Oblast 51 - co to sakra je v tom Prokopáku?

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Oblast 51 - co to sakra je v tom Prokopáku?

Příspěvek od Pětišroub »

viz MAPA
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

hele prej nějaký starý sklady munice či co, ale sám pořádně taky nevim...
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

kdo tam nepoleze, ten se nic nedoví.... :wink:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

jedná se údajně o jeden z posledních objektů AČR, který podléhá nejvyššímu stupni utajení.

Armádní využití navázalo na nacisty postavenou podzemní továrnu Junkers. Po válce AČR převzala péči o objekt a došlo k jejímu dalšímu stavebnímu rozvoji, údajně až do pozdních 70. let.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Hm, tak tam bych nelezl :shock: ... ani "Maldr a Skalijova" by na to neprisli asi

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

tak, konspiračních teorií je mnoho. Hovořilo se o krytu CO (proč v tak blbým místě daleko od civilizace?), podzemní nemocnici, v dalším levelu pak o hlavním velitelství Západního okruhu pro případ války či také o úložišti Nedotknutelné zásoby. Možná je v současné době využíváno jako pracoviště Rozvědné služby.

Další legenda je taková, že do kopce navezli po ukončení parní trakce ČSD pár zakonzervovaných lokomotiv s příslušenstvím, které by umožnily strategickou dopravu v případě nedostatku ropy a elektriky v případě krize. Objekt prý bylo lze rychle propojit s blízko ležící kolejí pomocí montovaného kolejiště na betonových prefabrikátech.
Naposledy upravil(a) Pětišroub dne 26 dub 2007, celkem upraveno 1 x.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Pětišroub píše:jedná se údajně o jeden z posledních objektů AČR, který podléhá nejvyššímu stupni utajení.

Armádní využití navázalo na nacisty postavenou podzemní továrnu Junkers. Po válce AČR převzala péči o objekt a došlo k jejímu dalšímu stavebnímu rozvoji, údajně až do pozdních 70. let.
ale plosimtě, tajný objekty, ještě tajnější projekty, zbraně hromadnýho ničení, ufouni, asi moc fantazíruješ. :lol:

...bejvalej vápencovej lom (to je jistý) a teď tam loupou prošlou munici no (jedna paní povídala) :wink:
Naposledy upravil(a) Lugen dne 08 bře 2007, celkem upraveno 1 x.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Obrázek
Obrázek
jasně, je to jenom lom.... senzace si hledejte jinde, jo ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Fajn, kdo prvni narusi prostor, aby to bylo "na beton" jasne? :lol:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
kubajzz
Příspěvky: 144
Registrován: 21 říj 2006
Bydliště: Plaňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajzz »

já bych to pořádně prozkoumal

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Zajímavé je, že se někdy v 70. létech objevily na hřebeni prokopského údolí zhruba na úrovni dole ležícího objektu (což je svislou čarou zhruba 120 metrů skrz masiv) 2 větrací průduchy maskované jako zahradní chatičky. PO celou základku jsem je měl před očima, koukal jsem na ně z protější strany Prokopáku.

Poté se ve Večerní Praze jakýsi dobrodinec rozčiloval, jaktože se v památkové rezervaci staví turistické objekty a hned nato byl tento jeho referát dost nešikovným způsobem dementován. Na podrobnosti se musím zeptat tatíka.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

no bóže, tak si někdo postavil v prokopáku chatičku s extra velkým komínem...
je to chatka, nic víc. jasný...
Obrázek
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

převzato z http://pevnosti.googlepages.com

lokace : Praha, Prokopské a Dalejské údolí, Zlíchovský kopec

Loc: 50°2'31.74"N,14°22'26.03"E

Jeden z nejvíce utajovaných objektů v ČR a pravděpodobně jeden z nejrozsáhlejších podzemních prostorů ve střední Evropě. Pokud se na něj zeptáte třeba na seriozním webu Vojenství kvalitně, odpověd je "Údaje o lokalitě Prokopské údolí nemáme k dispozici". Z neoficiálních zdrojů se jedná o "záložní objekt zvláštního významu, v současné době nepoužíván". Ale tomu nesvědčí fotografie, na kterých je vidět v areálu vchodového objektu množství parkujících aut a informace z diskuzních fór, dle kterých je objekt využíván v současné době kontrarozvědkou/rozvědkou nebo jinou složkou státu a je tam čilý ruch. Pokud se navíc podíváte na výdaje armády 2006 , najdete tam položky (ř.1295 a dále) za pronájmy datových okruhů do bunkru v Prokopském údolí za rok 2006 :

Telekom. okruhy Praha Jinonice-Praha Daleje, Smíchov (možné spojení s VU AV CR pro řídící systémy v Jinonicích, s objektem Paví Vrch na Smíchově , případně s NBU na Smíchově a dalším podzemním objektem na konci Vrchlického ulice).
Telekom. okruhy Praha Karlín - Praha K Dalejím ( krajské vojenské velitelství v Karlíně).
Telekom. okruhy Praha Dejvická - Praha K Dalejím (pravděpodobně spojení s GŠ).

takže o nějáké větší opuštěnosti se určitě nedá hovořit ....

Pozn. Mimochodem, soubor armadních výdajů je mimořádně zajímavý tím, kolik peněz ročně z armády odsají telekomunikační firmy za pronájmy tak zásadních věcí, jako komunikační linky.

Z historie objektu je známo, že se jedná původně o lom a jeskynní prostory, za druhé světové valky přebudován na podzemní továrnu Junkers (pravděpodoné kódové označení Kali nebo Eulalie), blízko je továrna Walter Jinonice na motory). Někdy v 80. letech byl objekt značně rozšířen a přebudován na něco velmi významného, možná dnes vojensky "nejvýznamnější" objekt, ovšem už bez valného praktického vojenského využití, spíše sociálního významu pro zaměstnanost na Ministerstvu obrany a vnitra, to co se děje vevnitř by se určitě mohlo dít jinde za podstatně menší peníze. Předpokládá se, že se objekt rozprostíra pod celým zlíchovským kopcem až po ulici Radlickou na severu. Nalevo od vchodu se má nacházet muniční sklad, napravo pak samotné velitelství (v několika podlažích). Potvrzené je napojení na metro a jeho ochranný systém, továrnu Walter, další propojení už jsou pouze domněnky, a to někdy dost divoké (označené *).

* propojení s dalším objektem na konci Vrchlického ulice před Andělem
* *propojení s objektem MV na Smichově - Paví Vrch a budovou NBÚ na Smíchově
* propojení s Výzkumným ústavem AV ČR v Jinonicích
* * propojení s podivnou "střední technickou školou" v lokalitě na Vidouli, hlídanou systémem kamer a s množstvím mikrovlnných antén nasměrovaných na ostatní vojenské objekty v Praze
* *podivná opuštěně vypadající továrna v Radlické ulici
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Hmm... vypada to zajimave. Jelikoz mne zavrit do vezeni nemohou(za zdravotnich duvodu, pouze snad do kriminalniho spitalu...), tak to asi prubnu a prelezu plot :lol:

Ikdyz ty mrchy budou rovnou strilet 8) :twisted:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

je to jenom muničák, Lugča to musí vědět;)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Šíša píše:Hmm... vypada to zajimave. Jelikoz mne zavrit do vezeni nemohou(za zdravotnich duvodu, pouze snad do kriminalniho spitalu...), tak to asi prubnu a prelezu plot :lol:

Ikdyz ty mrchy budou rovnou strilet 8) :twisted:

jestli máš tak bůra až deset na pokutu, tak do toho běž.

Já se snad pudu zeptat na vrátnici a jako další krok objasnim 5š jak je to s ježíškem. ...no a až to vstřebá tak i čápa a děti :lol:
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
kubajzz
Příspěvky: 144
Registrován: 21 říj 2006
Bydliště: Plaňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajzz »

Je to dosti zajímavé. Pokutu nemám z čeho platit, tak si jí tam můžu maximálně odrpacovat :-)

Odpovědět