Vencovo ponorka

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
kojak
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 268
Registrován: 31 říj 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od kojak »

....správně venco - nenech se vyhecovat , děláš to krásně a hlavně pro sebe.... =D>
plnim si své sny-dělejte to taky

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Sam »

venca101 píše:Žil jsem v domnění, že tu píšu zahrádkářskou osvětu. Že po letech nakupování trapných replik nebo úpravách zahrádek ze Š1000MB odkryju tabu ohledně home-made VW zahrádkářství a myslel jsem, že podle mého návodu už vyrábí zahrádku minimálně dva ze tří členů fóra...
Venca inspirující....

Shodou okolností byl u mne na dílně minulý týden další zahrádkář, průkopník.... myslím, že sezóna 2015 bude ve znamení agro a pěstitelství. :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od maxmax »

Venco, jako správný zahrádkář jsi měl na tom přípravku založit hned další kus,( tak zvaně na semeno) aby se množením snížily vstupní náklady :lol:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od lišák »

Sam píše:Venca inspirující....myslím, že sezóna 2015 bude ve znamení agro a pěstitelství. :D
Inspirující každopádně, ale myslím, že spíš se bude chlastat. Mě osobně nejvíc zaujala ta kombinace židle a piva :D .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Sam »

lišák píše:
Sam píše:Venca inspirující....myslím, že sezóna 2015 bude ve znamení agro a pěstitelství. :D
Inspirující každopádně, ale myslím, že spíš se bude chlastat. Mě osobně nejvíc zaujala ta kombinace židle a piva :D .
Mne také. Starobrno :shock:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od lišák »

Sam píše:Mne také. Starobrno :shock:
Sem si to přeložil do češtiny a otevřel si Budvar :lol:.
Obrázek

A možná by ten bodrý moravský chasník mohl napsat ještě nějaký podobný návod pro milovníky vína :D .
Každý celek se skládá z detailů.

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Andy »

venca101 píše: To budu muset pokračování zvážit...
Tak to se vopovaz Venco Podlaho! Mne to strasne ba, a presto ze vyroba trubek na barkase jde mimo mne tak to delas velmi hezky, takze koukej splachnout svoje moravske ego tim Starobrnem kdyz ti to chutna (poradim spis pivem :mrgreen:) a koukej pokracovat [-o<

Uživatelský avatar
Kosťa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 472
Registrován: 08 črc 2012
Bydliště: S wallym Praha 9 "skorovenkov"

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Kosťa »

Presne tak....a ikdyz vubec nevim o cem je jako rec.....ja totiz nesestavim ani lego.....tak tento navod ctu bedlive, do posledniho pismenka...a proto si prosime pokracovani..pac jinak by dva ze tri navstevniku fora jezdili s nedodelanou zahradou..a to by byla vostuda..zeano.. :mrgreen:
mom little devil.... :twisted: ....vybzuk a počmáraná holčička

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

von Vencá moc dobře ví jakou nám dělá radost a jak je tato činnost záslužná pro masy natěšených zahrádkářů že .. ( a přitom taková blbost že :wink: )
takže jen dělá zagorku a chce pochválit :lol:
Venco a představ si kolik by jsi měl na fuckbúku lajků .. :!:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Wencalia Werke I. - epizoda 3.

Příspěvek od venca101 »

Jelikož si z pošŤuchování nic nedělám, neurážím se, nejsem egoista, tak jsem od minulého příspěvku vůbec nepřemýšlel, jestli budu pokračovat v návodu, protože jsem věděl, že budu. No a navíc nechci, aby tři ze dvou návštěvníků fóra jezdili s nedokončenou zahrádkou a taky se stala smutná událost - opustil nás nestor českých zahrádkářů, takže návod prostě pokračovat musí…
Od posledního bodu návodu uplynulo mnoho vody. Možná i proto, že jsem se velmi často věnoval ženám a alkoholu, byly ty svátky, zábavy, Silvestry a tak… Pravověrný zahrádkář se však tímto nesmí nechat rozhodit a musí tvrdě pokračovat na svém projektu, aby to měl hotový dřív než se dokončí novej průplav v mořu někde v Nikaraguji nebo kde… Takže jedeme dál:

14) Nožičky byly minule ještě dlouhý, tak je zakrátíme tak, aby byly dlouhý tak akorát. Pokud vám teď nesedí do okapnice, tak se z toho nepodělejte a normálně je trošku odehněte tak, aby do té okapnice seděly. Až to sedí, není ještě vyhráno. Uřízneme si kousky kulatinky a navaříme je na konce nožiček, pak to deme zkusit, případně ještě trošku přiohneme/ odehneme dokavaď to nesedí…

Obrázek

Obrázek

15) Až to sedí, tak doplníme do dna zahrádky vyztužující trubky. To si udělejte podle sebe, buďte kreativní! Až máme ve dnu, doplníme po obvodě svislý. Nakonec uděláme záda zahrádky. Já chtěl být nejen kreativní, ale i extravagantní, tak jsem trubku zad udělal mírně prohlou… Až se mě budou lidi ptát, proč je ta trubka prohlá, odpovím, že to byl umělcův záměr, že nerozumí modernímu umění a rychtik, hlavně se u toho budu tvářit důležitě a arogantně, jinak mně to nikdo neuvěří...

Obrázek

Obrázek

16) Nožky hotový, dno a záda doplněný, je vhodný čas opakovat bod s židlí a pivem. Nyní přemýšlíme, jak zahrádku uchytit k okapnici. Jelikož moje zahrádka má 4 nožky, přemýšlím 4x. Vy přemýšlejte tolikrát, kolik nožek má vaše zahrádka podle vzorce:
1 nožka = 1 pivo

Obrázek

17) Jelikož jsem asi za celej den přebral nožek, napadají mě různá zvěrstva. Ve stodole jsem našel zbytky zahrádky ze Škody 105L a už jsem to pasoval na moje veledílo. No uznejte sami, vypadalo by to jak laňka s mastodontíma nohama, tak jsem Škoda prvky opět mrštil v kout…

Obrázek

Obrázek

18) První úvaha holt nevyšla, ale i mistr tesař se utne, tak se vrátíme na židli přemýšlet…
A ano, trpělivost růže přináší a já vymyslel přímo genitální úchyty, to znamená, že vás ty úchyty napoprvý chytnou za srdce. Klasické Westfalia úchyty jsou nuda a navíc je má každý lečo, tak uděláme úchyly z venkovní strany :)
Potřebujeme nějakej tlusčí plech, nějakou tu matku a dávku vlastní kreativity. Nyní to všechno svaříme k sobě a nachystáme průchozí čuramentík z pásku plechu, kterej navaříme na nožku zahrádky a deme to zkusit jestli to funguje… A funguje, jsem spokojený :)

Obrázek

Obrázek

19) Ono se zdá, že od poslední rozvahy se toho moc neudělalo ale než všecky úchyly přivaříte a vyzkoušíte, je opět pravý čas zase přemýšlet. Ač to vypadá vachrlatě, všecky úchyty drží jako kráva. Normálně jsem chytil zahrádku, začal s ní třepat a třepalo se celý auto. To znamená, že je to hodně dobrý. Tak se usadíme na židli a přemýšlíme, kolik uděláme latěk, jak daleko budou od sebe a jak je uchytíme… K tomuto úkonu použijeme vzorec:
1 laťka = 1 pivo

Já vymyslel 12 latěk, tak už jsem nic nedělal a šel domů…

Obrázek

20) Problematiku latěk máme vyladěnou, tak nachystáme laťky, plech na přichycení latěk a laťky zkusíme rozložit, jak to bude vlastně vypadat. Poté už rozřežeme plech, předvrtáme a navaříme. Vše jak jsme naplánovali :) Zde mohou průměrní, nezajímaví lidé bez vkusu od mého způsobu uchycení odbočit a laťky rovnou navrtat a našroubovat na kostru zahrádky. Ovšem pokud chcete něco znamenat a mít zahrádku zajímavou, musíte zbořit tu zeď z předsudků a laťky prohnout. Ano, budu mít prohnuté laťky. Neboť budou mírně napružené přes středovou trubku. Uchycení plechu/ laťky si vymyslete sami a neopisujte furt ode mě. Konec plochým předsudkům, ať žije prohnutá revoluce v zahrádkářství! :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zde končí třetí etapa výroby zahrádky, mnoho víkendů v řiti, ale už si myslím se to pohnulo. Připomínám, že práce je to velice zodpovědná a náročná, nyní i kreativní a proto je nutné postupovat pomalu a každý krok řádně promyslet…

Konec třetí části, pokračování příště (… to be continued)
Naposledy upravil(a) venca101 dne 24 led 2015, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od wally »

Ty to šroubuješ z vrchu? ty latě...
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od maxmax »

=D> pěkný křídlový matice, mohu se zeptat odkud jsou? Vypadají nově, ale starý typ jaký už dlouho sháním :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

wally píše:Ty to šroubuješ z vrchu? ty latě...
Ano, šroubuješ to zvrchu... Akorát já to budu vrutovat nerez vrutama, takže matka tam nebode...
maxmax píše:=D> pěkný křídlový matice, mohu se zeptat odkud jsou?
Jsou to spíš křídlový šrouby a nesháněl jsem je, otec je kdysi dávno našel ve šrotu, takže jsou ze sběrných surovin...

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

máš to pěkně pankový včetně tý omáčky ..necháš to okysnout nebo to půjde do komaxitu ? :wink:
už se těším jak to někde prubnu na focení z vejšky
ještě by to chtělo žebříček aby to mohlo sloužit i jako pozorovatelna .. tudy cesta vede /nevede a ne jen na odkládání bas piva
jdeme frflat na flat ...

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Wencalia Werke I. - epizoda 3.

Příspěvek od Andy »

venca101 píše:Normálně jsem chytil zahrádku, začal s ní třepat a třepalo se celý auto. To znamená, že je to hodně dobrý
Libi se mi ten tvuj analitickej zpusob mysleni :lol:
venca101 píše:
wally píše:Ty to šroubuješ z vrchu? ty latě...
Ano, šroubuješ to zvrchu... Akorát já to budu vrutovat nerez vrutama, takže matka tam nebode...
Napadlo mne to presne tak jak Wallyho, ze az tam das neco tezsiho tak se latka propadne, alespon to tak pusoby. U original VW zahradek je latka zaklesnuta mezi dvouma plechama a uchucena zrkz nazkrz hlinikovym nytem. Hele budu ti to do toho kecat ale fakt bych tam dal hlavne ten nyt, vypada to mnohem lepe nez sroubek, neco jako ta lan s tema nohama od mastodonta (teda ne az tak ale...........)

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od čáryfuk »

Hezky pěkně ..... když jsem před lety scháněl uchycení zahrádky tak jsem narazil na toto
1355639.jpg
1355639.jpg (24.86 KiB) Zobrazeno 5356 x
1320850.jpg
1320850.jpg (16.13 KiB) Zobrazeno 5356 x
1320859.jpg
1320859.jpg (14.71 KiB) Zobrazeno 5356 x

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Wencalia Werke I. - epizoda 3.

Příspěvek od pulenejksicht »

Andy píše:Napadlo mne to presne tak jak Wallyho, ze az tam das neco tezsiho tak se latka propadne, alespon to tak pusoby.
a to jsem si z toho chtěl fotit :wink: .. no pokud to Venca nepředělá na sendwič ..laťku oblouženou metálem podobojí bych se na to i bál vlýst ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Zahrádka je dimenzovaná na max. váhu rezervy, kanďák a kastl piv. Né na Majloše s fotoaparátem a jiný pitomosti… Těžký věci tam dávat taky nebudu, mám přece valníka a těžký krámy vozím na korbě. Lozit na to nebudu – až tak moc machrovat nemusím, žebřík dělat taky nebudu, nemá to ani smysl, když měřím 2 metry a dosáhnu ze země úplně do každýho místa zahrádky.
Jo a uchycení se předělávat taky nebude, věřím, že to hravě vydrží mnou požadovanou nosnost a když ne, tak pak to předělám :)

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od wally »

Moje origo kolo s gumou má asi 15kg... To nevydrží ty vibrace a zpomalovací prahy...?
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Kůča »

Jen pro inspiraci :-)

http://www.thesamba.com/vw/classifieds/ ... id=1709814" onclick="window.open(this.href);return false;
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Odpovědět