T3 s motorem CU s LPG nejede na benzín

Odpovědět
elbrus
Příspěvky: 8
Registrován: 31 říj 2007
Bydliště: Trutnov,Praha

T3 s motorem CU s LPG nejede na benzín

Příspěvek od elbrus »

Zdravím vespolek....potřeboval bych od zkušených motorářů radu. Můj T3 s motorem 2.0l Cu přestavěný na LPG nechce jet na benzín a podstatně klesl výkon.Na LPG jede. Momentálně jsem s ním absolvoval zájezd do Paříže a zpět, nikde mě nenechal, ale přestal jet na benzín. Samozřejmě vím, že když se jezdí jen na LPG na to odnesou karbeci a na benzín se jim už nechce, ale já vždycky startuji a chcípám motor na benzín a občas mu i dopřeju delší jízdy na benzín, jezdím takto už cca. 6-7 let a neměl jsem stím problémy. Teď je to v něčem jiném..(.Přívod LPG do karbeců je pod klapkami ,karbeci jsou navrtané a je v nich trubička). ...
možné důvody: 1/ benzínová pumpa? - celou zimu busík stál a mohl se nejaký bordel z nádrže dostat do pumpy a nějak ji
zanést??? (palivový filtr jsem neměl, namontoval jsem si ho nedávno)
2/ při sundání plastového krytu sání byly černé stopy od oleje na novém vzduch. filtru(1000km), zevnitř byl
plast. kryt silně zaolejovaný jen z jedné strany jakoby z pravého karbece, pravý karburátor zevnitř silně
zašlemený od černého oleje (olej 1300km od výměny), vyndané svíčky z pravé strany na závitu silně
zčernalé jako od sazí ( ty z levé strany byly normální !)
Možná to jsou 2 různé závady...pumpa, zanesené trysky karburátorů....ale myslím ty svíčky by takhle černé být neměly.,,
(Motor byl v zimě opravován p. Pelerem z Radotína, byly vyměněny válce a písty z jiného motoru (prý byly dobré, ani výbrus se nedělal a ani pístní kroužky se neměnily), hlavy byly údajně repasovány...)
Budu moc rád za radu i názor, včem by mohl být problém....díky

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: T3 s motorem CU s LPG nejede na benzín

Příspěvek od Milosak_1 »

Proc nezajedes k Pelerovi, ktery ti delal motor ? Meril jsi tlaky valcu po prevzeti auta ? Treba si jeste nesedly krouzky, ja mel to same a pak najednou po cca 3.000 Km si to sedlo a jede to dodnes v podstate bez spotreby oleje.

Pokud ti to zacalo blbnout po zime, na 95% sazim na bordel z nadrze. Rozebrat karbece, profoukat, vymenit palivove filtry, vyplachnout nadrz a upalovat dal.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

elbrus
Příspěvky: 8
Registrován: 31 říj 2007
Bydliště: Trutnov,Praha

Re: T3 s motorem CU s LPG nejede na benzín

Příspěvek od elbrus »

Z těma tlakama je to dobrej nápad...změřím je, u Pelera jsem byl během března už 3 X ...ze začátku to jelo na benzín dobře, jenom to chcípalo na volnoběh, karbeci Peler seřídíl, postupně se vyměnily obě víka karbeců, zlobil sytič a podtlaky, když mi auto předává tak jakž takž funguje, ale ujedu 50 km a zase nějakej problem.....zkusím jěště vyměnit tu pumpu, abych měl jistotu že není špatná....

Odpovědět