T2b Pedro

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Jde to pomalu :)
20170122_131155.jpg
20170122_131122.jpg
20170122_131032.jpg
20170101_174451.jpg
20170101_170324.jpg
to bude určitě těma svátkama :)
20161225_191326.jpg
20161225_190719.jpg
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Plechařinu už jsem doufám posehnal všechnu. Prahy a nosný části Shofield, zadní roh a blatníky jsem už musel oželit brazílií.. za pár let mě možná oprava nemine, ale víc už jsem před ženou neututlal.. Inu budu muset věnovat víc práce ošetření plechařiny a řádnému tmelení svárů atd..
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od martin_100 »

No to je solidní exhumace ... fandim ti :shock: =D>

slesa
Příspěvky: 115
Registrován: 16 srp 2009

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od slesa »

gandy píše:Plechařinu už jsem doufám posehnal všechnu. Prahy a nosný části Shofield, zadní roh a blatníky jsem už musel oželit brazílií.. za pár let mě možná oprava nemine, ale víc už jsem před ženou neututlal.. Inu budu muset věnovat víc práce ošetření plechařiny a řádnému tmelení svárů atd..
ahoj, ty prahy a nosný části jsi kupoval přímo od Schofielda? Sháním na něj nějaké recenze, případně jestli to sem někdo vozí. Můžeš přidat do referencí. Díky Honza
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?f=22&t=20032
Obrázek

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Ahoj, doporučil mi to 5š. Kvalita je skvělá, materiál poctivej. Sváry taky. S brazílií se to nedá srovnat. Kdybych nemusel dělat skoro půl auta ze spoda, určitě bych koupil i přední blatníky, ale už bych to finančně nedal. Mám pocit, že 5š si objednal na současnou repasi busíka od Schofielda všechno. Já asi jednou budu litovat, že jsem ho neposlech, ale teď nemůžu jinak a v létě chci jezdit..

Pokud toho kupuješ víc, tak je nejlepší si vše objednat přímo od nich z UK. Když si to naklikáš na webu http://www.alanhschofield.com/, poptáš cenu dopravy a oni ti jí pošlou mailem. Bez tvého souhlasu s cenou neposílají. Teda tak mi to aspoň tvrdili, když jsem jim volal přímo na číslo v kontaktech na jejich webu.

Já nakonec volil pro mě jednodušší cestu a finálně, pokud bych počítal i dopravu jsem zas tolik nepřeplatil:
Odebírá to Jaško v Kuří. Bavil jsem se o těchto dílech s ním. Bere je přes dalšího dodavetele -Paruzzi. Má prý asi 3 dodavatele a pokud by přidal dalšího, tak by s tím prý měl víc práce a navíc by je obešel, což mu nepřipadá fér. Asi mu v tomto rozumím. Když vidím jeho sešitovou administrativu, tak mi stávají vlasy a za tohodle stavu bych si taky víc práce nepřidával..

Pan Jaško má většinu Schofield plechařiny na T2 skladem. Některé kusy jsem bral poslední (všechny prahy a pojezdy šoupaček), ale říkal, že hned objedná další. Věci, které neměl, přišli do týdne. Pro mě je ideální si pro díly dojet k němu, mám to kousek a ceny špatný nejsou. Co nemá dohledá a poradí, případně vymění, když vezmeš něco špatně. Kdybych si objednal přímo z UK, tak jsem nakonec stejně skončil u toho, že jezdím pro minimálně polovinu zase k němu- Kam zabrousím, tam je perníček na výměnu. Jezdím dvakrát do týdne po D1, tak mi doprava nic nestojí..
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

... jo a pár lidí se mě ptalo přes SZ, kde se dá koupit ten vnitřní lem blatníku. Jestli se dá koupit nevím. Někdo si ho vyrábí, já jsem si koupil říznutej od Samby za lidovku.. je to origo, pěknej kus plechu.
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Mexiko 1983
Příspěvky: 205
Registrován: 13 říj 2016
Bydliště: Český Šterndberk

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od Mexiko 1983 »

Držím palce ať se daří. [-o<

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Tak se mi dnes konečně podařilo vyrobit dalšího pacienta. Po letech váhání se chytil. Až se otrká tak se tu určitě pochlubí.
20170225_093005.jpg
20170225_092954.jpg
Jmenuje se Monty a jeho představení nechám na majiteli..
Velkej dík patří Sambovi za tip na slušný auto.
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

20170326_160742.jpg
20170326_160715.jpg
Aby to nevzpadalo že se nic nedělá :-)
S vyvařováním se pomalu posunuju k zadní části. Díky moc Marošovi alias SO 545 za cenné rady ohledně ošetření svárů a tmelů. Za nedlouho na ně snad přijde řada..
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Jelikož motor vyškubávám dost často, Udělal jsem si vyndavací a zas tam dací zadní příčku. Asi něco jako má kňour. K inspiraci ho však nemám, ale příčka byla stejně komplet sežraná jak vidno z fotek, takže je to takovej nucenej bastl..
20170414_093242.jpg
20170414_093236.jpg
20170422_080917.jpg
20170422_080902.jpg
20170422_081030.jpg
Naposledy upravil(a) gandy dne 24 kvě 2017, celkem upraveno 2 x.
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Taky jsem už konečně sehnal sedačky. Origo teda nejsou, ale moc se mi líbily a jsou pohodlnější než ty původní péráci.. Jsou z nějakýho mercedesa 70tý léta.. tmavě hnědá kůže
20170507_094033.jpg
Budu měnit dispozice- přední dvousedák jde pryč, z příčky tam po předchozím majiteli moc nezbylo, co tam je navíc taky ven... koupil jsem dvě točny a vyrobil na ně nosníky. Předělaný je taky pojezd, aby nebylo sezení příliš vysoko. I tak je ale posez cca o 8cm výš než standard. To nám ale nevadí, nejsme žádní čahouni..
20170513_121943.jpg
20170521_145638.jpg
20170521_145446.jpg
20170521_133813.jpg
Sedačky budou otočné o 180 stupňů. Přijde mi to jako dobrá věc ke kempování. No uvidí se. Jediná potíž je, že jsou asi robustnější než originál, a tak je třeba pootevřít dveře, když se otáčí. V rámci bezpečnosti tedy točiti pouze v nehybu :D
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Říkám si, že se asi už pohybuju mimo mantinely topicu.

to ADMIN: šlo by tohle vlákno přehodit do sekce Projekty, kam bude ještě minimálně rok patřit?
Zároveň prosím o změnu jména na T2B PEDRO.

Děkuji
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: T2b Pedro

Příspěvek od yahoďák »

tvé přání vyslyšeno, jsi v Projektech, název si můžeš kdykoliv příště změnit sám editací prvního příspěvku.
Obrázek

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Dík =D>
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2b Pedro

Příspěvek od udeeska »

S tou zadni prickou je to dobra vychytavka =D> . Jenom me napadlo jestli tocna na ridicove strane neni zbytecna. Az tam bude nabytek,tak to asi moc neotocis z duvodu,ze mas sedaky preci jen trosku robustni. Ja mel obe tocny na westce 81 a pri zkouseni posezu s extra stolem mi to pripadlo neprakticke. To je asi duvod proc v tom Westfallia od roku 1983 uz vice nepokracovala.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

udeeska píše:S tou zadni prickou je to dobra vychytavka =D> . Jenom me napadlo jestli tocna na ridicove strane neni zbytecna. Az tam bude nabytek,tak to asi moc neotocis z duvodu,ze mas sedaky preci jen trosku robustni. Ja mel obe tocny na westce 81 a pri zkouseni posezu s extra stolem mi to pripadlo neprakticke. To je asi duvod proc v tom Westfallia od roku 1983 uz vice nepokracovala.
Já mám v plánu trochu něco jinýho než je ve westce- Nebude tam hromada skříňěk a harampádí.
Za spolujezdcem bude vyjížděcí dřez s vařičem - výška cca 50 centimetrů. Vyjíždět bude do středu a ven. Mám k tomu vyzobnutý ložiskový pojezdy ze serverovýho racku. Tahá to těžký servery ze skříně, takže něco vydrží.
Sedadlo spolujezdce bude tedy zhruba ve stejné výšce, na vrchu kuchyňky bude nějakej čaloun jako nouzovej sedák.
Za řidičem bude boční sedák, v sedáku lednice. Když se řidičova sedačka otočí, bude zase cca ve stejný úrovni.
V ideálním případě se mi tím zvětší ložná plocha pro děcka třeba na spaní (zatím je jedno, ale asi mi to ještě jednou ujede).
To je ale ještě běh na dlouhou trať. Už teď má tenhle plán svý mouchy
- nemám vyřešený kam dám rezervu (nápad tedy je- koupil jsem na cesty střešní box a svařím si repliku westkový zahrádky)
- nevím jestli se do tak nízkýho bobíku vleze 2xnádržka na vodu a PB láhev..
Je toho hodně, ale předpokládám, že se k interiéru dostanu v zimě. Do konce roku chci mít auto v laku. No uvidíme :)
Každopádně díky za názor, sám nevim jestli se ty točny využijou, napoví až vostrej kemping :)
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Tak jsme si dnes s rodinkou udělali radost :D
P6062236.JPG
P6062237.JPG
Žaluzka je půlená, i se síťkou proti komárum..
Asi jí dám za řidiče, za rok až auto vyjede :D
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od maxmax »

Mám stejnou, za řidičem, nad sporáčkem a dřezem....
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

maxmax píše:Mám stejnou, za řidičem, nad sporáčkem a dřezem....
Super, a jaké jsi dával těsnění mezi kastli a okno? Bylo mi řečeno, že je to dělaný na klasický těsnění pro sklo, je to pravda?
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od maxmax »

Ano, je.
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Odpovědět