Žanetka 1302S

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

Tak i po tomhle výletu se objevil benzín v oleji ... a co bylo na vině ? Zacpaný odfuk z nádrže , nějaký zvířátko se rozhodlo že si zaleze ze spod auta do odfuku a spokojeně chcípne ... a samozřejmě jsem si na výletě natankoval plnou , benzín pracoval a neměl se kam roztahovat , tak se tlačil přes pumpu až do karbce ... rozebráno ( bez fotek ) vyčištěno , složeno , zatím dobrý ... takže znova výměna oleje , sundat filtr vyčistit , přetěsnit víka a tak dále .

Jednou z posledních věcí , co bylo potřeba dodělat , byla absence svislé sametky u stahovačky ve dveřích řidiče ... koupil jsem v Kuří se slovy to používají kluci na servise , není s tím problém ... samozřejmě letěla do koše , protože profil byl větší a když jsem ho přizpůsobil tak zase nešlo vložit okno do drážky ... zkanibalizoval jsem tedy jedny dveře co máme navíc a během chvilky hotovo .

Rovnou jsem vyvoskoval dveře , namazal pojezdy stahovačky a znovu přilepil igelit .

Co náš čeká v blízké budoucnosti :

Zapojit nový konektor na zapalovač
Zkontrolovat tu sedačku spolujezdce
Vyměnit pouzdro na řazení ( níže videjko na youtube )

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

Řadičku jsem zatím neopravoval , jinak brouk šlape jak "švýcary" tak jezdíme a jezdíme . S novým motorem máme najeto přes 2100km , z toho 450km za poslední týden .

Slapy :
4.jpg
5.jpg
6.jpg
2.jpg
Bývalý větrný mlýn a kousek opodál býválý "zámek" :
7.jpg
1.jpg
IMG_1971.JPG
Chrustenická šachta :
3.jpg
Řopík u Karlštejnu:
8.jpg
A za zmínku stojí serpentýny směr Řevnice od D4
revnice.jpg

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

tak už došlo na výměnu pouzdra tyče řazení , původního chyběla skoro 1/3 :
32115_13893.jpg
32115_13893.jpg (8.56 KiB) Zobrazeno 6856 x
U 1302 se musí vyndat přední kryt tunelu , který je na 8 šroubů a jde přes stabilizátor :

Obrázek

Pak rozpojit tyč řazení od převodovky pod sedačkou a povolit dva šrouby u šaltpáky a vytáhnout tyč ven . Při té příležitosti jsme rovnou kontrolovali stav tunelu vevnitř , všechno hezky lepkavé od vosku , takže spokojenost . Tyč jsme zalapovali , znovu natřeli vazelínou , pouzdro jsme taky namazali a šup s ní dovnitř .
noname_17.jpg
Šaltpáku jsem taktéž očistil a znovu namazal , ale protože jsem byl permanentně od vosku nebo staré vazelíny , tak jsem moc nefotil ...

Proběhla testovací jízda a spokojenost , už žádné vibrace na trojku při vyšších otáčkách

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

Vzhledem ke spokojenosti se Žanetkou si zasloužila nové sedačky , původem Mazda MX-5 , bohužel bez pojezdů . Barevně ladí , jenom bylo potřeba předělat pojezdy , co jsme našli doma . Nebyl moc čas na focení , použily jsme širší profil , do kterého se udělala drážka na spodní straně aby se nasunul na původní pojezd , na to přichytit pojezd sedačky co jsme měly doma , udělat rozpěru , naladit výšku a rozpěru na přichycení sedačky . Na koncích decentně přibodovat na původní kolejnici .
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Rovnou při té příležitosti jsem nainstaloval odhlučňovací samolepící voduopuzující pěnu na podlahu
4.jpg

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

Když už jsem měl kvůli sedačkám sundaný koberečky , tak jsem přemýšlel nad tím jak je oživit . Ve volné chvilce jsem objevil , že motip dupli dělá sprej na textil , objednal jsem si tedy černý a vyzkoušel .

Zde několik porovnání :
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Bohužel sprej má pouze 200ml , což je málo , po udělání okrajů na předních kobercích došel . V mezičase jsem aspoň oživil podložku pod nohu :
4.jpg
Před :
5.jpg
Po :
6.jpg
A už celý hotovo :
7.jpg

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

Broučisko lítá po výletech jak o život , s novejma sedačkama je to paráda . Bohužel při posledním výletu do bývalé dopadové plochy Jordán v Brdech , jsme cestou cítili benzín ... ještě aby ne :
IMG_1102.JPG
Mohla za to letitá guma kolem víčka hrdla nádrže :
IMG_1103.JPG
Už mám objednanou novou od VW .

A pár fotek z výletu :
Přílohy
IMG_1078.JPG
IMG_1079.JPG
IMG_1082.JPG
IMG_1086.JPG
IMG_1087.JPG
IMG_1091.JPG
IMG_1096.JPG
IMG_1097.JPG

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Sam »

Má oblíbená destinace. Jen to po otevření prostoru ztratilo to kouzlo zakázaného. A také té munice je tam výrazně méně
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

Víčko nádrže opraveno , koupeno nové těsnění VW pod číslem 191201557 . Narozdíl od plochého originálu má nový typ dvojitý břit , perfektně doléhá na hrdlo a už necmrdáme benzín . Foto pro ukázku profilu :
IMG_1120.JPG
Včetně vylitého benzínu se pohybujeme kolem hranice 8 - 8,4 litru na sto . Leju tam Vervu 100 oktanů a motor má úplně jiný hlas .

Teďka o víkendu jsme byly na Volkswagen festu , dokonce jsme i celebrita internetu , jenom ten týpek co se chystá drbat v oblasti rozmnožovacího ústrojí mi to kazí . [-X :
volkswagenfest-2017-vw-sraz-hosin-18.jpg
A když mi někdo ukáže kam mám zapojit kabely , tak i já mistr světa v elektrice umím zprovoznit zásuvku zapalovače :)

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

Stav tachometru : 11340

Minulý týden jsem se konečně dokopal znovu k výměně pouzdra tyče řazení , zatím dobrý , proběhly dvě jízdy a dneska byla na pořadu dne STK + Emise , tak máme zase na dva roky pokoj . A brouk je tímto pro letošní rok zazimován .

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

Od poslední technické najeto nula nula prd... hlavně z důvodu koupí jiných aut. Úbytkem parkovacího prostoru přišel na řadu prodej Žanetky.

Před prodejem byl nainstalován motor 1.2, který prošel u Martina pečlivou kontrolou a servisem a nyní je už u nového majitele. Přidal jsem i kontakt zde na fórum a doufám, že bude sloužit stejně bezchybně jako nám a snad se zde znovu objeví.

Odpovědět