Šíšovo Mechiko - winter crash ... in repair

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Šíšovo Mechiko

Příspěvek od Šíša »

Jj, bez starostí není žití. Vážně je to ohnuté...

Obrázek

:D

takže namontovat, ohřát a narovnat. Ještě se zjistilo, že mám nakřivo držáky nárazníku, asi sidlištně-parkovací lišej :D

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Šíšovo Mechiko

Příspěvek od Sam »

Ještě před rituálem.... :D
Přílohy
dsc00480-sm.jpg
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Šíšovo Mechiko

Příspěvek od Šíša »

... a po ...
DSC02277.JPG
:D

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Šíšovo Mechiko

Příspěvek od Šíša »

Zima je dobrá, jen by si řidiči dodávek mohli před couváním z příjezdové cesty na silnici očistit zrcátka a nebourat mi do ženy a kluka :D Při nárazu nás posunul cca o 1m stranou kolmona směr jízdy :lol: Žena řvala "Bacha auto", já stál na brzdě, troubil, rval tam zpátečku, leč na čerstvých cca 10cm sněhu to bylo houno platné ... než to začalo couvat, byl v nás :shock:
Na Tranzitu dveře, světlo, zadní roh fuč.

Dveře fuč, blatník fuč, sloupek zatlačený na druhou stranu (9cm ... měřeno od tunelu), asi to odnesla i střecha(její rám) neb čalounění stropu na té straně je zvrasněné a povolené.
IMG_5745.JPG
IMG_5746.JPG
IMG_5747.JPG
IMG_5748.JPG
IMG_5749.JPG
IMG_5751.JPG
... zadní boční okno se divým že neprasklo, guma sama vylejzá ven, prostě chce ven skoro samo ...
IMG_5750.JPG
... pošťácké auto na foto není viník ... ale viník je od pošty...

Obávám se že je to na výměnu sloupku a nějaké to měření, rovnání ... nebo jinou kastli-méně/lepší práce :?:

Tak teď mne zajímá, kolik ČP pošle ... a jestli do těch tří dnů jak teď všude inzerují :lol:

Kurvwa Wredesteiny zimáče na celém autě, ráno jsem se těšil při pohledu na tu hromadu sněhu že pojedu blbnout :cry:

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Šíšovo Mechiko - fresh winter crash:-)

Příspěvek od OB »

Tak to je skutečně škoda. Protože když si to zaviní člověk sám, řekne jsem blbej, ale když do tebe takhle někdo nacouvá, to fakt naštve.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
dav.hruska
Příspěvky: 125
Registrován: 27 říj 2011
Bydliště: Liberec

Re: Šíšovo Mechiko - fresh winter crash:-)

Příspěvek od dav.hruska »

a sakra, tak teď tu ČP pořádně pumpnout..
David LBC Brouk 69

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Šíšovo Mechiko - fresh winter crash:-)

Příspěvek od lišák »

Řekl bych, že to ani tak nenasere, jako přijde líto. #-o
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Šíšovo Mechiko - fresh winter crash:-)

Příspěvek od lubos »

Když budeš potřebovat ten sloupek, případně i celej bok, tohle je na rozřezání
Přílohy
Brouk 69 002.jpg

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Šíšovo Mechiko - fresh winter crash:-)

Příspěvek od Sam »

No tak to je peklo. Nejhorsi je ta bezmoc, vedomi toho, ze pojistovna zaplati jen zlomek ceny a ze to je v podstate neopravitelne. A to nepocitam to, ze si uvedomis, ze bezpecnostni zona je || takhle malinka. Dodavka pouze couvala a auto na hadry.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
dav.hruska
Příspěvky: 125
Registrován: 27 říj 2011
Bydliště: Liberec

Re: Šíšovo Mechiko - fresh winter crash:-)

Příspěvek od dav.hruska »

Sam píše:No tak to je peklo. Nejhorsi je ta bezmoc, vedomi toho, ze pojistovna zaplati jen zlomek ceny a ze to je v podstate neopravitelne. A to nepocitam to, ze si uvedomis, ze bezpecnostni zona je || takhle malinka. Dodavka pouze couvala a auto na hadry.
#-o
David LBC Brouk 69

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Šíšovo Mechiko - fresh winter crash:-)

Příspěvek od Šíša »

Jj, bezpečností zóna na boku už není žádná, neb dveře se nedají ani zavřít a opírají se do sedačky :? Je jen dobře že se nevysypalo sklo na Tonďáka ... ale ten zas byl úplně v pohodě a ani si ničeho nevšímnul ... asi dobrá autosedačka a když tam je ještě ve svetru a bundě, tak je prostě "Mišelín" :lol:
Jen Kačku nějak začíná bolet ruka/loket...

Taky si říkám, že štěstí v něštěstí byl sníh, neb nás šoupnul po kluzkém povrchu.

Jak to bude uvidíme, v Po prý přijde likvidátor :D Nicméně se mi to nehodí neb ve St jsem seknul s CoProSysem jako ajťák a v Po nastupuju jako mechatronik servis robotů do fabriky co vyrábí autokabely ... :lol: ... a zrovna mám dělat na pojektu pro Volkswagen Audi Group :lol: ... ta ironie že se toto stalo cestou ze vstupního BOZP školení :lol:

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Šíšovo Mechiko - fresh winter crash:-)

Příspěvek od Andy »

Sam píše: Nejhorsi je ta bezmoc, vedomi toho, ze pojistovna zaplati jen zlomek ceny a ze to je v podstate neopravitelne.....
Tim bych si nebyl tak jisty. Co ja vim tak pojistovna bere ohled na stav vozidla i kdyz je stary. S timhle mam zkusenost letos na jare. Nechal jsem si opravit cabrio kvuli nehode kterou jsem nezavinil, a pojistovna zaplatila do koruny. Co myslim jeste vic pomuze, je kdyz mas auto na veteranskych znackach, a nebo bili znacky s veteranskou atestaci, na to se pojistovny koukaji jinak nez na normalni auto.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Šíšovo Mechiko - fresh winter crash:-)

Příspěvek od Sam »

Nevěř tomu, Šíša dostane totálku, neb opravova je mnohonásobně dražší než jiný VW brouk a dostane řádově několik desítek tisíc.
Stejné chyby, stejné známky...http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 5&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Šíšovo Mechiko - fresh winter crash:-)

Příspěvek od Kůča »

Teda tak to jste měli štěstí,celá rodina v autě,ještě že to dopadlo bez zranění.Auta je škoda #-o
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
kiwi
Příspěvky: 98
Registrován: 06 led 2011
Bydliště: Chrudim

Re: Šíšovo Mechiko - fresh winter crash:-)

Příspěvek od kiwi »

Andy píše:
Sam píše: Nejhorsi je ta bezmoc, vedomi toho, ze pojistovna zaplati jen zlomek ceny a ze to je v podstate neopravitelne.....
Tim bych si nebyl tak jisty. Co ja vim tak pojistovna bere ohled na stav vozidla i kdyz je stary. S timhle mam zkusenost letos na jare. Nechal jsem si opravit cabrio kvuli nehode kterou jsem nezavinil, a pojistovna zaplatila do koruny. Co myslim jeste vic pomuze, je kdyz mas auto na veteranskych znackach, a nebo bili znacky s veteranskou atestaci, na to se pojistovny koukaji jinak nez na normalni auto.
ano, i když asi záleží na konkrétním případu. Jinak zde je rozhodnutí ÚS
Ústavní soud ČR sp.zn.: II.ÚS 2221/07 ze dne 19.03.2008

Pokud obnovení původního majetkového stavu není možné jinak než za použití nových náhradních dílů, oprava byla provedena účelně a směřovala jen k odstranění následků škodné události, nelze přenášet povinnost k úhradě nákladů na uvedení věci do původního stavu na poškozeného a neodůvodněně jej znevýhodňovat oproti škůdci.Je třeba přihlédnout i k tomu, že v případě havarovaného vozidla, byť opraveného novými díly, je jeho skutečná hodnota vždy nižší než původní hodnota použitého vozidla. V neposlední řadě je třeba vzít v úvahu i to, že poškozenému ono diskutabilní tzv. „zhodnocení“ vozidla v podstatě bylo protiprávním jednáním vnuceno. V důsledku škodné události se tak dostává do situace, kdy ačkoliv na rozdíl od viníka škody si počínal v souladu s právem (v konkrétním případě neporušil dopravní předpisy), je nucen vynaložit ze svého značnou částku na to, aby své vozidlo mohl vůbec používat jako před škodnou událostí
celý dokument: http://nalus.usoud.cz/Search/ResultDeta ... typ=result

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Šíšovo Mechiko - fresh winter crash:-)

Příspěvek od Šíša »

Díkes!

Nicméně asi je na to nutné koukat ze dvou stran:

- nechat opravit v servisu ...ale který servis dobře opraví starého brouka :lol: ... tak to pojišťovna zaplatí servisu co si řekne a auto se vrátí "opravené" ... jen všichni víme jak to většinou dopadá - ošolíchaná oprava a tučná faktura.
S tímhle už v rodině máme dvakrát zkušenost, bouračky několikrát převyšující cenu auta a přez pojišťovnu opravené v servisu, sice se na ní muselo s právníky, ale zaplatili (naposled oprava R19 92 rok bouračka a faktura ze servisu cca 85tis - zaplaceno)

- nebo si to nechat poslat na účet ... nicméně nikdo neví kolik a jak pošlou ... jednou mi na staré Fiestě promáčkli dveře a Koo poslala 26tis ... o rok pozdějí mne čelně sejmul uvolněný naložený přívesný vozejk, auto bylo nutné odvézt na odtahovce a ČPP poslala cca 19tis :lol:

Uvidíme ... že by se na Mechiko papíry postavil nějaký dědek (závislé na příchozí platbě) :lol:

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Šíšovo Mechiko - fresh winter crash:-)

Příspěvek od lišák »

No hlavně jim dej hned najevo, že se nehodláš nechat ojebat. [-X
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Šíšovo Mechiko - fresh winter crash:-)

Příspěvek od yahoďák »

Šíšo, vítej v klubu brouků sejmutých dodávkou... to je mi líto, ale hlavní je, že se nikomu nic nestalo.
ad pojišťovna: když mi takhle sejmuli červeného brouka, rozsah poměrně podobný = trefené přední kolo, ohnutá spojovačka, štrejchnuté zadní kolo, oba blatníky, oba čtvrtpanely, dvěře, ale slupek nebyl zdaleka tolik hnutý ...tak jsem jel do pojišťovny viníka na likvidaci ...na stav auta mi dobytci na vše psali ´"4" ( čtyři z pěti, i na zimní pneu, které měly snad 15mm vzorku)... a ve finále mi tenkrát přišlo něco přes 20k ...což by sice nestačilo na regulérní opravu,ale kus na přestavbu by za to byl. Takže nezoufej.
Obrázek

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Šíšovo Mechiko - fresh winter crash:-)

Příspěvek od Šíša »

Jj,o tom to je.
Nezoufám, to spíše Kačka je nějaká smutná neb je to broukař podstatně zapálenější (kdož jí znají, tak vědí). Sežene se jiný povoz, dodělá se bus a když pojišťovna bude dělat "caviky" tak se něco zkusí vymyslet neb když se bude jak dopravovat nebude problém :-) A peníz na dodělání busa přijde příští rok, tak bude jezdit.
Jen ten brouk toho najezdil po Evropě nepočítaně, tak je to trošku citovka situace ... i ten Tonďák v Chorvatsku byl buď v moři, či zdrhal po kompu, nebo se velmi důrazně dožadoval vstupu do brouka a pak v něm byl hodiny a nešel dostat ven :lol:

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Šíšovo Mechiko - fresh winter crash:-)

Příspěvek od Andy »

Jak pise Lisak, pojistovne je treba dat durazne najevo ze to neni jen prostredek ktery slouzi k tomu any jsi se dostal z bodu A do bodu B, ale prece jen plechovy clen rodiny o ktereho se staras vic nez o normalni auto. Myslim ze tohle muze mit vliv na to ze se tomu postavy jinak a radej se budou snazit tu zalezitost vyresit hladce. Moje zkusenost.
Jo a moje ucta zapalene broukarce Kacce, at si z toho nic nedela, plechovy milacek budu zase v pohode drandit, vid Siso? :D

Odpovědět