s vozem #-o
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Vidlo
Příspěvky: 18
Registrován: 07 říj 2021

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od Vidlo »

No ono je těžký dostat se do letadla s 26 000 Eur. A ve Španělsku to je taky problém. Jejich systémy a pravidla tam jsou opravdu blbý. Jinak jsme tuto možnost navrhovali taky.

No dopadlo to dobře. ;) :D

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15201
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od Sam »

dopadlo to nejlíp jak mohlo. Net je plnej podvodníků a šance že neuvidíš auto i peníze byla dost vysoká.

Přidávám dvě nedávné zkušenosti z obou stran:
1. Prodával jsem starého golfa za snad 15tis Kč. Ozval se chlapík že by ho chtěl. Pak že na něj nemá ale že by mi ho dva nebo 3 roky splácel a zaplatil snad 60tis. Hned poslal x stránkovou smlouvu. Povívdám mu tedy: "a kolik mi jako dáte při předání ?" Nooo, tak pět stovek... :D

2. procházím inzerci a vidím v německu na prodej sedáky z mého brouka. Rozuměj, přesně fotky mých sedaček které zaručeně leží v mé garáži v ČR. Pánovi píšu že mám jako zájem...Jo, že je má a že má i jiné díly na válečné brouky. Zkouším namátkou originál nárazníky které jsem za celý život neviděl k prodeji a světe div se, měl je také. Za hubičku a že stačí poslat peníze na IBAN a že pošle expres rekomando do ČR.

V obou případech následovalo trestní oznámení. Takže tak. :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od Curious »

Jsem z toho přìběhu nějaký zmatený... jak jste tedy buse nakonec zaplatili...? Proč jste třeba platbu neposlali znovu, po přìletu..? K tomu stačí mobil a internetbanking..Počkali byste den dva až peníze dorazí Śpanělovi a pak odjeli po ose.. Španěl Vam platil letenky domu? Jako proč? A odtahovku platil taky Španěl?

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od eLzyx »

Vidlo píše:
09 lis 2021
No ono je těžký dostat se do letadla s 26 000 Eur. A ve Španělsku to je taky problém. Jejich systémy a pravidla tam jsou opravdu blbý. Jinak jsme tuto možnost navrhovali taky.
platit v hotovosti nad 10k€ je pro Čecha přestupkem, kdy mu hrozí pokuta až ve výši půl milionu Kč. Tak bacha na to
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15201
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od Sam »

Curious píše:
09 lis 2021
Jsem z toho přìběhu nějaký zmatený... jak jste tedy buse nakonec zaplatili...? Proč jste třeba platbu neposlali znovu, po přìletu..? K tomu stačí mobil a internetbanking..Počkali byste den dva až peníze dorazí Śpanělovi a pak odjeli po ose.. Španěl Vam platil letenky domu? Jako proč? A odtahovku platil taky Španěl?
Tak chápu, že asi neměl cash na dva busy když původní platba byla někde v tranzitu. Ale také bych si dal pár dní pohov na místě a počkal až platba dorazí tam nebo zpět.

Elzyx: s tím souhlasím ale to tě musí někdo napráskat. Prodávající to neudělá a kupující také ne. Nikdo další tam nemusí u toho být. :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2303
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od wally »

Jojo, připomíná mi to když jsem posílal peníze dopředu za motor.. 5500USD a bylo to "pay to built" zaplatíš a začne se stavět. To byly nervy 2 měsíce třeba nepřišly fotky a najednou mi přišlo fotek 100 a potvrzení o odeslání s dokumentama.
:lol: :lol: :lol:

S bankama je to na h.., PayPal a nebo kartou online :idea:

Barcelonu chceš, teď na podzim je tam suprově :wink:

Ps: proč to má přední mřížku z áčka? [-o<
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od eLzyx »

já takto kupoval auto za mega, taky prachy dopředu, protože jej bylo potřeba vyplatit z leasingu. Naštěstí v ČR, byť na druhé straně republiky. Takže druhý den na účtu. Ale ta probdělá noc ... navíc jednání s nějakým "pobočníkem", nikoliv jednatelem provozující firmy. Uff, nikdy víc
Sam píše:
09 lis 2021
Elzyx: s tím souhlasím ale to tě musí někdo napráskat. Prodávající to neudělá a kupující také ne. Nikdo další tam nemusí u toho být. :D

teoreticky by se to mohlo dos.at tím, že prodávající vloží celou sumičku na účet a úředníci banky se jej zeptají na původ peněz. Což mají u větších obnosů dělat a dělají. No a prodávající na sebe/tebe práskne, že prodal auto a prachy dostal cash. Hlášení do ČR a už to jede ...
Proto bych raději trval na tom, aby ten obnos byl rozepsaný na příjmové doklady po 10000€ / den.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7226
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od udeeska »

wally píše:
09 lis 2021
Jojo, připomíná mi to když jsem posílal peníze dopředu za motor.. 5500USD a bylo to "pay to built" zaplatíš a začne se stavět. To byly nervy 2 měsíce třeba nepřišly fotky a najednou mi přišlo fotek 100 a potvrzení o odeslání s dokumentama.
:lol: :lol: :lol:

S bankama je to na h.., PayPal a nebo kartou online :idea:

Barcelonu chceš, teď na podzim je tam suprově :wink:

Ps: proč to má přední mřížku z áčka? [-o<
Tak hlavně že dopadlo jak to dopadlo =D>
Zámek motoru taky není korektní asi co dům dal ale na to to nejezdí. Tak ještě fotky vnitřku a doufám, že babičky nezešedivěly z vnoučat :D
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od venca101 »

Čoveče to je pech... a taková to mohla být krásná pohádka, kterou bys jako děd vyprávěl vnoučatům, jak jste tehdá s babičkou přivezli kulaťáka po ose ze Španěl. Nicméně na druhou stranu neskutečná porce štěstí, že po odeslání peněz do zahraničí toho buse doopravdy máš na dvoře.
Při čtení tvého příběhu jsem si s úsměvem vzpomněl na svého Chuana Peréze, co zdědil po bráchovi ponorku v Česku, převezl ji do Španělska a až potom ji začal prodávat za směšný prachy na český hyperinzerci. Když jsem ji chtěl koupit, tak jsem měl poslat peníze a že ji jako pošle do Čech ... No počkal jsem si na něco, co bude z ruky do ruky. Určitě nejsem sám, kdo má takového svého osobního Chuana Peréze :D

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 882
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Cesta pro busík do Alicante ve Španělsku

Příspěvek od tarmara »

eLzyx píše:
10 lis 2021
Proto bych raději trval na tom, aby ten obnos byl rozepsaný na příjmové doklady po 10000€ / den.
OT: Kupodivu by nemusel projit ani tohle, anti-money laundering oddělení v rámci jedné banky sledují i pravidelnější platby limitně se blížící zákonné hranici. Takže i kdyby vkládal ob den 9950E na různých pokladnách jedné banky, tak se ho do týdne banka začne ptát. Na tohle je lepší mít víc účtů u vícero bank a pak to finálně sesypat dohromady menšími platebními příkazy. A nebo si cash nechat na běžný provoz domácnosti.
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Odpovědět