Motor Tatra

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
FRND
Příspěvky: 11
Registrován: 09 led 2016

Re: Motor Tatra

Příspěvek od FRND »

Rapiďák píše:FRNDO nevymýšlej blbosti, Tatraplán vymysleli borci co ještě při práci použivali hlavu a to velmi dobře, tím že vyměníš vačku nebo vyleštíš trubky nic neziskáš spíš naopak. Když už chceš upravovat motor, budeš taky upravovat nápravy, brzdy, převodovku? Tohle vše je totiž dimenzované na výkon jaký to má, když ho zvýšíš vše půjde do kopru. Jestli chceš auto co "jede" kup si joungtajmera nebo jiného podobného zgerba. :wink:
:D Tak děkuju za radu :D Mimochodem když tam borci co při práci používali hlavu cpali motor z 603 (skoro 1x větší výkon), taky brzdy , nápravy a kdo ví co ještě neupravovali ;) A tak by jsme se mohli chytat za slovíčka do nekonečna :roll: Ale i tak díky za vaše příspěvky :roll:

FRND
Příspěvky: 11
Registrován: 09 led 2016

Re: Motor Tatra

Příspěvek od FRND »

šuhaj píše:

z podradošťa šuhaj :wink:
Ááá ,
vitaj šuhaju ,
děkuju za konstruktivní příspěvek ohledně materiálu bloků. Už jsem o tom něco zaslechl (prej je to slitina toho co zbylo po válce a stojí to za prd. elektron by byl ještě zlatý). Popravdě mám vyhlídlou jednu T600 ale nevím jestli je to kopr nebo bolka , má nějak z obojího něco a kdyby jsi byl ochotný vysvětlit nějaké otázky ohledně těchto rozdílů, byl bych ti moc vděčný ;)

Jinak já su z Valmezu,
Takže jestli jsi majitelem nějakého takového ajrodynamického stroje, rád bych se i podíval ;)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor Tatra

Příspěvek od Sam »

Pane FRND, ptal jste se na zkušenosti a názory, svůj názor jsem vám řekl a stojím si za ním. Pokud s ním nesouhlasíte, chápu to a milerád se nechám přesvĕdčit o opaku. Můžete začít tím, že sem budete dávat fotky z renovace a tunungu nejen motoru ale i celého vozu. Bude to tu pěkným zpestřením a budete tu mít široké čtenářské publikum. Co víc si přát...
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

FRND
Příspěvky: 11
Registrován: 09 led 2016

Re: Motor Tatra

Příspěvek od FRND »

Sam píše:Pane FRND, ptal jste se na zkušenosti a názory, svůj názor jsem vám řekl a stojím si za ním. Pokud s ním nesouhlasíte, chápu to a milerád se nechám přesvĕdčit o opaku. Můžete začít tím, že sem budete dávat fotky z renovace a tunungu nejen motoru ale i celého vozu. Bude to tu pěkným zpestřením a budete tu mít široké čtenářské publikum. Co víc si přát...
A to zas néé, to by pak bylo všem šestsettrojkařům hned jasné jak to , že jim stíhám :wink:

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Motor Tatra

Příspěvek od evinsen »

ještě nemáš nic a už to tuníš. jestli se ti nelíbí veterán že je slabej,tak si kup morgana.

Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: Motor Tatra

Příspěvek od venouš »

Jinak popravdě bych se na tuning u takového auta asi taky vysr*l. Asi fakt bude záležet, co seženeš. Jestli to bude polorozpadlá verze z Boleslavi, klidně bych to položil k zemi a nacpal tam hodně koní :) vždycky jsem jako rodilý Kopřivničan tak trochu snil o nějaké low-rider muscle Tatře! Každopádně je (bude?) to tvoje auto, tak jestli se pustíš do tuningu, tak hlavně s citem :wink:

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Motor Tatra

Příspěvek od lope »

Já bych řekl jenom lehce zvýšit kompresi... Tehdy byly horší benzíny a stejným vývojem prošel broučí 25PS --> 30 PS. Vačku atd. - proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko?

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Motor Tatra

Příspěvek od Vendelin »

Chtěl bych si koupit Rolls Royce Silver Shadow a chtěl bych do něj dát motor z brouka. Máte s tím někdo zkušenost?
:D

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Motor Tatra

Příspěvek od john »

Aj zo Zaporozca by nebol spatny... :D

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Motor Tatra

Příspěvek od loufes »

Tohle téma by mělo smysl,pokud by dotyčnej FRND,nebo jak se nazývá měl už tatraplána v garáži a výše zmíněnej motor na ponku....jinak to absolutně postrádá smysl a jsou to pouze kecy o hovně....
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
Bohumil
Příspěvky: 51
Registrován: 28 úno 2015
Bydliště: Rokycany

Re: Motor Tatra

Příspěvek od Bohumil »

Vendelín píše:Chtěl bych si koupit Rolls Royce Silver Shadow a chtěl bych do něj dát motor z brouka. Máte s tím někdo zkušenost?
:D
Ano, ale pouze pro pohon ventilátoru topení.

Thomas
Příspěvky: 28
Registrován: 30 srp 2007

Re: Motor Tatra

Příspěvek od Thomas »

Jednoho tatraplana si doma aktuálně skládám a popravdě tunit ho mě ani nenapadlo, na to je ho škoda. Fakt je že plno tatraplánů jezdí s motorem z T603 protože majitelé origo boxer prostě a jednoduše nesehnali:-) Tím že existovala tahle varianta z fabriky tak to není taková hrozná prasečina jako u jiných aut. Počítej že origo boxer v tatraplanu je dvoulitr, ale když jsem si ho položil vedle boxera dvoulitru z T2b tak jsem žasnul jakýho macka v tatře vyplodili :-D Motor váží cca 160 Kg a proti VW je to brutální obr, bohužel mi nenapadlo si je vyfotit vedle sebe:-( Konstrukční řešení je skoro stejné, dokonce olejové sítko myslím z nějakýho VW pasovalo. Blok je hliníkový.
Lepší informace jdou najít na www.tatra-club.com;-)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor Tatra

Příspěvek od Sam »

FRND píše:
Sam píše:....Můžete začít tím, že sem budete dávat fotky z renovace a tunungu nejen motoru ale i celého vozu. Bude to tu pěkným zpestřením a budete tu mít široké čtenářské publikum. Co víc si přát...
A to zas néé, to by pak bylo všem šestsettrojkařům hned jasné jak to , že jim stíhám :wink:
Tak to jste tedy opravdu moc hodný. Informace a cizí zkušenosti volně sbírat ale o nic se nepodělit. Beru své doporučení zpět. Tatru otuňte tak, až se budou hory zelenat. Good luck.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Motor Tatra

Příspěvek od Milan NM »

Salát! Tihle umělci jsou všichni saláti! Narval bych je do mišelinky, tahat pneumatiky! Hajzly intelektuálský!
:lol:

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Motor Tatra

Příspěvek od udeeska »

....opravdu?Opravdu bych to tu bral jako krasnej Off Topic v pripade,ze auto mas,ukazujes jeho fotky,mas technicke dokumenty,treba uz zminene vacky s porovnanim VW vacky a vis konkretne co chces....Ale promin otazky co treba jestli to pujde to tam nejak narvat,pripadne I motor VW.Krcim jen rameny s usmevem na tvari s pocitem,ze je to nejaky zert...
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
axis.d
Příspěvky: 152
Registrován: 02 čer 2014
Bydliště: Klášterec n/O

Re: Motor Tatra

Příspěvek od axis.d »

udeeska píše:....opravdu?Opravdu bych to tu bral jako krasnej Off Topic v pripade,ze auto mas,ukazujes jeho fotky,mas technicke dokumenty,treba uz zminene vacky s porovnanim VW vacky a vis konkretne co chces....Ale promin otazky co treba jestli to pujde to tam nejak narvat,pripadne I motor VW.Krcim jen rameny s usmevem na tvari s pocitem,ze je to nejaky zert...
Jen souhlas. Přečetl jsem celé toto téma schválně 2 krát a sorry nepochopil jsem.
Možná budu zlej ale : Soused má Tatru 57b - Fakt nekecám, ať se propadnu do západního Německa.
No znáte to - brouk s motorem ve předu. No napadlo mě jestli ty lankový brzdy, nebylo lepší nahradit hydraulickým systémem.
Asi tak. Pod tohle se i podepíši.
Zdeněk
Čím modernější auto máš, tím dál jdeš pro traktor.

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Motor Tatra

Příspěvek od Milan NM »

axis.d píše: Soused má Tatru 57b -...No napadlo mě jestli ty lankový brzdy, nebylo lepší nahradit hydraulickým systémem.
Asi tak. Pod tohle se i podepíši.
Zdeněk
To nieje dobry napad
Zkurvil by auto a prisiel by o originalitu.
Milan

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor Tatra

Příspěvek od Sam »

Nějak nám to tady usnulo... Tak jen pro úplnost katalog dílů na T600
20160117_213241_resized.jpg
20160117_213451_resized.jpg
20160117_213328_resized.jpg
20160117_213359_resized.jpg
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

FRND
Příspěvky: 11
Registrován: 09 led 2016

Re: Motor Tatra

Příspěvek od FRND »

Tento katalog mám taky,
Bohužel je to I. vydání a ještě tam nejsou díly na motor s horizontálním ventilátorem a dvěma karburátory.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor Tatra

Příspěvek od Sam »

Nějaký čas uplynul, něco nového v projektu ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět