Jakou klasiku byste nevykopali z garáže?

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

tak tomuhle se, chlapci a děvčata, říká automobil:

Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

nadhera, ale nevyvuzil bych ho :lol:

Uživatelský avatar
czert
Příspěvky: 249
Registrován: 13 bře 2005
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od czert »

Tak já bych nepohrdnul Tatrou 87, Škodou 130, 160 nebo 200RS z naší produkce a z ciziny samo Porsche 356 A,B i C, Citroën DS, předválečný BMW 328 touring coupé(pro zajímavost součinitel odporu Cx=0,25,a rychlost 235Km/h v roce 1935!!! Pro srovnání BMW Z3 rok 1997 Cx=0,42), dále BMW isetta a BMW 507. Z motorek Ducati 916, nebo 748. Ze starých Brough Superior (Anglie, rok 1924, rychlost 160Km/h), nebo Vincent Black Shadow (rok 1949, rychlost 200 Km/h) Hezký sny ael realita je někde jinde :roll:

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

joo, tak tohle šídlo:

Obrázek

jsme mohli mít doma. 1 z pěti nebo šesti vyrobených kusů, vůz který si zahrál ve filmu s O. Novým "Valentin Dobrotivý" stál na začátku 70.let na Barrandově a byl nabízen za dnes směšnou sumu mému otci, tehdá po vojně. Bohužel, nebyl prostor a proto Aerovka stála a chátrala. Pak si jí kdosi odvezl do fabriky v Prokopáku(nebo na Zlíchově) a odtamtud se stopa ztrácí, i když tehdejší Aero Club podnikl ve spolupráci s tatou extenzivní pátrání a o Arizona 50kách vyšlo číslo časopisu Aerovkář. Poslední dochovaný kus byl objeven v poušti v Arizoně, kam se za mě neznámých okolností dostal, a v současné době to mají v bývalém Harrahově muzeu v Renu, Nevada, jako ukázku předválečného evropského designu. Pod kapotou, kde by člověk čekal dvanáctiválec do V, se potí dvoutakní dvoulitrový čtyřválec tuším.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

Jedna z nejuznávanějších Sodomkových karoserií: kabriolet Aero 50 zvaný "Arizona"
(1939)
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Lamine
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 330
Registrován: 08 čer 2005
Bydliště: Měnín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lamine »

Určitě by mi bylo líto tohodle vozítka co dělám se strejdou:
Bohužel před renovací
Obrázek

Měla by to být TATRA 57(32-34) polokobrio, dřevěný rám, 4 místa k zezení,
motor 4válec o obejmu 1155 a 18PS při 3000. Komprese 1:4,9 maximalka 80km.. podvozek by měl byt z T12
Není kompletní, takze pokud něco doma máte na víc tak SZ:)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

tak na 57 nic, ale na 75 by neco bylo :)
treba klicky do dveri a takovy nejaky zbytky okolo
akorat nevim jestli to je stejny, nebo uplne jiny
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

Tohle je můj naprosto neuskutečnitelnej sen :twisted:


Obrázek


Obrázek


Obrázek

Vím,že to se vwzduchem chlazeným má houby společnýho,ale to bych se p...

To Pětišroub:

Výbornej vkus.Nepohrdnul bych žádnou z Tater 77,87,600-Tatraplan.Ta co máš výš je ale opravdu úžasná.
Jen tak pro zábavu:hrozně rádi s ní jezdili německý důstojníci za války(protože byla rychlejší než auta,na který byli zvyklí(mercedes atd.)),ale brzo dostali zákaz jí používat.Vedení jí říkalo pomsta za protektorát.Ona byla totiž nejen extrémně silná a rychlá,ale vzhledem ke koncepci i extrémně přetáčivá a nevyzpytatelná a ti oslové jich několik omotali kolem stromů a po pangejtech a pár se jich i zabilo...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

tak jsem dneska okukoval RTO a to je tak sexy bus že bych ho bral snad víc než ponorku:D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

Jestli si okukoval na stránkách Karosy,tak pohoda.Jestli naživo ještě větší pohoda.Na stránkách Karosy,sou ty Sodomkovo kreace před a po válce.Je naprosto neuvěřitelný,co ten člověk dokázal s busem...

P.S.Řek bych,že má s ponorkou hodně společnýho,akorát je takovej mno...trochu větší...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

naživo, naživo. Ještě víc by mě zajímala ta DeLuxe verze s prosklenou střechou (výletní) ale ta se asi nedochovala.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

Jo jo.Tyhle vjecy jako RTO,Sodomka,Tatra,Škoda apod.to je důvod,proč sem ještě pořád hrdej na to,že sem Čech.

I vzhledem k velikosti naší republiky sme byli v průmyslu do nástupu bolševika opravdu pojem :!:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

de luxe verze je od Otakara Diblíka, stejně jako přívěs Karosa Dingo. Sám jsi sem (5šroube) někam dával link.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

já vim jak vypadá, jen by se mi líbilo si jí ošahat..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Pětišroub píše:tak jsem dneska okukoval RTO a to je tak sexy bus že bych ho bral snad víc než ponorku:D
pán ku ktorému som dával pieskovať karosérie a diely má RTO prerobené na kemp oficiálne. Poviem vám že až toto je U-Boot v plnom slova zmysle. Začiatkom roka tam nesiem našopovať výfuk nafotím a doložím...
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

A eště jako malej jsem jezdil erťákem v zimě na sjezdovku. Pravidelná linka Bedřichov-Severák.

Z čeho jsem nejvíc nechápal byl ten motor vedle řidiče :-) Fakt nádhera. Ovšem starší autobusy Škoda ŠM/ŠL s půlenejma oknama, to se taky dá. To eště pamatuju hojně v pražský MHD. Ovšem zabili to těma škatuloidníma karosama s naprosto debilně řešenejma dveřma. Psssssss buch, ššššššššššš.

Ovšem RTO (Nebo keterjkoliv jinej autobus té doby) mít jako kampér.... tomu řikám bejvák na kolečkách.

Žbluňku, oprášíme myšlenku pojízdné čajovny? :-)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

kvaku tam co pískuješ měli dokonce osobní RTO přívěs. Kultý Š autobusy pamatuju i na starým Barrandově.
Nejlepší dveře měly Ikarusy. kníííípipipííííí....HHHRRRRŽŽŽ---BUM! Padni komu padni :lol:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Tereza
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1068
Registrován: 28 dub 2005

Příspěvek od Tereza »

Pětišroub píše:kvaku tam co pískuješ měli dokonce osobní RTO přívěs. Kultý Š autobusy pamatuju i na starým Barrandově.
Nejlepší dveře měly Ikarusy. kníííípipipííííí....HHHRRRRŽŽŽ---BUM! Padni komu padni :lol:

jééé úplně jsi ve mně vyvolal nostalgii na mladá léta (není to doufám offtopic :( :roll: :wink: )

to Kvak : jo taky pamatuju, to bylo supr, my s tím jezdili na lyže do Krkonoš z Ostravy, to mi bylo asi osm devět, a živě si pamatuju, jak jsemjednou celou cestu stála, jenom na jedné noze a ještě né vlastní

a taky jsme jedním předělaným na trambus vozili po republice koně na závody, to jsem sedávala i vpředu vedle toho motoru, paráda, to byl hukot :lol:
...aj tak tak...

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

Takový malý mrňky. :twisted:
Kdyby bylo místo a fondy tak:
Tatra 111
Obrázek

Praga V3S PLDVK
Obrázek

A kdyby to je trochu šlo tak:
Hetzer
Obrázek

A netvrďte mi , že to není klasika. :lol: :lol:
flat4 teoretik gang member number 1

Odpovědět