CESTOPIS: Gruzie & Arménie 2012 T2 a T3 formou deníku

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: CESTOPIS: Gruzie & Arménie 2012 T2 a T3 formou deníku

Příspěvek od sSATYRr »

udeeska píše:Tenhle trip asi nikdo jiny zde na forum nepobije..... =D>
někteří k tomu maj ale roky našlápnuto
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?p=38388#p38388" onclick="window.open(this.href);return false;
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: CESTOPIS: Gruzie & Arménie 2012 T2 a T3 formou deníku

Příspěvek od Pětišroub »

áno tzv. veletrh nesplněných přání :-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOPIS: Gruzie & Arménie 2012 T2 a T3 formou deníku

Příspěvek od lišák »

Mě by stačilo objet i méně exotické země. Na takové Finsko, Švédsko a Norsko bych se asi ukecat nechal :D .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: CESTOPIS: Gruzie & Arménie 2012 T2 a T3 formou deníku

Příspěvek od Rychnak »

lišák píše:Mě by stačilo objet i méně exotické země. Na takové Finsko, Švédsko a Norsko bych se asi ukecat nechal :D .
Broukem? To by byla síla... =D>

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOPIS: Gruzie & Arménie 2012 T2 a T3 formou deníku

Příspěvek od lišák »

No já jsem spíš myslel s MBX. S ní jsem zatím byl nejdál na severním pobřeží Dánska. U Evžena dělám jenom mechanika #-o .
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

zeus
Příspěvky: 1
Registrován: 20 lis 2012

Re: CESTOPIS: Gruzie & Arménie 2012 T2 a T3 formou deníku

Příspěvek od zeus »

zdravím všetkých! aj keď nie som pravidelným prispievaťelom tohto fóra nedá mi nereagovať na tento cestopis. sám som hrdým majiteľom vzduchom chladeného autíčka ( typ 1300, r.v. 1971), mam ho zhruba 8 rokov a asi tolko surfujem na flat4. ale preco vlastne píšem. no jednoducho nedalo mi to. tohto roku som bol aj s manželkou ( mimochodom bola to naša svadobná cesta :D ) na tých istých miestach čo chlapci, takže asi viem čo to obnáša, hlavne z hľadiska logistiky. ja osobne som to plánoval zhruba 3 mesiace, aj keď plánovať cestu v týchto pre nás trošku exotických krajinách deň po dni sa nedá. my sme leteli z budapesti do carihradu. kvoli aklimatizácii sme sa zastavili v pohorí Kačkar ( ešte stále Turecko).inač odtiaľ sme odchádzali dosť sklamaní, keďže tam absentuje akékoľvek značenie turistických trás. a potom klasika, batumi, vardzia, tbilisi.v hlavnom meste sme to mali troška jednoduchšie, keďže sme sa tam stretli s mojim spolužiakom s vysokej, s ktorým som sa 10 rokov nevidel. takže sme to mali všetko aj s odborným výkladom a gruzinskou pohostinnosťou (plný stôl jedla na začiatku aj na konci =D> . no proste pecka. potom následoval kaukaz. aj ja som na začiatku mal husté reči, že vyliezť na kazbeg( 5033) no problem, no realita bola troška iná a nakoniec ako chlapci som skončil na ľadovci. ďalej sa proste bez výstroja nedalo. ináč na kaukaze v mesrečku kazbegi(stepantsminda) sme stretli spústa bratov čechov. Sme sa cítili ako v Tatrách...nasledovala Svanetia, asi najfotogenickejšia čať gruzínska( v nočnom vlaku Tbilisi-Zugdidi a potom maršrutkou zo Zugdidi do Mestie sme znova natrafili na čechov, proste paráda, človek až pookreje a aj veľa dozvie, gruzínci sú šuvix :lol: ).Po Gruzínsku nasledovalo 5 dní v Arménsku, kde sme sa zamerali na chrámy a monastyry. Okrem Geghardu, ktorý je absolútny kult ( je zo 4. stor.a je najstarší nielen v Európe ale asi aj na svete a čať z neho je vytesaná do skaly [-X ) sme dali aj kostolík v Hayravanku( 8. stor.) a Kchor Virap, blízko hraníc s tureckom ( s neopísateľným výhľadom na bájy Ararat =D> ).po arménsku sme sa pohybovali takmer výhradne stopom, tak trošku z nudy, troška z dobrodružstva. mám taký pocit,že ľudia sú tam ešte srdnečnejší ako v Gruzínsku o Turecku nehovoriac. Na tripe sme boli mesiac, za menej sa ani toto všetko stihnúť nedá, takže pred chlapcami a ich independent trip jednoducho smekám =D> =D> =D> keby mal niekto záujem o trip podobného razenia okrem pohory.cz je este jedna neskutočná stránka a to http://www.hodvabnistezka.cz" onclick="window.open(this.href);return false;.

párek
Příspěvky: 37
Registrován: 07 úno 2012

Re: CESTOPIS: Gruzie & Arménie 2012 T2 a T3 formou deníku

Příspěvek od párek »

sSATYRr píše:
udeeska píše:Tenhle trip asi nikdo jiny zde na forum nepobije..... =D>
někteří k tomu maj ale roky našlápnuto
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?p=38388#p38388" onclick="window.open(this.href);return false;
no nejel jsem se vzduchacem, ale s Transitem mk 1 pres nemecko, rakousko, italii, monako, francii na rok do spanelska cesta tam jen 3300km a po spanelsku najezdeno za rok 9560km:-) takze myslim ze dosti podobne az na to ze to pravda bylo na zapad:-)

jen tak prozajimavost, surfari vedi, nejjiznejsi cast portugalska Sagres.
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Uživatelský avatar
šuhy
Příspěvky: 34
Registrován: 24 pro 2012
Bydliště: lázně bohdaneč

Re: CESTOPIS: Gruzie & Arménie 2012 T2 a T3 formou deníku

Příspěvek od šuhy »

taky čekáme na další díl a až někdo aktivní něco podobného naplánuje,tak dejte vědět.rádi se přidáme :)

Uživatelský avatar
šuhy
Příspěvky: 34
Registrován: 24 pro 2012
Bydliště: lázně bohdaneč

Re: CESTOPIS: Gruzie & Arménie 2012 T2 a T3 formou deníku

Příspěvek od šuhy »

koukám,že mám kolegu za humny,Lišáka v CHrudimi......

MiHo
Příspěvky: 231
Registrován: 31 říj 2009
Bydliště: Žižkovw

Re: CESTOPIS: Gruzie & Arménie 2012 T2 a T3 formou deníku

Příspěvek od MiHo »

šuhy píše:koukám,že mám kolegu za humny,Lišáka v CHrudimi......
Ale nejezdi za ním do Chrudimi... ale do Chrudimě... :D (pro neznalé... místně)
Jednou si stejně koupím busíka...

Zamčeno