Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Nejlepsi kousek na busu: "mahagonovy" tapecirunk zadnich dveri,isolace a prestaveni stavitek zamku,protoze mam zamky "kazda pes jina ves" :D
Přílohy
IMG_2829.JPG
IMG_2833.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Zatimco predni tapecirunk dveri pasazera stacilo tak nejak jen ocistit a slepit popraskanej tunel na dverich,tak ridicova strana uplne skoro na kasi :? .
Celou tu kozenku jsem pomalu serval a nalepil na novej sololit,nebo jak se tomu nadava,ktery jsem dostal od jednoho clena z klubu. Sice je to verze na T2b,ale staci jen zalepit spodni diru v rohu a vyvrtat diry na ten tunel co zene vwzduch v horkych dnech do zadni casti busu.Ze stareho sololitu jsem to jen strhnul dolu a hned nalepil na novy. Vrchni linky popraskane a spodek trosku kratsi po letech co to sedelo v Oklahome.Vzduchovej kanal ve fazi lepeni dohromady.
Jsem se to snazil troche nahrat a natahnot,ale je to moc krehke :roll: . No alespon neco nez nic,jsem pokukoval na inzerci na jine,v hnede neni mozne sehnat a v cerne skoro ten samy stav jako mam doma a za raketku.
Přílohy
IMG_2849.JPG
IMG_2836.JPG
IMG_2835.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od SO 545 »

Caka ma nieco podobne. Len ako to napnut aby to bolo ako original ???
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

SO 545 píše:Caka ma nieco podobne. Len ako to napnut aby to bolo ako original ???
To je otazka #-o , jsem to dneska nechal od rana venku na slunicku,protoze jsem mel pocit,ze se nemuzu takhle jak to vypada podivat do oci Lisakovi :oops: ,vubec nechapu kde bere ty nervy se se vsim tak hihnat a patlat #-o . Mam tuseni,ze ma disciplinu a silne nervy diky tomu,ze jeho manzelka byla kdysi v armade a Vladu drezurovala k jeho dobremu prospechu(alespon tak se pise na Facebooku,ale tam se taky neda vsemu verit [-X ) ,takze se mi to diky teplu preci jen jeste podarilo natahnout a jsem prelepil hrany a ted muzu spokojene na Lisaka mrknout jednim okem a pak utect nez me zbije jako psa :lol:
V mym pripade nekoukam na perfektnost ale zase na druhe strane diky tomu,ze jsem se nebal skody,tak se mi to docela podarilo dokurvit az do instalace na dvere.Ale neni to tak zle.
Nove klipy Made in Germany okamzite popraskaly,nastesti jsem mel nejake skovane ze starych tapecirunku.

Hned to po namontovani vypada utulneji :wink:
Přílohy
IMG_2861.JPG
IMG_2865.JPG
IMG_2860.JPG
IMG_2859.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Jsem mel dnes kratkej den,tak jsem se pustil I do vrchniho patra po tapecirunku dveri. Ted koumam jak udelat mechanismus sklapeni zadni lavice :idea:
Přílohy
IMG_2872.JPG
IMG_2873.JPG
IMG_2871.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od SO 545 »

Mas to minimalne za 1.

Zohriat to je jasne len to napinanie je niekde inde ako u stropu.
Predsa len cela plocha sa strieka lepidlom.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

:oops: dekuju za pochvalu,ja to mel tak tvrdy,ze to praskalo pri dotyku. Tak jsem to pred vyhozenim jen nastrikal silikonovym olejem a ono to nastesti pomohlo. Na vrchnich trech linkach uprostred je videt jak je to praskle. Asi to jen pretru bezbarvym lakem ,ze by to drzelo pokupe.
Vzdusnej kanal byl hodne rozlamany,tady podekovani polovicce,ktera mi to slepila dvoslozkovym lepidlem,jsem musel pomahat drzet,mel jsem olepeny prsty,ze jasem nemohl otevrit pracovni I phone dneska dopoledne :lol:
Přílohy
IMG_2862.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od lišák »

udeeska píše:...takze se mi to diky teplu preci jen jeste podarilo natahnout a jsem prelepil hrany a ted muzu spokojene na Lisaka mrknout jednim okem a pak utect nez me zbije jako psa :lol:
Náhodou já jsem velice klidnej a tolerantní. Je to Tvoje auto, dělej si s ním co chceš :D . A jinak na tu horní terasu by nebylo od věci dát ještě vířivku.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Ja vim Vlado, ja jsem rypak :oops: . No virivka by byla tezka,ale I tak jsi mi dobre poradill :D
Přílohy
20170527_123155.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Na terase skoro hotovo,vyrobil jsem I stolecek na pivo a kaficko,slunecnik za levno nastavitelny do strany, neuveritelne posezeni na terase v relaxu,projizdejici sousedi palec nahoru a nekterym jsem musel vysvetlovat co delam :D
Přílohy
IMG_2935.JPG
IMG_2931.JPG
IMG_2936.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od gandy »

typuju, že tohle v americke taky projde technickou :D. Pěkná práce!
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

gandy píše:typuju, že tohle v americke taky projde technickou :D. Pěkná práce!
..typujes spravne :D co to je technicka? :oops:
A I kdyby,tak vsechno je skladaci,takze nic nebude trcet nahoru za jizdy. Ted jenom musim vyresit jak vse v LEGO systemu poskladat do transportni pozice v podstate uz vse sedi , ale porad to neni tak jak si predstavuju.
Dalsim kruckem je hotova zadni matrace =D>
Přílohy
IMG_2907.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od lišák »

Ten kbelíček a fusekle fakt hustý, ale alespoň nafukovací bazének když už ne vířivku bys mohl dát :D .
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

lišák píše:Ten kbelíček a fusekle fakt hustý, ale alespoň nafukovací bazének když už ne vířivku bys mohl dát :D .
Obrázek
Ten bazen opravdu nedam :oops: ,ale slibuju,ze si budu menit kazdy den fusekle :D
Dnes poprve testovaci jizdy kolem komina ve vetsi vzdalenosti,lano na tahani a mobil v pohotovosti ,navrat domu v pohode bez asistence (kontakt pomoci sedala na strane spolujezdce a mobil mela v kabelce :wink: ):D
Přílohy
IMG_2949.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

...volny den dneska mam,co ja s nim udelam....si zpival Karel Gott, na rozdil od nej jsem spal az do jedenacti,zatimco Karel do desate #-o .Mame svetek ,takze pondeli volno,ale I tak mi prisli predcasne vanocni darky,ktere jsem si objednal :oops: .
35Ah baterie (bezudrbova,zalita pro solarni nabijeni),relatko nabijeni(tak tohle bylo trosku drahe,ale ma jednoduche zapojeni a Ledku kontrolku stavu nabiti a nakonec 300W invertor(muze dat kratce 600W v soku)
Přílohy
IMG_2950.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

Objednal jsem si taky (kohoutek :oops: ) na vodu na ponorku(coz je dalsi pokracujici project :oops: )
Je na nem super,ze ma reostatickou regulaci,takze vodni pumpa bezi podle otoceni kohoutku a setri vodu.
Zatimco stary original ma primy spinac bez regulace.
Cena je oproti Busdepot polovicni,otazkou je jen kdo je opravdovy vyrobce :lol:
Fotky jsou z krabice ve ktere kohout prisel,v manualu firrma z Kalifornie chrani svuj patentovany vyrobek #-o
Přílohy
IMG_2955.JPG
IMG_2953.JPG
IMG_2952.JPG
IMG_2954.JPG
Vwase nocni sichta...

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od lális »

To rozkládací podium s tím žebříkem me fakt baví a celkově ti tak trochu zavidim,asi nejen já,přeci jen je to v tej Americe ještě pořad trochu dostupnější a snazší než tady u nás :-(

Ale z tý kaše jsi udělal super kňoura,palec nahoru ;-)
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15195
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od Sam »

Kohoutek na vodu operujici ve 3 osach to zeru. Spolu s podiem a bazenem je to to nejvetsi sci fi ktere jsem tu zatim videl. At delam co delam zatim se mi nic z toho v garazi nevylihlo :D :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8946
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od yahoďák »

já bych byl opatrnej s tím slunečníkem na terase... trochu víc zafouká a bus leží na boku.
Obrázek

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus Helga 69 a Westfalia T3 vzduchac

Příspěvek od udeeska »

lális píše:To rozkládací podium s tím žebříkem me fakt baví a celkově ti tak trochu zavidim,asi nejen já,přeci jen je to v tej Americe ještě pořad trochu dostupnější a snazší než tady u nás :-(

Ale z tý kaše jsi udělal super kňoura,palec nahoru ;-)
....a Tobe musim podekovat za podporu :wink: .
Kolikrat jsem nasel na internetovych strankach ruzny modifikace neboli prisery a jsem myslel proc nebo co vedlo lidi tak nejak znetvorit originalitu brouka,ponorky,busa,nebo jineho modelu #-o
Taky jsem se priklanim originalite,ale kdyz tohle prislo,tak jsem si rekl proc si neudelat neco fantasmagorium vykolejit se,kdyz to bylo stejne odsouzeny k zaniku :wink: ...v zadnym pripade nemam pocit viny,ze jsem neco udelal spatne a tesim se na letosni VW show :D

Jinak dnesni prvni zkusebni jizdy po serizeni karburatoru,vymene kontaktu rozdelovace a nastaveni predstihu....jede krasne,motor tahne super,ale v kazdym pripade musim vymenit vsechny tlumice...
Vwase nocni sichta...

Odpovědět