2018 - Potkali se ... X. 18.-20.5. 2018

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Uživatelský avatar
DaveK
Příspěvky: 83
Registrován: 27 dub 2015

Re: 2018 - Potkali se ... X. 18.-20.5. 2018

Příspěvek od DaveK »

Hoy všem,

perfekt sraz, výlet úžasný. Vše super jako na každém jednodenním Potkali se ... doplněno na krásně prozevlený celý víkend :) .

Děkujeme
DaveK a Bára

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: 2018 - Potkali se ... X. 18.-20.5. 2018

Příspěvek od tarmara »

Ać to mám zabarákem, tak jsem na Potkali se... byl poprvé a musím říct, že kolínská partička opět ukázala, že umí. Pravda, kemp měl nejlepší roky za sebou, možná i před sebou, protože místečko je to nádherné. Ale vyjížďka skvělá, počasí objednané na jedničku, jídlo super. Malešov a prohlídka s panem majitelem neměla chybu. A místní pivo jakbysmet. Něco mi říká, že jsme tu nebyli naposled.
A děti ocenili i dobrodružnou výpravu do strašidelného mlýna. A to se vším všudy - úzké stezky na skále nad vodou, dlouhatánské schody z hráze, skákání přes potoky, houpání se na jeřábu, čertův mlejn, vstupy do pekla i se sirným potokem....
Pánové a dámy klobouk dolů a těším se na další rok.
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: 2018 - Potkali se ... X. 18.-20.5. 2018

Příspěvek od tarmara »

Jo a ještě bych úplně zapomněl poděkovat Jirkovi/Kuchařovi za obsluhu v hospodě u kostnice v KH. Nebýt jeho, tak se asi hladoví a protivní plazíme k domovu....
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018 - Potkali se ... X. 18.-20.5. 2018

Příspěvek od Sam »

Bylo to uvolněné odpoledne.... Zatímco zde opravujeme 70 let staré auta a říkáme si jakej to je pravěk, pán z Malešova si opravuje tvrz která má bratru 700let.A jde do toho pěkně po hlavě. vyrobit si dobově korektní sekerky, následně pokácet stromy, osekat je na trámy a něco z nich postavit. Nebojí se toho a na výsledku je to cítit. Smekám až k zemi...

A výlet k Čórtovu mlénu s dětmi byl také fajn... tam strášá panáčku.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018 - Potkali se ... X. 18.-20.5. 2018

Příspěvek od Jan »

Ještě jednou děkujeme za Vaší účast a že se Vám to líbilo =D>
Byla to nádherná oslava narozenin jednoho malého VWýletu.
Příprava byla náročnější než předtím, přeci jen připravit víkendovou akci s jídlem, pitím a programem pro neznámý počet lidí dá zabrat. Hlavní zásluhu mělo počasí, kdyby o víkendu bylo jako ve čtvrtek ... tak by to bylo horší.
Kemp má nejlepší roky za sebou, neb předchozí správce na něj nedbal, spíše naopak. Pan Gabriel ho má rok a pracuje na něm, leč je to běh na dlouhou trať. Přejeme mu ať brzy a zdárně doběhne do cíle.

Program byl klasický pro víkendové srazy.
Pátek - příjezd, stavba zázemí a večerní zábava.
Sobota - příjezd dalších účastníků a příprava na vyjížďku. VWýlet měl letos jen dvě zastávky. To bylo způsobeno pozdějším odjezdem dopoledne. Při VWýletě jsme z kempu jeli směrem do Ledče nad Sázavou, kterou jsme projeli a pokračovali do Bohdanče na rozhlednu. Tam si někdo vyšlápl na vyhlídku a někdo pojedl uzené, letos už ho bylo deset kilo :D
Pak se pokračovalo do Malešova na prohlídku tvrze a Přátelského pivovaru. Po prohlídce a ochutnávce byl návrat do kempu kde byla připravená večeře a po ní vyhlášení výsledků pár soutěží a předání diplomů a děti odměnili za malování. Den zakončilo pěkné hudební vystoupení Jaroslavwa a jeho přátel.
Neděle - balení, rozloučení a odjezd.

Při VWýletě se jelo podle itineráře na jehož konci byly dvě soutěže.
Jedna se týkala deseti let Potkali se ... a byla to tipovačka.
- Kolik kilometrů se najezdilo za deset let Potkali se … ?
Odpověď: 591 km
- Kolik VW se zůčastnilo za deset let Potkali se … ?
Odpověď: 231 VW
- Kolik lidí se zůčastnilo za deset let Potkali se … ?
Odpověď: 594 lidí

Po deseti letech zajímavá čísla. :D

V sobotu dopoledne nás navštívil novinář:
http://www.svoboda.info/galerie/vsedni- ... m-broukum/

A ještě předtím někoho časně vzbudil zvuk rogala v němž seděl jeden broukař který přitom udělal pár fotek:
https://vwbroukkolin.rajce.idnes.cz/Pot ... ._-_Pavel/
IMG_7763.JPG
IMG_7765.JPG
IMG_7768.JPG
A teď fotky:
https://vwbroukkolin.rajce.idnes.cz/Potkali_se_..._X./
P1090805.JPG
P1090808.JPG
P1090809.JPG
P1090814.JPG
P1090820.JPG
P1090821.JPG
P1090825.JPG
P1090835.JPG
P1090838.JPG
P1090841.JPG
P1090843.JPG
P1090845.JPG
P1090848.JPG
P1090851.JPG
P1090853.JPG
P1090856.JPG
P1090858.JPG
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018 - Potkali se ... X. 18.-20.5. 2018

Příspěvek od Jan »

P1090864.JPG
P1090870.JPG
P1090872.JPG
P1090873.JPG
P1090875.JPG
P1090882.JPG
P1090884.JPG
P1090885.JPG
P1090889.JPG
P1090890.JPG
P1090891.JPG
P1090894.JPG
Pokud by měl někdo zájem o srazové tričko tak ještě máme 2 ks XL a 4 ks L.

Každý rok jsem na zastávkách měl připravené nějaké ty zajímavosti z historie místa a tak.
Letos na to moc nebyl čas a část za mě obstarali v Malešově. Tak sem aspoň napíši něco o místě a okolí kempu. To ale až zítra :wink:
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

honzik.brouk
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 17 srp 2017
Bydliště: Tam kde to mám rád....

Re: 2018 - Potkali se ... X. 18.-20.5. 2018

Příspěvek od honzik.brouk »

Mám zájem 1ks velikosti L. SZ.

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: 2018 - Potkali se ... X. 18.-20.5. 2018

Příspěvek od tarmara »

Sam píše:A výlet k Čórtovu mlénu s dětmi byl také fajn... tam strášá panáčku.
Mě z toho strašá do teď...ta cesta nebyla úplně kinder-friendly, ale aspoň mají děcka zážitek... vchod do pekla se sýrovou vodou ....
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018 - Potkali se ... X. 18.-20.5. 2018

Příspěvek od Sam »

tarmara píše:
Sam píše:A výlet k Čórtovu mlénu s dětmi byl také fajn... tam strášá panáčku.
Mě z toho strašá do teď...ta cesta nebyla úplně kinder-friendly, ale aspoň mají děcka zážitek... vchod do pekla se sýrovou vodou ....
:D To je věc názoru. Samovic banda je zvyklá ručkovat po řetězech v Roháčích, tak pro ně to byl čajíček. Bahno a promočené boty jsou běžnou součástí života.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018 - Potkali se ... X. 18.-20.5. 2018

Příspěvek od Jan »

Sam a Tarmara ten váš Čórtův mlén kdysi byl pln života. Pod samou hrází Velkého rybníka stojí dnes už jen obvodové zdi Šimákova mlýna, zvaného též Šimonův, postaveného již v 15. století. Bohužel v roce 1904, za mlynáře Františka Kovaříka, vyhořel a již nebyl obnoven. A ta díra do pekla bude nejspíš v hrázi? Jsou tam dokonce dvě :twisted:
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018 - Potkali se ... X. 18.-20.5. 2018

Příspěvek od Sam »

Co mne ale zaujalo, ze shorel pravdepodobne diky samovzniceni lozisek kola nahonu diky velkym otackam. Loziska se musela chladit vodou.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018 - Potkali se ... X. 18.-20.5. 2018

Příspěvek od Jan »

Ze srazových triček zbýva 1 ks XL a 3 ks L.

Dovolil bych si doplnit nějaké ty zajímavé informace o okolí Kempu a Malešova.

Začneme vodou, která byla v rybníce i v nádrži u Malešova.
- Vrchlice (původně nazývaná Pách) délka jejího toku činí 30,0 km.
Vrchlice pramení u obce Štipoklasy. Pod Malešovem vzdouvá její vody v délce asi 4 km vodní nádrž Vrchlice.
Název říčky se objevuje ve jménu známého básníka Jaroslava Vrchlického, jehož původní jméno bylo Emil Frída. Již jako student měl bohatou literární produkci a hledal pseudonym; ten pro něj vymyslel jeho přítel, později známý lékař Josef Thomayer, když spolu ještě jako studenti navštívili na jaře rozkvetlé údolí říčky u Kutné Hory a Frída byl unesen nádhernou jarní scenérií.
Stejná místa si oblíbil rodák z Kutné Hory Josef Kajetán Tyl, jež šel jednou na procházku kolem Vrchlice, když ho napadla slova ... V sadě skví se jara květ, zemský ráj to napohled.

V minulosti nesla říčka několik názvů. Nejprve „Bach“ (něm. potok), který získala od německých havířů, kteří zde kdysi pracovali. Později se německý název přizpůsobil k českému jazyku jako „Pách“. Dále byl rozšířen název „Malešovský potok“, „Malešovka“ nebo „Wildbach“ (Divoký potok). K regulaci vody v potoce, který měl např. na jaře hodně vody, se stavěly rybníky, zejména na horním toku Vrchlice v 15. století se jich uvádí na malešovském panství kol. 50. Rybníky regulovaly nejen jarní povodně, ale část rybníků sloužila i k horním účelům, byla z nich přiváděna voda, která poháněla vodotěžní stroje v kutnohorských dolech, některé sloužily k běžnému chovu ryb.
Dnes Vrchlice protéká Kutnou Horou docela poklidně a sotva bychom si představili, že kdysi jejím tokem bylo poháněno na šestnáct mlýnů.

U tvrze v Malešově byla vidět Vodní nádrž vrchlice
Zdroj pitné a užitkové vody pro Kutnohorsko a Čáslavsko. Stavba probíhala během let 1966–1970. Zkušební provoz probíhal do dubna 1973, během něhož byla provedena řada měření. Od roku 1989 je u nádrže v provozu malá vodní elektrárna s Bánkiho turbínou o maximálním výkonu 11 kW, která využívá sílu sanačního průtoku.
Využití
- zdroj pitné a užitkové vody (250 l/s pro úpravnu vody Trojice)
- nadlepšení minimálního průtoku (30 l/s)
- v omezené míře též ochrana před povodněmi
- výroba elektrické energie využitím sanačního průtoku
Jedná se o jedinou klenbovou betonovou hráz v České republice

U kempu byl Velký rybník
Vodní nádrž přibližně v místech dnešního rybníka existovala již ve středověku. Toto středověké vodní dílo sloužilo pro potřeby tehdejších slavných kutnohorských stříbrných dolů, které byly největší a nejhlubší v Evropě. Voda byla potřeba v hutích (k úpravě rudy a k pohonu měchů) a sloužila také k pohonu vodních kol, jež se (vedle koňských žentourů) používaly k odvodňování hlubokých dolů.
Rybník měl zadržovat a vhodně regulovat přítok vody na četné mlýny od hráze až po Kutnou Horu, ale sloužil i jiným průmyslovým podnikům v Kutné Hoře, zejména cukrovarům.
Hráz je na severní (resp. severovýchodní) straně a od západu k východu má délku 90 metrů. Hráz rybníka je zemního typu, na rybník je velmi mohutná a zejména vysoká, výška hráze je 16 metrů. Proto se někdy uvádí, že jde o jednu z prvních přehrad.
Po trase jsou rovněž přítomny známky rozsáhlé středověké důlní činnosti (dolování stříbra): důlní štoly, haldy, odvaly. Vstupy do štol jsou dnes z bezpečnostních důvodů pochopitelně zazděné či zamřížované.

Pod rybníkem podél Vrchlice je několik mlýnů v troskách, opuštěných či opravovaných. Dále je tam spousta pozůstatků středověké důlní činnosti a pár dalších zajímavých míst. O nich třeba někdy příště ... :wink:
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: 2018 - Potkali se ... X. 18.-20.5. 2018

Příspěvek od jaroslavw »

Byl jsem v sobotu, střídavě dopoledne a večer a líbilo se nejen mě a Lupínovi...
20180520_140953-COLLAGE.jpg

Zamčeno