T2b 1973 - Lálisův bus

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od evinsen »

lális píše:Otáčkoměr už jsem tam měl,ale nefakal...
Článek o tom jak to Romulus dal do kupy,ale poslední dobou ukazuje míň a trochu ruší rádio :-(
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 80#p306600

Kontrolka už tam byla, svítí,když mám zapnutou zadní mlhovku,značku se pokusím vyčíst a ta ucpávka,tak ta tam taky byla ,zase se pokusím zjistit ;-)

Ale není to žádný sci-fi,jako v Americe :lol: :lol:


#-o Pravda jsem to videl ale zapomel :oops: , njn stara hlava derava :oops: . Na hokej uz jsem si zvyknul, davam pomalu dohromady informace o specifikaci T2a/b,tak snad na zimu se do toho pustim. V tej zaslepce ma byt tahle kontrolka,kterou jsem koupil a pak ji ztratil a pak koupil kaplicku s touhle kontrolkou a dnes jsem ji nasel skoro pred nosem po skoro roce :D (akorat jsou rozdilne kaplicky podle roku vyroby) ,je to US specifikace vizualni kontroly brzd,ted presne nevim kam je to zapojeny(se podivam do grafu) a navic je dvojfunkcni,tzn.,ze pri zapnutem klicku stisknes kontrolku a se rozsviti cervene,coz jen potvrdi,ze zarovka je v poradku.
na tuhle kontrolku potřebuješ dva tří pinový policajty na brzdovém válci.umí ještě indikovat problém s dobíjením

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od tarmara »

evinsen píše:
lális píše:vizualni kontroly brzd,ted presne nevim kam je to zapojeny(se podivam do grafu)
na tuhle kontrolku potřebuješ dva tří pinový policajty na brzdovém válci.umí ještě indikovat problém s dobíjením
Takze ta kontrolka neni zapojeny na spinac brzdovych svetel?? To je kvuli nejakemu double-checku aktivity brzd??
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od Milan NM »

evinsen píše: na tuhle kontrolku potřebuješ dva tří pinový policajty na brzdovém válci.umí ještě indikovat problém s dobíjením
Toto ma zaujima:-ako ked dobijanie ma kontrolku od regulatora dobijania a brzdove cidlo nie?

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od udeeska »

Jsem si to konecne ozivil,protoze moje elektrika byla vystrihana a tohle po zpetnem zapojeni svitilo neustale po zapnuti klicku :roll:

Nema to nic spolecneho s dobijenim. Dvouokruhove brzdy maji dva tlakove spinace ale se tremi konektory ( ma to takovej primo umelohmotnej konektor aby se to nedalo splest, neboli pootocit a vyzkratovat). V pripade poklesu tlaku jednoho ze spinacu, nebo poruchy tlakoveho spinace se rozsviti kontrolka a pak uz jen staci odpojit jednu, nebo druhou sekci a tak zjistit,ktery okruh je vadny. Jak uz jsem psal,po zapnuti klicku je tam privod proudu na kontrolu funkcnosti zarovky.
Cely je to asi kravina,nikdy jsem neslysel ,ze by s tim nekdo mel problem,ale je asi jako neco ten dvojitej spinac na moji prevodovce....
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od Skid »

udeeska píše:Jsem si to konecne ozivil,protoze moje elektrika byla vystrihana a tohle po zpetnem zapojeni svitilo neustale po zapnuti klicku :roll:

Nema to nic spolecneho s dobijenim. Dvouokruhove brzdy maji dva tlakove spinace ale se tremi konektory ( ma to takovej primo umelohmotnej konektor aby se to nedalo splest, neboli pootocit a vyzkratovat). V pripade poklesu tlaku jednoho ze spinacu, nebo poruchy tlakoveho spinace se rozsviti kontrolka a pak uz jen staci odpojit jednu, nebo druhou sekci a tak zjistit,ktery okruh je vadny. Jak uz jsem psal,po zapnuti klicku je tam privod proudu na kontrolu funkcnosti zarovky.
Cely je to asi kravina,nikdy jsem neslysel ,ze by s tim nekdo mel problem,ale je asi jako neco ten dvojitej spinac na moji prevodovce....
Mě osobně to nesvítí a nějak mě to netankuje. :-D Podobnou kontrolku jsem měl v obouch Broukách 1600i.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od evinsen »

ano,po zapnutí klíčku se rozsvítí a po nastartování má zhasnout. ta kontrolka má v sobě malej tišťák s diodou která umí rozeznat rozdíl napětí mezi těmi spínači na brzdě a rozsvítí žárovku varovnou,ale tím že je zapojená i na dobíjení,dokáže rozeznat pokles napětí mezi spotřebiči a generátorem a stejným způsobem tu kontrolku rozsvítí,aniž by se rozsvítila normální kontrolka dobíjení.Ta indikuje pouze dobíjí-nedobíjí. Mě se právě jednou rozsvítila na dálnici aniž bych šlapal na brzdu a zjistil jsem že mi vaří jeden článek na baterii,altík dával normálně 14Voltů ale baterie měla 10V. Vadilo mi že to je kontrolka na brzdy kde jsem závadu nenašel,ale pak jsem se dočetl v uživatelské příručce že má i tuto druhou funkci. Tu kontrolku co se mačká pro kontrolu žárovky neznám.
Na schématu je jako K7,má na sobě dvě kostry 31 a V a mezi nimi je myslím ta dioda. A K z brzd a 61 je napojena na V,aby zůstala svítit po uvolnění brzdového pedálu.Nejsem slaboproudař,tak ať mi někdo opraví terminologii,já ji jenom zkoumal rozebranou pod lupou abych zjistil funkci a zapojil ji na přání na ruční brzdu.
https://www.thesamba.com/vw/archives/in ... per_72.jpg

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od eLzyx »

Skid píše: Mě osobně to nesvítí a nějak mě to netankuje. :-D Podobnou kontrolku jsem měl v obouch Broukách 1600i.
to je asi ta lepší varianta, než když to svítí neustále ... jako třeba mě :roll: Původně jsem měl za to, že je to kontrolka "funguju, jeď " :lol:
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od udeeska »

...tankuje nebo ne,tady jde o zajimavou historii :wink:
Celkove bych se v tom momentalne moc nebabral a nechal to na zimni dlouhe vecery plus nesvinil Lalisuv topik.

Ve zkratce: jsem mluvil o jednoduche tri kontaktni kontrolce,kde se menila zarovka kdyz praskla,tady se jedna o muj spodni "kniracuv" level :D . Uz v loni jsem z duvodu vyroby objimky na hodiny z Typu 3 zakoupil dve kaplicky a videl rozdily tohohle vypinace. Jeden ma ctyri vyvody a druhy dokonce pet!. Je tam I rozdil osvetleni tahel topeni a studeneho vzduchu,ty jsou na beckovy model.
....ale to az na jindy,pomalu davam do kupy informace ( diky Petisroubovi jsme spolu objevili zajimave vweci na kniraci az jsem s toho nemohl dve noci spat :D ,neco jako kdyz se Sam po nocich proskrabuje vrstvami barvi a nahrava si to na kazetak,jasne to se na patologii prece normalne dela :lol: ).
Tak jeste ten rozdil na fotkach a Lalis promin :wink:
Přílohy
IMG_3059.JPG
IMG_3060.JPG
Vwase nocni sichta...

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od lális »

V klidu jen debatuje,mě to nevadí,až budeš mít hotový výzkum,který mě teda hodně zajímá,tak to tu vyčistíme ;-)
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od Skid »

lális píše:V klidu jen debatuje,mě to nevadí,až budeš mít hotový výzkum,který mě teda hodně zajímá,tak to tu vyčistíme ;-)
Taky bych byl pro vyčištění, ale někam do nové složky třeba do T2, aby to pro budoucí generace bylo k nalezení. ;-) A už mlčím a jdu něco dělat.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od lális »

Stav: 16550 km
Výměna oleje
Seřízení ventilů, karburátoru, předstih

Práce na podzim pro Šindyho:
Ozivá se PP ložisko
Předělat broučí topniky na busí
Vyměnit gufero na převodovce
Dutiny

Auto má letos najet už přes 4000tis km,stal se z něj spolehlivej pracant,herna (pro kluka),bydlík,no prostě,jak to má být.No a za pár dní jedeme s busem pro další přírůstek,ale tím jsem skončil,nejsem Sam :-D
Přivítejte dalšího broukaře Matěje Lálu,3350g,51cm
Přílohy
IMG_20170724_190553.jpg
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od SO 545 »

=D> no pekne. nech sa dari malemu , mamke a celej rodine.

tych aut este budes potrebovat :wink: aby zostalo nieco aj tebe.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od elvis »

Gratulace mamince, gratulace tatíkovi, krásný život Matýskovi.
Strejda elvis [smilie=elvis.gif]
... do killa !

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od udeeska »

=D> no bravo, ať to roste jako z vody :wink: .
Mám taky Matyska narozeného loni v září. Akorát se narodil mojí dceři, čímž mi zničila život :roll:. ....udělala mě dědkem #-o
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od eLzyx »

gratulace k zajímavému celoživotnímu projektu =D>
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od lális »

Tak jsem se vrátil od Martina ze Lhoty.

Stav tachometru: 22880km
Výměna oleje v převodovce
Ovládání topníků předěláno na busí (auto topí takřka hned a pěkně)
Seřízení brzd
Seřízení motoru
Výměně gufera na převodovce
Výměna PP ložiska
Seřízena ruční brzda
Plus ještě nějaký drobnosti...

Za tu cenu,jakou si řekl,by jsem se s tím doma sral měsíc a on to měl za týden, takže spokojenost!!

A jelikož se nám sezóna blíží ke konci a já jsem si na jejím začátku řekl,že chci vědět kolik mě takhle sranda stojí v benálu,tak jsem poctivě sbíral účtenky a dneska jsem to spočítal.

A TEĎ POZOR!!!ZDE JSOU VÝSLEDKY

Celkem ujeto 5900km
Celkem tankováno 660L
Průměrná cena za litr 29.38CZK
Průměrná spotřeba na 100km 11,18L
Celková cena 19 392CZK

Co se týče těch hodnot,tak je to plus/mínus.
Občas jsem trochu zaokrouhlil,pak mám něco v nádrži,párkrát jsem tam vylil 5L kanystr.
Takže celkem spotřeba kolem 11-12L
A to jezdím převážně město a plně naloženej a nohu určitě nemám lehkou,ale to většina z vás už ví :-D

Myslete si o tom co chcete,ale pro mě celkem OK.
Přílohy
IMG_20171007_151227.jpg
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od evinsen »

plačtivé zvuky převodovky ustávaly už jen vypnutím klíčku a ztráta několika rychlostí přesvědčila majitele že je čas na změnu. nová skříň byla cajk až na vytrženou hřídel která zůstávala ve spojce,takže oprava na chvíli. při té příležitosti se demontoval chladič oleje i s čerpadlem z nerozvážných let a vrátilo se vše do originálu včetně příčky motoru.návrat domů po vlastní ose nadšení Lálise jen završilo :D
P3160697.JPG
P3260758.JPG
P3260759.JPG
P3260761.JPG
P3260762.JPG
P3260763.JPG
P3260765.JPG
P3260767.JPG
P3270768.JPG
P3270769.JPG
P3270770.JPG
P3270771.JPG
P3270772.JPG
P3270773.JPG
P3280774.JPG

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od lális »

Je třeba říct,že externí chladič jsem tam měl když auto bylo jako žehlička a nebyl to off road,jako je teď,tak jsem se bál že vemu za hadici někde o kamen či kořen a budu stát a čučet.Svoje si to splnilo...jinak musím říct,že startér od Herbieho a šikovné ruce Martina auto změnilo k nepoznání,chytá to na cvrnk a startér točí,jak nikdy, díky...a musím říct,že oprava byla do týdne, opět za slušné peníze

Stav tachometru:23252 km
Výměna převodovky + olej
Výměna oleje v motoru
Startér od Herbieho
Seštelování motoru
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

MiHo
Příspěvky: 231
Registrován: 31 říj 2009
Bydliště: Žižkovw

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od MiHo »

lális píše:Je třeba říct,že externí chladič jsem tam měl když auto bylo jako žehlička a nebyl to off road,jako je teď,tak jsem se bál že vemu za hadici někde o kamen či kořen a budu stát a čučet.Svoje si to splnilo...jinak musím říct,že startér od Herbieho a šikovné ruce Martina auto změnilo k nepoznání,chytá to na cvrnk a startér točí,jak nikdy, díky...a musím říct,že oprava byla do týdne, opět za slušné peníze

Stav tachometru:23252 km
Výměna převodovky + olej
Výměna oleje v motoru
Startér od Herbieho
Seštelování motoru
Na Herbieho nedáme dopustit... jeho startéry a rady... K nazaplacení...
Jednou si stejně koupím busíka...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: T2b 1973 - Lálisův bus

Příspěvek od Pětišroub »

Plactive zvuky prevodovky se stridaly s plactivymi zvuky majitele?:)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět