Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od eLzyx »

martin_100 píše:Kouzelný houno proti korozi?
toho bych prosil dva kýble :lol:
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od SO 545 »

Na koroziu niet carovnej mediciny. jedina cesta je cez traumatologiu :arrow: :wink:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od Milan NM »

martin_100 píše:No ale co to je? Jako nějakej kit? Tmel? Kouzelný houno proti korozi?
To bude asi Romanova pasca,pouziva sa to na podklad pri lepeni skiel.Neviem aky by to malo dovod nanasat pod tesnenie,ale hadam to vysvetli sam.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Milan spravna odpoved =D> , je to neco jako POR 15 ale silnejsi, se to musi zlomit, uvnitr je ve sklenene ampulce dalsi slozka, takze se to trosku zamicha a nanese na rezatej ksindl. Mam to od chlapu co menej okna na autech, dohazuju jim ksefty posilam jm kluky z VW klubu. Tvrdej,ze to uzivaj deset roku a ze to funguje velmi dobre. Na pak jsem to zabondoval , striknul dvakrat zakladovym primerem a dvakrat finalovovo barvou....
Vwase nocni sichta...

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od Šíša »

Jeste se pred flexou da zkusit Chelade, ale je fakt, ze diru to neopravi :D

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od Herbie »

Já si při používání takovýchto materiálů vzpomenu na HEFED co používal pantáta když zachranoval za komančů žigulika

to byl panečku sajrajt :) ale fungovalo to taky
... a vůbec !

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Tak dnes jsem se dostal ke kontrole prednich brzd. Po sundani prednich bubnu se citim spokojen zhruba na padesat procent =D> . Zatimco na pravou stranu nemusim ani sahnout, jelikoz vse je kompletni, pakny nejsou sjete a urcite brzdove prasatka nebudou delat zadny problem, kdyz to jeste v roce 1989 jezdilo(naposledy). Akorat na prave strane se kompletne vyparily pakny i s pruzinami coz predpokladam se stalo diky agresivite posledniho majitele, ktery neustale brzdil a to tak, ze tlacil nohou vice na levou polovinu brzdoveho pedalu #-o .

No jsem jeste odpoledne zajel objednat do Mototechny pakny a vsechny prasatka. Mlady klucina kdyz slysel 1970 VW jen spitnul" Ooops.. I don't think so" [-X a ja mu rikam s usmevem, ze jsem si naprosto jisty :D ,tak najel do PC kde vse nasel a zitra (v nedeli) to privezou z centralniho skladu.Takze zitra si to tam jdu vse vyzvednout a zaplatit =D>
Přílohy
IMG_1525.JPG
IMG_1526.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Dnes jsem promarnil dalsi den sveho zivota opravou prednich brzd na Volkswagenu.... #-o (delam to rad, nebo to nesnasim, tot otazka :?: )
Objednane pakny, prasatka a hadicky prisli do Mototechny v pondeli, takze az dnes v sobotu jsem si nasel cas se do toho pustit. Vymenil jsem I hlavni bzdovy valec, takze predek hotovej. Zitra snad dorazim i zadni brzdy. Mi nejde do hlavy jak muze brzdova soustava kompletne vyschnout :shock: , videl jsem obvykle rosol v systemu ale uplne suche vsechno to teda ne.
Přílohy
IMG_1579.JPG
IMG_1584.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od SO 545 »

Aka je kvalita z druhovyroby u vas ? U nas je to dost bieda ci na stare alebo na nove auto.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od lális »

Pěkná práce na zahradě ;-)

Jen se chci zeptat:
Měnil jsi i trubky (železný)?
Jak dlouho auto stálo,že to vyschlo?
Díky
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Od firmy Brake Best Select oblozeni a hadicky z Ciny a brzdove valecky od te same firmy z Nemecka. Mel jsem na predek zasyslene od VARGA z Brazilie. Brazilske jsem daval uz kdysi na prvni ponorku a tez na Helgu 69 a bez problemu. Cinsky pakny asi pred peti lety na Helgu na vsechna kola a taky dobry. Nekdy zasnu kdo to vubec vyrabi, protoze byva na krabicce treba ze je to vyrobeny v Nemecku, ale pak se tam pise, ze se to delalo v Cine a dokonce krabice vyrobena traba v Mexiku. Kdo se v tom ma vyznat. #-o

Auto stalo od roku 1989 v horku. Trubicky jsem nemenil, jen jsem je pro jistotu profouknul a I tak z nich nesel zadnej bordel. Hlavni brzdovej valec mam pouzitej od kouzelneho dedecka a rovnez zadni pakny jsem od neho vzal. Chybeli mi vzadu pruziny a packy k rucni brzde a vzpery taky.
Přílohy
IMG_1592.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Na misto minulou nedeli jsem se dostal k zadnim brzdam az dnes v sobotu z duvodu pracovni zaneprazdnenosti . Zatimco na leve zadni strane slo vse tak nejak hladce (nove prasatko a lehce pouzite pakny) ,tak na prave to vypada jako by spodni pulka sedela dlouhy cas ve vode. Spodni serizovaci element je asi na vyhozeni, se poohlednu po novejsim stitu, mozna ani patolog Sam takovy svwinstvwo nevidel na jeho VW vykopavwkach ze ctyricatych let :D
Přílohy
IMG_1625.JPG
IMG_1623.JPG
IMG_1622.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Jsem cekal, ze se nekdo ozve kolem zadniho stitu a to,ze spodni stelovak nejde vymenit,protoze je ve stitu navarenej #-o (jde to ale je to zdlouhavy proces).Dnes jsem dostal od kouzelneho dedecka zadni stit ve slusnem stavu . Jedna pruzina co drzi serizovaci element je sice praskla ale mam takovej odskousenej tip, ktery funguje. Dulcikem namlatim kolem serizovaci hvezdice dirky, material se tak nejak vybouli a pri tlaku pruzin na brzdovych celistech se stelovaci segment nebude samovolne otacet ani prd. :D (kurvwa to je cestina mi prominte snad rozumite). #-o
Přílohy
IMG_1631.JPG
IMG_1630.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od Sam »

To je pěkně křupavej loupáček. Přibalil bych historku jak to prošlo válkou a ještě to výhodně na ebay zpeněžíš :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Po naliti bzdove kapaliny prave zadni prasatko temer okamzite zacalo kapat #-o .No jo no Vargasove z Brazilie, co bych taky od romu ocekaval ze :roll: . No nic vymeneno za Breakbest Select tentokrate Made In Thaiwan =D> . No aspon zatim netece pri odvzdusnovani brzdoveho systemu
Přílohy
IMG_1654.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Kouzelny dedecek mi dal tyhle mrkatka :D Tak trosku Gay ale panicce se to libi. Bude po dokonceni ridit misto Passata. Se nemusi bat, ze neco odre. Motor bude 1800C z 411 a prevodovka o neco rychlejsi z T2b .
Přílohy
IMG_1656.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od venca101 »

Máš pravdu, ty mračítka jsou hodně gájský, no ale na druhou stranu, když v tom bude jezdit pouze paní, tak proč ne :D
No a co se týká tvé poznámky ohledně prasat Varga, tak vím o čem mluvíš, připomeňme si zde moje trápení s prasaty od stejného výrobce http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... &start=220
Takže za mě by reklama zněla takto: "Prasata Varga - nejlepší zahodit s rozběhem do pole"
No a jinak si poslední dobou říkám, že ty áčka nevypadají zas tak špatně... :D

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

No vidis to Jirko asi brzo prikoupis Acko :D .
Dnes jsem zakoupil od kouzelneho dedecka zrcatka na Acko tak nejak si je utrhnul od NOSu :D . Hned jak jsem prijel domu,tak jsem nasel svoje bez zrcadel co jsem je nevidel snad pet let. (to je tak pokazde kdyz neco hledam tak to najdu az to znovu koupim a dyby nekdo mel zajem,tak jsou tu :roll: ).
Byl jsem I v mexicke Barumce pro jete pneu, jsem se pro ne vratil a bylo mi divny, ze sou ochotny mi to nalozit I do kufru. Tak se podivejte proc, kolem ventilku to bylo vyrezly, tak to vyresila plechovka od Pepsi na misto aby rekli, ze si mam privezt jiny disk :D . Tak tam na ne musim zitra znovu a postrasit je bernakem :roll:
Přílohy
IMG_1679.JPG
IMG_1684.JPG
IMG_1683.JPG
IMG_1682.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od SO 545 »

Ak tato uprava disku u vas prejde tak uz potom vsetko :D
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od Sam »

A kolik to muselo dat prace :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět