Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Sam píše:
predni sedacky ze Subaru Outback 2002 a hned me napadlo co s nima :D No jsem je koupil,bohuzel ridicova je v elektrice,tak si zase musim hrat s elektrikou :D . Obe jsou jsou vyhrivane,coz je velke plus,jsem se dnes zastavil v Subaru dealer,kde mi nasli el. diagram a mi ho I vyprintovali =D>
Romane, pozor! Auto je zrejme zacarovane tak at z toho nemas nakonec elektricke kreslo :D
Dusane ...Ty Kurvwo...Ty me chces snad zabit :roll:
Přílohy
IMAG0053.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

lális píše:Ty vole,s tím svazkem bych asi porodil,chápu,že jsi to chtěl vzdát a vykašlat se na to,ale seš frajer, nevzdal jsi to.
Jsem zvědav na ty sedačky,budeš nechávat origo pojezdy??Jestli můžu poprosit,tak to pořádně nafoť,jak to budeš dělat, díky ;-)
...jo jo rodim kazdej den jako technik automatickejch dveri si s nizkovoltazni elektrikou hraju kazdej den :roll:
No jsem chtel sedaky z Passata kolem 2002+ ale jsou dost vysoky a maj takovy priblbly tribodovy pojezdy,takze docela neprakticky a vysoky. Subaru trosku znam,takze jak jsem videl na srotaku tak jsem hned pomeril a doufam,ze je to prave. Pojezdy musej zustat,akorat se musi vyrezat zadni ukotveni pod pojezdem.No zatim je to ve fazi vyvoje :D ,v kazdym pripade dam vedet jak to dopadne :wink:
Jinak jsem pokukoval po sedackach z Jetty/Bory,New Beatle,ale ty jsou podstardantni uzke nekomfortni,coz jsem si odsedel na srotaku (teda ne v kriminalu).
Zajimavou vweci je,ze sedacky z Golfu,Passatu nebo Bory kolem roku 2000-05 jsou na dlouhou jizdu nepohodlne a po zhruba dvou hodinach jizdy zacinaji bolet zada pri jakemkoliv nastaveni.Jsem se o tom bavil s mnoha ridici,kteri mi potvrdili ze maji stejny problem. #-o
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od SO 545 »

nebud citlivka. to potom na original sedadlach zo 70rokov nedas ani ranu :D
alebo v US mate asi nekonfekcnu prdel :wink:
zaklad dobreho sedadla je opora stehien cize je potreba dlhsi sedak..najlepsie predlzovaci podla potrieb vodica.

tie masazne a ani ko.otiny su viac ako fajn ale neboli tu a prezili sme.

ja obcas tie sedadla rozoberam a skladam. moje maximum je tusim 18motorcov v jednom sedadle. VW Phaeton. Vyskusaj toto :D
pohodlne urcite je.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

....ale no tak Maros, vsak jsem uz psal,ze s timhle se moc mazlit nebudu :D .Jo prdel je mocna dama,ta si neda poroucet a bude hezky vyhrivana,nechytim vlka nic :lol:
Dnes odpoledne jsem orezal ty drzaky,provedl mereni a vypada to,ze to bude dobry. I jsem zapojil na baterku,ze bych mohl lepe rezat,vsechno funguje,tak snad dobry.
Bohuzel me nakonec dneska skolila nejaka chripka,tece mi z rypaku proudem,boli me lebeda, tak jsem si uz jen na rychlo v prodlouzenem dni(mame ode dneska letni cas) vyrobil nastenne hodiny. Vcera jsem byl v hoby prodejne a videl,ze prodavaji strojky na hodiny,tak me hned napadlo,ze mam poklicku z jednickovyho Golfa,tak jsem jen striknul rucicky,vyvrtal diru a hodiny za deset minut hotovy :mrgreen: Mozna bych to mohl delat I na kseft :idea:
Přílohy
IMG_2008.JPG
IMG_2007.JPG
IMG_2005.JPG
IMG_2004.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Dnes pouze pro silne nervy,tedy jen pro lalise (ostatni si to prepnete na CT 7 davaj tam Kojacka kdyz byl manickou). Mi to nedalo uz vcera jsem se dostal domu trosku driv,tak jsem si uvaril grog a sel experimentovat na strane pasazera.
Pod starou sedackou jsem musel jen odvrtat tripolohovej spodni drzak sedacky u dveri,pravej je na sroubkach.Po predchozim mereni mi vychazelo,ze budu muset navarit zhruba dva centimetry zakladni plosiny na leve strane pod pojezd sedacky. Po na hrubo osazeni sedacky primo na misto jsem byl mile prekvapen s mym mericim vypoctem,kde jsem se zmylil (asi dva grogy s kombinaci tri piv udelaji tento omyl :oops: ). Spodek sedaku uprostred vpredu je vyssi oproti originalu 7cm. Urcite bych snizil o pet seriznutim pojezdu,ale sedet tam asi nikdy nebudu :oops: . No nic I tak jsem si tam vlezl na odskouseni posezu,sedi se mi v tom dobre hlavou mam porad daleko se dotknout stropu (mam 181cm) a bude moznost posuvu vpred,vzad a nastavit operadlo zad. Nedalo mi to a pozval na test I prcinku. Ta se vysvihla lehce do sedadla,ale vidim,ze na podlahu dosahne jen spickama nohou v botkach bez podpatku(moznost udelat drevenou rohoz). Tady asi zalezi na tom jak vysoke chcani ma dana soudruzka uzivajici sedacku :oops: .No nic jsem s ni behal mezi original Helgou 69 a timhle asi trikrat akorat ma momentalne problem vlezt do dveri,protoze bus je stale na zajistovacich kozach.
Starou ridicovu se mi podarilo vykopat az dnes po pul hodine #-o .Byla zasekla a zatarasena bordelem po tech krysach,veverkach,nebo kdovi co v Oklahome zerou :D . Muj predpoklad je ,ze ridicova pujde bez problemu,protoze je v miste kolejnicek sirsi profil pod origo sedackou (se musi odrezat puvodni kolejnicky dole na blatniku/podlaze) a navic je tu vyhoda toho 5cm rozdilu,ze se to da stahnout dolu el. ovladanim :idea:

No takhle si to namlovam,dam vedet az to tam bude sedet.. :wink:
Přílohy
IMG_2019.JPG
IMG_2018.JPG
IMG_2022.JPG
IMG_2023.JPG
IMG_2024.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

..a takhle to vypadalo po ridicovou sedackou. Hnedej tapecirunk pod ni se rozloupal jako pernicek. #-o
..kdyby ty potvory aspon zbiraly penize,nebo zlato :roll: ...ale to oni nee jen ulity od zaludu :D
Přílohy
IMG_2029.JPG
IMG_2028.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

udeeska píše:Dnes pouze pro silne nervy,tedy jen pro lalise (ostatni si to prepnete na CT 7 davaj tam Kojacka kdyz byl zarostlou manickou). Mi to nedalo uz vcera jsem se dostal domu trosku driv,tak jsem si uvaril grog a sel experimentovat na strane pasazera.
Pod starou sedackou jsem musel jen odvrtat tripolohovej spodni drzak sedacky u dveri,pravej je na sroubkach.Po predchozim mereni mi vychazelo,ze budu muset navarit zhruba dva centimetry zakladni plosiny na leve strane pod pojezd sedacky. Po na hrubo osazeni sedacky primo na misto jsem byl mile prekvapen s mym mericim vypoctem,kde jsem se zmylil (asi dva grogy s kombinaci tri piv udelaji tento omyl :oops: ). Spodek sedaku uprostred vpredu je vyssi oproti originalu 7cm. Urcite bych snizil o pet seriznutim pojezdu,ale sedet tam asi nikdy nebudu :oops: . No nic I tak jsem si tam vlezl na odskouseni posezu,sedi se mi v tom dobre hlavou mam porad daleko se dotknout stropu (mam 181cm) a bude moznost posuvu vpred,vzad a nastavit operadlo zad. Nedalo mi to a pozval na test I prcinku. Ta se vysvihla lehce do sedadla,ale vidim,ze na podlahu dosahne jen spickama nohou v botkach bez podpatku(moznost udelat drevenou rohoz). Tady asi zalezi na tom jak vysoke chcani ma dana soudruzka uzivajici sedacku :oops: .No nic jsem s ni behal mezi original Helgou 69 a timhle asi trikrat akorat ma momentalne problem vlezt do dveri,protoze bus je stale na zajistovacich kozach.
Starou ridicovu se mi podarilo vykopat az dnes po pul hodine #-o .Byla zasekla a zatarasena bordelem po tech krysach,veverkach,nebo kdovi co v Oklahome zerou :D . Muj predpoklad je ,ze ridicova pujde bez problemu,protoze je v miste kolejnicek sirsi profil pod origo sedackou (se musi odrezat puvodni kolejnicky dole na blatniku/podlaze) a navic je tu vyhoda toho 5cm rozdilu,ze se to da stahnout dolu el. ovladanim :idea:

No takhle si to namlovam,dam vedet az to tam bude sedet.. :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

A tady trosky sedacek stejne nejsou original na tenhle rok,protoze maj operky hlav. Ty jsou jedine ze sedadel dobre,zbytek jde do popelnice.
Přílohy
IMG_2026.JPG
Vwase nocni sichta...

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od lális »

Romane,jediný důvod proč jsem byl zvědavej,jak tam budeš pasovat jiny, moderní sedačky,je ten,že chci taky opěrku hlavy,nevěděl jsem,že se dělali i na sedačky pro T2...Nechci tě zdržovat od práce,ale pokud budeš ty sedačky vyhazovat,mohl by jsi je trochu vykostit a vyfotit,jak je to tam ta opěrka uchycená, díky ;-)
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

:D ....v zadnem pripade me nezdrzujes. Nabidka operek hlavy byla v modelovem roku 1973,coz znamena od srpna 1972 na prani zakaznika. Kod pro operky je M227 a vodici trupky :D v operaku sedacky jsou pod kodem M258 (integrovane v operaku). Podle me to znamena,ze by uz mely byt pridelane v operadle ale to si nejsem stopro jistej. Ty mas 73,tak to zkus prozkoumat,jinak samo,ze to otevru a nafotim.

Jinak jeste zajimavosti kolem sedacek je,ze tusim od roku 77 se zmenily spodky kolejnicek a je mozno zamenit za sedacky z Multivanu. Zrovna minuly tyden jsem zabloudil na jeden vesnicky vrakac,kde jsem koupil pro kolegu z klubu sedacku spolujezdce v neobvykle kavove barve z roku 1986(mel pouze ridicovu) a nasledujici den jen bez problem presouply do jeho Adventurewagenu 1978 :idea:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od eLzyx »

to vypadá na docela raritní sicny z 73-74. Spodek mají <-73, ale už jsou s hlavovýma opěrkama ->74
Hodně sedaček z tohoto roku je bez hlavových opěrek. Ale rám v seslích na ně mají.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od eLzyx »

udeeska píše: Jinak jeste zajimavosti kolem sedacek je,ze tusim od roku 77 se zmenily spodky kolejnicek a je mozno zamenit za sedacky z Multivanu.
nechci se hádat, ale myslím, že to bylo dříve. Tušímže od 75. Resp. můj pekař ze 76 měl už ty nové kolejničky.
Jinak kdyby někdo věděl o 1+1 seslích z T3 s plnou hlavovou opěrkou, beru
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od lális »

udeeska píše::D ....v zadnem pripade me nezdrzujes. Nabidka operek hlavy byla v modelovem roku 1973,coz znamena od srpna 1972 na prani zakaznika. Kod pro operky je M227 a vodici trupky :D v operaku sedacky jsou pod kodem M258 (integrovane v operaku). Podle me to znamena,ze by uz mely byt pridelane v operadle ale to si nejsem stopro jistej. Ty mas 73,tak to zkus prozkoumat,jinak samo,ze to otevru a nafotim.

Jinak jeste zajimavosti kolem sedacek je,ze tusim od roku 77 se zmenily spodky kolejnicek a je mozno zamenit za sedacky z Multivanu. Zrovna minuly tyden jsem zabloudil na jeden vesnicky vrakac,kde jsem koupil pro kolegu z klubu sedacku spolujezdce v neobvykle kavove barve z roku 1986(mel pouze ridicovu) a nasledujici den jen bez problem presouply do jeho Adventurewagenu 1978 :idea:
Díky za vyčerpávající informace,těším se na pokračování ;-)
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

:D ....ale ja se taky nechci hádat, však píšu ,že tuším....no tak jsem to vyhledal a je to od srpna 1976 :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

A tady neco kolem prevodovky co ma dva spinace...
Tak jeden je na couvaci svetlo a druhy je na vypnuti podtlaku do rozdelovace.Je to kvuli nizsim emisim a bylo to jen pro US. Bylo to pro busy s motorem 1700cc a jen s dvojtymi karburatory. Delalo se v roce 1972 a 73.
Pri zarazenem ctvrtem rychlostnim stupni sel proud do dvojcestneho vypinace podtlaku,takze se prerusil podtlak z karburatoru do podtlaku na rozdelovaci. Problem vyresen, mene skodlivych emisi a milion za patent v kapse :D .
V roce 1973 se navic pridaval mezi vypinac a dvojcestny vypinac teplomer,ktery pod 12 stupnu Celsia drzel system vypnuty.Jestli nekdo chcete ten dvojcestnej vacuum cut off,tak ho ma kouzelnej dedecek :D
Přílohy
IMG_2048.JPG
IMG_2049.JPG
72II-74.jpg
72II-74.jpg (42.36 KiB) Zobrazeno 2401 x
BusVacCutoff.jpg
BusVacCutoff.jpg (22.8 KiB) Zobrazeno 2401 x
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od SO 545 »

dvojcestna USA na jednej strane sa sli posrat z emisii dovoziek na druhej strane Detroit staval vazne eco-auta :D
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

....co jsem se doslechl,tak to vsichni stejne odpojovali,je to to same jako ten "governor"
Tento vykend jsem zakempoval,zima ale od soboty rano slunecno,tak I pivo hned jinak chutnalo(me Zima v aute neni,mam el.topeni,teda kdyz je pripojka a jinak pouzavam propanovy).
Po prijezdu domu jsem si nasel hodinku si pohrat jak to bude s ridicovou sedackou a pri tom jsem si vzpomel na ty voditka operek hlavy.Si myslim,ze se navarovali jen na zakazku soude z toho,ze je to pod "M" kodem.Muzes se Lalis podivat pod zavoznikovu,tam neni plne prekryti,tak hned uvidis. Jeste jsem zjistil,ze busi operky jsou stejne I na 411.
Přílohy
IMG_2062.JPG
IMG_2064.JPG
IMG_2057.JPG
20170319_131649.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od martin_100 »

Vyšší posaz mam taky. Dával sem do T3 sesle z LS favorita. Použilsem púvodní busí pojezdy na ně našrouboval jeklíky cca 1cm vysoký a na ně do původních závitů po slepičích pojezdech našrouboval. Takže jsem vejš ale za volantem mi ta poloha velice vyhovuje nad hlavou místa kvanta. Když vozim velitelku vozu tak jí pod nohy dávam kufříkovou golasadu :lol:
Naposledy upravil(a) martin_100 dne 20 bře 2017, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od eLzyx »

kdybych kupoval sesle z T3 s těma děravýma opěrkama hlavy ... dají se zaměnit za tyhle plné?
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Sedačky na Multivanu měli stejné kolejnicky po celou dobu jejich výroby.
Vwase nocni sichta...

Odpovědět