20xx - Vytrvalostní závod!!!

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od Milosak_1 »

Pojedeme broukem, na toho motor sezenu do 8.XXX tisic, nehlede k tomu, ze jeden mam doma rozebrany. Provozu schopne Typ 4 motory jsou od 2X.XXX

Takze poradatele, pocitejte semnou... ale jak psal 37, bez ramu, ten zbytek nejak dame dohromady...
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od Jan »

Podle datumu akce bych se asi zůčastnil. Je to výzva jet takovou dobu v brouku. A já výzvy rád.
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od JardaZ »

Hezky se nám to tu rozjíždí :-D

K věcem co píše Threeseven
Helma - stopro bude muset být
Rám do auta - nemusí být. Pouze u BUGGY se požaduje alespoň zadní rám nad hlavu řidiče. Většina buggy stejně má.
Kombinéza - ještě projednám ale myslím že zůstane
Prachy - jako dobré řešení vidím příspěvek Želváka Boba. Čím víc členů týmu tím lépe. Podělí se o náklady rovnoměrně.
Rychlost- To záleží jen na Vás. Nejedná se o rychlostní ale vytrvalostní závod. Takže nabušené speciály mohou být v nevýhodě.
80km/h jsme počítali zhruba pro okruh v Mostě, který je zatím nereálný. I zmiňované kachny dosahovaly na rovinkách
maximálně 80km/h. Myslím že daleko nižší průměr (50) bude vhodnější.
Tankování - se teprve bude řešit
Odpovědnost při nehodách - Nejspíš tak jako kdekoli jinde na jakémkoli jiném srazu. Na vlastní riziko. Ale také bude předmětem jednání jestli existuje jiná možnost.

(ze zkušenosti z natáčení, kde pojišťujeme techniku bych zkusil doporučit pojištění "na blbost" na den. Nebo něco takového.)

Jak píše OB. Vítěz bude ten kdo dojede na jakémkoli místě.

Vy, co svým vozům tolik nevěříte můžete brát minimální počet 2 a maximální počet 3 jezdci na vůz, jako bezpečnostní opatření pro případ,
že by váš vůz náhodou vydržel jezdit celý den :lol:

EDIT: O přesném datu se zatím ví jen to že to by to měl být pravděpodobně příští srpen. Ale to se doladí až po definitivním začátku organizace celé akce.
Naposledy upravil(a) JardaZ dne 31 srp 2010, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od Pětišroub »

to jako, že bude povinnost dovybavit brouka klecí? Taková klec na míru, aby plnila účel, z kvalitního tenkostěnného materiálu na CNC ohýbačce přijde cca od 12 tis. nahoru... plus nevratný zásahy do vozu.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od JardaZ »

Promiň.... špatně jsem to napsal..... Rám být nemusí, POUZE MUSÍ BÝT U BUGGY..... moje chybka #-o

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od Hrošík »

Ja to chapu tak, ze ram byt nemusi. Jen u buggy musi byt ram aspon vzadu - aby mel ridic "neco" za hlavou.

Ten napad vytrvalostniho zavodu se mi libi a pokud me neodradi nejaka nesmyslna pravidla nebo pozadavky na vuz, pocitej se mnou, Jardo.
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od Šíša »

Kurvwa lidi, naučte se číst :lol:

Jarda píše že se neúčastní cabrio protože to nemá rám (střechu a pod, nebo rám jako golf cabria popř ford).
Buggy může, jelikož většina jich má ten rám nad kebulema (ikdyž v případě Želváka pochybuji o účinnosti ... tam se spíše buggy překotí přez jeho hlavu #-o ... čahoun).
Bus asi taky nemůže závodit, neboť je to vratké a přece jen v případě převrácení to bude horší než brouk. Ten (brouk) se bude jen kutálet :lol:
Takže žádný rám do brouka nebude nutný.

A já klidně jedu, řidičku do týmu na to mám :D

EDIT: to je najednou rychlost :lol:
Naposledy upravil(a) Šíša dne 31 srp 2010, celkem upraveno 1 x.

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od JardaZ »

Tak Šíša to píše přesně.

O Busech zatím není rozhodnuto. Mailem od jednoho zájemce přišel dotaz na busy. Jelikož nebyl první, kdo se ptal, tak jsme téma busy znovu otevřeli.

Prozatím byly celkem dvě prosby na busy a oba dva lidé pravili, že by buse upravili přímo pro závod.

Bude to asi delší debata, ale myslím si že za určitých podmínek by mohl startovat i bus. I když jen pro závod předem upravený. Zřejmě se bude jednat o to aby se nesypalo po trati nádobí z Westfálek a podobně.

Nerad bych předbíhal, protože zatím o busech není rozhodnuto definitivně ale asi se bude jednat o věci jako čtyřbodové pásy atd, ty budou pravděpodobně i povinnou výbavou závodících buggy.

Možná že Želvák bude muset jet v poloze skrčence a bude kontrolován. Jelikož jeho hlava v helmě asi nemá homologaci na to aby udržela kutálející se bugy, která má, v jeho případě, hlavový rám asi jako zbytečnou zátěž :lol:

Uživatelský avatar
mrakoplaš
Příspěvky: 148
Registrován: 24 led 2010
Bydliště: Ankh_Morpork
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od mrakoplaš »

No von takovej bus je mnohdy stabilnější než kdejakej brouk na úzkých nápravách a starých diagonálních pryžích.
Tam kde bus elegantně přizvedne kolečko už spousta brouků hrne kastli přes gumy bokem :mrgreen:
http://www.vwwest.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od JardaZ »

Dneska jsme tak zhruba počítali rozpočet účastníků. Zahrnuli jsme do toho benzín, jídlo, zhruba startovné, prostě vše co bude třeba.
Když pojedete ve třech lidech tak pokud se o náklady podělíte taky by částka od žádného z vás něměla přesáhnout 3500,- na celý víkend.
Sám jsem se toho děsil víc a překvapilo mě že to vychází takhle. Když jedu sám tak mě tak v průměru vychází skoro každý sraz. Což není tak špatný :-D

Uživatelský avatar
JARIS
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 378
Registrován: 21 čer 2004
Bydliště: Studenec TR

Re: 20xx - Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od JARIS »

Můžu říct jen jednu věc,24hodinovka je velký sousto,jak pro jezdce,tak pro mechaniky a v neposlední řade velká materiální a finanční zátěž.Dělám v motorsportu 5 let mechanika jezdili jsme první dva roky Německý seriál porsche carera cup při DTM kdy samotný hlavní závod trval 30 minut,poslední dva roky jsme jezdili doma český mistrák kde jsme celé tři roky mistři republiky, jeli i vytrvalostní 3 hodinovku jak s Porschem tak s Cliem na ty tři hodiny byli tři závodníci,střídající se po hodině.Můžu říct ,že fyzická zdatnost těchto jezdců je az dost dobrá a trénovaná po celý rok.Přál bych vám je vidět po jedné hodině závodu jak vypadají,jaký je to záhul na fyzičku a psychyku. A pro mechaniky to stejný, i když mění kola a tankují palivo každou hodinu,je to i pro ně fyzicky a hlavně psychycky vyčerpávající. A to nemluvím o tom když máte vyměnit pouze jen prasklou poloosu,kde na to máte jen pár minut.Já sám jsem si jako mechanik měl možnost zajet 10 kol za volantem závodního Clia na okruhu v Brně, to jsem na něm jezdil sám .Myslím si, že mám fyzičku celkem dobrou, jelikož jsem taky trénovaný,a můžu říct že jsem měl problémy po pěti kolech s dýcháním,a to nekouřím.
Nic proti těmto závodům nemám,ale proč nezačít jen na jedné hodině, byl by čas na tréning i na kvalifikaci a dost času na přípravu hlavního závodu.Myslím si,že by byl vetší zájem,stálo by to mín peněz.Samo ,že zásadní bezpečnostní podmínky by se neměnily,jako pásy hasičáky,kombinézy,helmy atd.Jaký by to mělo přínos? Střídání po dvaceti minutách,bylo by více lidí, menší únava jezdců,více aut,mín poruch a to nejpodstatnější snad i žádná havárie.Organizátoři,nec hte si to projít hlavou,a pokud by jste chteli poradit nebo pomoct s organizací,rád se připojím.Doufám že si tyto stránky přečte i Jiří Vichta a dá mi za pravdu,jelikož on sám závodí,a má bohaté zkušenosti.Tímto ho zdravím,a přeji mu do nového roku hodně úspěchů v jeho kariéře závodního jezdce.

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Re: 20xx - Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od Želvák Bob »

Jelikož o tom pochybujete - dávám fotky z Attacku - i ve vysoké helmě mám rám nad hlavou :mrgreen:
(takže: Helma, kombinéza, hasičák, čtyřbodovej pás - píšu si "splněno" :mrgreen: )
Fotky jsou od Edyho a od Jana Chrta - jen přerámovaný

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: 20xx - Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od Pětišroub »

tak co bude, bude něco?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: 20xx - Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od Herbie »

obavam se ze zdejsi VW scena na to nema koule
... a vůbec !

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: 20xx - Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od pulenejksicht »

Herbie píše:obavam se ze zdejsi VW scena na to nema koule
spíš auta , potažmo je to všechno o penězích ..že
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Re: 20xx - Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od Želvák Bob »

... njn - každej čte +- 3.500,- Kč

Když jede na sraz - počítá 350,- Kč vstup a "něco" okolo ...
To, že to celkově vyjde podobně je málokomu jasný ...

Na druhou stranu - ty 3,5 litru to bude - jen pokud se nic "nepoto" - což znamená,
že minimálně každou třetí posádku to vyjde na víc (můj odhad) páč nevěřím tomu, že to dají všichni bez potíží ...
Aby to nakonec neskočilo na bůro a víc ... :-)

No - za mě - letos to nemám ... musím škrtat i v účastech na srazech - páč jsem utopil love ve foťáku :-)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: 20xx - Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od Sam »

Tak jak, zavodnici. Nadseni jiz opadlo, nebo se bude nejaka 24hodinovka preci jen konat ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: 20xx - Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od OB »

Sam píše:Tak jak, zavodnici. Nadseni jiz opadlo, nebo se bude nejaka 24hodinovka preci jen konat ?
Myslím si, že se nic konat nebude. Je to vždy jen plácnutí do vody. Chvíli jsou vlnky na hladině a postupně se ztratí.
Bohužel dnes se nikomu nechce nic organizovat spíš se všichni chtějí jen bavit - škoda.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: 20xx - Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od Herbie »

a ti nejvetsi zavodnici a srdcari maji problem se svymi vozy vubec dojet, natoz jeste závodit :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: 20xx - Vytrvalostní závod!!!

Příspěvek od bubák »

a já se tak těšil!
moh jsem se mihnout ve vídeu s nějakou pěknou písničkou hrající v pozadí a taky jsem se těšil na nějakou veselou historku z natáčení
ono kroužit někde od rána do rána je supersranda a zážitek na celej život
snad jednou
chjo...
pan chytrej

Obrázek

Zamčeno