2018 - JARNÍ SPRINT 2018

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

2018 - JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od OB »

Po zralé úvaze celého realizačního týmu, která trvá již od roku 2015, kdy jsme se museli setkání přesunout, na jiné místo než je vrch Vítkov v Praze, jsme se rozhodli v roce 2018 ani v příštích letech nepořádat Jarní sprinty.
Již od roku 2015, kdy jsme museli sprinty přesunout z pražského vrchu Vítkov do Modřan, jsme cítili, že to místo se svým géniem loci není možné plnohodnotně nahradit. Celou dobu jsme diskutovali, zda-li sprinty pořádat jinde, nebo se s nimi navždy rozloučit. Na nedávné schůzce našeho bratrstva padlo to smutné, ale nevyhnutelné rozhodnutí Jarní VW sprint 2018 ani ročníky další již nepořádat.
Celý tým se cítí unaven bojem s mocným úředním šimlem, který každému z nás ubírá velmi mnoho osobního času, kterého je tak velmi málo.
Věřte, že nás toto rozhodnutí také bolí, protože si uvědomujeme, že Jarní VW sprint byl velmi oblíbenou akcí s poměrně dlouhou historií a Vámi, věrnými návštěvníky.
Nic však netrvá věčně, stejně jako život.
Doufáme, že v minulých 14 letech jsme pro Vás připravovali skvělou akci, která se Vám zapsala do srdcí a našla si v nich navždy své pevné místo.
Na závěr mi dovolte, abych osobně poděkoval těm, kteří Vám přinášeli těch uplynulých 14 let na konci dubna radost z VW setkání:
Zakladateli a otci myšlenky a celé akce Robertu Kudrnovi a jeho manželce Daniele a celé jejich rozsáhlé rodině. Miloslavu Kvasničkovi, Petru a Lucii Kvasničkovým, Daniele Kvasničkové, Martinu Klofandovi, Andrému Massoudovi, Petru Beránkovi, Šárce a Štěpánovi Mrázovým, Martině Bromové, Tereze Bromové, Zdeňkovi Šťastnému, Jakubu Vaňkovi, Dušanovi Samovi Jiráskovi, Jiřímu Boubínovi, Markétě Lhotkové, Lukáši Sýkorovi a všem, na které jsem si v této chvíli nevzpomněl, a nebo kteří přiložili svou ruku k dílu dobrovolně a nezištně.
A v neposlední řadě děkujeme i Vám všem, kteří jste pravidelně jezdili a závodili, protože díky Vám naše práce teprve dostávala smysl. Nikdy nezapomeneme na skvělou atmosféru, kterou jste nám na Jarních VW sprintech vždy pomohli vytvořit.
Těšíme se na setkání s Vámi na jiném VW srazu.
Ondřej Brom
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od lišák »

Se smutkem bereme na vědomí a děkujeme za spoustu krásných ročníků.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od Pětišroub »

Rozumne rozhodnuti. Za me diky za nezapomenutelne sprinty na Vitkove.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od Skid »

Je to velká škoda, ale co se dá dělat. Jarní sprinty byl jeden z mých prvních srazů, kde jsem čuchnul k nemoci zvané vzduchem chlazené VW. Moc děkuji za krásné vzpomínky. ;-)
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
marena1989
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 04 led 2009
Bydliště: Nový Bor - (Liberec)

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od marena1989 »

Také mě tato zpráva velice zamrzela ... :-( Již od roku 2009 jsem se pravidelně účastnil a tento sraz byl prvním a také nejkrásnějším srazem sezony na který jsem se těšil nejvíce. Bohužel byrokracie a úřady je jako boj s větrnými mlýny. Proto bych rád poděkoval jak OBmu tak všem lidem, kteří stáli za touto dlouholetou tradicí nejhezčích srazů co znám ... děkuji Vám pánové ... ;-)
VW Brouk 1200 Mexico 1982, Edice Special Bug ... :wink:

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od tarmara »

Na jednu stranu mě to mrzí, Vítkov byl první VWzduchem chlazený sraz na kterém jsem byl, na předposlední vítkovský jsem ještě stihnul přijet Zoranem. Jediná velká akce pro Pražákééé, na kopci bylo vždycky nádherné letní počasí. V Modřanech se naplno projevilo postupující globální oteplování a loni jsem silně litoval, že jsem v busu zatím nerozchodil topení. Ale i tak byla radost z jara potkat známé tváře a začít domlouvat kdy kam a s kým.
Na druhou stranu chápu OBho a celý realizační team, že nabíjení pozitivními emocemi po zimě z garáží vylezlých vzducháčů už nestíhalo dobíjet zdroje po administrativním a byrokratickém boji s větrnými mlýny. Zelená cyklo-eko-bio-klika na magistrátu a radnicích začíná být čím dál tím silnější. Už loni jsem OB v Troji řikal, že vyjednání spanilky skoro 100 auťáků s karburací přes celé město musela být dle mého názoru strašná fuška.
Ještě jednou obrovské díky za těch pár let, kdy jsem se mohl zůčastnit a zase někdy někde naviděnou....
PS: a já dal konečně po třech letech dokupy startér....
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
roman.sbroukem
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 252
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: Praha10
Kontaktovat uživatele:

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od roman.sbroukem »

Ahoj,To je, ale velmi špatná a smutná zpráva. Účastnil jsem se snad všech ročníků i když vetšinou ze začátku jako divák.Věřím, že něco nového zase vznikne :-). Každopádně díky za všechny předchozí ročníky. Roman
Naposledy upravil(a) roman.sbroukem dne 08 pro 2017, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od pulenejksicht »

škoda .. to je život .. všechno pěkný jednou končí ..halalujá
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Bohouš
Příspěvky: 140
Registrován: 17 srp 2011
Bydliště: Vlašim

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od Bohouš »

Smutná zpráva pro dnešní den... nejdřív Hosín, teď "Vítkov"...snad to nebude pokračovat...

Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 734
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od Suky »

Škoda,zrovna když jsem objevil kouzlo těch závodů.Nicméně to chápu a určitě se uvidíme na jiných akcích.
Děkuji celému týmu za dva super zážitky =D> =D> =D>
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od elvis »

S respektem, úctou, uznáním a hlavně poděkováním všem zúčastněným.
elvis [smilie=elvis.gif]
... do killa !

Uživatelský avatar
Mexiko 1983
Příspěvky: 205
Registrován: 13 říj 2016
Bydliště: Český Šterndberk

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od Mexiko 1983 »

Škoda že ten minulí byl pro mě první a zároveň poslední. Ale chápu to po přečtení =D>

Uživatelský avatar
bobo
Příspěvky: 107
Registrován: 26 srp 2007
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od bobo »

Smutná zpráva ,ale děkuji za všechny ročníky.
BOBO

Uživatelský avatar
vwrchní
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2008
Bydliště: Teplice

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od vwrchní »

Velké díky všem že jsem to mohl zažít byl jsem tam skoro pokaždé Dekujeme!!!

Uživatelský avatar
ToSvo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 333
Registrován: 11 lis 2016

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od ToSvo »

Bohužel už jsem nezažil Vítkov a tak nemůžu porovnat rozdílné génius loci. Pro mě byly letošní modřanské sprinty i v tom děsném počasí hřejivým důkazem odhodlání a chuti se společně setkávat, mluvit spolu, závodit, obohatit se a to je na téhle akci unikátní. Ano, možná to trvá už moc dlouho, a jistě to stojí nemalé úsilí, ale přeci tady nebudeme fňukat jak děcko, kterýmu sebrali hračku, a nerozsypeme před každou úřednickou překážkou. Takovéhle věci je přeci povinnost ochraňovat, vždyť co by s námi pak bylo? Budeme sedět každý sám doma, koukat do monitorů a plakat na fóru, jak bylo dřív líp? Krčit se někde v koutě na srazech jiných značek? A co budem vyprávět našim dětem? Jó, tenkrát, to ještě měli broukaři chuť za něco bojovat. Taková budoucnost nepřináší moc pěkné vyhlídky. Přeci musí existovat způsob, jak v tom pokračovat. Nebo, už ne?
VW Brouk 1971 1.3L, pastel white/dogtooth blue
https://tosvobuba.wordpress.com

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od Sam »

Můj soukromý pohled na sprinty velice prostý. Jakmile si zvykneš na kaviár a šampaňské, již se ti nechce vracet se ke chlebu a vodě.
Neumím a ani nechci dělat věci na půl nebo těm kterým zcela nevěřím. Na to je život příliš krátký. Změna lokace sprintům nesvědčila, byla to nouzovka která vyplynula ze situace ale byl to krok stranou.
Pokud se objeví podobný koncept někde jinde, rád nabídnu pomocnou ruku. Však nekončíme, stále jsme tu, máme stále stejný elán do vzuchem chlazených VW, jen se budeme potkávat na jiných srazech
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od máchal »

A nechcete se ještě hecnout a zkusit to udělat třeba bez sprintů? Takovou rozlučku, ať nekončíte 14tkou. Jasně, Vítkov byl zcela vyjímečný a unikátní, počasí nám téměř vždy vyšlo až neuvěřitelně krásné. Sprinty tam byly parádní. V Modřanech byli zas pecka vodníci ve Vltavě, místo taky pěkné. Spanilku Prahou, pokud je v tom zakopanej pes vynechte,domluvte počasí a plac, a my dojedeme na pokec. Já, při své lenosti, brouka jinak nevytáhnu dřív jak v červnu. A do Prahééé se jinak za celej rok nedosatnu. Prosííím;-)

Uživatelský avatar
bobo88
Příspěvky: 242
Registrován: 03 bře 2016

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od bobo88 »

škoda vždycky jsme se těšil na jarni sprit. Byl první po dlouhé zimě, každý znás natěšený ty naše káry po zimě oprášit no prostě jak malej kluk natěšenej na vánoce tak díky =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od BUTCH bus »

Sbohem a dík za všechny ryby....
OndraS

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: JARNÍ SPRINT 2018

Příspěvek od wally »

ÁMEN České scéně :roll:
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Zamčeno