2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Zamčeno
Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od ovalisimus panornik »

...hmm, tak v tomto se trochu míjíme, tak hodně štěstí v udržování tradice.

Uživatelský avatar
Kosťa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 472
Registrován: 08 črc 2012
Bydliště: S wallym Praha 9 "skorovenkov"

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od Kosťa »

Herbie: BTW v tom množství typů aut který se pravděpodobně sjedou jsem moc zvedav na vypsané kategorie sprintů
P.S. radši se zaregistruju s Golfem a závodit nebudu abych si neuříz ostudu :)

Hele přesně o tomhle jsem vcera přemýšlela. Další co mě napadlo, jestli při sprinter budou míchat vzduchace a vodníky. Už tak to bylo myslím časově náročné a ukocirovat tolik aut. Nebo budou vzduchace od do a vodnici od do? Pac upřímně, mě třeba sprinty vodniku moc nezajímají. Zvlášť ty úplně nový auta. No uvidíme, přihlášený jsme z Hosina se plynule presouvame na jiný sraz v jižním kraji. Takže tak a necháme se překvapit.
mom little devil.... :twisted: ....vybzuk a počmáraná holčička

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od Herbie »

Rozdělení sprintů jedině podle kubatury, nebo podle výkonu
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Kosťa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 472
Registrován: 08 črc 2012
Bydliště: S wallym Praha 9 "skorovenkov"

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od Kosťa »

Jakože vzduch bude s vodou??? Tak v tom případě asi nemá cenu hlásit starý plechovky. :roll:
mom little devil.... :twisted: ....vybzuk a počmáraná holčička

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od wally »

Kosťa píše:Jakože vzduch bude s vodou??? Tak v tom případě asi nemá cenu hlásit starý plechovky. :roll:
Jestli to pojede s vodou, tak zbytečný trápení starých aut.. tě pojede pitomec s polem nebo Lupem :D
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
buggy99
Příspěvky: 188
Registrován: 09 zář 2007
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od buggy99 »

Asi pro nás Budějickou chasu škoda že se neúčastníme této akce.
na tento termin máme jinou aktivitu.
Možná jindy a jinde se potkáme se vzduchem poháněnou partou.
odkaz jsem našel na netu a vložil aby jste měli nějaké info

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od lális »

Zaregistrováno i do závodu přihlášeno...
Ale...jsem z toho celej vedle,ale spíš k horšímu,no uvidíme,třeba překvapí.

By mě celkem zajímalo kolik je kapacita srazu,protoze,jestli to bude mega akce,jak se to tváří,no tak to aby kluci sakra rozšířili prostor pro parking/zewling a s tim jsou spojeny další věci,jako třeba hajzly a sprchy(což mě nevadí),atd atd

Ale úplně to vidím,hejsci s trojkovýma golfama,půjčenejma od mamky tam budou dělat bordel s laděnou koncovou a podobný věci,ještě že to mám kousek,jinak bych se na to vysral...
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od Sam »

Kolegové, právě jsem hovořil s organizátory a musím tu uvést pár věcí na pravou míru.

Co se týče kapacity srazu, je zde limit 500 vozů s tím, že na letiště je stop stav 200 aut. Zbylá část návštěvníků, kteří přijedou jen na sobotu bude mít vyhrazené místa před letištěm. Kapacita toalet, občerstvení a všeho bude posílena právě na tento počet návštěvníků.
Sprinty budou takové na jaké jsme zvyklí z předchozích let, tedy bude se startovat v klasických kategoriích. Je na každém závodníkovi, jestli si na dráhu stoupne vedle stejně silného vzduchem chlazeného vozu nebo jestli poměří síly a natrhne krovky modernějším vozům. Výsledkovou listinu to nijak neovlivní, brouk 1200ccm, speciál, bus, atp. je zkrátka stále ve své kategorii.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od sevwer »

nedalo mi to -
sem se upsal :mrgreen:
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

Uživatelský avatar
ALU
Příspěvky: 64
Registrován: 24 čer 2015
Bydliště: Praha

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od ALU »

Tak jsem se taky přihlásil, i do sprintů, což je v mém případě hodně optimistické slovo :D

VWčko
Příspěvky: 18
Registrován: 22 črc 2016

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od VWčko »

Zdravím všechny,

patřím mezi organizátory letošního srazu na Hosíně a abychom s Vámi mohli přímo řešit otázky kolem srazu, založil jsem si tu účet. Myslím, že je to snazší, než abyste všechny informace dohledávali jinde, nebo je tu někdo uveřejňoval zprostředkovaně bez možnosti získat na otázku nějakou odpověď. ;-)

Po přečtení zdejších příspěvků je jasné, že jedním z největších témat letošního Hosína je podoba sprintů. Rád bych se k tomu tedy vyjádřil, aby pochybností ubylo. Ale vezmu to z jiného konce...

Sraz na Hosíně se chystá už nějakou dobu. Na začátku jsme si ustavili nějakou podobu programu a řešili jsme především ty technické věci, které musely být hotové s výrazným předstihem. Především domluvit se s letištěm na pořádání akce, zajistit posílení elektrické sítě, zajistit bezpečné stání pro jednodenní návštěvníky mimo areál, kapacity míst k posezení, občerstvení a tak dále. Asi je Vám jasné, že je to běhání po úřadech a každý má svoji lhůtu na vyřízení.

V tuto chvíli máme to základní zajištěno, a proto jsme se obrátili na komunity fandů volkswagenu, kluby a nadšence s pozvánkami. To je totiž skupina lidí, pro které sraz chystáme, ne široká veřejnost. Lze udělat sraz, kam přijede 5000 aut nebo sraz, kde jich bude maximálně 500 (a to jen menší část v areálu samotném). Takhle to chceme my.

Teď ke sprintům. V prvé řadě je potřeba říct, že nechceme znovu objevovat Ameriku. Jak jste znali sprinty na Hosíně doteď, rádi bychom na to navázali co nejvíce tak, aby to pro Vás byl zážitek, kvůli kterému stojí zato na dráhu se vůbec postavit. Na rovinu ale přiznávám, že sprinty jsou také jednou z věcí, která se organizačně teprve rodí. Protože na srazu počítáme i s jistou účastí vodou chlazených aut, je jasné, že sprinty musí doznat nějakých úprav.

Co už je teď jisté je, že pro vzducháče zůstanou stejné kategorie jako doposud, tj.: 1200 ccm3, 1300 ccm3, 1600 ccm3, special, superspecial, buggy, bus origo, bus special, bus upravený. Pro vodníky budou kategorie samostatné.

Protože je vše ve vývoji a máme opravdu dostatek času, sami přemýšlíme nad stylem ježdění. Zatím počítáme se třemi pokusy. Jeden testovací, dva měřené. Ale jak jezdit? Protože v tuhle chvíli máme na sprinty přibližně 50 přihlášených a vesměs jsou to brouci či busíci, nemuseli bychom to nijak zvlášť řešit, zájem je především od vzducháčů. Ale protože chceme jezdit cca od 10 hodin do 18 hodin a strop máme někde kolem 140 vozů, předpokládáme, že vodníci do toho promluví také (pokud na ně tedy vůbec zbude místo, než se informace o akci dostane mezi širokou veřejnost). Strop máme propočítaný podle zkušeností z minulých ročníků a pokud jej zaplní vzducháči, tak není o čem...

Vidíme zatím v zásadě několik variant.
a) bude se jezdit ryze odděleně (jen vzducháč se vzducháčem a vodník s vodníkem)
- tady řešíme to jestli například udělat hodinové bloky, kdy na střídačku pojede vzduch a voda

b) bude se jezdit tak, jak se kdo postaví na start (vodník se vzducháčem)
- výslednou listinu to neovlivní, ale umíme si představit, že to může pokazit zážitek ze závodu
- na druhou stranu, máme od přihlášených takové reakce, že si to někdo prostě chce zkusit, postavit svého brouka proti nadupanýmu golfu (například)

Zajímá nás dost Váš názor. Finálně se rozhodneme také podle počtu aut, jak se budou hlásit na sprinty. Třeba bude vodníků minimum, třeba to bude 50 na 50. Za organizátory chceme, aby to rozumně odsýpalo na startu. Je tu tedy vždycky možnost vzájemné domluvy závodníků - pokud se domluví vzducháč s vodníkem, mohou jet atd. Ale tam by to vyžadovalo docela velkou disciplínu od lidí, a to my už neovlivníme. Ať se pak na startu nečeká zbytečně dlouho kvůli nějakému dohadování kdo s kým.

Vidíme to tedy tak, že čas na vyřešení toho všeho tu je a že máte možnost to ovlivnit svými nápady. Klidně je sem tedy pište, budu se snažit co nejvíce odpovídat. Stejně tak sem napíšu nějaké ty novinky, když je budeme mít.

V tuhle chvíli už máme takřka kompletní modelové řady aut, které bychom tam chtěli přivézt ukázat a vystavit. Vím, že kolegové trochu bojují s hledáním Passatů B1 a B2, tak kdybyste případně někoho znali, byli by určitě za tip moc rádi. Navíc tam bude k vidění i nějaká ta zajímavost.

Registrační formulář naleznete zde:
http://www.volkswagenclub.cz/volkswagensraz

VWčko
Příspěvky: 18
Registrován: 22 črc 2016

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od VWčko »

Sice tu nejsou Vaše reakce, jak jsem doufal, ale i tak věřím, že to první vysvětlení ohledně sprintů pomohlo. Zatím je přihlášených přes 60 vozů a jasně tomu vévodí vzduchem chlazení brouci a busy. Solidně se tedy už plní kapacita, která je vyhrazena ke stání uvnitř areálu, z čehož máme radost, protože bychom tam rádi viděli co největší počet zástupců těch nejstarších modelů Volkswagenu. Děkujeme! =D>

Každopádně mám potvrzeno, že se začátkem srpna už bude u registrací fungovat pravidlo "kdo dřív přijde", zatímco nyní jsou zájemci mimo fandovské cluby a komunity psáni tak řečeno "pod čáru". Určitě tak nenechávejte nic na poslední chvíli. V našem zájmu určitě není nechat stát "dědečky" na silnici před areálem, ale chceme být pak féroví také k ostatním fandům a jejich vwozům. :wink:

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od OB »

Za mne vzduchaře: zatím si neumíme představit sraz, který bude pro všechny vozy VW. Nebráním se tomu ale je jasné, že za ty roky jsem si zvykl na nějaký styl srazů a zde jde o něco zcela nového. Možná mne to obohatí nebo si řeknu, že to s vodníkama nemá cenu. To se uvidí. Já osobně jedu ale ve skrytu duše nám obavy z majitelů tuningových aut, protože majitelé těchto aut nejsou můj šálek čaje. U nás vzduchařů se nemluví o tuningu ale o úpravách. Je to takový nepsané pravidlo.
Na druhou stranu velmi rád potkám majitele například prvního Golfa, který svůj vůz udržuje v původním stavu a o svém autě ví naprosto všechno. S takovým člověkem se velmi rád dám do řeči. Povídat si s 20 letým potetovaným mladíkem, který si koupil velkou koncovku výfuku a má nejhlasitější muziku ve voze, přestože vůz je zkorodovaný, tak s tím si asi nebudu mít co říci.
Jak jsem psal já jedu a uvidím zda mi tento sraz něco nového přinesl nebo zda budu zklamán.
Věřím, že velká většina vzduchařů se mnou bude souhlasit a předpokládám, že jde o novinku, tak se přijedou podívat do Hosína.
Co přijde dál???

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od lális »

Amen
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od Herbie »

VWčko píše:Sice tu nejsou Vaše reakce, jak jsem doufal, ale i tak věřím, že to první vysvětlení ohledně sprintů pomohlo.
Pomohlo velmi, děkujeme. Informací máme nyní dostatek.
... a vůbec !

VWčko
Příspěvky: 18
Registrován: 22 črc 2016

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od VWčko »

Byl bych tu za hlupáka, kdybych tvrdil, že do areálu se žádný "tuner" nedostane nebo že je tam nebudeme pouštět vůbec. Není to ale priorita a není to také cílová skupina lidí, které na ten sraz zveme. Kolegové mluvili také o tom, že po areálu by se měla pohybovat nějaká "služba", která bude nějaké blázniviny s výfuky atd... s dotyčnými nějak konzultovat a případně je mírnit.

Je to sraz, kam mohou přijet různá auta. A o to zajímavější a překvapivější to opravdu může být. I pro nás. ;-)

Osobně mohu potvrdit třeba to, že na sraz se dostaví jeden z největších sběratelů právě zmíněných golfů, na kterého jsme narazili. Má jich doma spoustu, spousta mu jich prošla rukama a především nepřiveze s sebou jen jednoho. ;-)

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od Kauly »

Já se rád přijedu podívat , hnusku brouka nechám někde před branou , stejnak nebudu závodit .

Aspoň si prohlídnu starý pásovce ( passaty ) a golfy . Třeba i závod mezi původním Golfem GTi a upraveným broukem by nemusel bejt špatnej . Nebo Golf I vs Golf IV ...

Uživatelský avatar
ALU
Příspěvky: 64
Registrován: 24 čer 2015
Bydliště: Praha

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od ALU »

Jeden takový dotaz, jak je to tedy s tou registrací? Registroval jsem se před týdnem, přišel mi okamžitě potvrzovací email, ale slíbené informace k platbě zatím nikde...

VWčko
Příspěvky: 18
Registrován: 22 črc 2016

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od VWčko »

ALU: Kolegové odesílají emaily o platbách velmi rychle. Takže to vidím spíš na nějakou technickou chybku. Poprosím Tě zavolat na 733561370 a vyřešit to vše přímo, nebo mi napiš třeba do SZ nějaký kontakt a kolega se Ti ozve sám.

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2016 - letiště Hosín u Č. Budějovic - 26. - 28. srpna

Příspěvek od Capario »

Zaregistrováno.
můžu potvrdit, že mail s číslem účtu přišel do druhého dne.
Better smoke and fly then drink and drive

Zamčeno