2018 - VW ATTACK - Odlozeno

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: 2018 - VW ATTACK - Odlozeno

Příspěvek od Vendelin »

Tak já se k těm pindům tady zase přidám. Z vlastní zkušenosti vím, že pro udržení solidního poplatku je třeba účast minimálně 50 aut, pokud musíš zajistit ještě nějaký program, bufet a ptákoviny kolem, tak potřebuješ cca 8 lidí k ruce, kteří makají celý víkend jak barevní. Při účasti kolem 60 aut je akce finačně šul-nul, při větším počtu nějaké peníze zbudou a můžeš odměnit štáb.
Jediné, na čem se dá nějaká kačka vydělat, jsou trička, magnetky a další peetchowiny, které si lidi vždycky rádi koupí.
Ale musíš mít ještě kliku, že za místo moc neplatíš. Jednou jsme měli na Podmitrově 130 aut a byl to děs. Fronty na záchodech, auta stála naskládaná jak herinci vedle sebe. Nikdy více. A ještě to byly leštěnky z Hanouskova Transporter klubu, které se předváděly v síle reproduktorů. Naštěstí pochopili, že tam nepatří (a také jsme jim to hromadně naznačovali) a už nepřijeli. Na Hanouskově srazu jsem byl dvakrát, nic proti němu nemám, ale je to holt jiný kafe, než jsem zvyklej. Ono se to taky dělá jinak, když máš prachy od importéra a ještě oškubeš účastníky :)
Jirka

Uživatelský avatar
pata
Příspěvky: 81
Registrován: 19 kvě 2013

Re: 2018 - VW ATTACK - Odlozeno

Příspěvek od pata »

No Herbie, troufám si říct ze to mohlo být tak půl na půl. A účast letos na Trenčíně byla silná....

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: 2018 - VW ATTACK - Odlozeno

Příspěvek od máchal »

Mě by teda docela zajímalo, co vlastně dnešní účastník srazu vlastně chce. Závody,spanilku? Zážitek? Výlet na nějaké zajímavé místo? Klid a pohodu? Kapelu večer? DJ a striptýz? Flek na kempování za pár kaček? Žrádlo a sprchy zadarmo? Vyžití pro děti?
Každej z nás, co něco organizoval, se těmito otázkami musel prokousat a říct si, jakou formu nakonec zvolí. Jak je vidno, na "velké" srazy už asi nepřijede víc jak 150 aut. Letošní Trenčín toho byl důkazem a že to byl SRAZ! Doby, kdy přijelo přes 200 vzducháčů jsou asi nenávratně pryč. Bez účastníků, sponzorů a nadšených organizátorů to prostě nejde. Ještěže mám doma vhs a dvd ze starých srazů, Aleš bude mít možná i film 8mm ;-) a budu tak moct synkovi jednou ukázat, jak to dřív bylo.
Třeba se někdo novej odhodlá a vznikne tu sraz o kterém se nám jen snilo. Do té doby na sebe třeba někde narazíme a budeme mít na co vzpomínat.

Kuba

Garfield
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 265
Registrován: 02 zář 2004
Bydliště: Praha

Re: 2018 - VW ATTACK - Odlozeno

Příspěvek od Garfield »

Ahoj Kubo.
Jsem rád, že jsi to napsal jasně a stručně. Rozpad větších srazů má mnoho důvodů. Uvedu alespoň dva, se kterými mám osobní zkušenosti.

Ten první je příkladem aplikovatelným i na naši zemi. Ještě před revolucí (1989) existoval skutečně velký sraz vzduchem chlazených vw v SRN. Přibližně 2 tisíce platících členů se sídlem v Mnichově. Pořádali největší evropské srazy, na kterých jsme byli také účastníky (osobně jsme s manželkou za "totáče" dostali povolení také jet a po revoluci jsem vyřídil pro všechny účastníky z tehdejšího Československa (90 vozů!), účast zdarma. Vstupné bylo tehdy ve výši čtvrtiny našeho měsíčního platu!). Na srazu bylo k vidění 4-5 tisíc Luftgekühlt VW, které byly neokoukané. Závody dragstrů, prodejci náhradních dílů se předháněly s nabídkou. Mysleli jsme, že jsme v nebi.... A proč to píšu. Za prvé se s námi tehdejší předseda bavil právě proto, že jsme byli partneři z poměrně velkého klubu a také proto, že jsme byli fandové. Ale ouha. Srazy skončili a předseda všeho nechal. Důvod? Nějaký "chytrák" pustil do světa informaci, že se Rudi napakoval. Opak byl pravdou. Rudi přišel o 10000,- DM a všeho nechal. Ten klub dnes existuje a má sotva 30 členů....a nedělá srazy. Nepřipomíná vám to náhodou něco?

Ten druhý důvod je pochopitelný. Z větších klubů se odtrhávají další kluby a tvoří si svoji členskou základu a základnu příznivců. Začíná soupeření místo partnerství. Počítají se auta ne kvůli ekonomice, ale kvůli tomu, kdo "dál dočůrá". K tomu se přidá všudypřítomný názor, že pokud někdo nepřijede na ten, či onen sraz, proč by někdo měl jezdit na ten druhý. Naše malé Česko a Slovensko se začíná honit za svým "ocasem" a odradí tím i zahraniční partnery, neb tady není co vidět.

Přátelé, osobně si myslím, že potřebujeme chvíli (nebo roky) klidu, abychom se opět začali těšit. Protože, kdyby se nám většině chtělo a těšili bychom se na srazy, neřešili bychom takřka nic z toho, co celá řada z nás tady píše.

Jsem moc rád, že mám tento prostor, že mne nikdo neomezuje a vážím si každého názoru, který zde prezentujeme. Je to pořád lepší, než-li nadávat někde u piva na někoho, kdo u toho stolu zrovna nesedí a nemůže se bránit.

Bude lépe! Aleš

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: 2018 - VW ATTACK - Odlozeno

Příspěvek od Vendelin »

Každej chce něco jiného a může si vybrat. Akorát ten striptýz jsem nikde neviděl. Trochu se k tomu jeden rok, když byla dost kosa, blížila soutěž Miss mokra koszulka.

Garfield
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 265
Registrován: 02 zář 2004
Bydliště: Praha

Re: 2018 - VW ATTACK - Odlozeno

Příspěvek od Garfield »

Vendelin píše:Každej chce něco jiného a může si vybrat. Akorát ten striptýz jsem nikde neviděl. Trochu se k tomu jeden rok, když byla dost kosa, blížila soutěž Miss mokra koszulka.
Tak striptýzy byly cca 8 let na VW ATTACK. Jeden z nejúchvatnějších byl v Harrachově, kde jsme najeli s "Kéframa" do kruhu, rozsvítili světla a skutečně úžasná tanečnice to před zraky všech rozjela. Tehdy dostali rychlou výkuku i menší děti, až jsme se báli, že to bude mít dozvuky někde u úřadů. Tento bod programu jsme ukončili oficiálně po jednom striptýzu, kde vystupoval jakýsi Henry...to byla tragédie. Někde mám zasunuté VHS video. Asi v zimě uspořádáme nějakou pijatiku a pustíme to :) .

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018 - VW ATTACK - Odlozeno

Příspěvek od Sam »

Mám za to že to je přirozený vývoj patrný nejen v ČR. Výjimkou jsou provařené zahraniční srazy kde je jiný doprovodný program typu burza, atp. Ale i tam nadšení slábne. Lidé se již nechtějí setkávat a tedy v obrácení situace nevěřím. Najde se jiná zábava....
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: 2018 - VW ATTACK - Odlozeno

Příspěvek od Jozef »

Zdar kluci,
naproti všetkému zrazov pribúda (v celom oldtimer spektre nielen VW) a stretne sa tam pár áut, ludia ktorí si rozumejú a
s programom s ktorým sa stotožnia.
Toto je v súčasnosti cesta..
čus
Jozef
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

Garfield
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 265
Registrován: 02 zář 2004
Bydliště: Praha

Re: 2018 - VW ATTACK - Odlozeno

Příspěvek od Garfield »

Jozef píše:Zdar kluci,
naproti všetkému zrazov pribúda (v celom oldtimer spektre nielen VW) a stretne sa tam pár áut, ludia ktorí si rozumejú a
s programom s ktorým sa stotožnia.
Toto je v súčasnosti cesta..
čus
Jozef
Ahoj Jozefe.
Nikdo nezpochybňuje menší přátelská setkání. Byla na začátku všech klubů a byla kořením celoroční činnosti. Myslíš tedy, že srazy o 200 a více vozech již nemají na vzduchem chlazené scéně své opodstatnění? Pokud by tento názor sdílela většina majitelů VW, pak bychom měli vyřešeno.
Aleš

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: 2018 - VW ATTACK - Odlozeno

Příspěvek od Pětišroub »

Je to kouzelný, jak my v Čechách dokážem jinde běžnou věc věc uchopit zcela opačně a ještě to zdůvodnit. Zahraniční velkosrazy byly a jsou, prosperujou, mají dobře zvládnutou komunikaci, pořadatelé vydělávají na vstupu i na merchendisingu, a ještě si pak o sobě přečtou ve VW časácích s mezinárodním přesahem. Lidi tam jezdí na dlouhý vzdálenosti, platí mnohonásobný vstupný a nepřijde jim to vůbec divný. Český broukař si zřejmě žádá ideálně každý druhý týden jeden malý komorní sraz s opíkáním buřtíků a hlavně ať to není moc daleko, dál aby tam nebylo moc rušno, vstup tak maximálně za 5 piv, pohárky si rozdáme mezi sebou a všechno je cajk. Za této situace není možné si pronajímat pro sraz například letiště, časomíru, stany, záchody, o sprchách nemluvě, protože za 20 let šly ceny vstupů zatraceně nahoru.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: 2018 - VW ATTACK - Odlozeno

Příspěvek od pulenejksicht »

nemyslel jsem si že budu přispívat do téhle akademické debaty ale po srovnání jablek s hruškami Pětišroubem musím

jestli si toho Honza nevšiml tak většina velkých srazů se koná v zemích kde je X krát taková základna starých volciků
a zázemí typu Spa Francochamps race circuit s tradicí velkýho počtu účastníků ze všech silných zemí kolem včetně Anglie

když jsou lidi ..auta a servis na úrovni tak lidi nemají problém zaplatit světové vstupné ..sami ho v cizině platíme ..
jako my třeba na BD gatheringu v Holandsku kam jsme dřeli ponorky durch deutschland protože nás prostě lákala vidina hodně aut

náš malej rybníček ale není třeba Belgie a SPA sraz a do čech NIKDY nebudou jezdit stovky aut z ciziny ..nevím co je na tom nejasné

jak je vidět po letošních zrušených tradičních velkých srazech tak za prvý organizátorům došly síly ..
a pochopitelně i motivace když jezdí čím dál mín lidí .. protože velkej sraz nikdo nechce dělat s provarem časovým ani finančním
nejde o výdělek ..kdo dělal jakejkoliv sraz ví svý

za mě ubývaj lidi na srazech třeba proto že prostě lidi stárnou .. měněj priority ..
spousta lidi z tohodle finanančně náročnýho koníčku vystoupila a spousta nových potenciálů si slušný vwčko nemůže dovolit
protože ceny se celosvětově vyšroubovali do nesmyslů .těžko pak můžou přibejvat zástupy srazy neunavených folcikářů :wink:
maj jinej program a s množstvím srazů co přinesly možnosti prostě jezdí jen někam .. [spousta lidi už nikam]
když maj čas ..a už třeba ani na velký srazy plný vesměs aut co jim nic neříkaj nejsou zvědavý

takže za mě je cesta právě o malých srazech a ať si každej vybere podle toho jak má čas a co ho bere

idea celorepublikové povinné "spartakiády " už je prostě přežitá ..

nebudeme chtít po všech co dělaj nějakej sraz rušit a mít jeden sraz za rok ne ? doufám že ne
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: 2018 - VW ATTACK - Odlozeno

Příspěvek od Pětišroub »

tak jo. Uvidíme se na Hosíně .-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Garfield
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 265
Registrován: 02 zář 2004
Bydliště: Praha

Re: 2018 - VW ATTACK - Odlozeno

Příspěvek od Garfield »

Pánové.
Debata, byť mnohdy akademická, je důležitá. Myslím, že všichni tady máme pravdu, neb se na problematiku díváme různou, svou, optikou. Což je také dobře. A malé srazy snad nikdo rušit nechce. Rušení a pronásledování jsme si my starší užili v minulém režimu dost. Užívejme si samostatné brouzdání po našich cestách, či "vřavu" mnohatisícového srazu v zahraničí. Každému jak je libo :)
Aleš

Zamčeno