výkres lavice pro Westfálii

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od tarmara »

ty wallyho panty jsou jiny system,neni to kopie westkovejch. Docela rád se na tupostel nekdy posadim. Ja osobne jsem pouzil ty panty co jsou na sambe v odkazu vyse. Maji vetsi plat do ktereho se kotvi sedak a operak. A stejne jsem jak sedak tak operak jeste vystuzil metrovym hlinikovym profilem,aby se neprohybaly. Použil jsem zahloubené narážecí matky,takže nikde nic netrčí.
To klikklak kovani za par korun se montuje z boku desky. Dovolim si tvrdit, ze i pri pouziti 18mm preklizky a rozpeti cca 140cm to bocni sroubovani nevydrzi moc dlouho,nez se deska rozstipne. Leda to cele preplatovat.
Pár fotak zde https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od udeeska »

Tak v Tvojim odkazu fotek vidim,ze tyhle panty jsou robustni, o operadlu bych si nedelal velkou starost a sedak asi zalezi z jakeho je dreva. Jak daleko presahuje sedak v poloze na spani spodni celo?
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od tarmara »

udeeska píše:Tak v Tvojim odkazu fotek vidim...
Pokud to bylo na mě,tak celá lavice je z 18mm voděvzdorné překližky. Fotky dodělám až se dostanu k busu, sedák v postel-modu přesahuje o cca 40 cm a je podepřený stejně jako u originálu do čela takovými konzolkami. Na vrchu čela mám nasazený hliníkový Uprofil, aby ho ty ocelové konzolky neosvačili...
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 769
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od Radek »

VW181 píše:
gitan píše:ahoj,jak je vlastně sedák a "opěrák" přichycený k dřevu (překližce) lavice?
Přilepený a čalouněním přetáhlý přes hranu dřeva.
Já jen doplním variantu – protože moje děti jsou čuňata, hledal jsem možnost jak udělat čalounění matrací sundavací kvůli případnému praní.
Očalounil jsem molitany samostatně a potah udělal sundavací (klasika jako povlak na peřinu zavřený suchým zipem). Pomocí širokých suchých zipů je to „přilepené“ i na překližku postele. Drží to bez problémů, matrace se dají použít i mimo auto, přes zimu nezatuchnou atd.

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od tarmara »

s madracema to máme podobně - očalouněné samostatně a na lavici drží buď přimáčknuté dětskýma autosedačkama a nebo na posteli takovýma měkoplastovýma mřížkama, které se položí mezi matraci a sedák a zabraňují klouzání. Ač jsem tomu nevěřil, tak to drží jak přibité.
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od boldor »

tarmara píše:ty wallyho panty jsou jiny system,neni to kopie westkovejch. Docela rád se na tupostel nekdy posadim. Ja osobne jsem pouzil ty panty co jsou na sambe v odkazu vyse. Maji vetsi plat do ktereho se kotvi sedak a operak. A stejne jsem jak sedak tak operak jeste vystuzil metrovym hlinikovym profilem,aby se neprohybaly. Použil jsem zahloubené narážecí matky,takže nikde nic netrčí.
To klikklak kovani za par korun se montuje z boku desky. Dovolim si tvrdit, ze i pri pouziti 18mm preklizky a rozpeti cca 140cm to bocni sroubovani nevydrzi moc dlouho,nez se deska rozstipne. Leda to cele preplatovat.
Pár fotak zde https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Naprostý souhlas.
Moje představa je ale trochu jiná, sešroubovaným překližkám jsem už od začátku moc nevěřil ,jsem strojař, ne truhlář :-).
Ptal jsem se tady na výkresy westfalia/JC pantů nebo jejich kinematiku ale postel bude řešená jinak.
Chci to udělat takhle:
rám.PNG
rám.PNG (100.13 KiB) Zobrazeno 7159 x
Ale byla to zatím jenom taková sonda a hledání podkladů pro výrobu. Nejdřív jezdící auto, pak až postel.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od tarmara »

Kdybys v Mostě řekl, mohl jsem tě nechat si ty panty oměřit :) - myslím, že kinematické výkresy asi nikde neseženeš a jako strojař ale budeš vědět co a jak přesně zaměřit.
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od boldor »

...no když já to začal pořádně řešit až v pondělí:-) Není všem dnům konec, na měření je času habakuk. Ono to jde i spočítat ale podle vzoru je to snazší.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od Skid »

Sice to není výkres a ani lavice pro Westfálii, ale postel to je, tak se taky musím pochlubit. Chybí jen jeden díl, který vyrobíme a do 14 dnů, snad montujeme. ;-)
Obrázek
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od gandy »

boldor píše:...panty jsem nakonec dohledal mezi nábytkářskými komponenty za 400 Kč kus. Nesmysl vyrábět nebo kupovat za 5xtolik.
http://www.kovaninabytkove.cz/cs/eshop/ ... u-501.html
Zajímavé.. už to někdo relizoval? Pořád jsem se nerozhodl jestli si to vyrobím, ale za tyhle peníze to nemá ani smysl vyrábět..

Ok, čtu dál a asi z projektu sešlo :). Inu jako základ oro úpravu možná dobrý. No nic asi budu kovat, všichni budou kovat.. jen jáá.. mám kurva tolik práce #-o
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Kup originál nábytek z Německa a máš klid...
Navíc hodnota tvého busa úměrně vzroste...nejsou to vyhozené peníze...
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od tarmara »

gandy píše:
boldor píše:...panty jsem nakonec dohledal mezi nábytkářskými komponenty za 400 Kč kus. Nesmysl vyrábět nebo kupovat za 5xtolik.
http://www.kovaninabytkove.cz/cs/eshop/ ... u-501.html
Zajímavé.. už to někdo relizoval? Pořád jsem se nerozhodl jestli si to vyrobím, ale za tyhle peníze to nemá ani smysl vyrábět..

Ok, čtu dál a asi z projektu sešlo :). Inu jako základ oro úpravu možná dobrý. No nic asi budu kovat, všichni budou kovat.. jen jáá.. mám kurva tolik práce #-o
U tohodle kování vidím pár základních problémů:
- tloušťka desky na sedák i opěrák je dle výkresu doporučená na 5cm - u gauče dobrý, udělá se z rámu na který se hodí sololit a na ten se začalouní molitan. Ale postel do busa budete v rámci šetření místem a hmotností dělat z nějaké spárovky (pokud půjdete truhlářskou a ne zámečnickou cestou) - já použil 18mm vodovzdornou překližku. A u té si nedokážu představit, že bych do ní kotvil kování z boku. Ale i tam lze to samotné kotvení udělat nějakým částečným vztužením dřevěným hranolem. Ale i tak - sedák při rozložené posteli není podepírán rámem postele plošně, ale visí na pantech a pak dvou podpěrách opřených o rám postele. Když vidím jak se mi za dva roky zdeformovaly plechové úchyty sedáku kotvené plošně do desky (ne z boku), tak je tam silové namáhání dost velké (ano jsem tlustej)
- délka těch vynášecích ramen (ty dvě pásoviny na kterých se to hýbe) - dle výkresu to odhaduju na cca 15-18cm - na tom co mám já (JustCampers - kopie westkových pantů), jsou tyhle vynášecí ramena delší - rozhodně přes 20cm. Což pak dost ovlivní kinematiku celé soustavy. Praktickým dopadem bude u těchto levných nábytkářských nutnost použití nízkého opěráku sedačka a tím zkrácení postele...
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od Pětišroub »

na trhu je hromada postelí rozličných konstrukčních škol, ze kterých si vybere každý pronto..pokud není cesta cíl ovšem. Taky je podstatné, že po otevření postele a vynesení sedáku do prostoru je tam značná páka a síla působící na panty, u chatrných konstrukcí bych to viděl na přidání extra sklápěcích nožiček na přední hranu sedáku.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od eLzyx »

já už myšlenku westfalia pantů opustil a půjdu do celého rámu. Přijde mi festovnější (pro případ dělání dětí ve fázi nácviku), snáze napevno zaaretovatelný pro případ převážení dětí (nemám, ale co kdyby se ten nácvik zvrhl) a na technické by do toho nemuseli tak šít.
Akorát kterou koupit. Volkswares, kde není potřeba MDF deska, nebo Rusty Lee, protože je asi nejlevnější? Nebo od JK, VanWurks či jiných :-k
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od Skid »

eLzyx píše:já už myšlenku westfalia pantů opustil a půjdu do celého rámu. Přijde mi festovnější (pro případ dělání dětí ve fázi nácviku), snáze napevno zaaretovatelný pro případ převážení dětí (nemám, ale co kdyby se ten nácvik zvrhl) a na technické by do toho nemuseli tak šít.
Akorát kterou koupit. Volkswares, kde není potřeba MDF deska, nebo Rusty Lee, protože je asi nejlevnější? Nebo od JK, VanWurks či jiných :-k
U Rusty Lee pozor, mění cenu každým měsícem a umí to dodat i s deskama, které sedí do rámu. A když člověk s ním komunikuje po mailu, tak ho musí pořád bombardovat.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od eLzyx »

a jak jsi spokojený s kvalitou lavice/postele od Rustyho? Funguje, pasuje, jaká čistota zpracování?
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od Skid »

eLzyx píše:a jak jsi spokojený s kvalitou lavice/postele od Rustyho? Funguje, pasuje, jaká čistota zpracování?
Ja mám Z-Bed system, s tím jsem spokojen dost. Rustyho jsem jen pomáhal montovat a dvakrát si na něj sáhnul. :-D Myslím si, že funguje i pasuje a čistota zpracování je good. Ale namontovat to do auta je potřeba to dělat ve dvou lidech. Z-Bed jsem montoval sám a bylo to v pohodě a během chvilky. Rustyho jsme ho dně rozměřovali a vážili vodováhou.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od gandy »

Skid píše:
eLzyx píše:a jak jsi spokojený s kvalitou lavice/postele od Rustyho? Funguje, pasuje, jaká čistota zpracování?
Ja mám Z-Bed system, s tím jsem spokojen dost. Rustyho jsem jen pomáhal montovat a dvakrát si na něj sáhnul. :-D Myslím si, že funguje i pasuje a čistota zpracování je good. Ale namontovat to do auta je potřeba to dělat ve dvou lidech. Z-Bed jsem montoval sám a bylo to v pohodě a během chvilky. Rustyho jsme ho dně rozměřovali a vážili vodováhou.
Můžu poprosit o detail? :)

Apropo, asi půjdu zlatou střední cestou. S pantama se rozmyslím, možná nakonec koupim. Ale železnej rám minimálně spodní části bude. V dílně jsou to samý migy, tigy cóčka a kdoví co, tak se s tím aspoň naučím. Děti jsou z části hotový a v busu jezděj s námi. Spíš než na naše to bude na jejich rajtování. Navíc ci nedělám iluze s tím že pokusnej nábytek co tam musím do léta nacpat nebudu několikrát předělávat.. :D
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od Skid »

Nu dobrá, tak to tu jdeme trochu zaplevelit.

Na Z-Bed jsem nakápl díky Pětišroubovi na anglickém fóru a začalo se mi to líbit, tak jsem zakoupil tam též. První fotky jsou z instalace, koupili jsme potom se ženou matraci, kterou vozime srulovanou za složenou sedačkou, popruhy nám udělal místní člen Doldy. :-D Mno a poslední fotka je už z týdenního kempování v Itálii. :-D
IMG_20170624_150610.jpg
IMG_20170624_161304.jpg
IMG_20170624_172928.jpg
IMG_20170624_173613.jpg
IMG_20170820_111514.jpg
IMG_20170912_183913.jpg
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od udeeska »

To je chytry, takze je to o 10 cisel dole a v poloze sezeni je to stejne jako u normalniho busa?
Bych rad videl odkaz vehementu :D
Vwase nocni sichta...

Odpovědět