Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od martin_100 »

A to sem si ymslel že už sem viděl všechno .... třeba z boku protrženou gumu opravenou "sendvičem" ze dvou plechů prošroubovaný zkrz vratovýma šroubama s matkama ven z pláště .... vesele s tim jezdil v gruzii československej trolejbust 9Tr :lol: :lol: :lol:
Ale tuto je taky povedenej kousek =D>

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

:D dnes se mi nakupilo vse co je z elektriky vystrihane =D> Bylo by jednodussi to davat do kupy bez ty prepinaci US verze krabicky a prepinace blinkru #-o
Přílohy
IMG_1699.JPG
IMG_1698.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Tak elektriku uz jsem posudlal konecne,jeste nejake drobnosti jako spinace dveri a osviceni palubky.
Vzpomel jsem si ,ze mam dvoje hodiny z Typ 3,tak jsem si rekl,ze je dam do palubky.Original jsou dnes za $300 plus a nejsem blazen davat original do nove hracky. Jsem trosku vybrousil plastik v meziskruzi a pouzil vyrezanej vnitrek jako drzak. Za malo penez hodne muziky :D
Přílohy
IMG_1783.JPG
IMG_1782.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

A tento vykend jsem nic tykajiciho se VW nedelal,jel jsem zakempovat pobliz svate Heleny s klubem,to byla nejvyssi hora ve statech,nez ji v r.1980 odfoukla 400m cepice pri erupci.Cestou domu jsem videl par zajimavych veci a v jednom vesnickem antiku si koupil svitici obrazek :D
Přílohy
IMG_1839.JPG
20170218_160052.jpg
IMG_1817.JPG
IMG_1815.JPG
IMG_1823.JPG
20170218_145104.jpg
IMG_1829.JPG
IMG_1832.JPG
IMG_1833.JPG
IMG_1834.JPG
20170219_163612.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

....ja myslel,ze jsou mysi (bile a sede) a krysi to same. Ale Moje kocka Helga mi nekolikrate ukazala ruzne odrudy mysosaurusu #-o . Se v tom Pako vyzna :D .
Přílohy
IMG_1850.JPG
IMG_1851.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

....jsem zvedavej ktery krasny milovany zviratko (Kurva ktera znicila a posrala vrchni tapecirunk #-o ) se zabydlelo ve strese. Snad najdu alespon kostricku toho bastarda :D ....eeee je mi to Fuk, ale I tak jsem zvedavej ....
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Dneska jsem zabloudil diky tomu,ze jsem zadal do GPS jinej nazev mestecka :roll: . Nektery indiansky nazvy jsou si hodne podobny a jsem si neoveril v emailu. Ale vse zle pro neco dobre =D> ,pri projizdeni vesnici jsem zahledl bordel "Free" a v tom vidim neco povedomeho :D . Gumova podlaha v hnede barve na T2a nic moc kondice,neco malo vyriznuto,dlouha prasklina ale kde se to da dneska sehnat?Pro me loterie :P
Přílohy
IMG_1878.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

..a pod celym tim bordelem krasna podlaha =D>
Stropnice bohuzel musi cela pryc ,potvory sezraly I bezpecnostni pasy a prekousaly kabely vnitrniho osvetleni #-o
Přílohy
IMG_1879.JPG
IMG_1874.JPG
IMG_1875.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Misto podvecerniho filmu pro pametniky jsem si zajel pro motor,ktery jsem objevil v mistni inzerci. Udajne by mel fungovat,ze je vyndanej z busa :D . Cislo je H5645307 coz jsem vyhledal,ze je to 1500cc z konce roku 1968 na brouka,v busu asi byl,protoze ma drzak na zadni pricku. No toci se,klika se axialne posouva jen trosku, vsechno na nem je a za tri kila co bych taky chtel ze? Ta noha generatoru je krasne zrcadlova,takovou jsem jeste nevidel :D
Přílohy
IMG_1889.JPG
IMG_1888.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od Milan NM »

Ta noha nieje original,mam tiez taku.Original ma vyrazene na prirube 1-4-3-2.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Tak to skladam dohromady opravdu systemem co jsem nasel na ulici to tam vrazil :oops: . Teda brzdy mam poctive udelane. Od posledniho uterka jsem nandal v letni garazi (nic moc teplota tento rok,porad kolem nuly a obcas I zasnezi) prevodovku,poloosy,resil chybejici casti radici paky,nandal nove spojkove lanko a dnes jsem tam narval ten "novej" motor :D . Ani jsem se neunavoval vymenou gufera setrvacniku :oops: ,jen jsem baterkou prohlednul tloustku lamely :oops: .
Ten vyfuk musi ven a dat tam normalni,jinak tam nedostanu pricku motoru.
Tak to jsem zvedavej jestli to vubec nekdy pojede,dokonce jsem nasel fosilii zbudovanou z prachu,material tvrdej jako cihla uvnitr jeste mumie nejakych brouku :lol: ,ale kockam se ten bus libi....
Přílohy
IMG_1956.JPG
IMG_1957.JPG
IMG_1958.JPG
IMG_1968.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

......a po 28 letech busika,ktery stal odsouzen k zaniku a rozrezani na nahradni dily..... :lol: ..to mam radost =D>
Přílohy
20170308_174017.jpg
Vwase nocni sichta...

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od lális »

A dokonce má tryskový pohon ;-)
Hezky se s tím nesereš :-)
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od yahoďák »

udeeska píše:... :lol: ..to mam radost =D>
sousedi taky museli mít radost, když jsi to natočil bez výfuku :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od wally »

Tak to máme stejný podmínky... Tyhle ty mumie jsem měl taky všude :lol: super práce :wink:
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

yahoďák píše:
udeeska píše:... :lol: ..to mam radost =D>
sousedi taky museli mít radost, když jsi to natočil bez výfuku :lol:
......no to asi těžko mohl někdo ze sousedů něco slyšet [-X ......všichni totiž už dávno spali..... :lol:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Dnes jsem si udelal drobny nakup. Jsem zakoupil za dvacku vyfuk malo jety jako novy,ze by sousedi v klidu spali :D . Sehnal jsem lepsi Volant,original byl dost pobitej a chybela mu packa na vraceni blinkru. Radost mam ze zasterek. Se nedaj uz vice sehnat s VW logem. Se tu prodavali I s drzakama na instalaci busa nebo brouka, ale co se VW pustilo do boje proti neopravnene licencni vyroby,tak je k mani pouze cinskej EMPI znak #-o
Přílohy
IMG_2001.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Co se tyce elektriky,tak kdybych vedel,ze jsou vsechny vypinace vystrihane, tak jsem do toho asi nesel. #-o .
Jsem se s tou elektrikou mrcasil tri tydny kazdy den po praci. Kdyz uz jsem mel vse hotove,tak mi pri finalnim testu doslo ke zkratu,protoze jsem mel vsechny vypinace a pojistkovou skrinku jen volne lezizci v podpalubkovem prostoru dotykajici se kostry coz jsem nejak prehlednul #-o ,pritom stacilo dat jen kus papiru nebo hadru :? . No nic.... se stalo #-o nez jsem stihnul odpojit baterii,tak mi zhruba vyhorelo neco kolem dvouch hlavnich svazku.Po minutach zmizeni smradu a mlhy jsem jen smutne koukal na specene kabely bez barvy a znova zacal nahrazovat vypalene za nove :roll: V tomhle bode uz jsem si rekl,ze na to kaslu a,ze to proste pujde pryc :roll:.......

....zatim ne :D je treba videt svetlo na konci tunelu a mit radost z kazdeho opraveneho dilu. Tuhle jsem se prstem rejpal v sedacce,ktera vypadala jako nova,ale bohuzel je vse upecene od stani na horkem slunci,takze vsechno vcetne tesneni oken jak Wally muze jen potvrdit je v haji.Stropnice plna hovinek od mysi nebo co taky fuc. Tak jsem si zacal rikat,ze tohle nemusim delat do originalu,ze si to udelam pro srandu kralikum(jsem uz naznacoval,ze si budu hrat jen s mechanikou)a nikdo me za to nemuze snad odsuzovvat(nakonec jednoho busa v original mam). V patek jsem se po praci nestastnou nahodou zastavil na vrakaci,kde jsem hledal nejake drobnosti a nakonec me zaujali predni sedacky ze Subaru Outback 2002 a hned me napadlo co s nima :D No jsem je koupil,bohuzel ridicova je v elektrice,tak si zase musim hrat s elektrikou :D . Obe jsou jsou vyhrivane,coz je velke plus,jsem se dnes zastavil v Subaru dealer,kde mi nasli el. diagram a mi ho I vyprintovali =D>
Vwase nocni sichta...

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od lális »

Ty vole,s tím svazkem bych asi porodil,chápu,že jsi to chtěl vzdát a vykašlat se na to,ale seš frajer, nevzdal jsi to.
Jsem zvědav na ty sedačky,budeš nechávat origo pojezdy??Jestli můžu poprosit,tak to pořádně nafoť,jak to budeš dělat, díky ;-)
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od Sam »

predni sedacky ze Subaru Outback 2002 a hned me napadlo co s nima :D No jsem je koupil,bohuzel ridicova je v elektrice,tak si zase musim hrat s elektrikou :D . Obe jsou jsou vyhrivane,coz je velke plus,jsem se dnes zastavil v Subaru dealer,kde mi nasli el. diagram a mi ho I vyprintovali =D>
Romane, pozor! Auto je zrejme zacarovane tak at z toho nemas nakonec elektricke kreslo :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět