Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od kocicak »

Všeobecná závislost zde na fóru je zřejmě věcí nakažlivou, proto ode mne chytil lásku k vwčkům i můj kámoš Koki. Nestačilo mu jen pomáhat mi se superkou (za což mu patří velké díky) a tak slovo dalo slovo a máme druhého brouka. Jmenuje se Šnitlík, podle VIN vyrobený někdy mezi zářím a říjnem roku 1971, takže němec rovnosvětlo, pokud to správně chápu. Kastle i podvozek dobrý, kromě opravované spodní části B-sloupku zdá se zachovalá. Interíér ucházející, nijak zvlášť nezbastlenej a pod potahama je celkem obstojný origo krémový či bílý čalounění. Stav tachometru hovoří o 46 319 km, resp. 146 319 km (v případě velkého pesimismu si dosaďte na první místo adekvátní číslici :wink: ). Zaryté odpůrce superek jistě potěší, že brouček si to hasí vpředu na klasických torzkách. Jezdící, brzdící, k nelibosti mé přítelkyně netroubící, ale jinak dobrej :lol: Šnitlík se zlegalizuje, posmradí, poladí motor (trošku se počůrává) a brzdy a hurááááá. Ve Voticích se rodí malé broukařské ghetto, takže bacha :wink:
vw flat 2.JPG
vw flat.JPG
Jinak jedna historka z natáčení. Potom co jsme ho přivezli se od mojí přítelkyně a její kamarádky ozývaly různé hanlivé narážky ve smyslu "nenechávejte to u popelnic, nebo vám to popeláři odvezou", apod. Nicméně po chvíli šmejdění kolem auta za všeobecného veselí jak je to malé a ošklivé a smradlavé a nevím jaké, že by se rády svezly. Prý jen na náměstí a zpět (cca 150 metrů), pokud to ta popelnice dokáže. Jenže jak zjistily, že se auto líbí a kolemjdoucí po nich koukají a nejen zdviženými prostředníčky dávají najevo své sympatie ke Šnitlíkovi, udělali si menší výlet po městě a půl hodiny jsme je z toho nemohli dostat :lol: To auto je prostě nakažlivý až hanba.
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od BUTCH bus »

Jen houšť a velký kapky! :D
Hezké. Tak ať slouží!
OndraS

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od Kůča »

Tak velká gratulace,je pěkný.Pěkně si ho užijte :D
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Mates
Příspěvky: 21
Registrován: 18 bře 2008
Bydliště: Votice

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od Mates »

Ahoj gratuluji ke koupi!!!!!!!
Osobně jsem ti ho trošku prošmejdil, vypadá dobře!!!!

Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od kocicak »

Mates píše: Osobně jsem ti ho trošku prošmejdil, vypadá dobře!!!!
Tos udělal dobře, Marťas, páč zítra už bys přišel s křížkem po funuse :lol: Brouček se nám přestěhuje do nového bydliště, kde nebude tak na očích a zmenší se riziko, že by nám ho někdo ojebal....Na druhou stranu jsme v něm ale nalezlý tak často, že šance ho okouknout samotnýho je takřka minimální. Každop. díky za pochvalu za nový přírůstek, radosti dělá až do halelúja. A až ho dostaneme trošku do formy, tak se nejspíš uradujeme k smrti :D
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

MiHo
Příspěvky: 231
Registrován: 31 říj 2009
Bydliště: Žižkovw

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od MiHo »

Jen kousek popojet a stál by před bazarem ve Voticích?
Jednou si stejně koupím busíka...

Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od kocicak »

MiHo píše:Jen kousek popojet a stál by před bazarem ve Voticích?
MiHo to ve Voticích zdá se zná :D Jo, je to na tej druhé fotce, stáli jsme s ním u mě před barákem a kochali se. A kolem v tu chvíli jela ochcávka s pražskými značkami a pán na spolujezdci se culil a mával, nebyli jste to náhodou vy?
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

MiHo
Příspěvky: 231
Registrován: 31 říj 2009
Bydliště: Žižkovw

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od MiHo »

Ne, nebyl jsem to já. Ale ve Voticích to docela znám, jezdím kousek za Votice po hlavní do Miličína.
Jednou si stejně koupím busíka...

Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od kocicak »

snitlik 3.JPG
snitlik 2.JPG
snitlik 1.JPG
Tak jsme trošku pošolíchali vnitřek a to čalounění je kupodivu docela dobrý. Jediný co na tom autě trošku zamrzí jsou ty naprasený repráky v kufru :( Na druhou stranu nic, co by se nedalo napravit. Jo a až jednoho krásnýho dne budeme chtít opravovat tu již jednou opravovanou levou stranu, dám sem fotku lívance kytu, kterej z toho sundáme. Jsou toho u sloupku tak dva tři centimetry. Jináč na motoru se před delší dobou odebraly do věčných lovišť těsnění pod ventilovými víky. Teče z toho jak blázen.......ono to resp. dělá něco jiného, ale bo je to veřejné fórum, nechci být sprostej jak dlaždič :lol: Zatím spíš jen tak chodíme kolem a kocháme se, žádnej extra progress se neudál a jen tak neuděje. Děláme kámošovi podkroví a hold není moc čas, max. na to civění do blba.....na brouka.....do brouka.............a pod brouka.......
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od kocicak »

Předem svého příspěvku se omlouvám, že nejsou fotky, dodám je později, až se mi zchladí žáha na něčem nevinnějším, než je noťas. Za jedno jsme se opět stěhovali, tentokrát do větší a podstatně bližší garáže. 8 km za barákem, velká jak příslušnice něžného pohlaví skotu a hlavně skoro zadarmo. Hned jak jsme Šnitlíka převezli, padlo rozhodnutí vyměnit alespoň provozní kapaliny motoru a převodovky, stejně bylo málo času. Otázka hodinky max, že jo :lol: Olej v motoru a ve filtru pohodovka, kromě nějakého toho sakrování šlo všechno hladce. Jenže pak jsem vypustil olej v převodovce, tuto pěkně zase k tomu určeným šroubkem zatěsnil a nalejeme olej nový. Jenže kudy...... :? A tak jsme marně vzpomínali na superku, jestli je tam nějaká díra v kastli nebo jak vlastně vypadá převodovka vypreparovaná z auta. Nic, mlha, prázdno, asi aj kvůli proběhlé kalbě předchozího dne. Sofistikovaní, léty práce s vozidly všeho druhu protřelí, profesionálním nářadím a bezchybnými vědomostmi o výše zmiňovaném vozidle vybavení mechanici byli v hajzlu :lol: A tak jsem zvedl fňuknu a zavolal našemu kouzelnému dědečkovi, který poradil destinaci nalévacího šroubu. No takhle deb...ní místo mohl vymyslet jen de..l. Během celé operace bylo prokleto německé obyvatelstvo Adolfem počínaje, přes konstrukéra veškerých VW vozítek až po současného německého prezidenta. Skóre na konci 1:0 pro brouka, zku...veno všemožné nářadí, náčiní, samodomo bazmeky aj ruce sofistikovaných mechaniků, provětrána slovní zásoba všech dostupných sprostých slov plus vymyšleno několik dalších, ještě nevymyšlených. Láska k lidovému vozítku změnila se jako mávnutím napouštěcím šroubem v téměř životní nenávist. Posléze šroub povolen a olej ještě třesoucí se rukou nalit tam kam patří. Ještě, že nás to hned po tom, co zas brouček zavrčel a popojel přešlo a naše vwozítko zas bezmezně milujeme :wink: Takže nechlastejte, zvířata, :lol: :lol:
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od OB »

Ahoj, moc hezká kárka. Gratuluji ke koupi. Auto vypadá na pohled nijak vábně, ale při bližším zkoumání zdá se velmi zachováno. Zejména ten motorový prostor. Původní papíry v motorovém prostoru jsou nezřízdka kdy zničené.
Věřím, že z toho nakonec bude velmi pěkné auto v původním stavu. Očekávám, chlapci, další reportáže.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od Lugen »

interier vpada taky moc fešně...
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od lope »

Brouk se neopravuje lehce, teda přístup k většině údržbových míst je na prd. Ale i já se sám sobě divím, jak rychle je pak vše zapomenuto...

Motor vypadá pěkně originálně. Až na ten hrozný benzinový filtr, který se houpe na na půlce originální hadičky (dole) a nové hadičce :roll:

Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od kocicak »

On chudák vypadá jako šmucka, ale po mechanický stránce je to jak nový. Nějakej bastl tam je (rádio, repráky, ten filtřík benzínu, apod.), ale není to nic nevratnýho. Sedačky jsou lehce horší než na fotkách a včera jsem si vzteky urval kličku na okno, jinak je fakt dobrej :lol: Původně jsem myslel, že posmradíme jen mechaničinu a budeme drandit. Jenže když jsem včera v garáži dělal známýmu výfuck na mondeo, tak tam kolem pořád šmejdil a pak už jsem jen slyšel "hele já vyklepu ten bok, jo?" Nějak jsem to neřešil, myslel jsem, že má promáčklýho forda. Jenže pak mi vedle hlavy přistál lívanec kytu zelené barvy, podezřele vypadající jako barva šnitlíkova, s komentářem "hele co tam bylo!!!!". Pak mi to došlo a málem jsem šel sedět za vraždu..... :( Ten trubka celej ten bok urval, takže chca nechca budeme muset udělat i nějakou tu karosařinu :cry: A taková to měla být hezká kryska.... [-o< [-o< Jináč děkuju za kladný ohlasy, jsme rádi, že se šnitl líbí, a na jaře ho snad dojedeme provětrat na nějakej srázek :wink:
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od kocicak »

Tak se mi zas po hooooodně dlouhý době podařilo juknout na flat o trošku dýl než na pár minut, a tak vám předkládám progres, který se během doby udál.
Zajedno jsme konečně zprovoznili brzdy. Fotky bohužel nemám, ale jak vypadají brzdy uvnitř určo všichni víte. Dali jsme nová prasátka, pakny, nechali jsme stočit bubny a na přední nápravě se pro jistotu aj vyměnila ložiska. Pak jsme samozřejmě odvzdušňovali a seřizovali a seřizovali a seřizovali, až nám z toho šla hlava kolem. Nicméně šnitl se potom rozbrzdil, takže vše dopadlo tak jak má. Pak jsme ho trošku provětrali po okolí a musím říct, že jízda s broukem je fakt něco nezaměnitelného [smilie=driving.gif] Sem tam proběhla nějaká ta bitka o to, kdo bude řídit, ale......
No jo, jenže pak nám šnitlík začal při přidání plynu pocukávat jak prodavač Ikei při příjmu reklamace. Pocukáme, pak se zase rozjedeme, a tak pořád dokola. Vyměnili jsme svíčky, seřídili předstih aj odtrh a pořád nic. Tak proběhla anabáze s nádrž ven, karbec i pumpa ven, rozborka, atd.
A právě u karbce se mi povedlo pořídit nějakou tu fotodokumentaci, tak tady to je.
Nejprve si připravíme pomůcky. Podle Lišáka jsem zašátral v domácí drogérii a našel toto.
snitl 2.JPG
snitl 2.JPG (56.26 KiB) Zobrazeno 8546 x
Super silný, chvástá se tento výrobek na odstraňování všemožného bordelu v domácnosti. No je fakt, že v kombinaci s techničákem je to docela síla a já byl po půl hodině sjetej jak dráha, takže na tom něco bude :D A k tomu jsem voněl jak čerstvě umytý záchod....
Proprietou číslo dvě potřebnou k vykonání výše uvedené činnosti je zubní kartáček přítelkyně či manželky.
snitl 1.JPG
snitl 1.JPG (54.76 KiB) Zobrazeno 8546 x
Nebudu si svinit svůj že jo :wink: I když po tom co to zjistila bych si svůj radši zasvinil.... Nevadí, jedeme dál. Aplikujeme supersilný přípravek na rozebrané části karburátoru, asi takto.
snitl 5.JPG
snitl 5.JPG (61.5 KiB) Zobrazeno 8546 x
Posléze vezmeme proprietu číslo dvě a s touto šmrdláme díl tak dlouho, až se nám to bude líbit. Asi takto....Pro hnidopichy : Jest vyfocen jiný díl, šmrdláním jsme díl nepřešmrdlali v jiný [-X
snitl 6.JPG
snitl 6.JPG (56.3 KiB) Zobrazeno 8546 x
Pak vezmeme kompresor a díl profoukáme ze všech možných stran i otvorů do úplné dokonalosti. Po dokončení očisty všech součástek si dáme cigaretku a popřemýšlíme, kde sebereme otroka, který to všechno dá dohromady :lol:
snitl3.JPG
snitl3.JPG (55.57 KiB) Zobrazeno 8546 x
A protože pravděpodobně otroka neseženeme, zbude to na nás. Konečný výsledek by mohl vypadat zhruba takto.
snitl 7.JPG
snitl 7.JPG (49.57 KiB) Zobrazeno 8546 x
A ještě z jedné strany.
snitl 9.JPG
snitl 9.JPG (56.28 KiB) Zobrazeno 8546 x
Pokud nám stávající stav vyhovuje, můžeme odložit propriety a dát si další cigaretku. Jo a ještě pumpa po stejné proceduře.
snitl 8.JPG
snitl 8.JPG (54.77 KiB) Zobrazeno 8546 x
Tak, toť pro tentokrát vše. Příště se podíváme na otestování vycíděného karburátoru a případně opakovanou rozborku, pokud jsme tam něco zapomněli vrátit :lol: Ale nic nám nezbylo, tak snad..... [smilie=smiliecat.gif]
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od lišák »

Vidíš to, jak jsi šikovnej, když chceš. :D
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od Milosak_1 »

kocicak píše:No jo, jenže pak nám šnitlík začal při přidání plynu pocukávat jak prodavač Ikei při příjmu reklamace. Pocukáme, pak se zase rozjedeme, a tak pořád dokola. Vyměnili jsme svíčky, seřídili předstih aj odtrh a pořád nic. Tak proběhla anabáze s nádrž ven, karbec i pumpa ven, rozborka, atd.
Tato zavada se zde na foru objevila jiz nekolikrat, a ve vetsine pripadu to bylo ucpanym benzinovym filtrem. Ale pokud jste uz vykuchali nadrz a vycistili karbec, jste urcite na spravne ceste. Predpokladam, ze pri teto prilezitosti rovnou vymenite palivove filtry.

Hodne zdaru !
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od kocicak »

lišák píše:Vidíš to, jak jsi šikovnej, když chceš. :D
Díky Lišáku, od tebe to těší, bo když prohlížím tvůj topic, zmůžu se jen na nechápavé civění do noťase a obdivuju tvojí šikovnost a trpělivost. Vážně klobouk dolů, sem někam bych se chtěl někdy dopracovat.
To Milošák : Jo, prohlížel jsem příspěvky a očekával jsem, že to bude tímhle. Filtr jsme samozřejmě vyměnili, ale abych řekl pravdu, nijak zvlášť to nepomohlo :( Takže v palivové soustavě problém není. Znova jsme seřídili odtrh s předstihem a nic. Motor střílí do karbce aj do výfucků. Volnoběh jakž takž drží, ale po přidání plynu pár vteřin drží v otáčkách a pak se začne dusit. Vyndali jsme rozdělovač a až v něm povyměňujeme střeva, uvidíme, co to udělá. Každopádně to bylo po očištění kontaktů ve víku rozdělovače chvíli dobrý a pak to začalo znova. Kdyby měl kdokoli z vás nějaký nápad, co jiného by to mohlo být, rád uslyším i názory starších uživatelů fóra.
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

Uživatelský avatar
Vw-Blasen
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 407
Registrován: 14 čer 2010
Bydliště: Zábřeh

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od Vw-Blasen »

[. Každopádně to bylo po očištění kontaktů ve víku rozdělovače chvíli dobrý a pak to začalo znova. Kdyby měl kdokoli z vás nějaký nápad, co jiného by to mohlo být, rád uslyším i názory starších uživatelů fóra.[/quote]


Hele aby to nebyl jen vadnej kondík, kterej ti opaluje kontakty.. Mnoho zdaru :wink:
Vzduch se nepřehřívá ani nezmrzne..

Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Re: Kokiho a Kočičákův Šnitlík

Příspěvek od kocicak »

Vw-Blasen píše:Hele aby to nebyl jen vadnej kondík, kterej ti opaluje kontakty..
Vidíš, to nás vůbec nenapadlo, a to jsme na to byli tři :wink: Vyzkoušíme při repasi rozdělovače a pak poreferuju. Každop. díky.
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

Odpovědět