T2b "DUDE"

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 57
Registrován: 27 pro 2006

T2b "DUDE"

Příspěvek od Roman »

Zdravím vespolek,
potuluju se po zdejším fóru už dlouho, ale až teď jsem se rozhodl se konečně trochu „odkuklit“. I s pomocí Flat4 jsem letos na jaře poměrně polobláznivě, intuitivně a emociálně zakoupil spolu s mojí fantastickou holkou bus T2b. Je to rok výroby 1976, motor 1,6 dvoukanál. V autě je postel, samodomo skříňka a otočná sedačka spolujezdce. Super je zvedací střecha. Stav vozu je dost běs, ale na drobné vejletíky, kvůli kterým jsem busíka chtěl, to stačí.

http://img4.rajce.idnes.cz/d0410/7/7450 ... .jpg?ver=0" onclick="window.open(this.href);return false;

http://img4.rajce.idnes.cz/d0410/7/7450 ... .jpg?ver=0" onclick="window.open(this.href);return false;

http://img4.rajce.idnes.cz/d0410/7/7450 ... .jpg?ver=0" onclick="window.open(this.href);return false;




Během léta, jelikož se chýlila technická, jsem přistoupil k nejnutnějším opravám a údržbě. Auto má nově udělané brzdy a základní údržbu motoru. To jsem svěřil povolaným, nicméně jsa držgrešle a naivka, do ostatního jsem se vrhnul sám. Nadán pouze schopnostmi a odhodláním kancelářské krysy jsem se na ulici před domem pustil do broušení a kytování, a to s výsledky odpovídajícími stylu práce, tedy „v sedm přijdu dom, v devět je tma, technická končí pozítří a o víkendu chci jet na výlet“. Největší díru velikosti mufloní hlavy na čele vozu zalepil kamarád na hulváta kusem plechu, zbylé díry podlehly mým kytovacím kreacím. Ani nevím proč to na fóru plném mistrů, jejichž práci online hltám, obdivuju a vzývám, ventiluju, ale už su holt takové. Poté, co jsem zaflastrikoval nejviditelnější díry jsem přistoupil i k retuši laku. Po hodinách studia rad zdejších odborníků a (mezi námi neuměteli oblíbeném)x- hodinovém krafání s odborníkem v obchodě s autolaky, jsem sobě zakoupil půllitřík barvy namíchané do odstínu mého busíku a váleček. Půlitříkem vína jsem resetoval rady odborníků a jal se válečkem zakrývat plody své karosářské jalovosti. No, a najednou koukám, natřel jsem celou původně zelenou část auta. A jak jsem byl rozjetej, natřel jsem i části, jejichž původní žlutost mi vadila a auto tak lehce decirkusoval, protože striktní střídání barev mi cirkusové přijde a nelíbí se mi. Výsledek nazývám punkovým, za viditelné šmouhy se stydím jen lehce a jsem šťasten. Na obranu svého prznitelství, bastličství a kutilství uvádím, že po konzultaci s odborníky nehodlám tuto kastli zachraňovat, ale hodlám odborníky nechat resuscitovat druhou kastli, kterou jsem koupil spolu s touto.

http://img4.rajce.idnes.cz/d0410/7/7450 ... .jpg?ver=0" onclick="window.open(this.href);return false;

http://img4.rajce.idnes.cz/d0410/7/7450 ... .jpg?ver=0" onclick="window.open(this.href);return false;

http://img4.rajce.idnes.cz/d0410/7/7450 ... .jpg?ver=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Plán tedy zní: užívat tento vůz dokud to jakžtakž jde, kupovat (nasávat – abyste mi věřili, že to tu čtu) pouze věci, které jednou půjdou přendat do druhého „projektu“ a šetřit, aby až mozek dojde do fáze toho správného zatmění, jež chápou pouze milovníci starých vozů, jsem se vrhl do realizace busíku podle mých snů a představ.
Naposledy upravil(a) Roman dne 04 pro 2012, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od hydraulik »

Zajímavé počteníčko... :lol:

Každý tak nějak zachranuje "po svém" :twisted:

Jo a nějak nejni vidět snímci...
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od TomB »

To se mi líbí..pořádnej technařskej punkostyl :)
Přesně! Jezdi,užívej,poznávej nejen busa ale krásy týhle planety za volantem! Cestování nejen po kempech má v busu nezaměnitelné kouzlo....Gratulace..
btw není to ten co byl v inzerci od nějakejch rybářů který s nim jezdili někam do norska?
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od maxmax »

proč se mi nezobrazujou obrázci??? :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od lišák »

maxmax píše:proč se mi nezobrazujou obrázci??? :roll:
Protože je blbě vložená adresa obrázku ?
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

To ti to trvalo :-)
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Mauglí
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 669
Registrován: 16 srp 2005
Bydliště: Opava

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Mauglí »

Pěknej váleček.Ať jezdí bez závad.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 57
Registrován: 27 pro 2006

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Roman »

Díky.
Omlouvám se, ale správné vložení obrázků je asi opravdu nad kapacitní možnosti mé mozkovny. TomB: jojo, koupili jsme to od kluka, kterej s busem najel asi trilion kilometrů a inzerát jsem našel právě díky tomu, že ve zdejším topicu inzerce, obecná diskuse, někdo kvitoval onu „rybářskou“ fotku. Jak jsem už psal, auto tomu intenzivnímu používání odpovídá. Navíc motor, ta 1,6 co v něm teď vrčí, není původní a nesedí s papírama, kde je 2,0. To musím poladit, protože STK se to věru nelíbí a já bych měl rád vše OK. Ještě ale nevím, jestli jít cestou přepisu papírů, nebo shánět dvoulitr ke kterému mám i převodovku. Tenhle motorek vrčí hezky, i když po výměně rozdělovače potřebuje seřídit, zdá se mi, že před tím táhl líp.
Vaaha: ja vím, přes IT jsem na tom podobně jako s karosařinou :)

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Želvák Bob »

... jestli chceš nasát jeden dvoulitr na práci tak ho mám v Brně ... Viz inzerce.
Jinak si užívej busa - je to fajn vozítko na výlety i do města - a začíná být stejně populární jako brouk :-)
Já ho nemám v o moc lepším stavu - a jezdím s ním spokojeně v létě i v zimě - prostě je to rodinej auťáček :-)

doka 4wd
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 302
Registrován: 21 říj 2012

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od doka 4wd »

A gdyby s nechtěl 2litr od Boba,můžeš ho mít ode mně. Já bydlím ještě jižněji než Bob. A mám větší syslovnu,heč.

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 57
Registrován: 27 pro 2006

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Roman »

Díky díky, až to bude aktuální, ozvu se. Teď (tedy na jaro) řeším spíš kola, protože patřím k vyznavačům hesla kola dělqj auto. :)
Prošel jsem zdejší adekvátní thready ale pořát nějak nevím. Nějaká doporučení?

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

fuchsy nebo empi
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
marty83
Vůdce malého plavidla
Příspěvky: 451
Registrován: 29 led 2007
Bydliště: Sibřina

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od marty83 »

dost často jsem jezdil kolem auta ještě u bývalého majitele a je možný že fotka je pořízena v době kdy sis ho odvážel :) jinak gratulace a užívej :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 57
Registrován: 27 pro 2006

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Roman »

wow, slušnej Big Brother.
Jojo, to vypadá na cestu z Říčan dom ve znamení panického strachu z řazení dvojky :)

Vaaha: máme podobnej vkus. Jen řeším jestli se dají sehnat rozumně 14tky, nebo je třeba přejít na 15?

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od wally »

Roman píše:Díky díky, až to bude aktuální, ozvu se. Teď (tedy na jaro) řeším spíš kola, protože patřím k vyznavačům hesla kola dělqj auto. :)
Prošel jsem zdejší adekvátní thready ale pořát nějak nevím. Nějaká doporučení?
Jestli nechceš řešit bubny a kotouče.. tak jedině něco co má stejnou rozteč a středovou díru (T3, mercedes apod.) :wink:

Jinak osobně nejsem moc zastánce podložek pro změnu rozteče :oops:

Co třeba tohle:
http://aukro.cz/kola-alu-16-5x112-et37- ... 22950.html
http://aukro.cz/alu-kola-5x112-original ... 76377.html

A když se hodí do laku, budou vypadat dobře i plechy...

A vyšší level (osobně jsem o nich uvažoval, ale originál k nezaplacení a nový těžký jako pjase) :lol:
Obrázek

Jinak se fantazii meze nekladou. :wink:
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 57
Registrován: 27 pro 2006

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Roman »

Tak dilema kolem kol jsem po nekonečném brouzdání po netu, které zavánělo vyhazovem z práce a diskvalifikací z rodinného i občanského života, kdy jsem sice objevil spoustu fajn webů, informací a nabídek, ale nikam se nepohnul, vyřešil stylem "zamiluj se a zapomeň"..

Včera mi přišel domů balík. Už ani nevim, kdy naposled mi pošťák udělal takovou radost.. :)


Obrázek

jsou to SSP rozměru 5,5 na 15, ET 20

Obrázek

Teď už jen vymyslet obutí a vyhlížet jaro :)

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Andy »

Hezky pekne! Skvela volba....

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od wally »

Koukám, že naše debata vedla ke 100% úspěchu.. gratulace a trošku závist :wink: :lol:
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
DuffY
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 820
Registrován: 07 lis 2006
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od DuffY »

bude to chtít trochu snížit
12.gif

Uživatelský avatar
bussman
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 279
Registrován: 25 čer 2012
Bydliště: Praha

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od bussman »

Koukam ze zacina jaro, holky zkracuji sukne a kluci snizuji auta :). Moc pekne disky.
Hakuna Matata

Odpovědět