Nápad v hlavě

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
reenactor
Příspěvky: 1
Registrován: 24 srp 2015

Nápad v hlavě

Příspěvek od reenactor »

Dobré ráno,dopol,odpol i večer všem uživatelkám a uživatelum flat4. V hlavě se mi něco narodilo tak jsem zapátral na netu a tohle forum jsem si vybral,skoro celý pročetl, pokochal se obrázky a rozhodl se registrovat abych se mohl pěkně prosím ptát a vstřebávat info.A adminovi a všem kteří jsou zde zběhlí se omlouvám jestli tohle téma ,které jsem si dovolil založit sem patří. Tak a proč sem tady? CHCI BROUKA.Nechci leštěnku,nejvíc by se mi pro projekt hodil dědek,velký nebo malý zadní okno,ne schnilej takovej původní stav by byl super.Kdyby bylo něco staršího,ovál nebo snad preclík tak bych se do toho nepouštěl protože by mi to bylo líto ale nebránil bych se jenom bych musel přehodnotit jestli se do toho nápadu pustit. Temata o nákupu jsem pročetl pozorně ale stejně nevim kde tyhle autíčka nejvíc reznou? Byl jsem se podívat na 3ks,na to, co chci s broučkem udělat byly všechny teoreticky pěkný ale?
Je cena mezi 50-60tis bez TP za dědka,velký okno,šikmý světla adekvátní?
Kam se podívat,šáhnout jestli to není totalně schnilý
Co motor 1200ccm a převodovka to bude asi bez větších starostí?
Náradní díly,světla,skla, plechařina díly interieru? Ne nové starší jsou ?Bazoš,Aukro,Iveteran,Sbazar,Euroold nebo ještě jinde
Tohle jsou asi nej otázky který mě malinko trápěj.Nejsem dřevák,pár volnočasových aktivit mám za sebou a lidí s šikovnejma rukama je pořád dost.
Děkuji za jakékoli reakce.reenactor

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápad v hlavě

Příspěvek od Sam »

Zapoměl jste zmínit, jaké jsou vaše plány proč brouka vlastně sháníte. Chodíte kolem toho jak kolem horké kaše.
Zpět k tématu:
Kde brouk rezne ? Prahy, přední a zadní špičky, pod zadní sedačkou v rozích, lemy blatníků, podběhy, atp.
Ano, 50tis za brouka je běžná cena.
Motor i převodovka mohou být ve stavu NOS až "totálně po smrti" (čti: Do poslední chvíle běžel, dojel až ke mne, převodovka OK ale nic o ni nevím, atp..)
Ano, starší díly lze sehnat jak u nás tak v zahraničí, záleží na roku výroby.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: Nápad v hlavě

Příspěvek od venouš »

moc nepřemýšlet, koupit, nějak to dopadne :) za 50tis to bude určitě rezavé, záleží kde a jak moc. Na pěkný lak to nejezdí a i s krysou se dá užívat, když mechanicky funguje a je v co nejpůvodnějším stavu...

Uživatelský avatar
lobovsky
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 22 čer 2010
Bydliště: Malinovo

Re: Nápad v hlavě

Příspěvek od lobovsky »

... ako píše venouš, .... hlavne kúp niečo čo je motoricky dobré, aby si mohol pojazdiť 1-2 roky a potom vlastne uvidíš či chceš vôbec pri VW scéne zostať a kam smerovať. Zistíš či 7 hod. za volantom je relax, alebo otrava. Či s ním budeš jazdiť len okolo domu, alebo 300-500 km na nejaký zraz, alebo sa len v garáži tešiť a v rámci zanietenia niečo rozoberať a skladať.
na svete je veľa ťažkých havárii, no najťažšia je zrážka s blbcom

Odpovědět