ošetření karoserie máčením

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: ošetření karoserie máčením

Příspěvek od Petr914 »

...když nic jinýho...tak bych ti to z celýho srdce přinejmenším přál Maroši...
BUTCH bus píše:Takže?
1- Kompletní vystrojení
2- Kompletní opískování (tedy toho co je třeba, né zdravých částí)
3 - Vyvaření a zabroušení
4 - Louh etc.
5 - Zinek
6 - Plnič
7 - Barva v boxu

Chápu to dobře?
1.
...odstrojení...písek...vyvaření...základy a plniče v boxu...lak v boxu...

2.
...odstrojení...louhy a chemie...vyvaření...chemie...základy a plniče(až po tendle bod všechno ponorem v lázni)...lak v boxu...
You can't win 'em all...

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: ošetření karoserie máčením

Příspěvek od lope »

Podle mě těžko najdete firmu na máčení jednotlivých karosérií, co kdo přiveze. A v podniku, kde to dělají hromadně, tj. na nových výrobcích, se stoprocentně budou tvářit velmi kysele, kdyby do drahé lázně měli dát nedefinovatelný sajrajt, a podle toho bude vypadat cena, když už je vůbec přemluvíte. Následné máčení do barvy vypadá jako dobrý nápad, ale i takový auta bez vyjímky úspěšně prorezavěly (myslím, že např. Fiat se takovou technologií dřív chlubil :lol: ). Ale připouštím, že i já bych chtěl mít moderní barvy, který bez problému přežijou moderní plech, na poctivým dědkovským plechu, kde to bylo naopak.

Uživatelský avatar
jirka2030
Příspěvky: 129
Registrován: 17 kvě 2009

Re: ošetření karoserie máčením

Příspěvek od jirka2030 »

Před nedávnem jsem to hledal kdo to v čechach umí velikosti ve mého auta (staré MINI).Odbarvení tak velkého kusu jako je karoserie mi nikdo nechtěl udělat.Kataforezu jsem pak již neřešil,ale Karosa má lázeň na autobus tak si myslím že cokoliv od VW by se tam vešlo.Možná jsou ochotni máčet i konkurenční Busy

Mirek
Příspěvky: 226
Registrován: 20 čer 2008
Bydliště: stř. Čechy, Kokořín

Re: ošetření karoserie máčením

Příspěvek od Mirek »

SO - k tomu restaurování vs. renovace - nějak mi to z toho co píšeš úplně neplyne -
restaurování - ponechání co nejvíce původních částí, používání původních technologií (např. u lakování ohromná sranda) - tímhle směrem bych řekl se ubírá OB a jeho superky
renovace - Fénix je jasný příklad... (a nějak nevidím rozdíl mezi tímto a repasí nebo GO)

U všeho je samozřejmě mnoho kvalitativních úrovní, na flatu se najdou ale u ty špičkové

No a k tomu hlavnímu. Před časem jsem po kataforéze trochu pátral. Asi dva roky zpátky se chystala nějaká původem anglická firma do Prahy, prý to snad ale nakonec padlo s tím, že už tu něco takového je - jen tedy vědět kde. Co si tak pamatuju, Petrem popisovaná varianta odrezení, vyvaření, odrezení, kataforéza stála na vzorovém autě (Aston DB4 tuším) 100 000 Kč bez toho vaření, jen za chemickou úpravu. Je fakt že to auto bylo neskutečně tragický a totáně zku.vilo roztok při prvním odrezení.

Myslím, že kataforéza by byla řešitelná a přínosná např. pro norky nebo půleňáky, každopádně by stálo za to zkusit to nějakou kombinací. Chemické odstranění starých nátěrů (ano myslím odstraňovač starých nátěrů - některými odsuzovaný jako technologie dobrá tak na okna) - postup hojně používaný při renovacích těch nejdražších aut. Pak vyvaření s opravdu důslednou kontrolou a pak odvoz do velké dálky na finální odrezení a kataforézu. Vyžadovalo by to ale opravdu naprosto špičkové a předvídavé vyvaření. Což bude ten zásadní problém, pokud by ale toto nebylo splněno, bylo by celé martyrium bezcenné - jakýkoliv zásah do kataforézou ošetřené karoserie znehodnocuje předchozí práci...(teda lokálně, ale toto řešení by mělo být řešením bez kompromisů)

No abych shrnul slovní průjem - je to sakra pěkný, vážně to funguje na jedničku a je to nepěkně drahý a špatně dostupný (myšleno opravdu vzdálenostně). Chtěl bych, ale asi to mít nebudu

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: ošetření karoserie máčením

Příspěvek od SO 545 »

Mirek píše:SO - k tomu restaurování vs. renovace - nějak mi to z toho co píšeš úplně neplyne -
restaurování - ponechání co nejvíce původních částí, používání původních technologií (např. u lakování ohromná sranda) - tímhle směrem bych řekl se ubírá OB a jeho superky
restaurovanie : ide o opravu auta sposobom ktory bol pouzivany v dobe jeho vzniku ci uz sa jedna o zvaranie , tmelenie a tak i lakovanie hoc aj celej karoserie. Jednoducho vsetko a to VSETKO podciarknem musi byt dobovo korektne.

renovacia : tiez ide o opravu ktora musi byt top ale nieje potrebne dodrziavat prahistoricke praktiky a material.

Ak sa chces uberat nekompromisne najnarocnejsim smerom sranda bude len zistit co mozes a co nie

Ku kataforeze u nas je firma co ma vanu na kataforezu kde sa zmesti naves kamionu.
AK budem do oktobra OK zistim cenu napr na skelet chrobaka.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Mirek
Příspěvky: 226
Registrován: 20 čer 2008
Bydliště: stř. Čechy, Kokořín

Re: ošetření karoserie máčením

Příspěvek od Mirek »

Restaurování, renovace - myslím, že píšeme to samé :)

Jinak zjištění ceny by bylo velmi zajímací, to co jsem psal já už je celkem zastaralé info a navíc prakticky celkem k ničemu...

dawe82
Příspěvky: 139
Registrován: 10 dub 2010

Re: ošetření karoserie máčením

Příspěvek od dawe82 »

vcera sem koukal na "serial" american hotrod ... dil ve kterym stavi 56 bel air ... kastli jako vzdy odrezuji a odlakuji v lazni... zminuji tam cenu 3000bucks a je tam popsana priprava a nasledna uprava ... nejdriv se vsechno nastetkuje odstranovacem barvy, pote se dily ponori do horke chemicke lazne (na 12 a vice hodim) a po umyti a osuseni se musi pred nanasenim strikanyho tmelu cela kastle a vsec obrousit neb na plechu vznika naleptany povrch na ktery nechyta barva ani tmel.... takze si nejsem jistej jak by to vypadalo treba v prahach kam sice chemie nejak natece a odbarvi a odrezi to ale jak to potom osetrit a nalakovat ? takze mi prijde ze opiskovani s tim ze se otevrou nektery mista a vypiskuje a osetri se to i "zevnitr" bude jednodusi a ucinejsi...
"I never fucked anybody over in my life didn't have it coming to them. You got that? All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one."

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Re: ošetření karoserie máčením

Příspěvek od simak »

Neco by mohli vedet v zinkovnach, tam se zelezo, nez jde do lazne, odmastuje a odrezuje v kyseline. V Roudnici delaji navesy na kamion, takze vany asi velke.
V zasade by stacilo nechat si zarove nazinkovat kasnu a v prubehu vcas vycouvat :) Potiz je, jak uz psal 5s, ze kdyz je plech odmasteny, tak se na nej staci blbe podivat a uz ma lisku. Je potreba ho okamzite pasivovat, nejlepe v dalsi vane, a to uz bude asi potiz.
nasávač

Odpovědět