výkres lavice pro Westfálii

Uživatelský avatar
gitan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 283
Registrován: 25 zář 2005
Bydliště: LBC

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od gitan »

Šíša píše:Nebo to udelat s nadrzi venku, staci hodne velka podlozka s matici. Popripade protahnout ruku "servisnim" otvorem propalivomer, ma-li ho bus :D
Já už mám motor i nádrž v busovi,otvor jsem zatím nedělal,takže asi navařím ten plocháč (né autogenem :lol: )
nebo existují různé nýtovací blbiny,taky bych tam nedával jen ten samořeznej šroub...
KINDERKRANKENWAGEN samozvaný prezident SudetenbuslandmanschaftuObrázek

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od Šíša »

Tak udelat otvor neni problem ... flexa a uzky kotoucek :D

Ale jinak plochac s matkou taky dobre reseni.

Uživatelský avatar
gitan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 283
Registrován: 25 zář 2005
Bydliště: LBC

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od gitan »

ahoj,jak je vlastně sedák a "opěrák" přichycený k dřevu (překližce) lavice?
KINDERKRANKENWAGEN samozvaný prezident SudetenbuslandmanschaftuObrázek

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od VW181 »

gitan píše:ahoj,jak je vlastně sedák a "opěrák" přichycený k dřevu (překližce) lavice?
Přilepený a čalouněním přetáhlý přes hranu dřeva.
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
gitan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 283
Registrován: 25 zář 2005
Bydliště: LBC

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od gitan »

aha,takže rovnou ten molitan je na překližce přilepenej a potah se přetáhne a třeba sponkama přichytí zespoda lavice - takže na tvrdo nerozebyratelné.
A pokud je sedák/opěrák molitan 8 cm - vyšlo mi nad motorem nějakých 5 cm.Je to tak :roll:
KINDERKRANKENWAGEN samozvaný prezident SudetenbuslandmanschaftuObrázek

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od VW181 »

gitan píše:aha,takže rovnou ten molitan je na překližce přilepenej a potah se přetáhne a třeba sponkama přichytí zespoda lavice - takže na tvrdo nerozebyratelné.
A pokud je sedák/opěrák molitan 8 cm - vyšlo mi nad motorem nějakých 5 cm.Je to tak :roll:
Při rozložené lavici se mi dřevo operáku dotýká (resp. leží) na zadním plechu, takže zadní díl molitanu je o tloušťku dřeva hrubší.
Dle rady čalouníka je molitan vrstven s nějakým tvrdším materiálem (drcený molitan), aby při ležení nebyl dojem, že je půlka postele měkčí nebo tvrdší.
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od maxmax »

Správně má být na lavici 8cm, a nad motorem 5 cm, na lavici dávám 5cm,,repas,, /tj takovej ten tvrdší molitan z kousků) a na to 3cm molitan, nelepím to, jenom to potáhnu, a přisponkuju, jako na originále
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od Šíša »

Ja tedy nejsem profik ani to nedelam dle originalu, ale postel/sedacku jsem udelal tak, aby rozlozena byla zaroven s plecem motoru v jedne rovine a vsude mam 10cm polyuretan... Luxusni sezeni, luxusni spani. Panty Syro s drzakem rozlozene sedacky - polozeneho operadla.

... znova opakuji - na liberecku je busikaru jak nakakano, proc se nezajedes k nekomu podivat? ... Popripade zakub sobe preklizku, plan tu je, rizni s rezervou a v aute si hraj/dolad to. Jeden den a je to hotovo.

Uživatelský avatar
gitan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 283
Registrován: 25 zář 2005
Bydliště: LBC

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od gitan »

No joo,nechci Efika pořád otravovat a chci nasát více názorů a zkušeností vybrat si to nejlepší. :mrgreen:
Je fakt,že Liberecký vzduchem chlazený se snad ani nikde nescházej...
Asi napíšu "Liberečáci chci na pivo!"
KINDERKRANKENWAGEN samozvaný prezident SudetenbuslandmanschaftuObrázek

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od boldor »

...a co takhle výkres těch pantů a podpěr, nemáte někdo? Ideálně v DXF ale stačí cokoli s rozměry ať tu kinematiku nemusím vymejšlet. Díky
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od tarmara »

zkusim to doma pohledat, mam to nekde nakresleny aspon od ruky. Ale stejne doporucim pred vrtanim si cely komplet spasovat a chytit sponvinglama a vyzkouset....delali jsme dve postele a na kazde se muselo s tim uchycenim pantu (stejnych) malicko hnout. A ty rozmery z nejake vykresu z justcampers nam moc nesedely.
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od udeeska »

wallymu prisla lavice,se nepochlubil odkud, za kolik a jak vypadaj picpanty atp....ja pouzil z T3 Westky.
Přílohy
2017-04-03%2019_28_48.jpg
2017-04-03%2019_28_48.jpg (49.58 KiB) Zobrazeno 6217 x
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od wally »

udeeska píše:wallymu prisla lavice,se nepochlubil odkud, za kolik a jak vypadaj picpanty atp....ja pouzil z T3 Westky.
5600 Kč včetně pošty.. z UK..je to celkem pěkný.. dodělal jsem si úchyty na kastli a vymýšlím vyfykundace.. panty jsou celkem pěkný.. Má svoje pro a proti.. ale cena pěkná. Funkci splní...

http://www.ebay.co.uk/itm/vw-volkswagon ... Mw4PgZe5yQ
Přílohy
2017-04-16 15.24.45_flat4.jpg
2017-05-14 18.20.06_flat4.jpg
2017-05-14 20.20.19_flat4.jpg
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od tarmara »

Dohledal jsem výkres, není sice v CADu, ale zas je na něm vidět porovnání s RnRoll plánkem:
Obrázek
Směroplatný pro moji lavici je ta bočníce nakreslená rukou, jen je třeba počítat s tím, že ještě stojí na 18mm překližce (ta je mezi spodní hranou bočnice a podlahou busa). Rádius na podběh jsem ladil šukalkou při výrobě. Chycenou mám lavici jen za dva šrouby z původní zadní lavice - a pak už je držena jen bezpečnostními pásy šroubovanými rovnou do kastle. Panty mám od Dudíka (takže VWherritage), mají takový forichtung na lepší skládání postele.
Každopádně jak už jsem psal, doporučuju před vrtáním pantů sestavit rovnou postel, udělat značku děr, přestavět na lavici a udělat značku děr...měly by se překrývat, pokud ne tak to iterovat do překrytí... :) Hraběcí a generálskopobitevní rady, já vím...
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od wally »

tarmara píše:Dohledal jsem výkres, není sice v CADu, ale zas je na něm vidět porovnání s RnRoll plánkem:
Obrázek
Směroplatný pro moji lavici je ta bočníce nakreslená rukou, jen je třeba počítat s tím, že ještě stojí na 18mm překližce (ta je mezi spodní hranou bočnice a podlahou busa). Rádius na podběh jsem ladil šukalkou při výrobě. Chycenou mám lavici jen za dva šrouby z původní zadní lavice - a pak už je držena jen bezpečnostními pásy šroubovanými rovnou do kastle. Panty mám od Dudíka (takže VWherritage), mají takový forichtung na lepší skládání postele.
Na bočnice si kup extrudovaný polystyren 10 mm a udělej si z něj šablonu perořezem :)
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od tarmara »

wally píše:Na bočnice si kup extrudovaný polystyren 10 mm a udělej si z něj šablonu perořezem :)
Jasně, dám si ji pak v obyváku na poličku, hned vedle starého ale funkčního kostřícího kabelu od baterky.... nebo budeš chtít taky jednu šablonku do zásoby?? Ono záleží i na výšce matrací, mám ze Sobína všechny stejně tlustý (lavice i motor), takže panty mám tak aby lavice tvořila bezeschodovou plochu s motorem.... truhlařina, truhlařina, práce jako každá jiná ... ještě bych chtěl letos objet sedák a opěrák horní frézkou a srazit hrany, aby se dětem nedřely achylovky....
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od boldor »

Díky, plánky na prkna z justcampers už mám taky, dokonce i s upřesněním polohy
oprava.PNG
jde mi ale o ty westfalia/justcampers panty a podpěry (myslím, že je vyrobím za míň než 75Liber)
Just.PNG
Just.PNG (198.46 KiB) Zobrazeno 6166 x
To co má Wally je skoro ono, nějaké zjednodušené, bez aretace, ale aspoň tu kinematiku mohu použít. Od toho plán mám.
pant.PNG
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od udeeska »

Zajimave =D> ...po zhlednuti obrazku od wallyho a boldora mi ty panty pripadnou nejaky osizeny. Teda nevim jestli jsou originalni kopie, ale na Westce 80 plus jsou panty operadla a sedadla dlouhe skoro az do pulky operne/sedadlove desky. Zaroven maji z vnitrni strany kovovou placku (spodni obrazek) se strojnimi zavity M6,coz neumozni pri zatizeni vyvraceni,nebo zlomeni drevene desky. Spodni sedak v postelove poloze je zhruba 60% pres hranu spodniho cela,coz je pekna zatez,tak jenom jestli vyrobci na tohle mysleli,popripade, jake s tim mate zkusenosti.
Ja napriklad v T3 pri posezu v postelove pozici vidim ten tlak/zatez na predni hrane sedaku kdyz tam sedime ve dvou (mam pocit,ze pri soulozi je je zatez jeste vetsi :oops: )
Přílohy
IMG_2602.JPG
IMG_2601.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od boldor »

...panty jsem nakonec dohledal mezi nábytkářskými komponenty za 400 Kč kus. Nesmysl vyrábět nebo kupovat za 5xtolik.
http://www.kovaninabytkove.cz/cs/eshop/ ... u-501.html
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvek od boldor »

BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Odpovědět