2005 - Barikáda Braník 8.5. 2005

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Zamčeno
Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8755
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

2005 - Barikáda Braník 8.5. 2005

Příspěvek od yahoďák »

Jedna z akciček konaných k 60. výročí ukončení 2. světové války v našem hlavním městě byla
Barikáda 200/Ostrov 2005 v Praze Braníku.

Zašel jsem se podívat, ačkoliv mě hraní na vojáčky moc nebere, ale těšil jsem se, že shlédnu pár vzduchem chlazených Kdf vehiklů...a taky že jo :shock:
Celá akce byla pojatá jako stylizovaná rekonstrukce Květnového povstání. Byla zde postavena kulisa budov - velitelství, sklad, autoopravna, kde byly naznačeny jednotlivé fáze povstání - od prvotního živelného odstraňování německých nápisů a symbolů a odzbrojování menších jednotek Wehrmachtu, které se vzdaly dobrovolně, přes stavbu barikád a příjezd posil z řad SS, až po vítězný příjezd spojensů a krasnoarmějců....no takový divadýlko, celkem zdařilý kulisama, ale moc časově rozplizlý....
Co bylo k vidění?
Před budovou velitelství stála replika "válečného brouka" - Kdf 82E (jde o kus, který zmiňoval OB v topicu o bojových broucích - rok cca 1960, na zadním obdélníkovém okně je barvou vytvořeno půlené okno....nakonec skončil jako stavební materiál barikády:
Obrázek
zato v "parkovišti" to stálo za to:
Obrázek
čtyři KDf 166 - Schwimmwagen vedle sebe - užasnej pohled :heart:
A to tam byly ještě další dva kousky:shock: . Jeden z nich se aktivně účastnil "bitvy" - fungoval jako sanitní vůz, který odvážel poraněné příslušníky pěchoty:
Obrázek
Další schwimmwageny se zúčastnili jen sporadicky, nejvíce po bitevním poli jezdily motorky BMW a Zündapp se sajdkárama i bez, dále 3ks "haklů" (kolopásový transportér, v pozadí fotky), jeden tank a jedna zdařilá replika "lovce tanků" (znalci a fajnšmekři prominou, přesný označení neznám)
Obrázek
Obrázek

Celkem slušnej oddíl :wink: :
Obrázek
Obrázek
Samozřejmě bylo k vidění pár "klasických" Kdf82:
Obrázek
zde s připojeným muničním vozíkem, který se připojoval i ko motocyklům se sidecarem:
Obrázek
a tady už to zřejmě němci balí a snaží se dostat do amerického zajetí :lol: :
Obrázek
abych nebyl nařčen z propagace fašistické bojové tachniky, tak ještě zmíním, že tam byly dvě pěkné Tatřičky (57A vojenská a ?? asi 57 valníček, Praga Picollo četnický speciál ze sbírky pana Přihody a pak několik kusů spojenecké techniky (asi 6ks Jeep, blíže neurčený počet Dodge a jeden transportér), ale ta už byla vodou chlazená, tudíž nezajímavá a navíc počtem značně zaostávala za německou sekcí....

PS: jeden člen fóra se bitevní vřavy osobně zúčastnil (na které straně asi?? :lol: ), tak snad přidá něco dojmů z první ruky :wink:

Zamčeno