VÝLET: Novomanželská vyjížďka 2014

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od venouš »

6.8., zase brzy ráno, jsme se vzbudili do slunečného dne, v klidu sbalili stan a nacpali věci do brouka, nasedli, bez porblémů (zase?) nastartovali a přes protipovodňový val se vyškrábali zpátky na cestu. Mezi tím Bára v mapě vybrala směr, kam se vydat. Jelikož jsme chtěli na západní pobřeží, tak jsme směřovali na Ferraru, Bolognu, Modenu a pak doleva, šup přes Apeniny a Toskánsko k moři. Chvíli po vyjetí jsme zastavili na snídani v parčíku v nějaké malém probouzejícím se městečku a pak už bez přerušení pokračovali na Bolognu. Dojeli jsme brzo dopoledne, město teprve začínalo fungovat. Jako v každém městě na naší cestě jsme si pořádně zapamatovali, kde parkujem, nějak po čuchu hledali centrum a po hodince až dvou se vraceli zpátky. I v Bologni to šlo, "na tušáka" jsme došli kolem dvou středověkých šikmých věží až na hlavní náměstí s nádhernou a obrovskou románskou bazilikou. Cestou jsme prošli pár úzkých starých obchodních uliček plných obchůdků s místními dobrotami jako parmská šunka a další neskutečně voňavé lahůdky...Historická část Bologne má podle nás nezaměnitelnou atmosféru danou velkým množstvím loubí a pasáží, všechno je laděné tak nějak do okrova...
...ráno kosa jak sviňa
...ráno kosa jak sviňa
Bologna
Bologna
Bolongský inzertní server
Bolongský inzertní server
IMG_1165.jpg
IMG_1169.jpg
IMG_1173.jpg
Jelikož nám končila předplacená doba parkování, vrátili jsme se k autu a při nastupování si vzpoměli, že cestou je Modena a v ní jeden krásný barák od Kaplického a to rovnou muzeum Enza Ferrariho. Takže další cíl byl jasný, jedeme do Modeny! Muzeum jsme našli podle cedulí kolem hlavní cesty, ale moc dobře zančené to nebylo. Muzeum samotné (barák) je parádní, ale okolí nic moc :( Koupil jsem si lístek, Bára po dalších autech netoužila a tak se místo prohlídky šla mrknout do města :) které ale prý stálo za prd... Ve vstupu jsme si dali kafe, dobili mobily a rozmýšleli, kudy dál. Přejet Apeniny a šmrncnout Toskánsko byla jasná volba. Na parkovišti jsme ještě potkali dva hranaté busíky, zamávali a frčeli dál.
ten design...
ten design...
IMG_1182.jpg
IMG_1184.jpg
Čekalo nás cca 150km přes kopce, docela slušné převýšení a k tomu šílené vedro. Po odbočení z hlavního tahu na Miláno se cesta začala příjemně vlnit a podhůří Apenin docela připomínalo naše rodné Beskydy :) Když jsme se vyškrábali přes první kopečky, vjeli jsme do šílené ulichy, chcalo tak, že jsme museli zastavit a chvíli počkat, až přejde to nejhorší.. mezi tím nás předjelo pár otrlých skůtristů :) a nám se udělal na podlaze pěkný bazének. A já furt nevím, kudma tam teče.. Nicméně na nejvyšší bod průsmyku Passo del Cerreto jsme bez problémů dojeli, udělali pár fotek, osvěžili se nádhernými výhledy a začli sjíždět dolů, směrem k moři s vidinou kempování u města La Spezia, někde na pláži... Cestu dolů jsme ubrzdili celkem daobře, projížděli kolem malených kamenných toskánských vesniček, lemovaných typickými tujemi a při mžourání do zapadajícího slunce jsme dojeli do La Spezie. Poměrně velké přístavní město nás přivítalo silným provozem a tak jsme se postupně prokousávali směrem k pobřeží a vysněnému kempu. Na jedné ze světelných křižovatek jsme počkali na zelenou, zařadili jedničku, rozjeli se, zařadili dva, a při řazení na trojku se propadl spojkový pedál...trojka tam ještě spadla, ale už nevypadal :) Spojkové lanko ruplo, naštěstí byla na naší straně cesty po 200m benzínka, kde jsem s vědomím, že nemám náhradní, zastavil. Kvalty šly při troše šikovnosti a násilí řadit, ale na dojetí do kempu po spletitých cestičkám mezi okolními skalami to nebylo :( Takže zvedám levý zadek, vytahuju vercajk, volám Sambovi, pak ještě jednomu kamarádovi a snažíme se to řešit. Oba mi řekli, že spojkové lako se vozí s sebou...Jako bych to nevěděl!! :D Samba mi ale moc pomohl, zprostředkoval kontakt na Michala, který pak pomohl ještě více a obvolal nejbližší Vw shopy, pozjišťoval vše potřebné a veškeré info pak předal mě. Naštěstí se to stalo ve městě, nejbližší hotýlek byl asi 100m, auto jsme tam dotlačili a šli na pokoj...Alespoň jsme dobili elektroniku, na webu našli adresu onoho Vw shopu unavení padli do postele... A já, dost nervózní a naštvaný sám na sebe, jsem si nalil tři panáky slivky, dal si poslední pechovku Plzně a až pak usnul :)
Punková hora
Punková hora
IMG_1207.jpg
IMG_1210.jpg
IMG_1220.jpg
polámal se mraveneček...
polámal se mraveneček...
hromádka neštěstí :)
hromádka neštěstí :)

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: VÝLET: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od sSATYRr »

tož už si to dal do kopy?
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: VÝLET: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od venouš »

za chvilku... :wink:

Uživatelský avatar
pedrosow
Příspěvky: 71
Registrován: 26 čer 2012
Bydliště: úvaly

Re: VÝLET: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od pedrosow »

Pěkný čtení i fotky. Dozvíme se jak to dopadlo?
/____\
|° O °| bus driver

Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: VÝLET: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od venouš »

Tak, po delší odmlce se vracím s naším mini cestopisem. Nebyl teď čas psát, musel jsem jezdit broukem dokud nezačalo sněžit :)

7.8. ráno se probouzíme do krásného rána v centru města La Spezia. Asi o půl deváté ráno jsme měli domluvený sraz v garážovém servise hned ve vedlejším bloku, kde nám né moc ochotný mechanik brouka přizvedl, abychom mohli pořádně zkontrolovat, jak na tom jsme. Místí mekánik nám samozřejmě sdělil, že lanko nemá on ani nikdo ve městě :) a tak jsme za pomoci jeho anglicky mluvícího kámoše zavolali do Livorna, kde lanko měli na skladě.
IMG_1228.jpg
IMG_2466.JPG
Časově i finančně nejvýhodnější pro nás byla cesta vlakem, nádraží bylo od oné dílny bylo nádraží asi 400m a tak jsme vyrazili, s adresou servisu na lístečku. Livorno je od La Spezie asi 100km a náš vlak jel přes Pisu, kde se přesedalo. Původně jsme Pisu v plánu neměli, tak jsme toho využili. No spíše jsme využili toho, že jsme v Pise vystoupili na špatném nádraží a celé město museli projít pěšky napříč, takže jsme se šikmé věži nevyhnuli =D>
IMG_2467.JPG
IMG_1230.jpg
Konečně jsme dorazili do Livorna a ačkoliv mám chytřejší telefon, než já sám, neměl jsem předplacená data v cizině a tak jsme se na adresu prostě museli doptat. Jediná mapka byl chabý screenshot z displeje mobilu...Koupili jsme si lístek na autobus a prvního šoféra se optali na hledanou adresu. Po asi čtyřech přestupech a opakovaném dotazování a více či méně ochotných řidičů jsme se dostali až k našemu servisu na periferii města.
IMG_2468.PNG
IMG_2468.PNG (482.38 KiB) Zobrazeno 8575 x
Bylo to jako najít v poušti oázu. Jednak bylo venku vedro jak sviňa, servis byl klimatizovaný. Druhák se nám Itálie zdála taková ušmudlaná, Italové nasraní, neochotní a v tomhle servise na nás byli strašně příjemní, dali nám studené pití a anglicky se dorozumět nebyl žádný problém, tak jsme chvíli pokecali... Byla to taková rodinná firma, jmenuje se to Cantone Ricambi a vede to takový sympatický chlápek a zaměstnává zde své děti. Náš nákup dílů neskončil pouze u spojkového lanka, ale pro jistotu jsme nabrali ještě kde co, hodit se to dřív nebo později bude :) Pan majitel nás pak ochotně svezl zpátky na vlak, celou cestu vyprávěl o tom, proč jsou teď Italové tak spruzení, proč je teď jeho kdysi té jedničkama nacpaná dílna poloprázdná, proč jsou cesty děravé a končí uprostřed pole atd...zkrátka euro nebrat :( Jetšě s náma zastavil v místní vyhlášené zmrzlinárně, koupil nám zmrzku, které byl kotel jak prase, až nám z toho bylo blbě :) Takže dojem z Italů výrazně stoupl :) my vysedli na nádraží, uctivě za všechno poděkovali a počkali na vlak do La Spezie. Při podřimování v rychlíku jsem si v hlavě přemítal, jak se do mé premiéry se spojkovým lankem pustím.
IMG_2470.JPG
IMG_2471.JPG
Kolem čtyř, pěti odpoledne jsme dorazili zpátky na parkoviště k našemu broučinovi. Trochu nám spadl kámen ze srdce, že tam pořád byl. Přecijen jsme v neznámého mechanika vložili veškerou důvěru...a klíče :) Mechanikovi jsem po Gottovsku vysvětlil, že to musím zvládnout sám a za pomoci (a hlavně důvěry) mé krásné ženy jsem se do toho pustil. Díky návodu, který je tady na flatu a který jsem večer před tím nastudoval, to šlo celkem hladce. Teda nadával jsem při nasazování bovdenu a pedálů...ale za dvě hodiny bylo hotovo a já jsem byl tak ščastné! [-o< Pravda, žádné velké drama, o nic nešlo...ale zážitek to byl a já se zas něco naučil :)
IMG_1241.jpg
IMG_1239.jpg
a je venku, kurva drát...
a je venku, kurva drát...
IMG_1244.jpg
Než jsem auto sundal ze zvedáku, všechno uklidil a zabalil, Barunka skočila pro pár chlazených pivek v plechu, abych si je mohl pěkně za jízdy pryč z města vychutnávat =P~
Krajina kolem La Spezie byla krásná, hodně kopcovitá a cesty klikaté, my se vydali směrem na sever, na Janov. Jelikož už se začalo šeřit, ještě jsme zastavili na odpočívadle a dali si teplou večeři (svíčková z Lubiny - šuhaj zná :) ) A jelikož se nám po celém dni chtělo už pořádně spát, na vhodném místě jsme to stočili do průjezdu mezi křakama, projeli metrovou trávu a najednou před náma nádherný palouk. Evidentně to podle druhu bordelu v okolním houští byl místní mrdací palouk, což nám ale v tu chvíli vůbec nevadilo... naopak :D Stan zůstal v autě, za svitu úplňku jsme pod širákem padli za vlast a přemýšleli co další den...
IMG_1247.jpg

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝLET: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od Jan »

Moc pěkný cestopis. Těším se na pokračování :D
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: VÝLET: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od venouš »

Jelikož se nikdy nemůžu dokopat k tomu, abych něco delšího sepsal, uskromním se s textem, dám víc fotek, tím pádem budem i dřív doma... :)

8.8. se probouzíme celkem brzy (spaní na divoko) do nádherného rána, okolní divoká zvěř prchá a my vyrážíme dál. Konečně snad k tomu vytouženému moři :)
IMG_1249.jpg
IMG_1264.jpg
IMG_1263.jpg
IMG_1259.jpg
Jelikož jsme vyjeli dost brzy, k moři jsme po dlouhém sjezdu po namotané okresce dostali už kolem osmé. Na pláži skoro nikdo, všude náherné barevné kamínky, voda teplá, no prostě paráda. Já jsem se šel okoupat hned, pak jsem asi 20 minut poležel na pláži a už jsem chtěl jet. A hned byl oheň na střeše... :D Že prý za celou dovolenou jediné moře a my tu nestrávíme ani hodinu. #-o Říkám OK, máš pravdu, tak jsme poleželi ještě dvě hodiny. Pak už se pláž zaplnila, my se osprchovali v plážové sprše a tím pádem jsme zas dva dny nemuseli do kempu :) A jedem dál směr Janov.
IMG_1265.jpg
IMG_1273.jpg
IMG_1275.jpg
Cestou podél pobřeží se docela dlouho projíždělo mnoha tunely, které byly na semafor, dvě auta by se tam nevyhnula...takže se někdy čekalo i 20 minut.
IMG_1280.jpg
IMG_1284.jpg
Kousek před Janovem jsme se ale (proti našemu plánu) rozhodli najet na dálnici a asi 120km potáhnout do Milána. Podle mapy to vypadalo na celkem nezáživnou krajinu a chtěli jsme ten den Milano ještě stihnout. Takže nejdřív prvních asi 8km poskakování v zácpě a pak kilo deset na tachometru až do Milana :) Tady jsem rád svěřil řízení Báře...
IMG_1289.jpg
A samozřejmostí je teplý oběd na odpočívadle :)
IMG_1287.jpg

Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: VÝLET: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od venouš »

V Miláně jsme se chvíli trochu motali, ale jelikož žena má vynikající navigační schopnosti, zaparkovali jsme v centru a šli na rychloprohlídku. Nemáme moc rádi takové to blomcání od ničeho k ničemu. Prostě sehnat mapku, když ne to, tak jít za největším davem a vidět to nejdůležitější a za dvě hodiny zpáky k autu :) Milano stejně není na jedno odpoledne, takže jsme to zbytečně neprotahovali.
IMG_1294.jpg
IMG_1297-Edit.jpg
IMG_1308.jpg
IMG_1309.jpg
Vymotat se z města byla celkem sranda, navic v italském provozu, navíc bez fungujícího klaksonu.. :) Mapu nám končila hned za bývalýma hradbama, takže pak po čuchu, protože značení bylo takové všelijaké. Ale vždycky když jsme stáli na červené, rychle jsme se zeptali, a za chvíli jsme byli na výpadovce směr Como. Měli jsme namířeno do Švýcarska a nocleh jsme plánovali někde u jezera Como. Nějak jsme i mysleli že u jezera bude spousta míst ke kempování, plážičky, houštiny...nakonec nám došlo, že jezero má na délku asi 40km, po obvodu vede silnice která je vlastně zasekaná do svahu a na obě strany jsou celou dobu nalepené domy. A přitom ještě před městem Como bylo tolik krásných kukuřičných polí... :?
IMG_1310.jpg
Jelikož už byla tma a proud protijedoucích aut na klikaté cestě kolem jezera mi na svěžesti nepřidal, odbočili jsme z hlavní cesty na nějaké serpentiny nahoru do kopců a mysleli si, že tady už si někde lehnem. Nastoupali jsme asi kilometr výškový, furt na dvojku, cesta prudká, klikatá, a hlavně pořád všude baráky! Dojeli jsme do sedla, do dalšího údolík Luganu už jsme nechtěli a tak jsme zajeli do nějakého kempu, podle první cedule co jsme viděli. Navíc se na okolních kopcích začalo dost blýskat. Takže jsem byli i rádi, že můžem s klidným srdcem postavit stan. V noci přišla průtrž a bouřka jakou jsem ještě nezažil. Dvě hodiny nepřetržitých blesků s frekvencí 4 do minuty a pocitově asi 100m od hlavy :roll: Od téhle noci jsme s sebou všude vozili déšť :( Ranní sjezd k lago di Como nebyl nic moc, návíc nám do brouka teče, tak jsme u spolujezdce vezli cenťák vody do zásoby.
IMG_1313.jpg
IMG_1318.jpg
Švýcarsko zítra :)

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: VÝLET: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od liba »

Když prší tak aspoń zjistit kudy teče do broučka =P~

Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: VÝLET: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od venouš »

zjišťuju, ale furt na to nemůžu přijít... ale co nateče, zase odteče :)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝLET: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od Sam »

venouš píše:zjišťuju, ale furt na to nemůžu přijít... ale co nateče, zase odteče :)
Měli jsme nedávno s OB na toto téma řeč a je tomu skutečně tak. Samotná konstrukce brouka byla koncipována přesně tímto pravidlem. Proto také ve dveřích, na podlaze, v zadníích čtvrtpanelech, zkrátka všude naleznete otvory na odvod vody mimo vůz.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: VÝLET: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od venouš »

Jak už jsem psal dříve, 9.8. jsme se probudili do prochcaného rána, tak jsme si pospali trochu déle a vyrazili až se déšť trochu zmírnil. Sjeli jsme zpátky do údolí k jezeru a podél něj pokračovali směrem na Chiavenu a St. Moritz. Déšť postupně ustával a než jsme se vyškrábali až do St. Moritz, bylo zase krásně. Ale trochu kosa, oproti Itálii :) Tenhle den jsme toho moc neujeli, jen jsme se přesunuli do hor, prošli St. Moritz, projeli se na inlinech a dojeli asi 10km od mořice do Samedanu, kde jsme měli u kamarádů architektů Honzy a Páji domluvený nocleh. Večer jsme strávili u slivovice a nad mapou, plánovali jsme kam dál :)
IMG_1314.jpg
IMG_1321.jpg
IMG_1324.jpg
IMG_1328.jpg
cítím v kabině benzín...radši to před průsmykem omrknu :)
cítím v kabině benzín...radši to před průsmykem omrknu :)
IMG_1337.jpg
a jsme tam
a jsme tam
správná hospodyňka uvaří knedlo-vepřo-zelo i v brouku na odpočívadle :)
správná hospodyňka uvaří knedlo-vepřo-zelo i v brouku na odpočívadle :)
IMG_1356.jpg
IMG_1353.jpg
tahle kára není pro nás...
tahle kára není pro nás...
ještě jsme zkusili cinknout na Normana, no nebyl zrovna doma, je tež rozlitany, chudák.
ještě jsme zkusili cinknout na Normana, no nebyl zrovna doma, je tež rozlitany, chudák.

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: VÝLET: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od loufes »

A jak to bylo dál :?:
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
Berušta
vrchní pařanka
Příspěvky: 476
Registrován: 26 dub 2004

Re: VÝLET: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od Berušta »

Přiznám se, čtu jen obrázky, ale co mě pobavilo je hospodyňky sladěná mikina se zelíčkem ;-)
[smilie=jae4.gif]

...krásný a lesklý lak je nuda! :wink:

Zamčeno