VÝLET : V neděli za Příhodou na Pragovky

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

VÝLET : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od Jan »

Táta dostal nápad (inspiroval ho poslední svět motorů), že bychom se mohli v neděli podívat do Zbuzan do muzea Praga. http://www.automuzeum-praga.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; Nepřidal by se třeba někdo z pražských nebo blízkopražských? Navštívilo by se muzeum, někde oběd, pokec a pak dom. Výlet třeba na půl dne.
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od maxmax »

Hm, do Zbuzan to mám asi 4 km, ale času je pomálu :(
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od Jan »

Já jsem jel před pár lety tady u nás svatbu a jel tam i pan Příhoda s autobusem a pozval mě. Zatím mi to nevyšlo až teď.
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od martin_100 »

Času moc netřeba my tam byli s redbusem v roce 2009 sám starej příhoda nás provázel ve stylu tady sou auta od do a jdeme dál... Na prohlídku sme čekali přes hodinu s tim že tam má lidi. Za tu dobu nikdo nevyšel ani nevešel ba ani uvnitř nikdo nakonec nebyl... asi vysublimovali. Nu za 25 minut sme byli vypakovaný venku jak namydlenej blesk.. dodnes vim že tam má neskutečný kvanta starých werků ale na prohlížení či dotazy nám moc času nedal. [-X takže za mě už nikdy více #-o

BTW a foťáky rovnou nechte doma páč focení přísně zakázaný ... ani falešnýho policajtskýho traboše nulový hodnoty mě nenechal cvaknout... že úprej se bojí typařů.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od Herbie »

tak starej Příhoda neprovází, to dělá mladej.
a uznávám že pro "cizí" je to prohlídka letem světem :)

Když sem tam byl jednou s otcem vetešníkem bylo to krapet o nečem jiném.
... a vůbec !

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od lišák »

martin_100 píše: [-X takže za mě už nikdy více #-o
Naprosto přesné hodnocení. Ještě dodám, že auta jsou namačkaná kolo na kolo a tak z nich člověk vidí tak masku a to ještě rozmazaně jak je stádo návštěvníků prohnáno úzkou uličkou.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od martin_100 »

aha já už myslel že to tak bral páč sme na prohlídce byli jen my dva tak ho to štvalo a ono to byl asi jeho běžnej postup.
já právě čekal že když jsme jen dva návštěvníci že bude prostor pro pokec nad exponátama ale to jsem se bohužel zmýlil. #-o

ale rozhodně sbírku neshazuju je fakt mega velká jistě velmi hodnotná.

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od BUTCH bus »

No já se tam nějak celej život chystám, ale pořád nic.
Hlavně se musím domluvit s tatou, on celý život dělal v Pragovce a p. Příhodou se znají, tak by prohlídka byla o něčem jiném, ale nějak jsem se k tomu nedokopal. A tento víkend bohužel nemohu. Snad někdy na podzim?
OndraS

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od Laco »

Zdravím pánové, nevím, jak to"normálně" chodí, ale jelikož tam pracuje tatínek mého zaměstnance, tak máme slíbenou prohlídku.
Jednou jsme se stavili na "kávu" a letmá prohlídka vozů a čerpacích stojanů trvala 30 min. Předpokládám, že opravdová prohlídka bude celodenní :-)
Byl jsem představen panu Příhodovi staršímu a musím říct, že je to moc milý člověk.
A když se na jeho dílo podíváte nezávistnýma očima, co všechno nahromáždil, co tomu musel obětovat, kolik času a práce do toho dal, nemůžete se divit, že každého šťouravého návštěvníka nenechá prolejzat při prohlídce každý jeho exponát.

Takže tak.

Ještě si neodpustím ještě jednu reakci. Copa byste chtěli ? Aby každý exponát byl vystaven na piedestálu, nejlépe s klíčkem v zapalování, aby si každý účatsník mohl nastartovat, zkusit si pohodlnost daného vozu, na pojízném lehátku si zajet po auto, připravenou sadou klíčů si rozebrat motor a vzít si domů nějaký ten suvenýrek z každého auta ??? Pánové, z historie vím, že z kraje prohlídky probíhali úplně jinak, ale díky vychcaným chmatákům, keří ukradli co mohli jsou prohlídky takové, jaký si Český občan zaslouží !!!

Proto když mi byla nabídnuta individuální v podstatě neomezená prohlídka muzea, rád jsem jí využil. A necítil bych se poníženě, kdybych ji musel absolvovat v plavkách bez kapes ! :lol:

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od lope »

Laco, ta slíbená prohlídka se týká neděle? Jestli to stojí za to, asi bych přijel, mám to kousek. Ale zase aby mě nějaký průvodce hnal dopředu, to se mi nezamlouvá. Většinou mě zaujmou jiné věci než ostatní. A naopak.

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od Laco »

Ahoj, v neděli určitě prohlídka nebude, neb jsem celý den v práci. Nenabízel jsem zde nikomu nabídku zůčastnit se, poněvadž prohlídka bude někdy v půběhu příštích 14 dnů a bude určitě v týdnu. Uděláme si firemní celodenní teambuilding v muzeu. Naštěstí moji zaměstanaci jsou také krapet postižení motorismem a proto muzeum a ne koupaliště :lol:
p.s. Když by někdo měl zájem a nevadilo mu že to bude v týdnu a dozví se termín cca 2-3 dny předem, tak SZ.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od lope »

Aha, myslel jsem, že to nějak souvisí s Janem.

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od Laco »

Omluva za plevelení, ale mů příspěvek souvisel s reakcemi na muzeum obecně.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od lišák »

Laco píše:Ještě si neodpustím ještě jednu reakci. Copa byste chtěli ? Aby každý exponát byl vystaven na piedestálu, nejlépe s klíčkem v zapalování, aby si každý účatsník mohl nastartovat, zkusit si pohodlnost daného vozu, na pojízném lehátku si zajet po auto, připravenou sadou klíčů si rozebrat motor a vzít si domů nějaký ten suvenýrek z každého auta ??? Pánové, z historie vím, že z kraje prohlídky probíhali úplně jinak, ale díky vychcaným chmatákům, keří ukradli co mohli jsou prohlídky takové, jaký si Český občan zaslouží !!!
Víc co Laco? Trošku povol. O ničem takovém tady nikdo nepsal. Jedinečnost sbírky pana Příhody nikdo nezpochybňuje. Nejsem za zelena utrženej a nějaký muzeum už jsem prošel, ale když se člověk nalákán třeba takovým článkem jako byl ve Světě motorů rozhodne jet přes půl republiky s představou, že si všechny ty krásný kousky v klidu a pohodě prohlídne a setká se s arogantním průvodcem /podotýkám, že to není starý pan Příhoda / a po 25min. je zase venku před barákem, tak se na mě zlob nebo ne, to je mě úplně jedno, ale to prostě doporučit nemohu. Tečka.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od Jan »

lišák píše:ale když je člověk nalákán třeba takovým článkem jako byl ve Světě motorů
Ano tento článek tátu nalákal. Jinak děkuji za vaše postřehy k onomu muzeu. Uvidíme v neděli a podám sem příslušný report.
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od Jan »

martin_100 píše: ve stylu tady sou auta od do a jdeme dál... Nu za 25 minut sme byli vypakovaný venku jak namydlenej blesk.. dodnes vim že tam má neskutečný kvanta starých werků ale na prohlížení či dotazy nám moc času nedal. BTW a foťáky rovnou nechte doma páč focení přísně zakázaný ... ani falešnýho policajtskýho traboše nulový hodnoty mě nenechal cvaknout... že úprej se bojí typařů.
Nic nemusím psát. Naší návštěvu popsal přesně Martin100. Provázela nás Příhodova vnučka a i tak to bylo že u jednoho auta povyprávěla a kolem dalších pěti prošla bez jediné poznámky o nich. Rychlejší prohlídku muzea jsem v životě nezažil, a to sme tam byli tři a řikal sem si, že na nás budou mít víc času a ono prd.
Jinak sbírka to je úctyhodná. Klobouk dolů před panem Příhodou.
Možná znovu za pár let, až se změní trochu přístup k návštěvníkům.
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od Pětišroub »

Taková věc jako je muzeum je hrozně nevděčná věc. Pokud k tomu přistupují jak přistupují, tak by bylo asi nejlepší nechat to v módu privátního muzea a nezvat si tam veřejnost.

Pokud má někdo zájem se o sbírce dozvědět víc než z celé prohlídky tak doporučuju koupit za pár korun: http://muj-antikvariat.cz/kniha/a-prece ... k-jan-1989" onclick="window.open(this.href);return false;

Kniha obsahuje několik zajímavých příběhů z dřevních dob veteránského hnutí v ČSSR kdy se auta tahaly z kopřiv opravdovými nadšenci a nejednalo se o komoditu obchodovanou na aukcích pány na telefonu.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od Pětišroub »

a pokud byněkdo toužil po autentickém zážitku tak můžu dodat něco otrub smíšených s myším trusem ze staré stodoly, kterými se při čtení můžete posýpat
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od Jan »

Pětišroub píše:Taková věc jako je muzeum je hrozně nevděčná věc. Pokud k tomu přistupují jak přistupují, tak by bylo asi nejlepší nechat to v módu privátního muzea a nezvat si tam veřejnost.
U takovéto sbírky bych osobně čekal, že tam budu zavalem informacemi a strávím tam půl dne. Jenže oni nás tam opravdu protáhli tak rychle že se nestačil skoro usadit prach zvřířený naším příchodem. Čekal jsem opravdu více výkladu. Ale z vašich příspěvků jsem byl připraven no to, že tak zřejmě nebude.
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Výlet : V neděli za Příhodou na Pragovky

Příspěvek od TomB »

Nejmenovala se vnučka Růženka ?
Lidem se vyhýbal a nikoho kolem sebe nesnesl. Ale odjakživa toužil stát se hostinským. Nejdřív si otevřel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi. Pak si najal hostinec na náměstí v Opočni, zas mu tam chodili.... A tak si postavil tohleto
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Zamčeno