přihlášení auta

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

to co nazýváte "dopravním inspektorátem" je správní úřad, který plní úkoly v přenesené působnosti. V tomto případě agendu evidence vozidel. Takže na řádně podanou písemnou žádost můžeš požadovat písemnou odpověď. Přesně jak píše Bugz. Ve vyjádření by mělo být uveden důvod odmítnutí, včetně odkazu na právní normu, ze které důvod vychází. Neexistuje odkaz, že támhle to visí na nástěnce, nebo že vedoucí tak rozhodl. Každé rozhodnutí správního úřadu musí mít oporu v zákoně, jinak si stěžuj.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...naprosto přesně... :!:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

SO 545 píše:Keby takto byrokracia postupovala pri radare tak ho tam urcite nemate :lol:

Ale je jasne ze je viac ako zle aby sa to u nas zlepsovalo tak sa u vas pritvrdzuje. Na druhu stranu ja by som 10000sk zaplatil rad ak by som vedel legalne zlegalizovat stare VWcko z rise ...
Maroš vs. naše "úžasná" vláda
1:0

...jooo kdyby to bylo tak jednoduchý, dáš 10 000czk za eko daň, minimálně 6tis. za dovozovou technickou, za předpokladu že máš rajchový papíry a auto ve stavu 1A a i tak abys měl známý, několik málo litrů necháš IVG, a pak ti stejně řekne mamrd úřednickej že ne protože je vlastně línej něco řešit a ty se v těch sračkách patláš a patláš až se na to vysereš nebo zcvokneš a a pak třeba i jezdíš
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
ripi
Příspěvky: 127
Registrován: 25 črc 2005

přihlášení auta

Příspěvek od ripi »

Pánové, protože se poslední dobou hrabu v zákonech, tak vám povím, že vše o registru vozidel je ve vyhlášce č.243/2001, například zde http://www.autoskola.uh.cz/data/243_2001.htm. Doporučuji hned přílohu č.1, kde se hovoří v části D, písm.b že při přihlášení do registru je třeba doklad o technické prohlídce, jedná-li se o vozidlo, které bylo již provozováno..........takže bych rozhodně netvrdil že opora v zákoně pro to není

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...přihlášení...a přepis (převod) vozu neni to samý...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
ripi
Příspěvky: 127
Registrován: 25 črc 2005

přihlášení auta

Příspěvek od ripi »

........ano, rozumím, vůz již v registru je, ale když na sebe přepisuješ auto, vyplní se nejdřív žádost o zápis změn v registru (odhláška) a po té nový vlastník - trochu nelogicky- vyplňuje formulář (přihláška k registraci vozidla do registru...). Když auto má platnou technickou , nová se dělat nemusí, když ne.... musíš.

Mě to přijde logický a vyhlášku si vykládám taky tak,

ovšem právník nejsem :D.............. a jsem rád

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

ano, převedení je skutečně "přihláška k registraci".
Pokud by byly všechny údaje pod "D" povinné, tak bych při každém prodeji auta kdysi registrovaného dokládal odhlášku h), pak i ve stejném okresu odevzdávat značky.
chtělo by to výklad od někoho z registru

za dobu platnosti 243 jsem auto bez STK v pohodě přihlásil pouze s EK s autem na podvalu
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 734
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Příspěvek od Suky »

tak to jsem teda v p.....Muj voják nevyjede min 2 roky.tak leda nějakou černotu :(
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

ripi píše:........ano, rozumím, vůz již v registru je, ale když na sebe přepisuješ auto, vyplní se nejdřív žádost o zápis změn v registru (odhláška) a po té nový vlastník - trochu nelogicky- vyplňuje formulář (přihláška k registraci vozidla do registru...). Když auto má platnou technickou , nová se dělat nemusí, když ne.... musíš.

Mě to přijde logický a vyhlášku si vykládám taky tak,

ovšem právník nejsem :D.............. a jsem rád
...jo...jak píšeš o tom odhlášení...tak to je v TP ta kolonka převedeno - odhlášeno na...

...a to je právě ten polopřevod,jak uvádí brzi2 vo kousek vejš...

...to je OK...formulář,kterej se vyplňuje pro přepis při přihlášení novýho majitele na plný pecky...takže velká kolonka v TP o vlastníkovi vozu...se možná jmenuje jak píšeš...

...ale logiku v tom nehledej...

...ty potřebuješ pouze převést majitele...nikomu netvrdíš,že chceš s autem jezdit a podobně...chceš se pouze stát jeho majitelem...nejedná se o dovoz ani první přihlášení/schválení k provozu vozu v ČR...

...a pokud píše tůdle bugz...že tim prošel...a fungovalo to...na nic se neptam...je to jeden z lidí,kterej když něco napíše...tak to sedí...
:wink:
You can't win 'em all...

prkynkokb
Příspěvky: 91
Registrován: 01 zář 2006

přihlášení auta

Příspěvek od prkynkokb »

Tento týden jsem prošel procedurou přihlašování auta a stačila mi
evidenčka na přihlášení a uložení do depozitu
Auto je v rozebraném stavu!
Stačilo,podvozek s číslem,štítek a motor na ověření typu motoru
Šlo o přehlášení z okresu do okresu

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Je to jen o urednicich ... a ja si na ty tady v teplicich stezovat nemuzu ... co reknou dodam a jsem bez problemu. Jak dovoz tak evidencka a registr samotnej :wink:

Nekam to posoupni dal, at to neusne 8)

Uživatelský avatar
ripi
Příspěvky: 127
Registrován: 25 črc 2005

Příspěvek od ripi »

..tak naposled, protože už mě to nebaví, tohle je třeba při


- Přihlášení ojetého, již dříve registrovaného vozidla

* Tiskopis "Přihláška k registraci vozidla do registru silničních vozidel", formát A4 - dvoustránkový (jednolistový) - skl. č. 35

K žádosti se dokládá:

* a) technický průkaz vozidla
* b) doklad o technické prohlídce - Protokol o pravidelné technické prohlídce, nebo zápis o platné pravidelné technické prohlídce v technickém průkazu vozidla
* c) souhlas vlastníka k zaregistrování vozidla, když je odlišný od provozovatele (např. leasingová společnost a pod.)
* d) Protokol o evidenční kontrole vozidla na nového provozovatele
* e) platný doklad o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla
* f) doklad o zástavním právu váznoucím na vozidle, bylo-li zřízeno - např. zástavní smlouva sepsaná ve formě notářského zápisu nebo rozhodnutí o zřízení zástavního práva
* g) doklad o povolení k pobytu nebo udělení azylu na území ČR
* h) osvědčení o registraci vozidla - ORV (OTP)
* i) tabulky registrační značky (SPZ) v případě, že jsou s jiným kódem kraje nebo okresu - odevzdají se obě tabulky RZ (SPZ)
* j) doklady vlastníka a provozovatele

informace se týkají prahy

....stížnosti samozřejmě pište, máte na to právo, když vyjdou tím líp.....
je to jeden z lidí,kterej když něco napíše...tak to sedí..
a za to mu zatleskejme =D> =D> =D> :D

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

Tak to co je na nějakém cancu zvaném přihláška mě moc nezajímá, zástavní právo taky pokaždý nemám o dokladu o udělení azylu nemluvě.
Být to na o něčem lepším papíru tak si s tím vytřu p****. :wink:

zákon č. 56/2001 Sb. v aktuálním znění hovoří jasně.

Dle § 6 ostavec 3:

(3) Do registru silničních vozidel lze zapsat silniční motorové vozidlo a přípojné vozidlo,

a) jehož technická způsobilost k provozu na pozemních komunikacích byla schválena, a

b) je-li splněna povinnost pojištění odpovědnosti z provozu vozidla 5) týkající se takového vozidla,

c) byla-li při pořízení nového dopravního prostředku z jiného členského státu Evropské unie zaplacena daň z přidané hodnoty podle zvláštního právního předpisu.


Technická způsobilost k provozu není STK jak by se někdo domníval. To je schválení k provozu na pozemních komunikacích a je to vyznačeno v TP.
Ještě nějaké dotazy? Pamatujte spoluobčané, že zákon je nadřazen veškerým vyhláškám a nařízením, nenechte s sebou zbytečně vorat na úřadech. A všechno písemně.
flat4 teoretik gang member number 1

Uživatelský avatar
zralok2
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 280
Registrován: 08 říj 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zralok2 »

Tak po dvou dnech strávených na úřadech, přez otravování všech možných vedoucích a jejich vedoucích jsem se dostal ke správnímu řízení.. nikde mi nechtěli dát vyjádření o tom, že mi auto na mne nepřepíšou z důvodu prošlé STK.

takže za 30 dní budu vědět stanovisko a podle toho pokračovat dál.


Jinak chci poděkovat Bugzovi za podporu, díky. :prayer: :prayer:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

A paklize spravni rizeni vyjde ve tvuj prospech, coz by melo byti jiste, obratem bych kontroval ... zkusil ... s zadosti o nahradu nakladu a pod(nekdo zkusenejsi urcite rozepise) ... bo to spravni rizeni je uplne zbytecne :evil:

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...výborně pánové...výborně...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

bugz píše:Tak to co je na nějakém cancu zvaném přihláška mě moc nezajímá, zástavní právo taky pokaždý nemám o dokladu o udělení azylu nemluvě.
Celej problém totiž spočívá v tom, že nějakej chytrák vymyslel novej formulář a předposraní úředníci se ho drží zuby nehty, aniž by se jen pokusili použít hlavu a konfrontovali to s nadřízenou právní normou.

Ten formulář je v pořádku, ale asi byl myšlen tak, že jsou tam vyjmenovány všechny eventuálně možné doklady potřebné pro ten úkon...s tím, že když nejsou potřeba, tak se škrtnou.... a ne že je budou tupě vyžadovat pokaždé všechny.

Představte si, že nedávno jsem u aut ve svém vlastnictví potřeboval změnit adresu z důvodu stěhování, nikoliv změnit vlastníka nebo držitele vozu a stejně jsme byl donucen vyplnit tentýž formulář "Přihláška k registraci vozidla do registru silničních vozidel"
Přijde to někomu logické? Z jakého důvodu mám žádat o přihlášení do registru, když vozidla tam dávno jsou?? Nemělo cenu to řešit, technickou jsem naštěstí měl platnou :lol:

Doufám, že více správních řízení ala bugz tu pakáž donutí provést školení úředníků a zákony budou vykládány jednotně.
Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Vzhledem k tomu, že se přepis nepodaří zřejmě realizovat do konce tohoto roku, bude vyčíslení nákladů o to jednodušší.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

důležitá je doba podání žádosti, ne doba vyřízení
když to budou zdržovat, je to jejich boj
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

yahoďák píše:Tak to co je na nějakém cancu zvaném

...

Představte si, že nedávno jsem u aut ve svém vlastnictví potřeboval změnit adresu z důvodu stěhování, nikoliv změnit vlastníka nebo držitele vozu a stejně jsme byl donucen vyplnit tentýž formulář "Přihláška k registraci vozidla do registru silničních vozidel"

...
To je divny, bo u nas na urade maj formular "Zadost o zapis zmen" a tim se to resi jednoduseji :lol:

Fakt co urednik ... a urad ... to jinej mrav :twisted:

Odpovědět