Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od lubos »

yahoďák píše:... jen naznačené prolisy za zadním oknem, bez díry a ventilační mřížky...mexika byla buď zcela bez (starší cca do 78) nebo s mřížkou...

To že se na něm někdo vyřádil neva, zase tam dal faltdach....
To já bych zase netvrdil, že by to nemohlo být mexiko, u těch posledních jsem se často setkával s tímhle provedením - prolisy bez mřížek, velké zadní okno a faltdach...
mexiko 96.JPG
mexiko 96.JPG (18.18 KiB) Zobrazeno 7775 x

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od Skid »

lubos píše:To já bych zase netvrdil, že by to nemohlo být mexiko, u těch posledních jsem se často setkával s tímhle provedením - prolisy bez mřížek, velké zadní okno a faltdach...
mexiko 96.JPG
Ty prolisy u poslednich mexik se menili nekdy v roce 96. Pac na jedne 96 mam mrizky na 97 uz mam prolis.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od yahoďák »

hmm, díky za poučení, takhle mladý mexiko s prolisem bez mřížek jsem nikdy v ruce neměl.

Ale...palubka...bez dvířek..a výdech jen uprostřed...to měli starší němci - mexika co znám měla navíc výdechy ještě nad volantem a kastlíkem.
Obrázek

Uživatelský avatar
brocenak
Příspěvky: 87
Registrován: 01 led 2011
Bydliště: Brocná/Solnice

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od brocenak »

Tak tu mame mensi aktualizaci...Udelal jsem z dvoukanala jednokanal, pac hlavy byly popraskany natolik, ze utikala komprese..shanel jsem dvoukanalovy, ale nakonec jsem opet skocil k sousedovi a po pul hodinovem hledani a prehrabovani se v 1200 hlavach a blocich a nevim jeste ceho jsem nasel jednokanalovy 1300 hlavy..nic za to nechtel a spechal jsem na Vitkov cili jsem to dal v sobotu dokupy a v nedeli valil na Prahu do skoly a nasledujici vikend na Vitkov...Brouk nezklamal a vsechno probehlo v pohode...ted jsem se pustil do napravy pac je potreba udelat neco s rizenim jelikoz je v riti tisicihran na volantovy tyci a musim udelat odklony a kdyz uz se v tom hrabu tak udelam brzdy a vevarim stavitelny orechy...Nevite nahodou kde bych pres tyden v Praze sehnal ty orechy?Do Kuri se mi moc nechce pac to mam kus cesty...
04062011941.jpg

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od Šíša »

Objednej na vwbrouk.cz a když to objednáš dopoledne a budou-li mít skaladem, druhý den to máš doma :wink:

Uživatelský avatar
brocenak
Příspěvky: 87
Registrován: 01 led 2011
Bydliště: Brocná/Solnice

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od brocenak »

Nu ze objednal jsem orechy a uz jsou na naprave...byla trochu derava tak jsem ji povaril a vyvaril...a kdyz uz je venku tak tam zkusim napasovat kotouce...stejne bych musel koupit nebo nachat nalepit pakny a koupit prasata a hadicky cili tak zkusim dostat kotouce co ma bratranec doma...predem jsme to trochu okoukli a omerili a melo by to dopadnout...nejsou z brouka takze musime vytocit novej naboj na loziska, udelat drzak na brzdic a dat patricnej brzdovej valec...uvidime jak to pujde dal

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od Skid »

repas bubnu neni tak drahej: prasatka 300 Kc za kus
repas paken u firmy na jedno kolo vychazi cca. 350 Kc
plus nejake hadicky, trubicky, ale nic defacto neresit a neupravujes.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
brocenak
Příspěvky: 87
Registrován: 01 led 2011
Bydliště: Brocná/Solnice

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od brocenak »

je to fakt ale porad si myslim ze kdyz to tam nejako vymyslime, tak to bude levnejsi a brzdnej ucinek bude nekde jinde na rozdil od bubnu...vratit zpatky to muzu vzdycky....tohle me vyjde na vikend prace

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od Skid »

Jak rikas, zkusit to muzes, ale abych rekl pravdu tak mam kotouce na strikacce a bubny 30tky na ovalovi a je fakt, ze ty kotouce kousou lepe, ale ze by to byl nejakej extra zazrak, to se rici neda.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
brocenak
Příspěvky: 87
Registrován: 01 led 2011
Bydliště: Brocná/Solnice

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od brocenak »

nevim jaky jsou na broukovi origo ale tohle jsou 283mm z peugeota 406 cili by to rozdil mohl byt...spis se bojim toho jak tam dostanu brzdovej valec s podtlakovym posilovacem...moc mista tam na to dole neni :-(

Uživatelský avatar
Romulus
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 297
Registrován: 15 zář 2006
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od Romulus »

podtlakový posilovač tam asi nenacpeš a myslim si že je to i zbytečný. Jestli se ti zdá, že to máš moc tuhý, tak se do brouků dá koupit mechanický posilovač a to bez úprav placky či čehokoliv jiného. Stojí něco kolem 2tis a bohatě to stačí.
Brouk je nejlepší kamarád... nikdy ti do ničeho nekecá :-D
romand.cz

Uživatelský avatar
brocenak
Příspěvky: 87
Registrován: 01 led 2011
Bydliště: Brocná/Solnice

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od brocenak »

nevim nevim jestli to bez posilovace utahnu...musim pomerit prumery pistku a propocitat to aspon priblizne

Uživatelský avatar
aircooled
aircooled kecálek
Příspěvky: 706
Registrován: 19 říj 2010

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od aircooled »

Nechcem robiť múdreho súdruhovia, ale ak je brzdový systém chrobáka v poriadku, brzdí to myslím si dostatočne.Pár krát som už mal raťafák na skle.
To auto je už dok****né dosť, dalšie JZD úpravy by som na tom nerobil, ale je to tvoja kára... :wink:
ExBruno

Uživatelský avatar
brocenak
Příspěvky: 87
Registrován: 01 led 2011
Bydliště: Brocná/Solnice

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od brocenak »

je dost mozny ze pristi tyden objednam novy veci na bubny, bouchnu to tam a bude po srande, ale preci jen bych tam ty kotouce videl radsi...nasledujici vikend rozhodne... :wink:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od Šíša »

Případně jednu sadu kotoučových brzd na brouka (těhlice, kotouče na sezónu, brzdiče) bych asi měl k dispozici :)

Uživatelský avatar
Proky
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 484
Registrován: 08 lis 2009
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od Proky »

Skid píše:repas paken u firmy na jedno kolo vychazi cca. 350 Kc
jeden plk ..... už ne minule jak jsem tam byl s paknama tak jsem dával 400,- za pakny na obě kola takže repas jedný pakny 100,- Kč :)
Bubu Oval (1955)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od yahoďák »

brocenak píše:nevim jaky jsou na broukovi origo ale tohle jsou 283mm z peugeota 406 cili by to rozdil mohl byt...spis se bojim toho jak tam dostanu brzdovej valec s podtlakovym posilovacem...moc mista tam na to dole neni :-(
Prosímtě Brocenaku, nechci machrovat ale nepřijde mi jako dobrej nápad se pokoušet vylepšit brzdy naroubováním něčeho co doma zbylo.
Už jen výrobou unašeče/náboje na ložiska a držáku třmenu stráviš hafo času s nejistým výsledkem, nemluvě o jiném brzdovém válci a tahání podtlaku.
Uniká mi, jak chceš zkombinovat broučí rozteč 4x130 s P406 (4 nebo 5x100 ?? nevím, neznám pegoše)..to budeš do kotouče vrtat další díry a zeslabovat ho? Představa frézovaného držáku třmenu tak aby šel namontovat na broučí těhlici z bubnové nápravy která má připevňovací otvory pro štít pouze poblíž středu-osy ve mě taky nebudí pocit bezpečí.
Když už chceš kotouče, tak si sežeň těhlice na ně a broučí brzdové třmeny+kotouče, ale pozor, i v tom případě bys měl vyměnit hlavní brzdový válec, protože ten pro kotouče se liší od normálního na bubny... to je již jinde na f4 popsáno proč a jak....

Obecně vzato i brouka s motorem 1300 bohatě ubrzdí správně fungující bubnové brzdy ... dávali to tam seriově, kotouče u 1300 byly za příplatek, na přání.
Obrázek

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od sSATYRr »

slusne udelany bubny (Samuv oval) clovek na brouku zaslapne stejne snadno jako kotouce - a pak uz je to vicemene jedno..jedinej vyznam v kotoucich snad pri castym intenzivnim brzdeni.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
brocenak
Příspěvky: 87
Registrován: 01 led 2011
Bydliště: Brocná/Solnice

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od brocenak »

406 ma sice 4x108, ale muselo by to jit pres podlozku nebo si pomoct nabojem kdyz uz ho budem delat...dokonce jsem si to i nakreslil jak by to slo, ale spis jde ted o to ovladani...podtlakovej posilovac tam jen tak nepujde cili si myslim, ze na tom stroskotam, pac valcem bez posilovace bych ty pistky ve trmenu neutahl...v pondeli asi zajedu do Kostelce do Feroda, necham nalepit pakny, koupim novy prasata, hadicky a nejaky ty cajky a mrsknu to zpatky...uz chci jezdit a brouk neni na to aby se na nem vymyslely hovadiny, to si necham na ostatni stroje, ktery nejezdi na technickou a po silnici...timto koncim veskere plkani :) amen

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Brouk 1963 - aneb co dům dal a vzal :-(

Příspěvek od yahoďák »

výborně :)
Obrázek

Odpovědět