Ponorka T1

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Ponorka T1

Příspěvek od eLzyx »

je to sice každého soukromá věc, ale docela by mě zajímalo proč z toho projektu sešlo. Jestli se nenašel karosář, co by do toho šel, nebo se koupila nějaká celistvější brazilka a tak se tohle posílá dál. Případně se rozjel jiný projekt ... děcko atp.

Je tohle v domácích podmínkách vůbec nějak rozumně složitelné dohromady? To je tak postavit podle nějakých schémat celý rám a pak na to postupně lepit zachovalé celky z tohoto "vraku" a nové díly :-k
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Ponorka T1

Příspěvek od Sam »

Je tu milion a pul projektu s podobnym prubehem. Za ty leta uz poznas jestli to majitel dotlaci na technickou nebo se to jen rozjebe po dvorku a hodi do inzerce. Da se zachranit horsi stav v garazovych podminkach. Chce to ale motivaci napr ze to je raritni vuz ktery jinak nekoupis.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Ponorka T1

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Pejsok píše:Pozjebat a prodat to není problém ale dat to dohromady
Třeba konkrétně u Pejsoka jsem myslel, že netuší, do čeho jde. Ale spadla me brada, jak to dal luxusně a uz si brousí i kulataka! Více takových mých omylů:-)

Miroslav Machacek
Příspěvky: 198
Registrován: 20 čer 2016

Re: Ponorka T1

Příspěvek od Miroslav Machacek »

eLzyx píše:je to sice každého soukromá věc, ale docela by mě zajímalo proč z toho projektu sešlo. Jestli se nenašel karosář, co by do toho šel, nebo se koupila nějaká celistvější brazilka a tak se tohle posílá dál. Případně se rozjel jiný projekt ... děcko atp.

Je tohle v domácích podmínkách vůbec nějak rozumně složitelné dohromady? To je tak postavit podle nějakých schémat celý rám a pak na to postupně lepit zachovalé celky z tohoto "vraku" a nové díly :-k
Co já vím, tak nenašel blázna kterej by to chtěl dva roky stavět vlastně znova........od člověka co to viděl jsem slyšel že je to na prach......jak od spodu tak bohužel i odvrchu......a navíc je to rozklížený na všechny strany

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Ponorka T1

Příspěvek od udeeska »

....a ne vsichni si to muzou financne dovolit,kdyz uz se podari neco koupit za levno,tak to ma pokracovani. To same tady,po prvni euforii to vetsina kupujicich klasicky "rozjebe po dvorku",pak nastava faze stripnout barvu z projektu,coz je stale za hubicku....a pak to uz jede...auto zacne reznout,nejsou penize to hodit alespon do zakladovky,nebo se pohnout s klempirskyma pracema do predu. Nakoupit plechy se jeste tak nejak da za levno,ale v pripade,ze majitel umi mozna odpojit pouze baterii nastava problem #-o Svarec si rekne $80+ za hodinu,kde je GO motoru,prevodovky.......
Tim to tu vetsinou konci. Borci nakoupej docela slusnej zaklad,ale nakonec ho v podstate odepisou do srotu a rozprodavaji na dily :roll:
..takovejch uz jsem tu v klubu videl,kazdej zacal silnejma recma na mytingu,jak a co udela,jak to pojede....,docka se potlesku VW obecenstva :? ...Ja se jen pochichtavam,tak nejak uz mam odhad kdo z nich neco dokonci a vetsinou se neseknu.
Vwase nocni sichta...

Miroslav Machacek
Příspěvky: 198
Registrován: 20 čer 2016

Re: Ponorka T1

Příspěvek od Miroslav Machacek »

Myslím že kdyby to dal otryskat, tak by tryskali tryskali až by to nakonec zametli do urny a řekli mu ať s tím zajde na rozptylovou louku :D :D

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Ponorka T1

Příspěvek od eLzyx »

by asi vyšlo levněji vzít nějakou celistvou brazilku před renovací, a tu za pomocí některých detailů z tohoto vraku překopat na germána. Tj. upravit počet oken, prolis na bočních dveřích, přeoperovat zadní vrata na široká, přehodit palubku, pokud není stejná ... jenže to je zase o tom, aby to nedopadlo tím nerozjebáním po dvorku.
I ty díly na rám, co má nakoupené, by se mu hodily.
A přehodil bych to včetně motoru, štítků a papírů, pokud to existuje.

A zbytek dílů jako přebytečné dveře, části náprav, motor a převodovku z brazilky prostě prodat, ať to sníží provar
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Ponorka T1

Příspěvek od Sam »

eLzyx píše:by asi vyšlo levněji vzít nějakou celistvou brazilku před renovací, a tu za pomocí některých detailů z tohoto vraku překopat na germána. Tj. upravit počet oken, prolis na bočních dveřích, přeoperovat zadní vrata na široká, přehodit palubku, pokud není stejná ... jenže to je zase o tom, aby to nedopadlo tím nerozjebáním po dvorku.
I ty díly na rám, co má nakoupené, by se mu hodily.
A přehodil bych to včetně motoru, štítků a papírů, pokud to existuje.

A zbytek dílů jako přebytečné dveře, části náprav, motor a převodovku z brazilky prostě prodat, ať to sníží provar
To je ale takové lhaní si do kapsy. Proč bych se sám před sebou tvářil že mám jiné auto než ve skutečnosti je ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Ponorka T1

Příspěvek od eLzyx »

chápu, že pro archeology (nějak mě nenapadl vhodnější výraz pro borce, co zachraňují to, co ostatní považují za nezachránitelné) je to postup zcela nepřípustný, zabíjející původnost a historii dvou aut, ale třeba z mého pohledu je to akceptovatelné. Je to další cesta k cíli - jezdivá norka. Nepřijde mi to zas až tak jiné proti ořezání germána na kost a pak nabodování tuny repaplechů. Obzvláště pokud do toho hodlá vestavět kempingovou výbavu, tj. ani interier by nezůstal původní. Bral bych to prostě tak, že to "jádro" brazilky je "repaplech" pro "mého" germána. Jen trochu větší.
Ano, v ideálním světě by bylo lepší začít tak jako jozo jenže svět není ideální a dle mého názoru bude snazší sehnat autoklempíře, co udělá opravy/úpravy na existujícím autě, než autoklempíře, co postaví podle torza nové auto.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ponorka T1

Příspěvek od Skid »

eLzyx píše:chápu, že pro archeology (nějak mě nenapadl vhodnější výraz pro borce, co zachraňují to, co ostatní považují za nezachránitelné) je to postup zcela nepřípustný, zabíjející původnost a historii dvou aut, ale třeba z mého pohledu je to akceptovatelné. Je to další cesta k cíli - jezdivá norka. Nepřijde mi to zas až tak jiné proti ořezání germána na kost a pak nabodování tuny repaplechů. Obzvláště pokud do toho hodlá vestavět kempingovou výbavu, tj. ani interier by nezůstal původní. Bral bych to prostě tak, že to torzo brazilky je "repaplech" pro "mého" gemána. Jen trochu větší.
Ano, v ideálním světě by bylo lepší začít tak jako jozo jenže svět není ideální a dle mého názoru bude snazší sehnat autoklempíře, co udělá opravy/úpravy na existujícím autě, než autoklempíře, co postaví podle torza nové auto.
Ona spousta brazilek co se k nám dostanou, jsou skoro na 99% potlučený a někde chybějí i kusy karoserie. Teď jsem zahlídl někde fotky žluté brazilky, vypadala docela OK, ale pak se začalo rozebírat, když se to rozebralo na prvočinitele, spočítalo se, že by to tak půl míle peněz zachránilo, tak hned byla na prodej.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: Ponorka T1

Příspěvek od Jozef »

Netreba si nalhávať skutočnosť že táto norka je momentálne nereálny projekt. Každý kto má taký obnos financií na rekonštrukciu, tak nie je hlupák a do takéhoto projektu nepôjde. Môže si vybrať ovela lepší základ.
Keby to bola samba, to by bolo reálne. Ale toto? Tuctová T1? Kde nie je skoro nič použiteľné?
Dobre robí že sa toho zbavuje - došlo mu to. Zachránil kopec prachov. =D>
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Ponorka T1

Příspěvek od pulenejksicht »

pro ty co chtějí buse bez renovace nebo levně :wink:

https://auto.bazos.cz/inzerat/72502190/ ... B-1000.php
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Ponorka T1

Příspěvek od eLzyx »

pulenejksicht píše:pro ty co chtějí buse bez renovace nebo levně :wink:
https://auto.bazos.cz/inzerat/72502190/ ... B-1000.php
no, nový majitel minimálně ušetří kupu vysvětlování, že tohle (T2) opravdu není Barkas, protože Barkase fakt bude mít :lol:
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

hondatom
Příspěvky: 19
Registrován: 12 led 2014

Re: Ponorka T1

Příspěvek od hondatom »

Ahoj, důvod prodeje je koupě malého letohrádku k rekonstrukci.

Ale to není ten hlavní důvod, hlavní fakt bylo nemožnost sehnat šikovného klempíře který by do toho šel.Protože todle je na mě moc, koupil jsem to protože kamarád mi slíbil že to jeho klempíř udělá.

Ale nakonec asi od Joža klempíř to veme , ještě nevím má se tu v dubnu stavit snad. A uvidíme co řekne :-(

Takže prodej není definitivní, možná to stáhnu jestli klepíř klapne a nák se rozumně dohodneme.

Takže asi tak info pro lidi co to zajímá. Ať nevznikají náké bludné závěry.

Rači poradtě a pomozte s klempířem

hondatom
Příspěvky: 19
Registrován: 12 led 2014

Re: Ponorka T1

Příspěvek od hondatom »

Tak nakonec si budu dělat T1 sám, na nikoho není spolech. Dostal jsem se do učení k tipoj co dělá i 550 .

Takže se pod jeho dozorem budu učit na své T1 a dělat i další věci.

A tak scháním jestli by neměl někdo na pordej či na půjčení rám z T1, můj je na kaši a hlavně není se čeho chytit a tím pádem ani nemáme jak nastavit stolici.

sehnal jsem náké výkresy , ale bez rozměru, nemáte k těmto výkresům náké rozměry?
Přílohy
20c748753fad7fbc259d3ad6c608e3f9.jpg
dim2.jpg

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Ponorka T1

Příspěvek od SO 545 »

hondatom píše:Tak nakonec si budu dělat T1 sám, na nikoho není spolech.
Nikdy nehovor nikdy. Ale ty co to vedie to za tasku ovocia neopravia.
A ruku na srdce. To co z toho auta zostalo zato ani nestoji... alebo zaplatit to by bolo ine kafiiiicko.

Ak to das :wink: , tak pochopis o com pisem.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Ponorka T1

Příspěvek od SO 545 »

Aby som tu len neplkal ale tak trochu pomohol /a nielen ja ale aj Ivan -cviro ktory zaslal obrazcok 1 a obrazcok2/
dim1k.jpg
dim2k.jpg
a chceme vidiet progres ... ale nie v inzercii :wink:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ponorka T1

Příspěvek od gandy »

Rád bych se kochal obrázky z repase (jestli se to v tomhle případě dá tak nazvat), ale koukám, že inzerát byl včera aktualizovaný..
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

hondatom
Příspěvky: 19
Registrován: 12 led 2014

Re: Ponorka T1

Příspěvek od hondatom »


Odpovědět