CESTOPIS: Broukem do Dublinu

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Zamčeno
Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

CESTOPIS: Broukem do Dublinu

Příspěvek od Hrošík »

Kdyz jsem si precetl Vaskovo poutave vypraveni o Recku, rozhodl jsem se, ze i ja se s vami podelim o nas tritydenni prazdninovy pribeh s broukem. Uz v lednu jsme se s Mysovnikem (moji partnerkou) domluvili, ze podnikneme broukem cestu do Dublinu a po ceste navstivime par kamaradu a znamych, co ziji zapadne od nasich hranic.
Dlouho jsme vahali, zda jet Hrosikem (coz je renovovana hnedocervena superka 1300ccm dvoukanal) nebo Kulickou (coz je pozdni Nemec 1200ccm, ktereho jsem ve zcela nepojizdnem a znacne zchatralem stavu poridil letos v unoru). Po dlouhem rozhodovani jsem nakonec zvolil tu dobrodruznejsi variantu - pojedeme Kulickou. Je mensi, slabsi a celkove daleko kultovnejsi, a navic vtipalci na Flat4 nebudou spickovat, ze jsem nejel broukem :-)

Od unora jsem na Kulicce intenzivne makal, abych ji zprovoznil a prihlasil na veteranske znacky. Problemu se zprovoznenim bylo docela dost (to je na jiny pribeh), ale dulezite je, ze v den odjezdu bylo auto pripravene, kratce vyzkousene, a mel jsem pocit, ze jsem nepodcenil nic vyznamneho, takze odjezdu nic nebranilo. Podotykam, ze jsem na Kulicce rozebral a opet slozil skoro vse, takze jsem vedel, v cem jedu a co mam povazovat za slaba mista - podle toho jsem take volil nahradni dily (nebylo jich malo), ktere se staly nepostradatelnou soucasti nasi bagaze.

Baleni na cestu... Kdyz jsem videl, co vsechno musime vzit s sebou (ve finale toho byla plna predsin), moje telo polil studeny pot. To nemame narok, pomyslel jsem si... ale musime se aspon pokusit to do auta naskladat. Jak to dopadlo? Vesli jsme se :)
Obrázek

Vyjeli jsme v sobotu 18. cervna 2011 v 7 hodin z Prahy. Posadka: Mysovnik (skvela zena do nepohody), Danik (skvele jeden a pul rocni dite do nepohody) a ja.
Obrázek

Bylo hnusne, prselo, dvanact stupnu. Radovali jsme se, ze ujizdime za lepsim pocasim... Kdo mohl tusit, ze obdobny marast nas bude provazet dve tretiny dovolene :-)
Nasim prvnim cilem byl Lucemburk, kde ziji nasi dobri kamaradi, ktere jsme poznali kdysi pred lety, kdyz jsme jeste bydleli v Brne. Vedel jsem, ze pokud Kulicka dojede "az" do Lucemburku (cca 750km), bude velika sance, ze planovanou cestu v celkove delce 4500km dame. Auto bylo o poznani tezsi, nez jsem cekal. Aby ne. Detska sedacka, jidlo na tri tydny, detska postylka, kocarek, dvouloznicovy stan, kempovaci nabytek... ve vyctu asi netreba pokracovat :) Kdyz jsem musel pri vyjezdu do Barrandovskeho kopce podrazovat na dvojku, mel jsem lehke obavy, ale nedal jsem na sobe nic znat, aby si vypravu zbytek posadky na posledni chvili nerozmyslel. Na dalnici se vsak Kulicka chytla a jela naprosto s prehledem "kilo", jen do prudsich stoupani zpomalila a obcas jsem byl nucen podrazovat na trojku. Vecer nejak kolem seste jsme pridrandili do Lucemburku a musim rict, ze jsem byl uplne nadseny z toho, jak Kulicka se slabou dvanactkou funguje.
Obrázek

Prijemnym prekvapenim byla spotreba kolem 7,5 litru - pocital jsem kolem desitky u tak slabeho plne nalozeneho auta, navic se zahradkou. V Lucemburku jsme stravili prima vikend, navstivili jsme hrad Vianden a s kamarady jsme se dohodli, ze se potkame za 14 dni v Amsterdamu na nasi ceste zpatky.
Obrázek

Nase cesta pokracovala do Francie pres Verdun, obrovske pohrebiste obeti prvni svetove valky. Behem bitvy, ktera trvala asi 10 mesicu, tam zahynulo 700 tisic lidi. S destivym pocasim to vytvarelo dokonale depresivni atmosferu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Dalsim navstivenym mistem byla Remes (francouzsky Reims), ktere dominuje obrovska katedrala.
Obrázek

Zakempovali jsme ve Versailles v privetivem kempu Huttopia. Jeden den jsme venovali prohlidce Parize. Nikomu nedoporucuji jezdit po Parizi autem, stravili jsme prakticky cely den popojizdenim po totalne preplnenych parizskych ulicich, ale na druhou stranu jsme vyuzili moznosti vyfotit brouka u Chramu matky bozi
Obrázek

u Eifellovky
Obrázek

a u Vitezneho oblouku.
Obrázek

Dalsi den jsme stravili prohlidkou zamku ve Versailles. Presneji receno jsme se jen toulali po versailleskych zahradach, protoze Danik prohlidku interieru odmitl (aspon jsme meli ten dojem - sdelil nam to beze slov).
Obrázek

Kulicka ma za sebou bezproblemovych 1200km a pokracujeme do Dieppe na trajekt, odkud vyplujeme pres La Manch do Britanie.
Obrázek
Obrázek

Pokracovani priste...
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestopis: Broukem do Dublinu

Příspěvek od Milosak_1 »

Hrošík píše: Po dlouhem rozhodovani jsem nakonec zvolil tu dobrodruznejsi variantu - pojedeme Kulickou... a navic vtipalci na Flat4 nebudou spickovat, ze jsem nejel broukem :-)
ZRÁDČE :axe: [smilie=twak.gif] [smilie=spank2.gif]
Nicmene, tesim se na pokracovani :wink:
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Cestopis: Broukem do Dublinu

Příspěvek od sSATYRr »

krasny, clovece - nedockave cekam(e) na pokracovani!
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
firestorm69
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1090
Registrován: 21 bře 2009
Bydliště: Bratislava

Re: Cestopis: Broukem do Dublinu

Příspěvek od firestorm69 »

Príma čítanie v tomto upršanom lete :) a hlavne dobrá volba auta... =D>
carpe diem

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Cestopis: Broukem do Dublinu

Příspěvek od Kůča »

Tak to ti kamaráde gratuluji k ujetí s Kuličkou tolik kilometrů.Krásný fotky,nádherná dovča.
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Re: Cestopis: Broukem do Dublinu

Příspěvek od Jirka »

Také se těším na pokračování, =D> =D> =D>
Raději se zeptat, než pak litovat...

Uživatelský avatar
Martyhasic
Příspěvky: 54
Registrován: 06 kvě 2011
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestopis: Broukem do Dublinu

Příspěvek od Martyhasic »

ještě, ještě!!! :( =D>

Uživatelský avatar
Bonvi
Příspěvky: 70
Registrován: 30 dub 2007
Bydliště: Luhačovice

Re: Cestopis: Broukem do Dublinu

Příspěvek od Bonvi »

Pěkně, pěkně. =D> Inspirace na cesty.
Za dva týdny taky vyrážím tak se mi to čte ty vaše cestopisy s ještě větší radostí hoši. :D
Naposledy upravil(a) Bonvi dne 05 srp 2011, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19868
Registrován: 02 led 2003

Re: Cestopis: Broukem do Dublinu

Příspěvek od Pětišroub »

tak dobro došli, paráda:-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7226
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Cestopis: Broukem do Dublinu

Příspěvek od udeeska »

Pribehy se to tu pekne zaplnuje,jeden zajimavejsi jak druhej,to snad ze bych taky nekam vyjel na vylet :D .
Tak pokracujem,pokracujem..... :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Djorkae
poustevník fóra flat4.org
Příspěvky: 1046
Registrován: 08 črc 2003
Bydliště: Strašnice x Louny x Levwousy
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOPIS: Broukem do Dublinu

Příspěvek od Djorkae »

Tak přece si jel :) já myslel, že jen blouzníš :D
..jsi dobrodruh a střelec, ale vyšlo ti to ;)
Kenner fahren käfer čili Meloun, Micky nebo Hnusík či Easton...

fantom
Příspěvky: 7
Registrován: 22 srp 2011

Re: CESTOPIS: Broukem do Dublinu

Příspěvek od fantom »

Tak to je hodně dobrý... nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, že by se dalo do Dublinu dojet autem. Prostě je to přes moře, tak letadlo. Do Bristolu jsme letos taky letěli, když jsme tam měli naplánovanou dovolenou. Ale je fakt, že to pak člověk všechny ta krásný věci prošvihne, asi začnu přesvědčovat domácí osazenstvo, abychom příště taky vyrazili autem místo letadla.

Uživatelský avatar
Majka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 417
Registrován: 18 čer 2009
Bydliště: u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOPIS: Broukem do Dublinu

Příspěvek od Majka »

Krása. Kdy bude pokračování? :D

Fotka s Eifelkou mě baví :lol:
a už se těším na obrázky z Dublinu :D
jsem zabroukovaná

Zamčeno