VW T3 Bus zvaný též BulliBus

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
samec3
Příspěvky: 136
Registrován: 02 led 2008
Bydliště: Sever

VW T3 Bus zvaný též BulliBus

Příspěvek od samec3 »

Ahoj vespolek, nejdřív představím sebe. Jmenuju se Jirka a bydlím na severu, už od mladejch let jsem blázen do starejch VWček a tak nějak jsem prostě věděl , že mi jednou takový povoz přistane na zahradě. Když se pošetřilo něco peněz, tak byly ještě jedničky celkem za rozumnej peníz a začal sem po nich pokukovat, chvíli to vypadalo že už se konečně pro něco rozhoupu, ale nechal jsem se unýst zvukem V8mičky poskládaný kdysi dávno za velkou louží. Po nějakých 8mi letech od koupi prvního auta jsem dostal chuť podívat se do Států a jak se říká zkusit jinej život. Co se nestalo na účtu se zase nahromadila vcelku obstojná kupička peněz, což vedlo k brouzdání po craiglistu a tentokrát už jsem měl jasno co napíšu do okýnka ve vyhledávači. Jednoho dne na mě vykoukla dvojka béčko s obývákem od westfalie, po osobní prohlídce a seznámení s majitelem jsme si plácli. Zhruba po 2 měsících mi vážně na tý zahradě zakotvila. Nicméně není zrovna v kondici a sezóna je už zarohem. O tom však někdy příště a v jiném topiku. Teď to zajímavější, po koupi ještě zbyla na účtu nějaká ta bankovka, nebylo jich mnoho, ale na jednoho vzduchem chlazenýho fešáka to nakonec dalo a tak mi zabírá místo na zahradě další kus německýho železa. Tentokrát jsem už lovil ve zdejších vodách, na bazoši mu bylo smutno, tak jsme se ho s tátou ujali. Je to dvoukřídlej bus T3 s lavicema narozenej letapáně 82, chladí ho nápor vzduchu kterýho se mu díky ambicím motoru dostává až až. Kastle je voňavým původním laku s príma patinou, interier jakbysmet. Dovezl ho k nám kdosi z Rakous, bohužel ztratil či prodal původní papíry (původní majitel nevěděl) a možná i něco věcí z auta, chybí čalounění jedněch dveří, celýho stropu, pásy prostřední lavice, a podlahové rohože zadní časti, nicméně to jsou asi jediné vady na kráse. Dozvěděl jsem se od něj, že měl vozit hosty hotelu poblíž jezera u sousedů z Rakouska. Jak hlásá pozůstatek nápisu na dveřích a kniha jízd v palubce bylo to v městečku Velden am Wörther See. Dalším milým překvapení byla pečlivě vedená serviska z VW, podle níž a stavu tachomtru jsem si dal dohromady že bude mít nakrouceno jistě krásných 195tis kilometrů. Až budem jezdit zbude snad krapet času na pokus o kontakt původního majitele a doufejme i zjištění podrobnější historie. Dle stavu bus dlouho nikoho nevozil, jen občas původního majitele polňačkou na ryby. Vyžadoval tedy nějaké opravy…

Na co už sem se zmohl:

Vyměna oleje v motoru a převodovce
Všechny filtry
Klíňák
Taková ta klasika jako stěrače, baterka a pár žárovek
Originál řidičovo zrcátko, ta druhovýroba je totiž hnus velebnosti
Revize brzdovýho vedení, zadek komplet nový, předek přetěsnění třmenů, desky a nová kapalina od ate (pružinky jsou špatně vím, to je tak když to rozděláte, poskládáte a předpokládáte že to bylo sestavené správně, jenže na druhé strané zjistíte že nebylo, ne předělávat to nebudu, snad mi to to dá v noci spát)
Revize všech čepů prostě spodku, všechno šlape jak zamlada
Disky na tom bohužel byly bídně (tisíc vrstev barvy a značná rez, mám takový podezření že ani nějsou původní z auta), dostali tedy naprdel od písku, pořádnej šplouchanec barvy a nakonec sem je ozdobil novýma semperitkama van-life

Co mě čeká a nejspíš nemine, páč to za mě nikdo neudělá a vlastně ani nechci:

Celej spodek do vosku
Montáže epesního blaupunkta, kterej právě putuje českou poštou, budiž mu země lehká, ke mně (snad ne)
Montáž cedníku vrtule chlazení který mi v týdnu dorazil od Radka (díky ti moc)
Nedělní odpoledne ve společnosti vysavače, čističe vnitřností, hadříčku a vosku aby mě ta patina přežila, pak je mi to vcelku fuk
Nalepení ulomené páčky blinkrů než se posežene nějaká origo a vcelku
Nastrojení nějakých těch hovadinek jako je čalounění dveří, gum stupaček, puklic nastříhání duše od traktoru cestujícím pod nohy, aby nám nedřeli tu voňavou barvu z podlahy že
A nakonec pošefování Vček, když původní papíry kdovíkde meškají
Do budoucna nepolevit ve snaze sehnat zbytek dílů co mi pořád ještě chybí

A teď už nechám mluvit fotky… Konečně což?
Přílohy
IMG_3124.JPG
IMG_3477.JPG
IMG_3591.JPG
IMG_3593.JPG
IMG_3602.JPG
IMG_3629.JPG
IMG_3632.JPG
IMG_3055.JPG
IMG_3058.JPG
IMG_3060.JPG
IMG_3091.JPG
IMG_3113.JPG
IMG_3120.JPG

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: VW T3 Bus zvaný též BulliBus

Příspěvek od martin_100 »

Ty jo to je krásnej strojek =D>
Hele a můžš tim vozit i opravdu hodně dlouhý břemena ..... napříč když máš šoupata z vobou stran :lol:
Nechť ti k potěše mnoho let slouží :wink:

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: VW T3 Bus zvaný též BulliBus

Příspěvek od udeeska »

Vzduchovka v dobrem stavu s dvojima soupackama,to je rarita =D> ...no ted jeste ukaz tu Westku co jsi si privezl z emeriky :P
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: VW T3 Bus zvaný též BulliBus

Příspěvek od tarmara »

šmajchlkabinet na kolečkách vzor průchoďák....aby se dámy trapně nepotkávaly ve dveřích :) Krása...
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
firestorm69
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1090
Registrován: 21 bře 2009
Bydliště: Bratislava

Re: VW T3 Bus zvaný též BulliBus

Příspěvek od firestorm69 »

Pekná kára, sexy farba, super stav a tá história...

Mňammňam :wink:
carpe diem

Odpovědět