t2 rodokmen

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: t2 rodokmen

Příspěvek od SO 545 »

Ak toto zavedu u nas tak im diely po expiracii budem vozit /potajme/ k policajnej stanici.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: t2 rodokmen

Příspěvek od evinsen »

Vladik23 píše:
Herbie píše:dát do šrotu, dokud to jde :)
...nedávno jsem byl se šrotem, a měl jsem tam mimo jiné disk ze škody 120 a starou poklici na brouka mexiko. A oni mi tyto díly z toho šrotu vyndali, že prý autosoučástky se již nevykupují, že auta se už likvidují ekologicky = odevzdat zadarmo. Tak jsem si z disku udelal ohniště...a asi mám smolíka. Jedine to nosit zadarmo do sběrny. Stalo se Vám to ? Byl jsem v RTR Brandys nad Labem....
auta patří na eko likvidaci a součástky z nich taky,takhle se mi to snažili vysvětlit když mě vyhnali s 1,5tunou šrotu.Nakonec jsem zajel do hostivaře kde je i eko likvidace,tam mě zaregistrovaly přes živnostenský list a dovolili mi to tam vyházet. 900,-kč tuna.dostal jsem vážní list a poštou potvrzení o odběru šrotu na 1350,-kč a na to napsat fakturu a poslat ji do děčína na centrálu,kde mi jak doufám peníze pošlou na účet.takhle to je... musíš někde ukrást koleje nebo smotat troleje abys to bez problémů odevzdal za peníze :?

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: t2 rodokmen

Příspěvek od eLzyx »

u nás ve šrotu berou i části karoserií. Za 0,8Kč/kg. A nebyl jsem evidentně jediný, co tam přivezl kus auta. Karoserií tam měli více. Vlastně - to byl jediný šrot, co tam měli.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: t2 rodokmen

Příspěvek od martin_100 »

Jsme trochu mimo téma ale od doby co nedávaj love keš vyhazuju železo do křoví u silnice... je zajímavý že do tejdne je ulkizeno :lol:

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: t2 rodokmen

Příspěvek od tarmara »

martin_100 píše:vyhazuju železo do křoví u silnice...
skaut jak vyšitej....a vybarvuješ si za to políčka modrýho života, že si pomohl bližnímu svému k večeři??
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: t2 rodokmen

Příspěvek od Sam »

tarmara píše:
martin_100 píše:vyhazuju železo do křoví u silnice...
skaut jak vyšitej....a vybarvuješ si za to políčka modrýho života, že si pomohl bližnímu svému k večeři??
Ne, to asi ne. Ale políčko radostný prožitek by si vybarvit mohl :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: t2 rodokmen

Příspěvek od yahoďák »

Zaujalo mě téma likvidace autosoučástek, tak jsem se zeptal majitelky sběrny a je to následovně:

1) ANO - autosoučástky jsou jinou, vyšší kategorií odpadu než běžný šrot typu kolejnice, dráty, dekly od kanálu, lampičly ze hřbitova atd.
2) NE - autosoučástky nejsou ve stejné kategorii jako autovraky, které mohou ekologicky likvidovat jen vybraná pracoviště.

Problém je v tom, že ne všechny sběrny mají oprávnění na výkup a další nakládání se všemi kategoriemi odpadu, jako jsou třeba autosoučástky nebo např. lednice. Takže pro uložení autodílů stačí najít "běžnou" sběrnu, která je k tomu oprávněná (nemusí to tedy nutně být místo pro ekolikvidaci autovraků).

Ovšem pokud najdete sběrnu, ještě nemáte vyhráno, protože
autodíly smí sběrna vykoupit pouze od podnikatelského subjektu = právnická osoba, nebo živnostník...
a je uplně jedno, zda je to realitní kancelář, malíř pokojů, truhlář, pekař, nebo ... automechanik :)

O smysluplnosti této právní úpravy prosím nediskutujme zde, ale se svým lokálním zákonodárcem, případně na Lampárně Hlavního nádraží.
Obrázek

Odpovědět