NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

vysokokapacitní vzduchem chlazená přeprava...od ponorky až po transportera
Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od loufes »

lális píše:Já mám busa,ale jinam než na flat4 se registrovat nebudu,tohle forum mi již mnohokrát pomohlo a určitě na něj nenechám dopustit,až na pár vyjímek,co loufes :wink: ...
A číst si tlachání o tom kdo,jak a kde se vyspal,jak si opekl buřta,díky,ale za mě ne...


BTW: je to forum o westfalia busech,jěště,že mám social...
Vyser si...Alois!!!!
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od martin_100 »

Ještě jedno bych k tomu dodal.
Leta fungovalo vwbusforum.net bylo zavedený bylo krásně přehledný a o kempovacích busíkách tam bylo kvanta užitečných informací.
Bylo tam kvanta technických věcí takže úplnej lajk dokázal s pomocí tamních vláken busa defakto zgenerálkovat.
Bohužel forum po dlouhých letech skončilo....proč nevím.
Takže pár lidí tamodtud založilo busforum.cz ..... no jako špatný to neni ale mnoho tam toho není.
Nu a teď tvoje forum začíná taky od úplný nuly.... držim ti palce aby se rozjelo ale neočekávej zázraky :wink: aspoň ne hned z počátku.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od Herbie »

Takových snah o další samostatná fóra tu už myslím pár bylo
například forum co měl Beetle66, forum co jsme měli na Broukklubu a něco málo se snažili provozovat kluci z SK
Mě odobně je fuk co si kdo založí, ale zcela střízlivě si přiznejme, že to je předem odsouzeno k neúspěchu.

Protože stejně všichni lezem na Flat, leta jsme ho plnili informacema technickýma i pokecovýma, bylo by vhodnější se spíš angažovat při jeho dalším rozvoji. Busí sekce tady vždycky tak trochu skomírala, protože se o ni nikdo moc nestaral, takže je tady prostor ke zlepšování.
... a vůbec !

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od udeeska »

Ja jsem se dal napriklad pred tremi tydny do prestavby.Koupil jsem 1991 T3 v automatu a prestavuji na Westfalli.Teda mam Wesktu 1981 bez papiru s krasnym nabytkem a jsem v procesu prestavby(ne perestrojky :D ),vyrezal jsem strechy na obou autech za foto dokumentace,ze bych mohl prevarit Westka Pop Top klip na normalni T3 a tak jsem premyslel,jestli je vhodne toto tema na zdejsi forum a jestli by to vubec nekoho zajimalo a vubec jestli by nedoslo ke konfliktu,ze se jedna o vodnika.Vse dokumentuji,hledal jsem informace na TheSamba,ale moc mi to nepomohlo,takze jdu vlastni cestou.
Tim chci rict,ze by to mozna pomohlo novemu foru a urcite bych se rad podelil s informacemi jak na to..... :wink:

...a tady mala navnada...ale prace je to hafo :wink:
Přílohy
20160308_172112[1].jpg
20160305_135203[1].jpg
20160217_122655[1].jpg
20160209_171306[1].jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od sSATYRr »

no a jaka je teda nahrada za www.vwbusforum.net pro hranace, kteri nechtej v kazdym druhym prispevku cist, ze je to/neni vodnik etc.?
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od Jozef »

Treba si aj uvedomiť kolko tých Westfálií v CZ je. No hodne málo.
O westkách sa tu niečo dosť už popísalo, treba v tom pokračovať lebo to tu nejak ustalo.
Rieši sa tu už len brézel, stovka a inzercia. :D
Iniciatívu nasmeruj sem, rád si niečo ako bývalý westfalista prečítam o týchto užasných autách.
J.
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od udeeska »

Mozna by bylo lepsi po dohode s adminama to nachat tady jako specificke subforum. Flat forum je silne diky pre 67 vwozum a fandum k tomu vazanym,takze treba po pocatecni euforii a posleze(nechci byt pesimistou)se muze stat,ze nove forum zanikne jako vwbusforum,cimz zmizi spousta nenahraditelnych informaci kolem techto vwozu.Ale to je jen moje predstava a nemusi se ztotoznovat s neprateli vwzduchem/vwodou chlazenych krabic na boty(nazyvam svoji Westku okrajove"Shoe box") :D
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od tarmara »

udeeska píše:takze treba po pocatecni euforii a posleze(nechci byt pesimistou)se muze stat,ze nove forum zanikne jako vwbusforum,cimz zmizi spousta nenahraditelnych informaci kolem techto vwozu.
pokud by k tomu doslo a mistní admini a Mr.G budou chtít a souhlasit a ta práce bude stát za to, tak většina obsahu půjde nasát na f4, právě kvuli stejné technologické platformě. Obě fora běží na phpBB, takže by neměl být problém obsah relativně jednoduše přemístit. Neházejme aktivním lidem klacky pod nohy....to pak nebude nikdo s ničím začínat....
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od udeeska »

.....tak jsem to urcite nemyslel..... :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od prak »

nechte to žít a po roce se uvidí, jestli je co nasávat
ať si kdo chce vytváří co chce
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od martin_100 »

sSATYRr píše:no a jaka je teda nahrada za http://www.vwbusforum.net pro hranace, kteri nechtej v kazdym druhym prispevku cist, ze je to/neni vodnik etc.?
Taková nějaká náhrada s některýma původníma lidma je www.busforum.cz ale bohužel cenný informace leta hromaděný a přehledně tříděný vwbusforum.net jsou nenávratně pryč.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od Šíša »

tarmara píše: Obě fora běží na phpBB, takže by neměl být problém obsah relativně jednoduše přemístit. Neházejme aktivním lidem klacky pod nohy.....
Jak rika klasik ... "hustyyy" ... :D Proste si zalozim nove sve forum a z jineho vysaju informace, nejlepe nejakym robotem kdyz to pobezi na stejne platforme ... :D ... radsi nic uz nerikat.

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od eLzyx »

šíšo, ono to bylo asi myšleno obráceně. Že by se v případě neúspěšnosti nového fóra přesunuly vědomosti do tohoto.
martin_100 píše:Taková nějaká náhrada s některýma původníma lidma je http://www.busforum.cz ale bohužel cenný informace leta hromaděný a přehledně tříděný vwbusforum.net jsou nenávratně pryč.
bohužel ani archive.org nezazálohoval tohle forum hlouběji, jak do druhé úrovně, takže v podstatě k prdu.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od Giovanni »

udeeska: Rád Tě na fóru přivítám a určitě mě tenhle projekt zajímá :)

V podstatě je to pravda co tu všichni píšete, ale vyzdvihl bych názor, že T3+ nemají prostor tady (ze zjevných důvodů), to fórum je obecně o obytnejch busech, mě se líbí i T4 westfálky, o kterejch se tady nemůžu nic dovědět. Samozřejmě jsem možná odsouzen k nezdaru, ale alespoň jsem to zkusil. A třeba se povede. Třeba se mi podaří tam tyhle lidi nalákat. Mě by bavilo dívat se na jejich stroje :)
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od Sam »

Dívat se. To je celý ten kámen úrazu. Dnes se chce každý jen dívat, číst si zajímavé cestopisy, návody. Ale obsah tvořit nechce nikdo. To pak není divu, že zde na fóru frčí MBčko, Lišákovy projekty a smrdí to tu po brezelech. Přestaňme mlátit prázdnou slámu, dříve než za pár let není možné Giovanniho úsilí hodnotit. Toto hluché období je možné vyplnit prací v dílně, cestováním a následným reportem na fóru. Pokud to bude mít výšku, flat4 bez problému skousne i mírný off-topic, v tom bych neviděl ten zásadní problém. :wink:

Děkuji

Satyrr: a co http://www.transporterclub.cz/forum ? Nebyla by to cesta ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od Giovanni »

Špatně jsem se vyjádřil. Nebo jsem se nevyjádřil vůbec. Těžko říct. Myšleno to bylo tak, že se rád pokochám auty, které mají ostatní. A to i auty, které se na flatko nevejdou, protože jsou vodou chlazený. Nezaložil jsem fórum, abych na něj jenom dohlížel. Něco užitečných informací jsem tam už dal a další chystám. Ale rozumím Ti Same. Nemám problém v tom ty informace dávat i sem. Jenom jsem prostě časem na flatu nabyl dojmu, že se to tu točí hlavně kolem brouků a že busy zase tak moc lidí netankujou. A už vůbec ne ty obytný. Možná je to jenom můj dojem. To je fuk. Jak jsem řekl, není to žádné gesto na truc flatu, není to nic proti flatu ani proti lidem tady. Naopak. Snažil jsem se o přínos. Jen ne v rámci flatka. Kdybych tak jen mohl nahlédnout do budoucnosti a vidět tuhle diskusi. Asi bych si to rozmyslel. Nu což. Co se stalo, stalo se. Nechme to koňovi.
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
gigi
Příspěvky: 236
Registrován: 04 srp 2009
Bydliště: Sekule

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od gigi »

(takmer) všetci by radi kázali...
rob čo sa Ti zamanie...
a fandím Ti Giovanni :wink:

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od eLzyx »

já bych klidně i přispívat, ale není o čem. Toho svého busa na takové to domácí pošudlání teprve hledám. A bohužel zatím nenacházím. Všecko docela dost drahý a nebo sežraný. A nebo bordel v papírech.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 206
Registrován: 10 dub 2013
Bydliště: Žacléř

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od Merlin »

Ahoj Giovanni a vsichni kolem!
Predne Giovannimu drzim palce at se mu dari s forem o westfalkach...kdyz prihodi link na busforum.cz, kluci mu urcite hlavu neutrhnou a vubec i nakontaktovani se na lukkase by mozna pomohlo tu busarskou komunitu trochu sesypat dokupy. Problem s jednotlivymi fory je bohuzel v jejich uzkym zaberu...vsichni budou hlasat, ze se nebrani prispevkum od kohokoli, ale stejnak to metodou prirozeneho vyberu tak dopadne... busforum.cz je prevazne o T3, transporterclub.cz o T4 a vys atd. atd. bylo to tak, je to tak a bude to tak, s tim hold nic neudelame. Jeden pokus tu byl, ale zazrak s presahem i na dalsi znacky se nekonal...

Tak at to vrci a v tomhle pripade i pise, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 1,9 TD AAZ
"Zarivka" SKODA Rapid 130
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: NOVÉ FÓRUM (nejen) o Westfalia busech :)

Příspěvek od TomB »

A už to nějak nešlape... hází mne to na stránku stachova.cz s varováním nezabezpečeného připojení..
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Odpovědět