Majký

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Majký

Příspěvek od t1olimp »

AHOJ zadek jednotně za kolem pod konec poloosy co drží zadní tlumič,celkově zadek kousek za převodovkou směr vpřed ,se zbýhá rám tak přes špalek,nebo pod převodovku ale taky prkénko.
VW MERLIN ten co plete písmenka

Uživatelský avatar
toomas82
Příspěvky: 14
Registrován: 10 srp 2011
Bydliště: Most

Re: Majký

Příspěvek od toomas82 »

Díky za radu, podepřel jsem to centrálně a pro jistotu ještě kozičkama na nápravách.
Zjistil jsem ale jinou věc. Když jsem obul předek, tak jsem zjistil že pravá strana je cca o 25mm víš než levá. Dá se to nějak poštělovat? Koukal jsem na topic o snižování předku a moc se v tom nevyznám. Udivuje mě že to není souměrné.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Majký

Příspěvek od lope »

Ty vidíš rozdíl 25 mm? Nebo to nějak měříš? (jak?) Zadek po zvednutí bývá trochu výš a chce to trochu popojet, než si to zase sedne. Asi bych ani vepředu nedělal žádný závěry, než to párkrát zapéruje. Ale může být prasklý list péra.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Majký

Příspěvek od prak »

může být prasklý některý z prutů ve svazku. docela běžná věc
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
toomas82
Příspěvky: 14
Registrován: 10 srp 2011
Bydliště: Most

Re: Majký

Příspěvek od toomas82 »

Díky za tipy. Takže koupit nový svazek. Je to vidět pouhým okem. Jak jsem tam nasadil ty 165/65 tak je mezera mezi kolem a blatníkem opravdu velká. Vlevo to tak neni. A měřil jsem to metrem (tak nějak odhadem). Ale 2,5 cm mi opravdu neujelo. Zadek je v pohodě, ten si sednul pěkně.

Uživatelský avatar
toomas82
Příspěvky: 14
Registrován: 10 srp 2011
Bydliště: Most

Re: Majký

Příspěvek od toomas82 »

Ahojte všichni. Tak jsem včera provedl operaci výměny kroužku řadící tyče a slíbil jsem nějaké fotky. Musím říct, že tak vorvaný ruce, tolik sprostých slov, to jsem nezažil. Ruce špinavý jak prase, přístup žádnej... ten kdo to dělal ví. Takže fotky nejsou, to se při tý práci nedalo. Ale asi po 5 hodinách práce jsem zvítězil a řadička teď funguje jak po másle, nikde nic neklepe, je pěkně tuhá. Koupil jsem i novou tu zadní vidličku, ale i když je na ní nápis "madi in germany" je to pěkný aušus a hned se strhnul závit při dotahování. Takže ten vnitřní čep tam šel pěkně zpátky původní a drží fest. Ale malou vůli to stejně má.
Další věc mě čekaly svíčky, musím říct, že to bude chtít nějaký grif a správnou ráčnu, někde jsem se dostal líp, někde hůř. Ale mám to hotové. Auto citelně ožilo.

Odpovědět