Zelený Celestýn

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od Petr914 »

...tenhle dvoulitr...pokud je osmiventilovej...neni špatnej...ale v MB 190...čili o třídu a o několik metráků níž...

...pokud je šestnáctiventilovej,tak se sere...

...navíc čtyřválcovej MB je znouzectnost...

...diesely sou relativně v klidu...ale ty starý,jak píše fauwer...čili 200 D...se kterym má 124 zrychlení z 0-100 km/h kolem 30 vteřin...to je asi jako Škoda 100 L...

...moderní diesely se serou taky...

...já si myslim,že když člověk chce MB a je srdcař...má jedinou možnost...koupit si to...co MB dycky uměl nejlíp...poctivej německej benzínovej šestiválec...nebo nedejbože V8...V12...pak má skutečnej Mercedes Benz...ideálně v Coupé verzi E Klasse...nebo S Klasse...

...čili todle...

Obrázek

...líp todle...

Obrázek

...uplně nejlíp todle...

Obrázek

...a světe div se...co máme v angebotu...

...odkaz s aukcí zhyne...ale jako modelová situace ideál... :wink:

http://www.otomoto.cz/index.php?sect=show&id=C11269909
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od Michal »

brouk měl svý specifika a dost mě bavil. škoda jen, že jsem stačil ujet jen asi 600km
hele a položil sis někdy otázku jestli víš co chceš?

Uživatelský avatar
jps
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 562
Registrován: 13 srp 2007
Bydliště: Praha 8

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od jps »

sem tam. bavila mě práce na měm.
nebylo moc z čeho vybírat. chtěl jsem 124ku, ne vybydlenej pelech ne za balík. ne Cupé. ne nafta. ne půl mega najeto. ne rez, ne tuning.
to není obhajoba, jen můj výběr.
"chrome won´t make your car go any faster"
Obrázek

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od udeeska »

jps píše:vedlo mě k tomu několik důvodů. ad1 potřeboval jsem oddlužit a vyrovnat rodinnej rozpočet ad2 jsem projektovej, jakmile se to blíží k hotovýmu už koukám co kde začít jinýho #-o mířím do youngTimerů.
Jinak brouk je v dobrejch rukách a snad se tady i ukáže. nebo aspoň část :lol:
..to opravdu vypada,ze jsi zachranil Tvoje konto a jeste na tom vydelal =D> a projekt je to taky bajecnej...jen musis pockat 20 roku az neco uhnije,ze by bylo co delat ...
Vwase nocni sichta...

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od máchal »

Sice pozdě, ale přece. Slíbil jsem, že dám vědět, jak je o brouka postaráno. Takže:
Zelený Celestýn je v dobrých rukou pana zhotovitele. Sice o pár koní slabší, než jej znáte, ale je o něj dobře postaráno. Přední náprava a hnací ústrojí posloužilo jako základ k nové "LADY BUGGY". Někteří ji mohli vidět již na blanenském srazu. Majitelům přeji hodně slunce a VWĚTRU ve vlasech [smilie=andere047.gif]
buggy-x-087_086_P6160203.jpg

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od máchal »

a jako důkaz, že Celestýn opravdu jezdí...
Pěknou společnost si našel, jen co je pravda :D
buggy-x-087_IMGP3119.jpg

Uživatelský avatar
jps
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 562
Registrován: 13 srp 2007
Bydliště: Praha 8

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od jps »

Btw,
supertrapp probíraný dřív je na prodej. pokud někdo chce na byggy, volksrod, nebo úplně něco jinýho, PC 7000, nejetý, jen vyzkoušený. cena 2900Kč.
filipjan@seznam.cz
"chrome won´t make your car go any faster"
Obrázek

Miro221
Příspěvky: 25
Registrován: 02 dub 2019

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od Miro221 »

jps píše:dnešní akce:

.. auto jsem vzal na rampu a osahal výfuky. nepálí pravé dva válce #-o (spíš :oops: to jsem měl udělat dřív..)
Doldy měl pravdu v tom, že nevim jak to má znít normálně takže poznám houby, když je něco špatně.. oproti 16V vodníku je to brutus i na dva :lol:

takže jsem zkusil jinej kabel ke svíčce - nic
vyndal jsem svíčku, položil na blok, zapnul zapalování a pootočil motorem - bílá jiskra ( to by mělo stačit - vypadala celkem silně i se zvukovým doprovodem)
podezíral jsem rozdělovač, ale pokud lítá jiskra a svíčka je černá a mokrá od benzínu tak jsou z toho zapalování a karburátory venku, nebo ne ?


takže proč nepálí oba pravé válce ? nechytlo by to i s poloviční kompresí?? proč by na obou nebyla komprese? .. udělátko na tlaky ještě nemám..
nikde jsem z autem nebyl a všechny servisní úkony se ventilům vyhnuly. jediná cesta byla před dvěma lety ( #-o ) z Prostějova do Prahy a to jsem jel na doporučení býv. majitele piánko, neboť motor byl ůdajně čerstvě poskládanej. Takže nevim,jestli to tenkrát jelo nebo ne.. no, 120 to uělalo bez problémů.. :oops:
Chlapy, me nepali druhy valec, kabel ok, svicka ok, cim jeste by to mohlo byt? Nejdrive jsem to hazel na palivo, ale to by byla studena i 1. Nemuze byt nejak spatne nasazeny rozdelovac do motoru? Uz se v tom hrabu 3nedele a nejde. Na sitic chytne a bezi, kdyz chci ale otacky snizit, tak brbla jak se mu zlibi a chcipne. Motor 1,6 dva karburatory weber 30S2H, klasicka pumpa.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od Pětišroub »

dva progresivní Webery, čili dvakrát zlo na jednom motoru? Jezdilo to někdy předtím, nebos to takhle koupil?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Miro221
Příspěvky: 25
Registrován: 02 dub 2019

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od Miro221 »

Takhle jsem to koupil a pry to jezdilo porad.

Miro221
Příspěvky: 25
Registrován: 02 dub 2019

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od Miro221 »

Je to od rewaca.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od Pětišroub »

pokud to teda jezdilo, a nikdo se v tom nehrabal, a najednou to nejezdí, tak je to vzniklá závada. Tak v první řadě - zkusit vyměnit svíčku a kabel za jiný kus, ideálně i víčko rozdělovače. Nastavit odtrh kladívka (je na kladívku dostatečně pertinax a není poškozená vačka rozdělovače?), předstih, podívat se na vůle nemocného válce. Poté vyndat trysky, zkontrolovat čistotu, v horším případě rozborka a čištění karburátoru na pravé straně motoru. Vždy ale jednu věc po druhé, nikoliv najednou. Může být po zimě něco ucpaného kvůli palivu, zní to jako závada na volnoběžném okruhu. Proto na zimu vždy do plna tankovat 100oktan a ideálně přidrcnout stabilizátor paliva.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Miro221
Příspěvky: 25
Registrován: 02 dub 2019

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od Miro221 »

Udelal jsem komplet ventil.vule. Odtrh, u predstihu jsem laboroval, protoze je to dost divne 40°, ale startuje na sitic a bezi jakz takz. Ten dotycny vymenil pumpu a rozdelovac, pry jen pro sychr, ale moc tomu neverim. Laboroval urcite s necim a nechce mi rict. Nemohl tam ten rozdelovac strcit nejak spatne? Ze je predstih 40°?
Svicky novy, kabeli novy, vicko novy (modra cina). Pravy karburator jsem mel rozhozeny.

Miro221
Příspěvky: 25
Registrován: 02 dub 2019

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od Miro221 »

Ta dotycna svicka na jinem miste ok. Kabel jsem zkusil jiny. Vicko dnes zkusim dat opet klasiku. Co civka? Ma uz vyboulene dno, ale odpor ok. A to by blblo komplet a ne jen 2.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od Pětišroub »

základní předstih kolem 8° před HÚ prvního válce, s maximem v otáčkách kolem 30°. Cokoliv jiného bude zřejmě špatně.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Miro221
Příspěvky: 25
Registrován: 02 dub 2019

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od Miro221 »

Nevlozil tedy nekdo spatne rozdelovac? Spatny, jiny rozdelovac?

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od Skid »

Miro221 píše:Nevlozil tedy nekdo spatne rozdelovac? Spatny, jiny rozdelovac?
A jaký tam máš rozdělovač? Fotka klidně napoví.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Miro221
Příspěvky: 25
Registrován: 02 dub 2019

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od Miro221 »

Tak foto rozdelovace. Jeste pridam foto postaveni pri rozpinani kladivka, okamzik predstihu.
Přílohy
Rozdelovac
Rozdelovac
IMG_20190428_112031.jpg (538.35 KiB) Zobrazeno 4878 x

Miro221
Příspěvky: 25
Registrován: 02 dub 2019

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od Miro221 »

Velky predstih, ale nastartuju, pri mensim uz ne. :?:
Přílohy
IMG_20190428_134941.jpg
IMG_20190428_134913.jpg
IMG_20190428_134913.jpg (533.66 KiB) Zobrazeno 4869 x
Postaveni predstihu
Postaveni predstihu
IMG_20190428_134742.jpg (438.24 KiB) Zobrazeno 4869 x

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Zelený Celestýn

Příspěvek od evinsen »

to modrý by u mě letělo hned do koše a palec je z bezkontaktu golf,1kohm,máš mít 5 kohm odpor.k rozdělovači svoje výhrady nebudu prezentovat,ale tohle bych udělal v první řadě.taky to plato na kontakt může být celý posunutý vůči vačce rozdělovače,tak bych to zkusil nejdřív s klasickým

Odpovědět