Vencovo ponorka

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Wencalia Werke I. - epizoda 4. a taky poslední

Příspěvek od venca101 »

Každý návod, stejně tak jako každý příběh, má svůj konec. A ten můj skončil právě dnes :D Hurá! Právě včas! U nás totiž začíná plesová sezóna, takže se konečně budu moct věnovat ženám a alkoholu než pořád čumákovat v dílně a šudlat si tam zahrádku...
Takže se do toho rychle dejme, muzika v dělňáku už ladí a já ještě nemám vyžehlený gatě :D

21) Minule jsme dokončili kovovej skelet, tak je nejvyšší čas udělat povrchovou úpravu (jako natírání/ lakování apod.). To si udělejte jak chcete, jak vám to bude vypadat mně je úplně jedno :) Já zvolil lakování, odstín jakoby hliníková barva...

Obrázek

22) Když máme natřenou kostru, nachystáme šraňky. Upevnění jsem nakonec zvolil prošroubováním laťek durch, protože vruty jaký jsem chtěl se nevyrábí. Koupil jsem teda šroubky s čočkovou hlavičkou M4 - ty jsou takový malý, nenápadný. Aby to bylo ještě víc nenápadný, tak jsem laťky provrtal a vyfrézoval tak, aby byla podložka pod matkou zapuštěná.
Potom ty laťky všecky natřete, zas čím chcete, třeba co dům dá... Já je natřel speciálním, opakuji speciálním přírodním olejem odolným proti UV záření. Ten olej byl hodně drahej, to znamená, že je fakt hodně dobrej :D

Obrázek

Obrázek

23) Laťky jsou nachystaný, tak si dejte pivo než se to vsákne. V téhle fázi se už nad dalším krokem přemýšlet nemusí. Kreativní část výroby zahrádky už skončila.Tak přemýšlejte třeba o tom, kterou babu večer na plese vytáhnete na kačeří tanec :D

24)
Když dopijeme, tak si nachystáme vercajk na další montáž. Laťky, nějakej šrófovák, šrófky a kus hadičky. Na co hadičku, to se nechte překvapit... No a teď už tam lípneme ty laťky a všecko se to sešrófuje. Na druhé ilustraci jde krásně vidět, jaký mám cit pro detail a jak se mně povedlo tu podložku zapustit. Inu pochválil jsem se za to... :D

Obrázek

Obrázek

25) Až tam máme všecky ty laťky naroubovaný, nakrájíme si kousky té nachystané hadičky a navlíknem je na nožičky. To aby sme si nedodrbali lak v okapnici, holky... :D
No a protože máme nachystáno a vlastně už je to hotový, do kapsy u vaťáku si strčíme lahváča a dem to zkusit na auŤák...

Obrázek

Obrázek

26) Nachystejte famfáre, zahrádka je už na autě! Ano, asi po 3 měsících je hotovo. Dmu se pýchou jak holub :D Dejte si toho lahváča, chvalte se a obdivujte svoji práci dokud vás to nepřestane bavit. Pak si běže vyžehlit ty gatě, večer je přece ten ples! :D

Obrázek

Obrázek

Slovo na závěr: Na závěr bych chtěl poděkovat všem, co ten můj myšlenkovej průjem dokázali dočíst až sem. Třeba jsem někoho inspiroval a třeba taky ne, co už... Během výroby jsem získal zkušenost, že podruhý bych to už nedělal a šel si radši koupit tu hnusnou pózérskou repliku. Strašná drbačka, ušetřil bych si tím hodně času a mohl se věnovat duchaplnějším činnostem, třeba bych chodil s větvičkou prohánět veverky do parku nebo tak něco...

Tímto prohlašuji projekt zahrádka na ponorku za ukončený. A příště si ukážeme, jak si vyrobit takovou budku na ptáka. :D
Naposledy upravil(a) venca101 dne 27 led 2015, celkem upraveno 2 x.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od lope »

No pěkný. Jenom v tom okapu je nějaký bordel nebo rez nebo nedej bože i koroze!

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Vendelin »

To je patinka. Venca by korozi ve své blízkosti nesnesl :)
Asi budeme muset na Podmitrově vyhlásit soutěž o nejhezčí zahrádku.
Vendelín

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

lope píše:No pěkný. Jenom v tom okapu je nějaký bordel nebo rez nebo nedej bože i koroze!
Lope, tady nejde o okap, ale o zahrádku! Jak si natřít okap třeba jednou uvedeme v některém z příštích dílů receptáře nejen na neděli :D
A navíc Vendelín je moudrý muž a má pravdu, je to patinka. Od jisté doby rez přestala být předmětem mého zájmu...

Jo a soutěž o nejhezčí zahrádku bych uvítal! U takové soutěže se totiž nemusí nic dělat a přesto se můžete zúčastnit :D
Akorát by teda měly soutěžit jen samodomo zahrádky. S originálem nebo s replikou by totiž uměla vyhrát každá zeleninová směs s vejcem... :D

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

pěkný závěr pivní pohádky ..škoda že nemáš střechu přes celý auto ..bavili by jsme se dýl :wink:

tak doufám, že něco novýho vymyslíš po plesový sezoně a před vw sezonou aby bylo co číst ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Sam »

Já se úplně třepu na pokračování, aj to Starobrno byla nakonec fajné :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Kůča »

Pěkně jsi to udělal Venco :wink: .
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Život obyčejného ponorkáře není lehký. To si tak říkáte, že už máte všecko hotový, todlencto, támdlecto, tadydle neco, zahrádka hotová... ale opak je pravdou, život ponorkářům přináší různá překvapení...
To si tak dete k dědovi popřát k osumdesátce a potkáte tam strejdy. Chvilku dělal tajemnýho, ale až zábava pokročila, pravil: "Hele mladej, něco jsem našel ve šrotě, chceš to??" a donesl ušmudlanou igelitku a povídá dál: "Toto máš od naší rodiny, ať ti cesta líp utíká"... Rozbalim igelitku a na dně leží Blaupunkt ja vyšitej, takže další level v tunění valníka bude instalace rádia a to jsem si myslel, že rádio nikdy v ponorce mít nebudu, halt náhoda je blbec... :D

Tak a teĎ mám otázku. Ví někdo, co za rádio jsem to vlastně dostal?? Našel jsem na něm akorát informaci že je to Blaupunkt 12V a part numer 111.035.103E. A vleze se do ponorky?? Neraduji se předčasně??

Až tento tuning dokončím, tak to zas budu na srazech machrovat jak blázen a tajně doufám, že dostanu přezdívku "Johny diskotéka". Už jako malý chlapec jsem si přál, aby mě přátelé takto oslovovali, ale oni ne, našli mně ale jinou přezdívku, tak jsem zatím jen Venca :D

Obrázek

tomas4
Příspěvky: 244
Registrován: 07 lis 2011
Bydliště: Malé Výkleky okr.pardubice

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od tomas4 »

podle mne to je radio do brouka,mam ho v busiku taky ale ve dvojce :)

kratatom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 20 lis 2005

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od kratatom »

Ahoj Venco, je to Blaupunkt Emden III (kolem roku 1969-1971) do brouka nebo karmanna. Stejny mam v broukovi, ale od Grundigu. Do busa T2a mam od Caryfuka ten Blaupunkt, ma ale jiny ramecek. Je cerny se stribrnym okrajem. Do ponorky patri neco starsiho.

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od čáryfuk »

venca101 píše:Život obyčejného ponorkáře není lehký. To si tak říkáte, že už máte všecko hotový, todlencto, támdlecto, tadydle neco, zahrádka hotová... ale opak je pravdou, život ponorkářům přináší různá překvapení...
To si tak dete k dědovi popřát k osumdesátce a potkáte tam strejdy. Chvilku dělal tajemnýho, ale až zábava pokročila, pravil: "Hele mladej, něco jsem našel ve šrotě, chceš to??" a donesl ušmudlanou igelitku a povídá dál: "Toto máš od naší rodiny, ať ti cesta líp utíká"... Rozbalim igelitku a na dně leží Blaupunkt ja vyšitej, takže další level v tunění valníka bude instalace rádia a to jsem si myslel, že rádio nikdy v ponorce mít nebudu, halt náhoda je blbec... :D

Tak a teĎ mám otázku. Ví někdo, co za rádio jsem to vlastně dostal?? Našel jsem na něm akorát informaci že je to Blaupunkt 12V a part numer 111.035.103E. A vleze se do ponorky?? Neraduji se předčasně??

Až tento tuning dokončím, tak to zas budu na srazech machrovat jak blázen a tajně doufám, že dostanu přezdívku "Johny diskotéka". Už jako malý chlapec jsem si přál, aby mě přátelé takto oslovovali, ale oni ne, našli mně ale jinou přezdívku, tak jsem zatím jen Venca :D



Obrázek




na autorádiu je 100% vyraženo Blaupunkt ? Nebo Ti to někdo jen řekl ? Dle toho číslo to je na 99% Grundig Emden III .... to je můj názor .
A do T1 se moc tento model nehodí

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

čáryfuk píše:na autorádiu je 100% vyraženo Blaupunkt ? Nebo Ti to někdo jen řekl ? Dle toho číslo to je na 99% Grundig Emden III .... to je můj názor .
A do T1 se moc tento model nehodí
Ano, je tam vyraženo Blaupunkt. Trochu jsem zapátral a Tom měl pravdu, je to Blaupunkt Emden III. Našel jsem nymlich to samý rádijo GaGa na odkazu níže, včetně čísla dílu tady:
http://forum.earlybay.com/viewtopic.php?f=27&t=28051" onclick="window.open(this.href);return false;

Takže co to mám za rádijo už vím, teď se ještě rozhodnout, jestli ho do valníka lípnout nebo ne... Je to těžké dilema, obzvᚍ když jsem našel dobovej prospekt, kde tento magič v ponorce mešká... No uvidíme, jestli o sezóně bude jezdit Johny diskotéka nebo ne... :D

Španělsky: los prospektos s Emdenos v ponorkos
Obrázek

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

prdni to tam Johny :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Kůča »

Johny ,hlavně ještě repráky :-)
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od lišák »

Kůča píše:Johny ,hlavně ještě repráky :-)
Repráky hír :D
Každý celek se skládá z detailů.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od lope »

Jaký repráky? V tý době snad dávali reprák jenom 1. Aspoň do brouka.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od lišák »

lope píše:Jaký repráky? V tý době snad dávali reprák jenom 1. Aspoň do brouka.
Když si chce zasloužit přezdívku "Johny diskotéka", tak tam musí narvat pořádnou aparaturu. To dá přeci rozum ne :D .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Pětišroub »

jeden sériové a druhej jako příslušenství do boxu např. pod zadní okno. Měl extra potenciometr pro regulaci.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

pokud nebudeš Venco aspirovat na Jonhnyho a dáš tam tohle pěkný starý rejdio a budeš tím honit jeden reprák pod palubkou
jsem ochoten ti věnovat pěknej uzavřenej dvojpásmovej blaupunkt box co jsem měl v ponorce a krásně se tam vejde a řve akurát skrz ty průduchy
a samo hraje líp než nějakej vintage "širokopásmovej" chrchel bez ozvučnice

pokud budeš s novým rejdiem aspirovat na Johnyho a nebudeš chtít repráky do dvěří a mít při otevření kable k dispozici na sušení fuseklí
tak doporučuju něco uzavřenýho co se bude vejít do kastliku nebo pod něj ..tzn nízký .. moc toho novýho není k dispozici za rozumno ..
já doufám, že nás jednou čeká mejdlo ve stylu soundsystému co měl Dočis na svatbě ale na jakým srazu když všichni chtěj mít komorní srazy v poklidu tak nevím .jedině s tím třeba zajet do Spa atd :wink:

Pepův nebožtík valňas ze svatby
Obrázek

z todle hrál Dj ve spáčku
Obrázek
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Ano, přesně tak jak píše Lišák a Půlenej. Pokud chce jeden být uznávaný dýdžej chce to pořádnou aparaturu. Čím víc repráků, tím to bude víc hrát a o to budu na srazech větší mazák, to dá rozum! :D
A proto mě napadá: prodává Sam ještě to reprákový plato a zesík?? Že by mně to Lišák stříkl na žluto, má v tom praxi a já bych to pak jen lípl na valník...
Dál bych chtěl udělat další vylepšení. Na zapalovací cívku plánuju nasadit plechovku od Semtexu, vypadá to libově a myslím, že bez toho sezóna 2015 nemůže začít... Co vy na to??
Pokud Sam už plato prodal, budu halt muset vyrobit nějaký pořádný bedny. Třeba jako na obrázcích níže. Budu je samozřejmě vozit na zahrádce.
Jinak se nestačím divit sám sobě. Ještě jsem ani nezkusil, jestli to rádijo hraje a už vím jak budou vypadat bedny... Měl bych se nad sebou zamyslet... :D

Obrázek

Obrázek

Odpovědět