Eko daň - jak se jí zbavit

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od Janek »

Ahoj, nevím, jestli to tu někdo probíral, ale nabyl jsem s tímto novou zkušenost a tak se o ní podělím, protože by to mohlo někomu pomoci.
Jedná se o to jak se zbavit eko daně v případě přepisu. Nechtělo se mi platit 10 k a tak jsem oslovil místní veteránský klub a došli jsme k následujícímu řešení:

1. Auto musí být starší 30 let.
2. Auto by mělo být alespoň na pohled v původním stavu.
3. Vyplnit žádost, technické údaje a dodat dvě fotografie vozu.
4. Nechat udělat na autě evidenční kontrolu.
5. Proběhne ověření - potvrzení žádosti. (Platba od 2 400 do cca 3 000 dle klubu)
6. Dostavit se na krajský DI a nechat si zapsat stav vozu jako veteránský. Dodá se jedno provedení žádosti obdržené od veterán klubu.
7. Při přepisu předložit obdržené potvrzení z DI a tímto je vozidlo osvobozené od platby eko daně.

Snad jsem nic nevynechal. Každopádně mě to přišlo i s evidenčkou a cestama na cca 3 000 a tak si myslím, že zbylo pěkných 7 na nákup dílů na brouka.
Pokud je toto již někde prodiskutováno, omlouvám se a prosím adminy, aby to přesunuli, či smazali :)
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od Sam »

Vše již bylo někdy řečeno ale to neznamená, že malé opakování nebude ku prospěchu věci. :D
http://www.samsgarage.org/projects/1950 ... l-the-fish
Obrázek
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

dedekm
Příspěvky: 16
Registrován: 18 srp 2009
Bydliště: Polička

eko daň

Příspěvek od dedekm »

Zdravím všechny . Zajímalo by mě , zda se dá nějakým způsobem obejít placení eko daně nebo zná někdo alespoň nějakou levnější variantu ?

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: eko daň

Příspěvek od Sam »

dedekm píše:Zdravím všechny . Zajímalo by mě , zda se dá nějakým způsobem obejít placení eko daně nebo zná někdo alespoň nějakou levnější variantu ?
Stačí zadat do vyhledávače, netřeba kvůli tomu zakládat nový topik. Sloučeno
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Zbyňa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 273
Registrován: 28 říj 2017
Bydliště: Brno

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od Zbyňa »

A podařilo se to touto cestou provést tento resp. minulý rok? Konkrétně přes který veteran klub a který MÚ zapsání?
Každý kdo něco prodává to stále takto popisuje, ale dle mých informací to již takto nefunguje.. např - http://www.cck-brno.com/2015/06/pozasta ... o-testaci/ ....respektive člověk co děla přihlašení aut mi to taky tvrdí..
Ale pokud to někdo v REÁLU stále umí, tak bych prosil aktuální "jak na to". Adeptů na přihlášení bez Eko-výpalného je víc než dost..
VW 1200 84´Ostermann speedster
VW Buggy 68´
VW 1500 67´ Dědek
VW 1200 65´ Dědek- zraje na dvorku
VW 1200 56´ Oválek - finishing

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od Sam »

Také jsem o tom slyšel že to již není možné. Sloučil jsem tyto témata z důvodu, že je nadbytečné mít to tu dvakrát. 10tis je třeba zaplatit a nešpekulovat nad tím. A nebo se zhmoždit tak, že dostaneš průkaz ZTP. :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

saulik
Příspěvky: 19
Registrován: 13 úno 2015
Bydliště: Brno venkov

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od saulik »

V roce 2017 jsem to řešil veteránskou testací. Co vím mělo by to i nadále fungovat. Sice s tím ztratíš nějaký čas ale lepší 3 tisíce než 10. Navíc jako bonus budeš platit pouze 1/12 povinného ručení. Od roku 2018 se testace obnovují po 2 letech. Ikdyž to nestihneš nic se neděje. Eko je obelhaný a pojišťovně ztráta testace údajně nevadí. To mi bylo řečeno když jsem testací prošvihl a pátral na pojišťovně co s tím. Zatím neexistuje žádný orgán který by to kontroloval zpětně..

Uživatelský avatar
Zbyňa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 273
Registrován: 28 říj 2017
Bydliště: Brno

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od Zbyňa »

saulik píše:V roce 2017 jsem to řešil veteránskou testací. Co vím mělo by to i nadále fungovat. Sice s tím ztratíš nějaký čas ale lepší 3 tisíce než 10. Navíc jako bonus budeš platit pouze 1/12 povinného ručení. Od roku 2018 se testace obnovují po 2 letech. Ikdyž to nestihneš nic se neděje. Eko je obelhaný a pojišťovně ztráta testace údajně nevadí. To mi bylo řečeno když jsem testací prošvihl a pátral na pojišťovně co s tím. Zatím neexistuje žádný orgán který by to kontroloval zpětně..

Tak super, ale aby to bylo konkrétní a ověřitelné:

-Kde jsi dělal testaci?
-Který Úřad obce s rozšířenou působností ti odpustil Ekopoplatek?

Pak už si to vyzjistím sám a o výsledek se samozřejmě podělím. Ať máme jasno. Děkuji.
VW 1200 84´Ostermann speedster
VW Buggy 68´
VW 1500 67´ Dědek
VW 1200 65´ Dědek- zraje na dvorku
VW 1200 56´ Oválek - finishing

slesa
Příspěvky: 115
Registrován: 16 srp 2009

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od slesa »

Jediné co se u odpouštění ekodaně změnilo je to, že již nelze takhle "odpouštět" ekodaň při dovozu ze zahraničí. Což dříve šlo.
Obrázek

saulik
Příspěvky: 19
Registrován: 13 úno 2015
Bydliště: Brno venkov

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od saulik »

Dělal jsem testaci konkrétně přez klub v odkazu. Informace o prepisu bez poplatku které na stránkách mají jsem četl několik dní včetně informace že už to nejde. Nedalo mi to zvedl jsem telefon a najednou to šlo. Dle typu auta mě nasměrovali ke správným lidem a dostal jsem klubovou testaci.
Pak stačilo skočit na magistrát v Brně na evodenci hostorických vozidel jsem dostal papír o odpuštění s tím skočil k okýnku na běžný přepis a hotovson.
Možná informace že to nejde píšou aby lidi nenechávali testovat každou starou vranu která je na hranici stáří 30 let. S hezkým starým autem nevím proč by měli dělat problém.

jobiwan
Příspěvky: 143
Registrován: 10 zář 2013

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od jobiwan »

Dovoz budu řešit cca za měsíc, a chtěl bych udělat všechny tyto kroky a obejít to ze starým dobrým ZTP(pak veteránská testace a pak už přepsat na mě) Doufám, že to půjde :lol:

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Oklika typu ZPT je davno zrušena. Ekovýpalné sice neplatí ZTP, ale nový majitel při následném přepisu. Pokud ovšem nedošlo ke změně, o čemž pochybuju

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Aha sorry, blbe jsem to cetl

Uživatelský avatar
Zbyňa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 273
Registrován: 28 říj 2017
Bydliště: Brno

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od Zbyňa »

saulik píše:Dělal jsem testaci konkrétně přez klub v odkazu. Informace o prepisu bez poplatku které na stránkách mají jsem četl několik dní včetně informace že už to nejde. Nedalo mi to zvedl jsem telefon a najednou to šlo. Dle typu auta mě nasměrovali ke správným lidem a dostal jsem klubovou testaci.
Pak stačilo skočit na magistrát v Brně na evodenci hostorických vozidel jsem dostal papír o odpuštění s tím skočil k okýnku na běžný přepis a hotovson.
Možná informace že to nejde píšou aby lidi nenechávali testovat každou starou vranu která je na hranici stáří 30 let. S hezkým starým autem nevím proč by měli dělat problém.
Diky za věcnou a vyčerpávají odpověď. S těmito informacemi už se dá něco řešit. O víkendu je motortechna tak tam někoho od nich vyzpovidam..
VW 1200 84´Ostermann speedster
VW Buggy 68´
VW 1500 67´ Dědek
VW 1200 65´ Dědek- zraje na dvorku
VW 1200 56´ Oválek - finishing

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od boldor »

jobiwan píše:Dovoz budu řešit cca za měsíc, a chtěl bych udělat všechny tyto kroky a obejít to ze starým dobrým ZTP(pak veteránská testace a pak už přepsat na mě) Doufám, že to půjde :lol:

...tohle funguje
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od Pětišroub »

Naposledy upravil(a) Pětišroub dne 09 říj 2019, celkem upraveno 1 x.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od Sam »

:) hi hi nasírací topik.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od Vendelin »

Nejlépe se eko poplatku zbavíte, když nebudete svůj poklad prodávat a nebudete další krámy kupovat. A pokud ano, tak zaplatíte :)

Holandan
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 731
Registrován: 10 říj 2007

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od Holandan »

[smilie=spinning.gif]
Vendelin píše:Nejlépe se eko poplatku zbavíte, když nebudete svůj poklad prodávat a nebudete další krámy kupovat. A pokud ano, tak zaplatíte :)

NJN ale co když chci krám prodat a poklad koupit? [smilie=spinning.gif]

Holandan.
Vaše jistota je ve zgarbech.

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Eko daň - jak se jí zbavit

Příspěvek od eLzyx »

jen doufám, že ti co už zaplatili původní výpalné, tak nebudou ještě doplácet ten zbytek #-o
Každopádně to nasere.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Odpovědět