CESTOPIS : Bullitreffen 2010

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Zamčeno
Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

CESTOPIS : Bullitreffen 2010

Příspěvek od Milosak_1 »

Umyslne zakladam tento topic, abych neovlivnoval Grossglockner after pokec, kam predpokladam patri veci spojene se srazem a ne s nasi cestou tam i zpet.

Na takovou dlouhou cestu, je nutne brat zakladni vybavu sebou (viz foto). Mimo jine, led v dolnich krabicich nam vydrzel na horkem viku motoru od stredy odpoledne az do sobotniho rana. Vychladili jsme v tech krabicich cca 2 kartony plechovkoveho piva, nejake to vinko, a nealko... Velmi luxusni zalezitost, kterou zajiste ocenili vsichni clenove CZ vypravy pri tech vedrech
Obrázek

Sraz ve stredu vecer na Lipne
Obrázek

Ctvrtek rano, VWvita v 9:00 veli odjezd z kempu, jede se na posledni nakup v CZ, Ovalisima napada privoz a pak odjezd z Frymburku, po Lipne, smerem na Vysak, kde vsichni bereme benzin a slunickem spaleny Bubak kupuje repelent a panthenol proti popaleninam.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ceka nas streka cca 170 Km na Attersee, se schladit. Krouzime skoro kolem celeho jezera, dost mist kde se da zaparkovat, ale ne kolona 5 aut, rozhodujeme, ze pojedeme do kempu, kde nas VELMI NEPRIJEMNY pan nechtel ubytovat na 1 noc. Nakonec povolil, a nechal nas sice hned vedle vchodu. ale nechal. Vedro je nesnesitelne, rychle se zabydlujeme a spechame se koupat do jezera, ktere ma velmi prijemnych 25 stupnu na vysce cca 600 m n.m. Vecer prijemne sprchne, dest trochu osvezil rozpaleny vzduch, a my se sli tez osvezovat :drinkers: nez na nas uderil VELMI NEPRIJEMNY PAN . Kolem pulnoci jsme se s Ovalisimem bavili na ukor nejake hystericke zarlive ceske pubertalni turistky, ktera snad zbudila 1/2 kempu, (rozhovor vypadal asi nasledovne -> co ze ? s kym ze chrapal ? co ze delal ? ja jsem takova pi...) Pak jsme u toho dosrkli pivko/vinko a sli spat.
Obrázek

Zitra doplnim ostatni dny, uz sotva koukam.... dobrou noc...
Naposledy upravil(a) Milosak_1 dne 19 črc 2010, celkem upraveno 3 x.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
lucky bus
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 543
Registrován: 08 úno 2006
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 - Bullitreffen - Cestopis

Příspěvek od lucky bus »

...zatim jen závidim a těšim se na pokračování...
VW West http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?t=8878" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vwwest.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: CESTOPIS : Bullitreffen 2010

Příspěvek od Kůča »

Jen tiše závidím,pokračuj,pokračuj :D
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOPIS : Bullitreffen 2010

Příspěvek od IGi »

:shock: =P~ jsme nedockavi :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOPIS : Bullitreffen 2010

Příspěvek od Milosak_1 »

Ctvrtek rano VWita opet zavelel v 9:00 odjezd. Stavame driv, kolem 7:30 tak nejak nezavisle na sobe, a ejhle, vsichni mame stejny napad -> jdeme se koupat !!! Po tom desti, rano voda byla velmi osvezujici, a konstatuji, ze bych klidne zde zustal cely tyden.

Vyrazime smerem Kals am Grossglockner, ceka nas streka cca 240 Km, pres takova znama mesta jako Dachstein, Bischofshofen, Zell am See, Kaprun, a nakonec Mittersilu (kousicek od Kitzbuhelu). Auticko jede jak po masle [smilie=driving.gif], kocham se rizenim, chvalim Rakusaky, jake maji dobre silnice, jak je maji dobre oznacene, jak maji posekane louky, svezi ranni vitr cechra moje "haro", no proste parada.

Obrázek
Jenze po cca 40Km se ze zadu ozyva to zname, ridicem uplne nenavidene "Tati, ja chci curat" [smilie=bricks1.gif] a ja jsem zpet v reale. Tak tedy stavime, vyzenu radeji celou posadku ven, aby se vycurali kdyz uz tak vsichni. Mezi tim kolona pomalu ale jiste mizi v dali a my se (jak jinak bez mapy) vzapeti uspesne ztracime. Kupujeme mapku v takovem malebnem solno-hornickem mestecku Hallstatt primo pod Dachsteinem, kde se snad nachazi nejuzsi tunel, kterym jsem kdy autem jel. Kupuji mapu na cerpacce, ptam se prodavajici, kde se vubec nachazim, otacim 11m soupravu o 180 stupnu, a uzkym tunelem se vydavam zpet na krizovatku, kde jsme spatne odbocili. Mezitim jsme se telefonicky spojili s vedouci skupinkou a zjistili smer jizdy. Zacina stihaci jizda, ale tem Rakouskym kopcum nikdy konce. V tu chvili jsem ale jeste nevedel, ze tyhle kopce kolem Dachsteinu jsou slaby odvar, co nas jeste ke konci dne ceka.

Obrázek

Sjizdime tedy do udoli, nabirame smer Bischofshofen, za kterym mijime na cerpacce nasi CZ vypravu. Nezastavuji, jedu skoro kilem, auto jede jak splaseny po tech kopcich. Zastavuji v Zell am See kde tankujeme plnou (od Vysaku spotreba 13l/100Km) a nakupujeme pred vystupem.

Nakup, vzadu jsou videt kopce kam za chvili vyrazime
Obrázek

Rikam sobe, uz jen 60 Km, to preci dame, je to jen 60 Km jak od nas do Caslavi, jak nic, mam preci nejvykonnejsi VW vzduchem seriove vyrabeny motor... Dojizdi nas zbytek, serazujeme se na parkovisti a vyrazime smerem na obavany tunel. Jedeme malebnym udolickem, opet obdivuji jak maji vsude posekano, na kazdem druhem rohu je klasicky Alpsky pension, proste parada. Fakt jsem se citil jak Hrusinsky ve filmu Vesnicko ma strediskova - Opet jste se kochal pane doktore ?

Tak a ted teprve zacina ten napinavy pribeh. Silnice pozvolna zacina stoupat, zatim radim na 3. kvuli pomalejsim predemnou. Po asi 2-3 minutach, podrazuji na 2., a drzim pul plynu, tocim kolem 3.500 otacek. Za chvilku zacinaji klesat otacky, pridavam tedy plyn, ktery je ted uz na podlaze a otacky spadli na 2.600 a tam i zustali (uz vim kde je max. kroutak), dokud se mi teplota oleje nevysplhala na 125 stupnu. Vydrzelo to takhle celych 20 minut a musel jsem zastavit, otevrit motor, vypustit deti na 20 minut ven.

Po ceste potkavame spoustu ponorek, ktere maji obrovskou vyhodu zabudovanych redukci, maji v tech kopcich vyhodu mnohem lepsich prevodovych pomeru, jenze... 412 proste jede i s Eribou i do takoveho kopce.
Obrázek

Vyrazime, projizdime tunelem (1.682 m n.m.), na druhem konci (asi 5 Km) nas ceka mytne a take zbytek CZ vypravy.

Obrázek

Uf... jeden kopec mame za sebou. Ale ted zacina zatezkavaci zkouska brzd, takze stejnym prevodovym stupnem z kopce, motor toci > 4.000, chladi se na 75 stupnu... po par Km uhybame z hlavni do leva a pro zmenu opet zaciname prudce stoupat do Kalsu cca 13-14 Km.

Prijezd do Kalsu kolem 14:30
Obrázek

Sraz na poli, kde nebyli zachody ani obcerstveni, ale zato tam byl mistni zemedelec, ktery snad 2x do roka mocuvkou hnoji sve pole, ktere bylo cca 200m nad nami, takze si dovedete prestavit tu intenzivni vuni/smrad... jako by nemohl pockat do 17h nez vsichni odjedeme. No nic... rozhoduji, ze odejeme driv, slunicko pali cim dal vic, vedro je nesnesitelne, jedine co me uspokojuje, jsou mraky tech nadhernych barevnych aut kolem. Odprahneme Eribu a vyrazime na spanilku na foceni na Lucknerhaus 1.984 m n.m. , pod jizni stranou Grossglockneru.
Obrázek

Delame spolecne foto ucastniku
Obrázek

Delame spolecne foto CZ vypravy
Obrázek

Po te odjizdime smerem dolu, ja jedu pro Eribu, zbytek jede do nedalekeho luxusniho noveho kempu.

Zakladni tabor #3
Obrázek

Vecer grilovacka, nejake to jeste porad studene pivko, vinko, pokec a pak na zaver i popijeni s klukama ze Slovinska. V 00:00 se zavrel senk s lahvovym tretinkovym pivem a jdeme spat... Rano nas opet ceka brzky odjezd v 9:00.

Zitra dopisu sobotu a snad i nedeli...
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: CESTOPIS : Bullitreffen 2010

Příspěvek od ovalisimus panornik »

Milošáku, nějak nám to usnulo :wink:

Obrázek

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOPIS : Bullitreffen 2010

Příspěvek od Milosak_1 »

Ja vim, dnes to doplnim, slibuji :D
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOPIS : Bullitreffen 2010

Příspěvek od Milosak_1 »

Sobota rano, v 9:00
Balime, pripravujeme, s Klemenem ze Slovinska menim karton piva za velkou krabici plnou (po odhaleni obsahu, spis bych ji pojmenoval jako truhla s drahokamy) zbytkovych dilu na 411. Protoze se uz vracet do Kalsu nebudeme, balim i Eribu, kterou jsem se rozhodl nechat v Zell am See na cerpacce, abych s ni nemusel splhat az nahoru na 2.504m (Pulenak mi to vrele NEDOPORUCIL -> dekuji)

Obrázek

Vyrazime na spanilku na Hochalpenstrasse pres Felbertauerntunnel a Zell am See. Sjizdime mezi poslednimi z Kalsu na hlavni tah a policie ridi provoz. Proste v tom state poradek musi byt. Po asi 20 minutovem stoupani prijizdime k vychodnimu vjezdu do tunelu, kde cekame cca 10 minut, ponevadz ho minutu pred nami zavreli. Proc ho zavreli ? no preci aby se vsechny ucastnici srazu mohli seradit na foceni na parkovisti na jizni strane.

Ten Doplik vedle me jeste vonel novotou, byl uplne cerstve nastikanej. Po nejake chvilce ke me prisel jeden pan a rikal mi, ze jeho prvni auto ktere koupil byla VW 412, nechal jsem ho usednout za volant, a koukal jsem na naval tech emoci.... :cry:
Obrázek

Z kopce se i hovno vali...
Obrázek

Spolecne foto
Obrázek

Ledovec
Obrázek

Dokonced padla i koulovacka s Pulenakem
Obrázek

Lucime se, a delime se na 3 skupiny. Pulenak a Ovalisismus do DE, Vita se svoji posadkou zpet na Attersee

Bubak, Milosak Czernoch zpet do CR, pres Salzburg, a za nim, na sever jsou jezirka, kde bychom chteli prespat. Jedeme pro Eribu do Zell am See, nakupujeme jeste nejake jidlo v Lidlu, ochotne slecne za dovoleni a hlidani Eriby davam 2 plechovky ceskeho piva. Na zpatecne ceste zacne bicovat hrozny slejvak, ale ten nam neubranil tomu, abysme projeli celym Salzburgem, bez planu mesta :wink: Stavime na kraji mesta, zjistujeme kde jsme. Czernoch s Misou se rozhoduji, ze pofrci domu, loucime se na cerpacce, kde nas mistni dezinformatorka chtela poslat zpet pres cely Salzburg a cca bychom najeli dlasich 60-70 Km. Pak to uslysel nejaky mistni, a poslal nas jen 500m dal, a dostali jsme se na uzasnou cestu az k jezeru, ktere bylo vzdaleno jen 35 Km. Trochu jsme bloudili, pak nasli prvni kemp, kde nas kvuli Bustymu nechteli ubytovat v 21 vecer. "Ochotna" majitelka nas posila jeste "ochotneji" ke konkurenci cca 15 Km odtamtud. Prijizdime, na recepci nikde nikdo, blejska se cim dal vic, burina je tu za par minut. Rozhodujeme, ze to nechame na parkovisti pred kempem, pobyt pripadne uhradime rano. Rychle si davame pivko, aby nas policajti nemohli odehnat. Bubak s Mirkou stavi provizorni pristresek z plachty mezi Eribou a Ponorkou, Vopice se sla vykoupat a omrknout zda nekde dostaneme jeste najist nebo napit. Vraci se (jak jinak v kempu plnym duchodcu) se spatnymi zpravami. Ohrivame tedy parky, stolujeme a akorat prisla burina. Pristresek se po prvnim lehkem vanku utrhl, a pekne jsme ihned zmokli. Rezu provazky co drzi plachtu a jdeme spat. Deti utahany, a my tez. Mame necelych 300 Km za sebou, ale v jakych podminkach... s ochotnou majitelkou kempu, mistni dezinformatorkou... ale i skvelym zazitkem na cely zivot.

To je ten drnsak, kvuli kteremu nas nechteli ubytovat.
Obrázek

Posledni rano...
Obrázek

Bubak s Vopici jedou smerem Linz, MIkulov. My jedeme pres Passau (nadherna cesta podel Innu) kde jsme uspesne zabloudili a ztratili cca 1,5 hodiny. Ale zas jsme poznali Passau, moc pekne mestecko na Dunaji. V pulce cesty prisla SMS od Czernocha "Pozor, za Passauem zacina hrozna objizdka az k nasim hranicim, my uz jsme v Turnove" Slovo hrozna je malo. Je to hruzostrasna nikdy koncici objizdka pod Trojmeznou horou. Rozhodujeme se, ze dame po ceste obed a volba na prani deti pada na McDonald, tam se vyskacou, vyblbnou, dostanou Shreka, a frcime dal. Dochazi mi benzin, jenze jej nechci kupovat v Nemecku - je o 0,30 EUR drazsi nez u nas ci v Rakousku. Konecne prejizdime hranice, cerpam plnou, deti s matkou do free shopu. Hura, mam plnou a jsem rad, ze jsem to DPH a spotrebni dan zaplatil v CR a ne v DE. Ale po par Km toho zacinam litovat. Auto na CR benzin jede o 20% hur, nez z Rakouskeho OMV. No nic, kaslu na to, ukazuje mi to jen 170 Km do Prahy...

Shnuti :
- paradni vylet, zazitek na cely zivot
- jet tam na 1-2 tydny, ne na otocku, prece jen je to kus cesty a kor s detmi nic zazivneho 5-8h denne v aute
- auto, krome PP loziska OK
- vzit sebou jine trysky, blbe se v tech vyskach startuje a motor netahne od spodu
- spotreba s Eribou v prumeru 13l /100Km, v tech kopcich 15l/100km
- najeli jsme cca 1.500 Km

Dekuji cele CZ vyprave a nasim hodnym detem, ktere se nastesti nervali porad, ale jen obcas v tom rospalenem aute, byli jste doopravdy skvely =D>
Naposledy upravil(a) Milosak_1 dne 29 črc 2010, celkem upraveno 2 x.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOPIS : Bullitreffen 2010

Příspěvek od Milosak_1 »

A jeste jedna vec na konec, kterou jsem vynechal.
V patek vecer, prisel za nami Klemen, clovicek poradajici znamy sraz v SLO. Zasli jsme s nim na par pif do stanu, kde jeste hrala kapela. O pulnoci se nekompromisne uklidil bar a slo se spat, jenze rozjuchana zizniva ceska posadka se rozhodla pokracovat v nasem obydli. Najednou se ze tmy vynorila jedna z poradetelek a poprosila nas, jestli by si nas nemohla vyfotit :shock: Ja tedy do dnes nepochopil proc - jestli kvuli ruseni nocniho klidu a zitrejsi pokute, nebo si nas fotila jako oslavujici kocovniky, nebo si nas vylepi na strop loznice (to by ale mela nocni mury), a nebo aby nas priste poznali a hned na zacatku vyloucili :wink: Fakt jsem to do dnes nepobral.
Naposledy upravil(a) Milosak_1 dne 29 črc 2010, celkem upraveno 1 x.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOPIS : Bullitreffen 2010

Příspěvek od Milosak_1 »

CINCILIN ZVONEC A POHADKY JE KONEC
DOBROU NOC

Obrázek
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Zamčeno